dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Rury wentylacji w stropie

    Dostalem zrobiony projekt wentylacji z firmy zehnder http://www.dobredomy.pl/sites/defaul.../amfora_sw.pdf. Jest tam opcja rury w stropie, czy jest mozliwe umieszczenie ruryDN90 w stropie?? Strop grubosc 18cm. Chcialbym umiescic te rury przy wylewaniu plyty,. tylko czy to nie oslabi plyty?? Projekt zrobiony pod ten dom ale sam nie wiem. Bo koszt wykonania w stropie mniejszy niz na stropie
    Dom : 178 m2 powierzchni po podłogach (temp.20-21). Sciany: Ytong Energo 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 15cm wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, rekuperator Zehnder q350 , Pompa solanka-woda AlphaInnotec WZS 62K3M inwertorowa, odwierty movitech 2x80m.

  2. #2

    Domyślnie

    Zakładam, że mówisz o stropie monolitycznym. Z tym pytaniem zwróć się do projektanta budynku. Prześlij im projekt instalacji i niech się wypowiedzą. Moim zdaniem - strop to element konstrukcyjny i nie można zmieniać jego budowy bez konsultacji z uprawnionym konstruktorem. To że instalacja wychodzi taniej, może być złudne. Możliwe, że będziesz musiał wykonać dodatkowe zbrojenia przy rurach, żeby zachować projektowaną nośność. Może się okazać skórka za wyprawkę - zapłacisz mniej za instalację, a drożej za wykonanie stropu (dodatkowa stal i robocizna).
    Ostatnio edytowane przez psulek ; 01-01-2013 o 21:59

  3. #3

    Domyślnie

    kanały Uniflexplus+ układamy czasami w stropie:

    1. bezwzględnie wymaga to konsultacji z konstruktorem
    2. konstruktor ustala możliwe miejsca, gdzie będą np. skrzynki rozdzielcze, [nie mogą być zbyt blisko punktów podparcia stropu]
    3. konieczne jest dodatkowe zbrojenie wg wskazań konstruktora

    Z moich doświadczeń wynika, że zalewanie kanałów w stropie nie jest wcale tańsze od ułożenia ich na stropie
    [w wypadku Uniflexplus+ jest to ten sam system!, Zehnder ma onfloor i infloor].

    Ułożenie na stropie jest łatwiejsze [odpadają kwestie opisane wyżej].

    Tak naprawdę to zalanie w stropie robimy tylko wtedy, kiedy nie ma innego wyjścia [ np. w stropodachach odwróconych itp.]
    był michal_ludwin, ale zbanowali i jestem michal_l

    [moderowano reklame produktu]

  4. #4

    Domyślnie

    właśnie ja też nie wiem dlaczego w monolicie miałoby być tańsze a wiem że bardziej upierdliwe i nie chodzi mi o montaż tylko zabawę z papierami dla inwestora
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  5. #5

    Domyślnie

    Znalazłam Twój wątek, odpowiem więc też tutaj.
    Mam zalane w stropie kanały Uniflexplus+ o średnicy 63 mm. Koszt instalacji był droższy niż standardowej. Poza tym potwierdzam wszystko, co napisał michal_l.
    Pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony