dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21

    Domyślnie

    Dokładnie tak jest jak mówicie tzn do pozwalenia na budowe potrzebne były m.in. warunki przyłączenia wody które załatwiałem w wodociągach i tam wszystko było wyliczone tzn zaopatrzenie w wode i średnica rury tylko że załatwiałem rok temu i już o tym zapomniałem i właśnie mi się przypomniało teraz musze to tylko odnalaść... i wszystko będe wiedział!

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał W-waBiker
    teraz musze to tylko odnalaść... i wszystko będe wiedział!
    No i wszystko jasne, no to jesteśmy w domu
    A mało co nie brakowało, a bym przez ten temat nawalił sobie w papiery krajanowi "Kgadzinnie"

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    nawalił w papiery.... no ciekawe okreslenie....
    Najważniejsze że Biker już wie!

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Witam

    Sprawa podstawowa - jeśli mieszkasz w Wwie to przeczytaj uważnie :
    1. musisz mieć obliczone zapotrzebowanie na wodę, jeśli to zwykły dom
    jednorodzinny to min. średnica na jaką zgadza się MPWiK SA m.st.Wwy
    to 50/4,6 mm wykonana z PE.
    2. zostawienie przepustu - brawo !!! Tylko małe ale, w którym miejscu ?
    MPWiK SA nie zgadza się na powieszenie wodomierza w:
    pokoju, kuchni, łazience, nieogrzewanym garażu, etc.
    3. jeśli przyłącze będzie miało powyżej 15 m.b. to musisz mieć studzienkę
    wodomierzową ( można naciągnąć ze 2 metry ) i sprawa wejścia do domu
    nie jest już tak restrykcyjna.
    4. poza tym wszystkim trasa przyłącza nie może biec np. pod schodami,
    zbyt blisko wystepów, dopuszczalne jest jedno załamanie, etc.
    Wniosek :
    Czym prędzej skontaktuj się z projektantem który ustali Ci trasę przyłącza i dopiero wtedy zakładaj przepust !
    Pozdrawiam, chętnie udzielę szczegółowszych wyjaśnień jeżeli chodzi o Wwe.
    J
    PS
    A zrobienie projektu przyłącza i tak Cię nie minie.

  5. #25

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedzi.Buduje w Warszawie, a wczoraj byłem w sklepie z rurami i facet powiedział, że teraz zawsze robią przyłącza wody do budynków jednorodzinnych z rury 40mm (taka plastikowa niebieska sprzedawana w kręgach) a ja wcześniej popatrzyłem na warunki przyłączenia wody które dostałem od MPWiK w Warszawie (były mi potrzebne do otrzymania pozwolenia na budowe) i tam co prawda o średnicy rury nic nie było (bo to nie projekt) ale było napisane że zużycie wody jest określone na 0,5l/s (tak mi się wydaje że litra na sekunde, ale na pewno 0,5 ) tak więc kupiłem kawałek tej rury plastikowej niebieskiej fi 40mm i puszczam ją dzisiaj pod fundamentem i nad posadzke a potem jak kiedyś będą mi robić przyłącze wody to się do tej rury podłączą złączką i będzie OK. (tak myśle )

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Jeszcze raz radzę przemyśleć sprawę trasy przyłącza, za chwilę może okazać się że dołożysz do interesu parę ładnych złotych ( których i tak jest za mało ! ). Nie wchodź przyłączem na róg budynku.
    Pozdrawiam
    J

  7. #27

    Domyślnie

    Hej W-waBiker, jak już tak bardzo chcesz wpuszczać tą rurę DN 40 to rozumiem że w osłonie, czyli twardy peszel lub inna rura o większej średnicy, ponieważ nie możesz bezpośrednio zabetonować przyłącza w ścianie czy płycie

  8. #28

    Domyślnie

    ja miałem zrobione przyłącze pod budynek jak zalewałem ławy to wystawiłęm koniec tego przyłącza w pomieszczeniu gdzie miał być wodomierz ( kotłownia) a w ławie jako osłonę dla rury PE dałem PCV 50
    Obyś się budował !!!

    [email protected]

  9. #29

    Domyślnie

    Ja nie będe tej rury betonował tylko puszczam ją pod fundamentem (już mam zrobiony przekop pod fundamentem)

  10. #30

    Domyślnie

    tak ale ja musiałem bo mam ławy 90 i rura odstawała by mi od ściany w kotłowni prawie 40 cm
    Obyś się budował !!!

    [email protected]

  11. #31

    Domyślnie

    A jak mam piwnice i przepust fi100mm w ławie to jak byście zaizolowali rurę z peszlem osłonowym żeby woda nie dostała się do środka? Izolacja ścian to u mnie masa grubowarstwowa

  12. #32
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Wygrałeś własnie złotą łopatę miesiąca.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał dedert Zobacz post
    A jak mam piwnice i przepust fi100mm w ławie to jak byście zaizolowali rurę z peszlem osłonowym żeby woda nie dostała się do środka? Izolacja ścian to u mnie masa grubowarstwowa
    U mnie wykonawca dał łańcuch uszczelniający Integra. Po skręceniu i naprężeniu ponoć nie przepuszcza nawet gazów. Ale słyszałem, że dają jakieś dwuskładnikowe masy.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony