dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 87
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    przez dzieloną szybę wlatuje lewe powietrze do kominka przez co bardzo brudzi się szyba
    Przecież mają też do wyboru szyby gięte ... przyznaj się że poskąpiłeś grosza ...
    widząc co zrobił pan Karol z firmy Robi-Ren (notabene pracujący na czarno w tej firmie)
    To robiła to firma o której wspominasz czy ktoś "na czarno" i bez faktury ? Przyznaj się że taniej było i że znowu chciałeś poskąpić grosza ... no bo jak firma poprawiła po Karolu temu, co to fuchy wali po robocie, to znaczy że umią chyba i źli tacy nie są ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pol-u

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Południe
    Kod pocztowy
    32-052
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał futrzak Zobacz post
    Witam,

    NIE polecam kominków z firmy ROBI-REN. Kupiłem taki kominek z szybą boczną. Rama z szybą odstaje od wkładu kominka, przez dzieloną szybę wlatuje lewe powietrze do kominka przez co bardzo brudzi się szyba. Serwis to porażka. Zapłacisz a potem mają cię daleko w ...... . Robili mi zabudowę również ludzie z firmy Robi-Ren. Nie zaizolowali wkładu kominka i sterownik zgłupiał od temperatury. Druga ekipa z tej firmy łapała się za głowę widząc co zrobił pan Karol z firmy Robi-Ren (notabene pracujący na czarno w tej firmie).

    Jakość kominka i wykonania zabudowy bardzo zła.
    Nie polecam. Żałuję zakupu kominka w firmie Robi-Ren.
    Futrzak, aż tak źle jest? Pytam bo też stałem się ich klientem, tylko jeszcze nie użytkowałem. Widzę, że z serwisu i wykonawstwa jesteś niezadowolony, ok ale to mnie mniej interesuje bo jestem zwolennikiem self-serwisu, gdyż w serwisy już od lat nie wierzę. Powiedz coś więcej o samym produkcie a nie że jakość bardzo zła bo to ogólnik. Poza dzieloną szybą wszystko gra? Jak dawno w to wdepnąłeś?

  3. #43

    Domyślnie

    Witam
    Pozwólcie, że odgrzeję temat gdyż coraz bardziej interesuje mnie rozwiązanie akumulacyjne (szczególnie, że planuję szkieleciaka).
    Czy mając 10tys jestem skazany na prefabrykowane "piecokominki" typu Robiren (jak one się spisują) ?

    ps: widziałem film Muratora, w którym Pan mający szkielet wybudował akumulację (po tym jak zdenerwował się na zwykły kominek
    Czy ktoś wie jakiego rzędu kwota wchodziła w grę?
    Ostatnio edytowane przez cazp3r ; 10-02-2016 o 11:40

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Realnie myśląc o średniej akumulacji kominkowej musisz przyjąć budżet 20-35 tys. zł.
    Rozmowa o konkretnej lub bardziej szczegółowej cenie na tym etapie będzie polegać na pytaniu się ile kosztuje czerwony samochód i czy będzie droższy czy też tańszy od niebieskiego.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  5. #45
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Ta "10" to tylko za palenisko ?
    Darek B

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Ta "10" to tylko za palenisko ?
    niestety za całość
    Myślałem, że prefabrykacja obniża koszty bo niby roboty mniej przy takim piecu...mam świadomość, że to będzie namiastka prawdziwego pieca ale nie przeraża mnie np dokładanie ciut częściej do pieca (obecnie mam kozę i co 3h melduję się przy niej z brykietem...) Czy idzie połączyć mniejszą akumulację z taką ceną jaką mam w budżecie? Wiadomo Polak biedny ale chce mieć odrobinę luksusu

    ps: pytanie off top. Czy są targi gdzie można pooglądać i porozmawiać z fachowcami od kominków w jednym miejscu?

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał cazp3r Zobacz post
    niestety za całość
    Myślałem, że prefabrykacja obniża koszty bo niby roboty mniej przy takim piecu...mam świadomość, że to będzie namiastka prawdziwego pieca ale nie przeraża mnie np dokładanie ciut częściej do pieca (obecnie mam kozę i co 3h melduję się przy niej z brykietem...) Czy idzie połączyć mniejszą akumulację z taką ceną jaką mam w budżecie? Wiadomo Polak biedny ale chce mieć odrobinę luksusu

    ps: pytanie off top. Czy są targi gdzie można pooglądać i porozmawiać z fachowcami od kominków w jednym miejscu?
    No jeśli jesteś w stanie zbudować sobie sam to w ww kwocie się zmieścisz.
    Co do targów to chyba właśnie coś było w Poznaniu.

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    hej

    przymierzam sie do zakupu i instalacji w moim domu PPA 550



    Zakup w Cebud'zie, instalacja przez speców z Cebud'u.
    Nie pytam czy ktos coś takiego ma... bo i tak nikt nie odpowie..

    Pozdrav

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar boruvva
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-611
    Posty
    157
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    hej

    przymierzam sie do zakupu i instalacji w moim domu PPA 550



    Zakup w Cebud'zie, instalacja przez speców z Cebud'u.
    Nie pytam czy ktos coś takiego ma... bo i tak nikt nie odpowie..

    Pozdrav
    A jednak ktoś odpowie
    Mam to palenisko (PPA250) ponad 2 lata, używam sporadycznie, drugi raz bym nie kupił.
    Do tego podejście firmy do klienta, TRAGEDIA!
    Ostatnio edytowane przez boruvva ; 11-02-2016 o 08:08

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Cazp3r ... skoro palenisko, sterownik i akumulacja kosztują grubo ponad 7 tys. zł ... to z czego będzie ta zabudowa że z jej wykonaniem na gotowo całość będzie kosztowała 10 tys. zł ... ???
    Zrobią resztę z gipsokartonu i wełny ?
    Kichę wykonawczą jakąś nosem czuję ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Cytat Napisał boruvva Zobacz post
    A jednak ktoś odpowie
    Mam to palenisko (PPA250) ponad 2 lata, używam sporadycznie, drugi raz bym nie kupił.
    Witam!

    Mógłbyś w kilku słowach napisać, dlaczego?
    Z góry dziękuję.

    Pozdrawiam

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Cazp3r ... skoro palenisko, sterownik i akumulacja kosztują grubo ponad 7 tys. zł ... to z czego będzie ta zabudowa że z jej wykonaniem na gotowo całość będzie kosztowała 10 tys. zł ... ???
    Zrobią resztę z gipsokartonu i wełny ?
    Kichę wykonawczą jakąś nosem czuję ...
    Pozdrawiam.
    Źle mnie zrozumiałeś. Pytałem czy się da zejść z ceną do tego poziomu a nie, że u mnie tak będzie
    Nie znalazłem nigdzie cen tych zestawów dlatego gdybałem.
    Akumulacje potrzebować będę do szkieletu bo chyba w takim domu najbardziej jej charakterystyka pasuje.
    Pytanie czy szary człowiek może sobie pozwolić na namiastkę wydając około 10tys. Wiadomo, że nie potrzebuję 2tonowego kolosa bo i zapotrzebowanie jest o wiele mniejsze więc idąc tym tropem liczyłem na mniejszą cenę... 20tys to już mnie przerasta niestety.
    ps. Wełna odpada na pewno czy będzie to zwykły wkład czy akumulacyjny także od tej strony jestem świadomy wyboru.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał cazp3r Zobacz post
    Źle mnie zrozumiałeś. Pytałem czy się da zejść z ceną do tego poziomu a nie, że u mnie tak będzie
    Nie znalazłem nigdzie cen tych zestawów dlatego gdybałem.
    Akumulacje potrzebować będę do szkieletu bo chyba w takim domu najbardziej jej charakterystyka pasuje.
    Pytanie czy szary człowiek może sobie pozwolić na namiastkę wydając około 10tys. Wiadomo, że nie potrzebuję 2tonowego kolosa bo i zapotrzebowanie jest o wiele mniejsze więc idąc tym tropem liczyłem na mniejszą cenę... 20tys to już mnie przerasta niestety.
    ps. Wełna odpada na pewno czy będzie to zwykły wkład czy akumulacyjny także od tej strony jestem świadomy wyboru.

    Za 10.000 zł można wiele, ale sposobem...Robiłem niedawno za 11.000 wypasioną akumulacje do...UWAGA!...kozy. Tak więc Twój budżet jest ogromny, zważywszy że nie potrzebujesz "wypasu"...

    Jaką masz tą kozicę?


    Ps. Targi właśnie sie odbyły! Byli wszyscy "w kupie" i jeszcze więcej....
    http://www.kominki.org/strefa-dla-pr...iu-drewna.html

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Za 10.000 zł można wiele, ale sposobem...Robiłem niedawno za 11.000 wypasioną akumulacje do...UWAGA!...kozy. Tak więc Twój budżet jest ogromny, zważywszy że nie potrzebujesz "wypasu"...

    Jaką masz tą kozicę?


    Ps. Targi właśnie sie odbyły! Byli wszyscy "w kupie" i jeszcze więcej....
    http://www.kominki.org/strefa-dla-pr...iu-drewna.html
    obecnie w mieszkaniu bez izolacji 33m2 koza samson 6kw i zostaje w mieszkaniu dlatego muszę zgłębić temat ogrzewania w domu żeby wybrać coś sensownego w takim budżecie. Plusem będzie prosta rekuperacja, która zasymuluje DGP.
    Jeszcze niedawno z braku wiedzy chciałem wkład i wełnę do 5tys ale na szczęście trafiłem na film w muratorze i pana z akumulacja w szkielecie i to dało mi do myślenia, że mój wybór może być chybiony. Tak po nitce trafiłem na dział kominki a potem już z górki (2 noce zarwane ale człowiek mądrzejszy)

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Trochę rozjaśnij...Chcesz ogrzać akumulacją te 33 m2, czy przenosisz się do jakiegoś domu?

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Idąc tym tropem (kozy) ja zrobiłem ostanio dwie "wypasione" akumulacje, jedną za 7 tys. a drugą za 4 tys. zł ... trzymają po 10-12 godzin ...
    Tylko Patrząc prawdzie w oczy, drogi Piotrze to robienie ludzi w balona że za 10 tys. zrobisz im akumulację z prawdziwego zdarzenia do domu szkieletowego i w odatku będzie to wyglądało ładniej od "białego klocka" z ramką, jest chyba nie do końca w porządku ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    No i po co ja się gimnastykowałem z budową skoro u was taka tanizna

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Idąc tym tropem (kozy) ja zrobiłem ostanio dwie "wypasione" akumulacje, jedną za 7 tys. a drugą za 4 tys. zł ... trzymają po 10-12 godzin ...
    Tylko Patrząc prawdzie w oczy, drogi Piotrze to robienie ludzi w balona że za 10 tys. zrobisz im akumulację z prawdziwego zdarzenia do domu szkieletowego i w odatku będzie to wyglądało ładniej od "białego klocka" z ramką, jest chyba nie do końca w porządku ...
    Pozdrawiam.

    W balona to Ciebie robię, o czym niekoniecznie musiałem pisać, ale skoro jesteś namolny...Jestem po Budmie (Targi Kominki), w której brałem czynny udział (w odróżnieniu od Ciebie) i zalega mi sporo towaru w magazynie. Moich szanownych kolegów "po brąży" raczy raz po raz drażnić ten typ mojej aktywności, ale tym lepiej...

    Koniec dyskusji, bo znów kogoś palce zaczną swędzić... Zainteresowanych zapraszam na priv

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Jestem po Budmie (Targi Kominki), w której brałem czynny udział (w odróżnieniu od Ciebie)
    Za darmo tego nie robiłeś ... więc nie wypominaj innym że organizują sobie czas, promocję własną i upowszechnianie pewnych idei na swój sposób ... monopolu na to nie masz ...
    Poza tym wyolbrzymiasz pewne mniemanie że kogokolwiek drażnisz czy nawet już intrygujesz ... spowszedniałeś i niektórzy (sam wiesz kto) nauczyli się żyć z tobą jak z nieszkodliwą chorobą ...

    Remiks ... mówiłem Ci że lepiej by było jak byś "wypasa" za pięć do ośmiu dych postawił ... a nie za grosze marne samemu się babrał ... przynajmniej dla wykonawcy lepiej by było ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Remiks ... mówiłem Ci że lepiej by było jak byś "wypasa" za pięć do ośmiu dych postawił ... a nie za grosze marne samemu się babrał ... przynajmniej dla wykonawcy lepiej by było ...
    Pozdrawiam.
    Tak tylko ja nie miał bym powiedzmy pięciu dych i satysfakcji a wykonawca miałby radochę że mnie na tyle ustrzelił To gdzie ta tanizna, na forum tylko

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony