dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 205

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [30-10-2012]

    bardzo Wam dziękuję za słowa uznania

    Też mi się te nasze łazienki podobają, a w sypialnianej mam nadzieję uda się stworzyć wrażenie przytulności tak jak chcieliśmy. Dojdzie jeszcze blat drewniany na tym cokole z mozaiki, a w cokole drzwiczki od szafki, chyba białe (jak myślicie?)

    Dziecięca łazienka jest z płytek gładkich, z płytek z wypustkami i dekorów, wydaje mi się że też nieźle wyszła, jest taka energetyczna, we mnie wzbudza uśmiech jak do niej wchodzę



    Za niedługo zabieram się za spotkania ze stolarzem i szklarzem, coby wszystko powolutku szło do przodu...

    Ivy17, jeśli chcesz namiary na dostawcę pisz proszę na priv, zapytałam go czy mogę go zareklamować na forum, jeśli nie będzie miał nic przeciwko umieszczę numer, ale naprawdę jesteśmy z niego bardzo zadowoleni

    Zamówiłam też impregnat do naszego gresu polerowanego na parterze - kurcze, zaczynamy się zastanawiać czy te płytki to była dobra decyzja, bardzo nam się podobają, ale może trzeba było poszukać gresu szkliwionego którego nie trzeba impregnować. Może się okazać że ten impregnacja to droga impreza...

    Impregnat taki - Fila MP 90


    A na budowie tymczasem pojawił się kolejny element - ścianka z cegieł!!!
    Ze ścianką było trochę przejść, bo postawienie nadproża okazało się że wiąże się z cięciem cegieł. Wykonawca początkowo nieufnie podchodził do tego tematu, ale przetestowali które cegły najlepiej się tnie i wyszło jak na obrazku





    Tutaj widać klejenie płytek, prawda że nikt nie rozpozna że to "sztuczna" cegła ?


    Bardzo się cieszę z tej ścianki bo oznacza ona że mogę zamawiać wkrótce kuchnię

    Kupię sobie jeszcze tylko lodówkę żeby wszystko dobrze dopasować, a co!!

    I muszę kostiumu spidermana poszukać....to tak w kwestii zakupów budowlanych
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [07-11-2012]

    No...to kupiłam sobie dzisiaj lodówkę

    taką:





    Mąż mi nie pozwolił kupić takiej z szufladą z kostami lodu, choć strasznie miałam na nią ochotę, ale ponieważ coraz bardziej zaczyna do nas docierać że możliwości finansowe są skończone ustąpiłam....w sumie kostek lodu za 1200 zł to ja chyba do końca życia nie zjem

    Ciągle się wahamy co zrobić z kostką...Elewacja okazała się droższa niż myśleliśmy, kostka zresztą też...Ale za elewację musieliśmy zapłacić, a za kostkę jeszcze nie, więc teoretycznie wybór mamy...

    Mimo etapu budowy na którym jestem wciąż nie wiem gdzie można oszczędzić - przy każdym elemencie wszyscy nas przekonują że coś się robi na lata i nie warto oszczędzać...Tak samo z kostką - w projekcie obecnie mam Libet Akropol grafitowy:



    ale najbardziej podoba nam się Semmelrock umbriano:


    wydaje mi się że jest dużo ładniejszy, elegantszy, prostszy....tylko koszt kostki to 10tys. więcej niż Libet

    Musimy jeszcze go pooglądać na żywo, bo już sama nie wiem, ciągle się waham, ale koszt robi się zaporowy

    Na działce tymczasem masakra...nie możemy nawieźć ziemi bo nie da się wjechać..podjeżdzamy od tyłu i skradamy się do wejścia, bo inaczej się nie da...Bez kostki przeprowadzka jest właściwie zupełnie niemożliwa, a na kostkę ani pogody ani pieniędzy i koło się zamyka....
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [08-11-2012]

    Dobra, to jak już głosujecie na tą kostkę, to jeszcze w jednej sprawie chciałam się poradzić

    Mój projekt kostki ma ścieżkę biegnącą w poprzek z jasnej kostki - dla przypomnienia wygląda to tak:


    Ten jaśniejszy pas na ścieżkę do domu ma być póki co wykonany z kostki Piccolla pastello z Libetu:



    tymczasem zaczęłam się ostatnio zastanawiać czy nie fajniejsza byłaby Picola kolory jesieni:



    Boję się pstrokacizny, ale ta kostka na żywo wygląda chyba bardzo fajnie..Z drugiej strony pastello jest może za bardzo stonowana..

    Tutaj jeszcze połączenie kolorów jesieni z pastello:



    I jak myślicie?
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [09-11-2012]

    Mam pilny problem - prawdopodobnie jutro podpiszemy umowę na realizację kuchni. Być może wykonawca będzie nam też dostarczał sprzęt AGD jeśli dojdziemy do porozumienia


    Zlew który będzie to Franke Kubus 160 grafitowy podwieszany:



    Bardzo chciałabym też zamontować młynek do odpadów - Franke lub TEka:





    Franke waży prawdpodobnie 7,4 kg (na roznych stronach rozna waga, znalazlam nawet 13kg!!)

    Teka wazy 8,2kg

    Wyczytałam że z montowaniem młynka pod zlewozmywakiem podwieszanym może być problem

    Czy macie jakieś doświadczenia/wiedzę w tym temacie?

    Z góry dziękuję za odzew!!
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [09-11-2012]

    Dzięki Bami byłam u Efilo (swoją drogą to szczena mi opadła na widok jej wnętrz )

    Polecany młynek to In Sink Erator, poczytałam sobie trochę o różnych typach, na tej stronce jest wszystko fajnie opisane, może komuś się przyda:

    http://www.mlynkidoodpadow.pl/

    Wiem już że powinnam kupić minimum model In sink Erator 45 z włącznikiem pneumatycznym, a najbardziej chciałabym In sink Erator 65 (lepiej wykonany, cichszy, wydajniejszy):


    Tylko pewnie mąż mi znów tego wyższego modelu kupić nie pozwoli

    Poza tym, przy młynku jest ograniczenie w ustawieniu pojemników na śmieci, ale mam nadzieję że jakoś uda się go przesunąć na bok szafki (są jakieś specjalne przedłużki) i zmieszczą mi się 3 pojemniki do sortowania z Ikea

    Gorzej jeśli się okaże, że nie mogę mieć młynka przy podwieszonym zlewozmywaku, wtedy będę musiała niestety odpuścić młynek...
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [10-11-2012]

    Dzisiaj zamówiliśmy kuchnię Musimy jeszcze przypieczętować to zaliczką, ale wszystkie ważne szczegóły ustalone.

    Ostatecznie stanęło na Merbau, tylko wykonawca ma nam poszukać forniru bez takich żółtych drobinek (podobno charakterystyczne dla merbau), jeśli się nie uda, może będzie Jatoba, tyle że jest ciemniejsza. Jeśli ceny sprzętu AGD będą OK, kuchnię zamawiamy ze sprzętem i będzie wszystko naraz.

    Nie do końca wiemy co będzie na blacie, miał być konglomerat grafitowy ale znikł z palety wzorów, więc musieliśmy wybierać inny i te które są są raczej w odcieniach czerni, może będą OK, musimy to przetrawić..Mam w domu 3 próbki, zrobię sobie z nich wystawkę i będę myśleć

    Podobno w okolicy Warszawy - chyba w Mszczonowie jest duży wybór granitów, może nad nim się jeszcze musimy zastanowić?


    Mam przeciwników młynka w osobie męża i wykonawcy kuchni (on nie tyle się przeciwstawia co odradza ), podobno będzie problem z koszem na śmieci....
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [11-11-2012]


    Na budowie prawie koniec prac glazurniczych, szkoda bo bardzo fajnie nam się współpracowało z panem Januszem, zresztą jeszcze się spotkamy przy malowaniu

    Ostatnie pomieszczenie to pralnia - płytki wybierała córka





    Panowie ułożyli też wstępnie mozaikę w przycisku do dolnej łazienki, na razie wygląda to tak:



    Po zafugowaniu jeszcze się trochę zmieni, ale dla mnie chyba OK

    Kurcze, dałyście mi do myślenia z tym blatem, nie wiem czy wykonawca sam wycina te blaty, z tego co zrozumiałam bierze właśnie z Adamowic i być może tam mu też przycinają (mówił że jedna firma Ars-stone czy jakoś tak zajmuje się przycinaniem kamienia)
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  8. #8

    Cool

    Cytat Napisał lucka6 Zobacz post
    [08-11-2012]

    Dobra, to jak już głosujecie na tą kostkę, to jeszcze w jednej sprawie chciałam się poradzić

    Mój projekt kostki ma ścieżkę biegnącą w poprzek z jasnej kostki - dla przypomnienia wygląda to tak:


    Ten jaśniejszy pas na ścieżkę do domu ma być póki co wykonany z kostki Piccolla pastello z Libetu:



    tymczasem zaczęłam się ostatnio zastanawiać czy nie fajniejsza byłaby Picola kolory jesieni:



    Boję się pstrokacizny, ale ta kostka na żywo wygląda chyba bardzo fajnie..Z drugiej strony pastello jest może za bardzo stonowana..

    Tutaj jeszcze połączenie kolorów jesieni z pastello:



    I jak myślicie?

    Witam Cię serdeczne
    Obserwuję Twoje poczynania i domek zapowiada się ciekawie Mam pytanie odnośnie zdjęcia tego gdzie widać ten płot czy ta fotka jest z jakiegoś dziennika budowy bo bardzo podoba mi się ogród i jestem ciekawa większej ilości fotek jak to wygląda?

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnes26 Zobacz post
    Witam Cię serdeczne
    Obserwuję Twoje poczynania i domek zapowiada się ciekawie Mam pytanie odnośnie zdjęcia tego gdzie widać ten płot czy ta fotka jest z jakiegoś dziennika budowy bo bardzo podoba mi się ogród i jestem ciekawa większej ilości fotek jak to wygląda?
    Hej Agnes26, zdjęcia są przypadkowe z netu, nie wiem co to za ogród

    zapraszam do komentarzy następnym razem
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie Krótki update :)

    Szok, jak już dawno nie pisałam...

    bywam rzadziej na forum, bo i okres martwy nastał, większość inwestorów chyba zwalnia tempo, zwłaszcza Ci którzy już jak my nie mają nadmiarowych środków

    mieszka nam się bardzo fajnie, chyba się już wszyscy tutaj odnaleźliśmy i zadomowiliśmy w

    Dom ma funkcjonalności, z których nie zdawałam sobie wcześniej sprawy. Począwszy od kuchni, którą baardzo lubię i która jest maksymalnie funkcjonalna, a skończywszy na pralni której położeniem na górze się ciągle zachwycam..Trochę doskwiera brak drzwi na górze ale się w zasadzie już przyzwyczailiśmy, za to jaka będzie odczuwalna zmiana kiedy już je wstawimy

    Jesteśmy zachwyceni kominkiem, palimy właściwie w każdy zimniejszy wieczór, nastrój w domu jest wtedy iście Bożonarodzeniowy

    zmian za dużych nie ma, największe to klamki na dole, nic szczególnego ale od razu drzwi wydają się bardziej wykończone





    U córki w pokoju zagościła pierwsza (!!) w naszym domu szafa







    Jeszcze musimy jej zmienić żarówkę na żyrandol, kupić kinkiet do czytania przy łóżku, osłonić okno i będzie właściwie gotowe

    Kłopot mam z żyrandolem, bo do końca nie jestem przekonana jaki powinien on być. Najlepszy jaki znalazłam to chyba Hokus Pokus Birds:



    J



    Jej najważniejsza cecha to 3 żarówki, a ja nie chcę lampy z 1 żarówką

    W oknie planowałam dać firankę/zasłonkę + plisy, ale chyba będą tylko plisy, bo przy biurku wcale nie ma za dużo miejsca, a nie chcę też zagracić przestrzeni...

    Jeśli macie jakieś fajne pomysły jak dokończyć pokoik charakternej 7-latki będę wdzięczna za radę
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    I jeszcze trochę ognia w jesienny wieczór



    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Pozdrawiam wszystkich poświątecznie i życzę wszelkiej pomyślności w Nowym Roku, życzę realizacji wszystkich planów, zarówno w sferze budowlanej jaki i prywatnej


    A to nasze świąteczne ponad 3-metrowe drzewko





    Niedługo przed świętami skończyliśmy prawie pokoik dla synka - zostały drobiazgi jak lampka i roleta w oknie
    Nic szczególnego, ale mały cieszy się bardzo i bardzo dba o porządek w pokoju



    Na ścianie wreszcie znalazły się bordery które kupiłam dawno temu w Anglii:






    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    domod0

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witaj,
    bardzo podoba mi się cały Twój domek, a w szczególności kominek
    Mam pytanie, jaki materiał wykorzystaliście na podłogę dookoła kominka, czy jest to gres, szkoło czy może coś innego? o wygląda to super!
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedź,
    Kasia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony