dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Porotherm 25 P+W Zima

    Witam
    Mam dom budowany Porothermem 25 P+W. W tym roku chcieliśmy się wprowadzić do domu. problem jest taki że firma która miała nam ocieplić dom z zewnatrz wystawia nas i najprawdopodobniej przez zimę będzie on bez ocieplenia. Dom wewnątrz za niedługo będzie cały wykończony. Łazienki w płytkach, panele na podłodze, wszystko pomalowane (przynajmniej takie prace bedą wykonane do października. Ogrzewanie jest podłogowe.

    Powiedzcie mi czy może się coś z tym stać? np płytki może mi odmrozić lub panele powykrzywiać? Oczywiście w domu będzie cały czas grzane (wiem że rachunki beda ogromne ale na to juz wpływu nie będę miał niestety) tak do około 15*C. Czego mogę się spodziewać? Całe poddasze jest w płytach K-G.

  2. #2

    Domyślnie

    nic się nie stanie, ale zapłacisz z 5 klocków za ogrzewanie jak nie lepiej...

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Grzałem gazem nieocieplony dom z porothermu (250m2) do temperatury kilkunastu stopni. Przez cały sezon poszło 1200m3 gazu, czyli tyle samo, ile teraz przy grzaniu ocieplonego 20cm grafitowego styro do 23 stopni. To pokazuje, jak istotna dla ucieczki ciepła jest różnica w temperaturach po obu stronach przegrody.

    No, teraz dodatkowo gazem grzeje się CWU, co daje ok. 150m3 za sezon, które należałoby odliczyć...

  4. #4

    Domyślnie

    kumpel grzał w styczniu 2 tygodnie gazem - przyszło 1200 zł do zapłaty
    brak ocieplenia

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Porotherm ma to do siebie (w przeciwieństwie do innych), że izoluje ściany powietrzem. Także, póki nikt nie nawierci w tych pustakach dziur podczas ocieplania styropianem, to nie musisz się martwić o przemarzanie.
    Taka moja porada na przyszłość - zrób ocieplenie KONIECZNIE bez kołkowania.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony