dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 11
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 205
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [13-09-2012]

    A czy już pisałam że mam pierwsze wizualizacje kuchni? Otóż mam, pokażę jak jutro konkretniej umówimy się z panem który będzie ją robił
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [14-08-2012]

    Mam jeszcze jeden pomysł na tą nieszczęsną łazienkę

    Wersja nr 4





    Wydaje mi się że też nie byłoby źle, jutro jeszcze pojedziemy do sklepu z płytkami i spróbujemy coś zawalczyć, jeśli uda nam się dotrzeć na Bartycką mam nadzieję że do Miradu zajrzymy

    Kurcze, podziękowaliśmy dzisiaj ekipie od zagospodarowania działki, zdążyli zrobić studnie chłonne i przesunąć naszą hałdę ziemi na działkę obok..

    Teraz musimy szukać kogoś innego do ogrodzenia i działki, ale trudno się mówi, chytry dwa razy traci, a nam po tylu ekipach coraz łatwiej przychodzą szybkie decyzje i szkoda nam czasu na współpracę z której nie jesteśmy zadowoleni..

    Na osłodę łazienkowych kłopocików pierwsza wizualizacja kuchni - dzisiaj wybieraliśmy fronty, mam jeszcze dostać wersję z tymi wybranymi, ale generalnie kuchnia będzie z forniru, coś w tym stylu:



    Prawdopodobnie tylko zrezygnujemy z tych szafek po bokach okapu i będzie wersja taka jak tutaj:
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [17-09-2012]

    wybieram AGD, mam tego dosc...

    najwiekszy problem mam z piekarnikiem i mikrofalą, czy to musi być tej samej firmy? Pewnie powinno, żeby dobrze wygladac..

    Dlaczego mikrofale sa 2 razy drozsze (lub co najmniej rowne) od piekarnikow? Jak juz mi się wydaje że piekarnik jest fajny to nie ma do niego mikrofali albo odwrotnie

    Płyta/y będą Electroluxa, piekarniki też mi się podobają Electroluxa ale są dość małe, duży piekarnik ma Samsung, ale tutaj nie jestem przekonana co do mikrofali. Obecnie mam piekarnik Boscha i w sumie nie jest zly, wiec sie zastanawiam czy nie wybrac wlasnie Boscha - piekarnika i mikrofali..

    Np takich:

    piekarnik Bosch HBA42S350E

    Piekarnik

    Mikrofala Bosch HMT85GR53



    Mikrofala oczywiście droga, w dodatku nie ma talerza, czy to normalne?

    Podoba mi się też taki piekarnik Electrolux - jest prosty, ma teleskopowe prowadnice i super cenę, ale wydaje mi się mały (widziałam go w sklepie):

    Electrolux EOB53102X



    Nie znalazłam do niego mikrofali....

    Jeszcze jeden typ to Samsung:

    Piekarnik Samsung BT62TDBCT



    Do tego mikrofala - całkiem niezła cena, ale ludzie piszą że widać palce a ja nie lubię sprzątać

    Samsung FG87SUST

    Ta mikrofala też nie ma talerza, dziwne to jest trochę...


    I co mam z tym zrobić ?

    Na pewno wiem że muszę pozbierać ewentualne typy i biorę się za negocjacje cenowe w przypadku łazienek udało mi się dostać ceny dużo lepsze niż w internecie, mam nadzieję że teraz też mi się trochę uda wywalczyć..
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [22-09-2012]

    Oj dzieje sie u nas dzieje...

    Na budowie prawie codziennie przebywa 2-3 fachowcow, jedni mierzą parapety i schody, inni montuja balustradki, pan glazurnik uklada plytki (mamy juz caly garaż )

    Przyjechały parapety zewnętrzne, obejrzelismy probki kolorow na elewacje i panowie od poniedzialku-wtorku ruszają dalej

    Rozmawiamy z ekipami od kostki, organizujemy ekipę do ogarnięcia działki

    szukamy wykonawcy ogrodzenia (z 3 stron siatka, buhaha )

    No i nie wiem czy juz pisalam ze wciaz nie wiem co z sypialnianą łazienką ?

    Dzisiaj byliśmy na Bartyckiej i chyba mamy NOWĄ koncepcję:

    na ściany Roca Lumina Blanco Mat x 30x90 ukladane w pionie, same białe, takie jak tutaj:



    Do tego 2 pionowe paski mozaiki (za prysznicem i przy umywalce) - mozaika Roca Lavagna



    Na podłogę Rovere Giallo, nie wiem jeszcze który rozmiar (120x15 lub 60x10)

    Mam nadzieję że będzie ładnie, czekam na wizualizację takiej konfiguracji..

    Mam też nową wizualizację kuchni i tutaj mam zagwozdkę - na podstawie próbek frontów wybraliśmy fornir Palisander, bardzo nam się spodobał, ładnie komponował się z naszymi oknami, a przy tym nie był nudny. Dostaliśmy wizualizację z takim frontem i trochę się przestraszyłam - fornir jest bardzo "urozmaicony" i nie wiem czy jestem na to gotowa. Pan od kuchni twierdzi że mogą poszukać mniejszego usłojenia forniru jeśli takie wolimy ale ja jestem wciąż przestraszona. Pooglądałam sobie realizacje z palisandra w internecie i niektore faktycznie są dość "odważne"..

    Załączam zdjęcie kuchni w palisandrze, wiadomo że wizualizacja to wizualizacja, ale...Uslojenie szuflad w miarę mi odpowiada i podobno Pan jest w stanie znalezc fornir z takim uslojeniem, jak myslicie?



    A z ciekawszych rzeczy to w dniu kiedy panowie wiezli nasz kominek ja obdarlam zderzak rozmawiajac z nimi a potem oni mieli wypadek i potlukli nam szybę w kominku...
    czekamy teraz na drugi....
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [24-09-2012]

    Pan przysłał nam jeszcze zdjęcia realizacji z palisandra i chyba jednak się na niego nie zdecydujemy. Jeszcze czaimy się na Badi (też jest rude z kilkoma odcieniami ale zdecydowanie mniej usłojone), czekamy tylko na zdjęcia faktycznych kuchni z tego. Jak nie Badi to nie wiem co, może podpowiecie? Jakie drewno pasowało będzie do naszych okien (złoty dąb), nie będzie monotonne ale też nie za bardzo urozmaicone ?
    Ważne jest to, że ja potem z resztą dołu muszę się jakoś wpasować kolorystycznie

    Mam już też wizualizację łazienki przy sypialni, to już chyba będzie TO Zamierzam poprosić o wycenę płytek w sklepie, mam nadzieję że nie zmienimy znów zdania..

    Tutaj wersja ze wspomnianymi płytkami i większymi płytkami Giallo na podłodze:







    A tutaj wersja z mniejszymi płytkami Giallo na podłodze:





    I jak myślicie? Bo dla nas już chyba OK, nie chce nam się już dłużej szukać...
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [26-09-2012]

    Nasz domek wygląda z zewnątrz coraz piękniej (dla nas oczywiście hehe ), elewacja jest już prawie skończona. Prawie, bo został źle zmierzony jeden z parapetów (niestety jest za krótki) i znów musimy czekać na nowy, mamy nadzieję że uda się to w miarę szybko załatwić..
    Nie mamy też opaski z klinkieru, ale być może do końca tygodnia się pojawi

    Zdjęć nie mam, bo na budowie takie zamieszanie że w końcu nie zrobiłam

    Rozkręcamy się z glazurą, mamy już gotowy cały garaż, kilka płytek w salonie (bardzo mi się podobają ), podwieszone sufity w łazience na dole i ZACZYNAMY tym samym akcję ŁAZIENKI!!!!

    Za półtora tygodnia będą drzwi zewnętrzne i domek zostanie zamknięty docelowo

    Na działce tymczasem dogadujemy się z ekipą od ogrodzenia i od kostki

    Co do kostki, stanie ostatecznie na Certus Panteon grafitowym. Zastanawiamy się jeszcze nad drobną kostką na obrzeża - kolor jasnoszary lub beżowy (pasowałby do okien i być może ocieplił wszechobecny na działce grafit). Mam nadzieję że w tym tygodniu dostaniemy projekt kostki to pokaze, mam nadzieje ze doradzicie

    Mam jeszcze jeden łazienkowy "kłopocik" - w oknach dachowych w łazienkach i pralni chcieliśmy położyć śnieżnobiałą płytkę, ale taką naprawdę śnieżnobiałą, żeby "wtopiła" się w obróbkę okna dachowego. Problem polega na tym że wnęka w oknie ma 52x72 i płytka która mi pasuje musi mieć duży format. Znaleźliśmy białą płytkę wymiaru 60x120, ale 1szt. kosztuje 200zl i zwyczajnie mi szkoda tyle zapłacić..Może podpowiecie gdzie mogę jeszcze szukać?
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [27-09-2012]

    udalo mi sie dziś zrobić kilka zdjęć dla potomnych

    Na początek elewacja - jest prawie gotowa, prawie bo jeszcze nie ma klinkieru na podmurówce, nie ma drzwi wejsciowych i wykonczonego klinkierem wejscia do domu. Brakuje tez jednej sciany, bo okazalo sie ze jeden z parapetow (na ktore czekalismy 2,5 tygodnia, bo byly wyginane i malowane proszkowo) byl zle zmierzony i jest za krotki...Czekamy wobec tego na dorobienie tego parapetu, poza tym panom braklo bialego tynku, wiec i tak mieliby przymusowa przerwe techniczna

    Efekt dotychczasowy jest taki:


    Moje ulubione okno w jadalni:


    Tutaj z bliska barierki w pokojach dzieci:


    Mamy też wanne


    część płytek w jadalni i kuchni:


    tutaj z bliska:


    Płytki bardzo nam się podobają, są jasne, ale mają lekkie "maziaje", takich właśnie szukałam. Cały czas tylko zastanawiamy się czym je zaimpregnować, doradzicie?

    Mam też mozaikę do dolnej łazienki na pasek między mozaiką i lustrem. Mozaikę chcemy też wsadzić w przycisk geberit, o taki:



    Można kupić taki przycisk z samą ramką i włożyć swoją płytkę, chcieliśmy włożyć tam mozaikę, tylko zastanawiam się jak ją zamocować żeby nie było fugi...Pamiętam że Rasia miała kamyczki w żywicy, ale mój pan glazurnik chyba uwaza ze trzeba to jakos inaczej zamocowac...podpowiecie jak?

    Mozaika wygląda tak:



    I SZUKAMY EKIPY DO WYKONANIA OGRODZENIA Z SIATKI, SPRAWDZONEJ, NA JUŻ

    Musimy zdążyć położyć kostkę zanim się na dobre rozpada i utoniemy w naszej glinie...ale najpierw musi byc ogrodzenie..Jeśli ktoś ma z okolic Warszawy sprawdzoną ekipę proszę o pomoc..
    Ostatnio edytowane przez lucka6 ; 02-03-2013 o 20:55
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [29-09-2012]

    Dziękujemy wszystkim za mile slowa na temat elewacji, tez nam sie podoba

    W sumie to wyszlo tak jak na wizualizacji, czyli tak jak mialo być

    Dostalam projekt kostki przed domem i jestem troche zawiedziona, bo spodziewalam sie nie wiadomo czego a przyszedl rysunek nie do konca zgodny z tym co sobie wyobrazalismy Teraz bedziemy sie bujac z tym projektem, a czas nas nagli, musimy ta kostke polozyc jak najszybciej...

    I mamy caly czas klopot z ogrodzeniem, bo nie mozemy znalezc nikogo sensownego...Bez ogrodzenia nie ruszymy z kostką i utoniemy w glinie jak zacznie padac

    Jak juz sie wydaje ze sie z kims dogadalismy to robia taka wycene ze nam mina rzednie albo okazuje sie ze nie maja szalunkow i trzeba im kupic (!!!) albo jeszcze inne rzeczy o ktore sie nie pytamy bo wydawalo sie ze powinny byc oczywiste...

    Masakra jakas, troche zaniedbalismy ta sprawe ogrodzenia ale wydawalo nam sie ze to bedzie maly pikus a nie jest...
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [03-10-2012]

    Z ogrodzeniem wciąż nie wiemy..To znaczy Pan który robił problemy robi ich już coraz mniej bo chce u nas pracować, ale mąż się do niego zraził. Ja zostałam wyznaczona na mediatora między nimi, ale nie jestem pewna czy dla dobra zdrowia psychicznego mojego męża powinniśmy z nim współpracować...

    Za to mam kilka fotek łazienki dzieci, bardzo mi się podoba, jest taka jak chcieliśmy, wesoła, ale nie krzykliwa...

    Mam tylko inny problem z tą łazienką - przymierzyliśmy wczoraj umywalkę którą do niej zakupiliśmy i jest to POTWÓR...jest ladna, ale strasznie wielka, ma wymiary 90x47, na projekcie wygladalo to niewinnie, w rzeczywistosci robi wrazenie...nie bardzo mozemy ja wymienic na cos innego wiec chyba bedziemy sie musieli przyzwyczaic, ale troszke chyba przedobrzylismy...:/

    Tutaj kilka jedynej sciany ktora jest w plytkach:







    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [05-10-2012]

    Mam jeszcze 2 nowe projekty -tym razem kostki, skomentujecie co byście jeszcze poprawili? Kształt jest już teraz taki jak chcemy, ale może są na projekcie elementy które rzucają się w oczy jako niekoniecznie najlepsze rozwiązanie

    z góry dziękuję

    Wersja1 - kostka Semmelrock Umbriano, tutaj jest grafitowo-biały, my raczej się zdecydujemy na antracytowy grafit, ale kształt został by taki:


    Wersja2 - kostka Libet Akropol (lub Certus Panteon) grafitowy


    I jak?
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [05-10-2012]

    wpadlam dzisiaj na chwilkę na budowę a tu ciepło mi się zrobiło od samego widoku

    Pokoje dzieciaków:






    Pralnia:


    nasza lazienka i sypialnia:



    i lazienka dzieci:


    Mamy nadzieje ze lada moment ruszy kotłownia a wtedy to naprawde bedzie cieplo
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [14-10-2012]


    Mam więcej fotek dolnej łazienki i tutaj od razu prośba o kolejną radę - na ścianie na wprost (tej bez płytek) ma być zabudowa meblowa i lustro - pod mozaiką będzie szafka z blatem pod umywalkę i szufladami, obok lustra i nad tez mają być szafki. I teraz mamy zagwozdkę - jakiego koloru powinny być szafki? Drewniane (jakie drewno), kremowe, szare?

    Najbardziej bym chyba chciała drewniane, ale czy będą pasować do szarości?

    Z góry dziękuję za wszystkie rady






    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [16-10-2012]

    Wracam do tematu kuchni...

    Zrezygnowaliśmy z ekspresu do zabudowy i w efekcie pojawiła mi się szafka którą muszę jakoś wykorzystać. Cała zabudowa między cegłami ma ok. 170cm, z czego ok. 80cm zajmie lodówka. Zostaje mi 90cm. Na pewno z prawej strony będzie wysokie cargo, natomiast nie wiem co dać pośrodku?

    Mogę zrobić cargo 40cm, a pośrodku szafkę 50cm. Tylko czy nie za szeroka taka szafka? Chciałabym w niej trzymać chleb/chlebak. Zastanawiam się czy w szafce nie zrobić 2 wysuwanych szuflad (takie jakby cargo ale dopiero po otwarciu drzwiczek od szafki), a na reszcie półki.

    Albo 2 carga po 45cm, ale na to szkoda mi pieniędzy, bo cargo to kosztowny element.

    A moze jeszcze cos innego? Czy ktos ma takie szuflady od carga wysuwane po otwarciu szafki? Jak to się sprawdza?

    W czym trzymacie chleb ?

    Tutaj zdjęcie jak wygląda węższe cargo i szersza szafka:


    a tutaj jak oba równe:


    I jak lepiej?
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [19-10-2012]

    Tymczasem mamy już ogrodzenie!!!

    Ekipy dalej nie polecimy, bo trochę nas nerwów kosztowało wyegzekwowanie wszystkiego co chcielismy, ale ostatecznie jest!!


    Udalo się nawet zrobic 4 slupki z klinkieru, a nie stalowe, tak jak planowalismy z braku miejsca..

    Ogrodzenie z pięknej cegły CRH Tytan N z połyskiem srebrnym (z tej samej cegły mamy kominy)



    Wciąż wahamy się nad zrobieniem kostki, tzn zrobić oczywiście byśmy chcieli, ale nie wiemy czy wtedy uda nam się skończyć resztę prac, musimy nad tym pomyśleć....

    Co do kostki, zaczęłam kombinować czy na naszym wjeździe po łuki nie umieścić wtopionych światełek, jak myślicie?

    Myślałam o światłach w tym stylu, choć bardziej bym chciała kwadratowe, pomożecie ?



    No i jak je ostatecznie rozmieścić? Ostateczny (póki co ) projekt kostki ma taki kształt:



    jak najlepiej byłoby umieścić światła? z lewą stroną (patrząc od wjazdu) nie byłoby problemu, ale po prawej będzie ścieżka, czy zrobić światła w ścieżce? czy też na linii wjazdu samochodu a potem przejść jakoś na brzeg po skrzyżowaniu ze ścieżką?

    Pomóżcie bo trochę mnie to ogłupiło...wymyśliłam sobie że te światełka byłyby fajne, mąż się zainteresował, ale nie do końca przemyślałam ich wykonanie
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [20-10-2012]


    Ostatnio bywają dni że jest po 4 ekipy i wtedy paan glazurnik trochę narzeka bo skupić się nie może i mu przeszkadzają
    Skądś to znam, bo w pracy tez jest najfajniej o 7mej rano kiedy jeszcze telefony nie dzwonią....

    Ja tymczasem porobiłam dzisiaj kilka zdjęć naszego nowego nabytku, czyli słupków ogrodzeniowych
    W pięknym słońcu są jeszcze ładniejsze haha





    Tutaj śmietnik i nie wiem czy tu nie jest jakiś zonk, bo śmietnik tak się zwęża że jest realna szansa że kosz nam się nie zmieści W najwęższym miejscu ma 61cm, a tymczasem kosz 240 l to 58cm...:/ Wejscie do smietnika ma 80cm, ale potem się zwęża..Wykonawca zepewniał że będzie OK, ale znów nie sprawdziliśmy tego sami i możemy się potem bujać...ehh..





    Mamy też DRZWI!!! Wreszcie, bo nie wiem czy pisałam, ale potłukli nam szybę w fabryce i trzeba było czekać na kolejną...

    Na razie wyglądają mizernie bez wykończonego wejścia, ale dojdzie klinkier i będzie pięknie


    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [22-10-2012]


    Panowie glazurnicy działają ostro w łazienkach, w takim tempie do wszystkich świętych skończymy prace kafelkowe

    Zdjęcia komórką więc trochę nieostre ale coś widać:





    A tutaj już płytki w naszej łazience przy sypialni - śmiesznie trochę wyszły, takie są jak szafki mdf trochę ale dojdzie jeszcze pas mozaiki i "drewniana" podłoga, myślę że to dużo zmieni...



    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [27-10-2012]

    Nasze łazienki już prawie gotowe!!!
    Dzisiaj byłam zobaczyć tą sypialnianą i muszę powiedzieć, że ten wybór płytek to była bardzo dobra decyzja

    Dzięki że mnie powstrzymaliście przed położeniem wszędzie boazeri, bo byłoby za ciężko zdecydowanie

    Nie mam dobrych zdjęć, bo nie chciałam panom przeszkadzać, ale obiecuję że porobię trochę lepszych jak już płytki podeschną i będę mogła sobie lepiej wszystko pooglądać

    Zdjęcie łazienki z płytek Roca:



    Tutaj zamontowany brodzik, udało się zrobić go prawie na płasko, z czego się bardzo cieszę:


    Łazienka dzieciaków też skończona, zostały do zrobienia prace szklarskie i zamontowanie armatury i baterii

    Zdjęcie słabe ale coś widać:


    Uświadomiłam sobie że zostało nam TYLKO poprawienie tynków i gruntowanie ścian, zamontowanie armatury, podłoga, malowanie, kuchnia, schody, drzwi wewnętrzne i możemy mieszkać
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [28-10-2012]


    Mam jeszcze kilka lepszych zdjęć aparatem - tutaj sypialniana:

    Cokół do zamontowania szafki:




    Nasz Conoflat:




    Tutaj jeszcze łazienka dzieci
    Półka przy wannie:


    Prysznic:


    zbliżenie płytki z wypustkami:


    i wanna:


    Teraz przerwa, a za tydzień panowie skończą pralnię i pomieszczenie gospodarcze, zostanie do zamontowania biały montaż i baterie

    Kupiliśmy też światełka schodowe, musimy przygotować instalację przed naprawieniem tynków

    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [30-10-2012]

    bardzo Wam dziękuję za słowa uznania

    Też mi się te nasze łazienki podobają, a w sypialnianej mam nadzieję uda się stworzyć wrażenie przytulności tak jak chcieliśmy. Dojdzie jeszcze blat drewniany na tym cokole z mozaiki, a w cokole drzwiczki od szafki, chyba białe (jak myślicie?)

    Dziecięca łazienka jest z płytek gładkich, z płytek z wypustkami i dekorów, wydaje mi się że też nieźle wyszła, jest taka energetyczna, we mnie wzbudza uśmiech jak do niej wchodzę



    Za niedługo zabieram się za spotkania ze stolarzem i szklarzem, coby wszystko powolutku szło do przodu...

    Ivy17, jeśli chcesz namiary na dostawcę pisz proszę na priv, zapytałam go czy mogę go zareklamować na forum, jeśli nie będzie miał nic przeciwko umieszczę numer, ale naprawdę jesteśmy z niego bardzo zadowoleni

    Zamówiłam też impregnat do naszego gresu polerowanego na parterze - kurcze, zaczynamy się zastanawiać czy te płytki to była dobra decyzja, bardzo nam się podobają, ale może trzeba było poszukać gresu szkliwionego którego nie trzeba impregnować. Może się okazać że ten impregnacja to droga impreza...

    Impregnat taki - Fila MP 90


    A na budowie tymczasem pojawił się kolejny element - ścianka z cegieł!!!
    Ze ścianką było trochę przejść, bo postawienie nadproża okazało się że wiąże się z cięciem cegieł. Wykonawca początkowo nieufnie podchodził do tego tematu, ale przetestowali które cegły najlepiej się tnie i wyszło jak na obrazku





    Tutaj widać klejenie płytek, prawda że nikt nie rozpozna że to "sztuczna" cegła ?


    Bardzo się cieszę z tej ścianki bo oznacza ona że mogę zamawiać wkrótce kuchnię

    Kupię sobie jeszcze tylko lodówkę żeby wszystko dobrze dopasować, a co!!

    I muszę kostiumu spidermana poszukać....to tak w kwestii zakupów budowlanych
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    [07-11-2012]

    No...to kupiłam sobie dzisiaj lodówkę

    taką:





    Mąż mi nie pozwolił kupić takiej z szufladą z kostami lodu, choć strasznie miałam na nią ochotę, ale ponieważ coraz bardziej zaczyna do nas docierać że możliwości finansowe są skończone ustąpiłam....w sumie kostek lodu za 1200 zł to ja chyba do końca życia nie zjem

    Ciągle się wahamy co zrobić z kostką...Elewacja okazała się droższa niż myśleliśmy, kostka zresztą też...Ale za elewację musieliśmy zapłacić, a za kostkę jeszcze nie, więc teoretycznie wybór mamy...

    Mimo etapu budowy na którym jestem wciąż nie wiem gdzie można oszczędzić - przy każdym elemencie wszyscy nas przekonują że coś się robi na lata i nie warto oszczędzać...Tak samo z kostką - w projekcie obecnie mam Libet Akropol grafitowy:



    ale najbardziej podoba nam się Semmelrock umbriano:


    wydaje mi się że jest dużo ładniejszy, elegantszy, prostszy....tylko koszt kostki to 10tys. więcej niż Libet

    Musimy jeszcze go pooglądać na żywo, bo już sama nie wiem, ciągle się waham, ale koszt robi się zaporowy

    Na działce tymczasem masakra...nie możemy nawieźć ziemi bo nie da się wjechać..podjeżdzamy od tyłu i skradamy się do wejścia, bo inaczej się nie da...Bez kostki przeprowadzka jest właściwie zupełnie niemożliwa, a na kostkę ani pogody ani pieniędzy i koło się zamyka....
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

Strona 3 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony