dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 50
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Ja tak sobie myślę, że problem tkwi w samym sposobie rozpalania. Ostatnio jest ciepło (jak na środek zimy). Kolega pisze o minutach, sekundach - to za mało, żeby komin wypełnił się czymś, co chce się unosić.
    To normalne i wytłumaczalne zjawisko, że jasny wesoły płomyk nagle znika. Tu jest taki próg energetyczny - górka, którą trzeba przeskoczyć. Płomień powoduje najpierw rozkład termiczny drewna, który wymaga dostarczenia energii. Potem już sam się napędza. Trzeba dłużej poczekać z otwartymi drzwiami. Użyć do rozpalenia czegoś bardziej energetycznego.
    Taka jest moja koncepcja.
    A poza tym - skąd ten dym w obudowie i pokoju?

  2. #22
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek_796 Zobacz post
    Ja tak sobie myślę, że problem tkwi w samym sposobie rozpalania. Ostatnio jest ciepło (jak na środek zimy). Kolega pisze o minutach, sekundach - to za mało, żeby komin wypełnił się czymś, co chce się unosić.
    To normalne i wytłumaczalne zjawisko, że jasny wesoły płomyk nagle znika. Tu jest taki próg energetyczny - górka, którą trzeba przeskoczyć. Płomień powoduje najpierw rozkład termiczny drewna, który wymaga dostarczenia energii. Potem już sam się napędza. Trzeba dłużej poczekać z otwartymi drzwiami. Użyć do rozpalenia czegoś bardziej energetycznego.
    Taka jest moja koncepcja.
    A poza tym - skąd ten dym w obudowie i pokoju?
    ...... Do tego dom stoi na wzniesieniu.........
    Co ma przeskakiwać???Wiele jest racji w tym co piszesz ale nie do końca.Bo jeśli jest tak jak mówisz i błąd tkwi w rozpalaniu to dlaczego z uporem nie poddając się nie próbować rozpalania do skutku aż w kuminie złapi

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Ta i inne wątpliwości, mogą spowodować, że tak jak sugerowałem na początku, problem jest prozaiczny a my napiszemy 5 stron (+ 10 polemiki z Niktem)... 2 strony już mamy ... Dym może pochodzić z palącego się akurat drugiego kominka (ciąg wsteczny-zasysanie dymu), albo ten płomyczek był nieco większy
    niż nam główny bohater tej noweli opowiada...

  4. #24
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Ta i inne wątpliwości, mogą spowodować, że tak jak sugerowałem na początku, problem jest prozaiczny a my napiszemy 5 stron (+ 10 polemiki z Niktem)... 2 strony już mamy ... Dym może pochodzić z palącego się akurat drugiego kominka (ciąg wsteczny-zasysanie dymu), albo ten płomyczek był nieco większy
    niż nam główny bohater tej noweli opowiada...
    Dobra nic nie mówię bo zaczynasz kopać i mędzić. Będę incognito i z ukrycia popatrzę coś za ptica w tych podszeptach

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Mądry chłopiec ....

  6. #26
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    no na momencik muszę.

    .....Dym może pochodzić z palącego się akurat drugiego kominka (ciąg wsteczny-zasysanie dymu)............
    Wiesz ,że głupotę powielasz???Wniknij w to co napisał tylko tak po swojemu.Bo zaczynasz szerzyć defektyzm

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Ja bym naciupał więcej drobnego na wierch, na to dobra lufa sperytusu (może być nieakcyzowy, dla zmylenia społeczeństwa zwany podpałką w płynie) i z werwą...
    Drzwiczki zamknął, jak już się rozpali. Jak po zamknięciu pojawia się dymek, znów uchylił i tak do skutku.

  8. #28

    Domyślnie

    Witam

    Miałem podobny problem. Rozpalanie od góry go wyeliminowało. Jeszcze zanim zacząłem tak palić i były kiepskie warunki kładłem kilka gazet na deflektorze i je rozpalałem. Też pomagało. Do rozpalenia podpałka plus drobne gałązki iglastego drzewa. Może to są prozaiczne rzeczy ale może pomogą.

  9. #29
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek_796 Zobacz post
    Ja bym naciupał więcej drobnego na wierch, na to dobra lufa sperytusu (może być nieakcyzowy, dla zmylenia społeczeństwa zwany podpałką w płynie) i z werwą...
    Drzwiczki zamknął, jak już się rozpali. Jak po zamknięciu pojawia się dymek, znów uchylił i tak do skutku.
    I o tą mnię chodziło brawo.Żesz ten eniek jakiś taki nie kumaty ostatnio.Sie rozwodzi w tych wąciach.

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Mądry chłopiec ....
    ...żartowałem....

  11. #31
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    ...żartowałem....
    Czy ja gdzieś powiedziałem ,że cie nie lubię??? .Przypomnij mi żartownisiu .Eniek nich napali i obaczym gdzie legnie prawdziora..........?

  12. #32

    Domyślnie

    Wg mnie rozważania idą w złym kierunku.

    Kolega napisał, że sprawdzał cug w kominie i było ok. Załóżmy, że zrobił to dobrze. Sprawdź to proszę raz jeszcze i opisz jak sprawdzasz.
    Podpal trochę tych szczepek w kominku jak sugeruje Wojtek. Jak u Ciebie jest dostrarczane powietrze do paleniska. Jak zewnętrzną rurą to otwórz okno i nie domykaj do końca drzwi od kominka, zostaw taką 1-2cm szparę.
    Z tego co piszesz i wydobywającego się dymu to coś dziwnego jest na połączeniu kominka z kominem. Opisz jak u Ciebie jest to zrealizowane.

    Jak możesz to nagraj aparatem film, albo zrób kilka zdjeć w trakcie tych eksperymentów.

    Przypomina mi to przypadek pieca węglowego CO. Niby cug w kominie był, wszystko pootwierane, a piec powyżej 40'C nie chciał dać się rozbujać. Piec jest znacznie przewymiarowany i bardziej wędzi niż pali, jak później sprawdziłęm odkleił się kawałek sadzy - taka płytka i przytkał wylot. Przeczyszczenie, minuta roboty i było ok.

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TomekGliwice

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    12

    Domyślnie

    Witam. Chwila ciszy z mojej strony ponieważ udało mi sie odwiedzić Szczyrk.
    Dziękuje za dobre podpowiedzi ale bardzo prosze: nie kłócimy sie tu.
    Co do kominka:
    Nie mogę próbować z uchylonymi oknami, drzwiami i itp bo żona wywali mnie razem z tym kominkiem.
    Poszła próba z nagrzewnicą
    Otwarta szyba i nadmuch gorącego kominka przez ponad 20 minut.
    W mieszkaniu oczywiście temp taka, że nie dało sie wytrzymać.
    Drewno wyschło na wiór.
    Po rozpaleniu (tak samo jak 4 i 5 dni temu) zamknąłem szybe i kominek działał super.
    Nic sie nie kopciło i nie zgasło.
    ALE: na dworze przestało wiać więc sprawa nie została rozwiązana.
    Poza tym powstaje drugie pytanie, to samo, które zadał Wojtek_796 :
    Skąd dym w obudowie kominka?


    p.s.
    kiedyś przeczytałem w muratorze:
    "Nie sztuka wybudować dom.
    sztuką jest nie rozwieść się przy tym"

    Mimo, że dom zamieszkały to ten kominek jest nadal budową...

  14. #34
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    ..........ALE: na dworze przestało wiać więc sprawa nie została rozwiązana.
    Poza tym powstaje drugie pytanie, to samo, które zadał Wojtek_796 :
    Skąd dym w obudowie kominka?...........
    Jak rozumiem dym nadal się pojawia w obudowie po tym eksperymencie z nagrzewnicą?.Kurna cudów nie ma.Układasz drewno dowolnie,uchylasz drzwi,dmuchasz nagrzewnicą 20 min,wyłączasz,lejesz podpałkę żelową,drewno się rozpala,zamykasz drzwi,powietrze zewn.otwarte na full,szyber na full,pali się ładnie,jest piękny żar,układasz ponownie wsad,z obudowy siwy-wędzarniany dym nie leci,jak przyłożysz rękę do kratki to delikatnie parzy,palisz tak kilka h i jest dobrze,w między czasie przymykasz delikatnie dolot pow.zew i szyber tak aby płomienie były płomieniami a nie dymiącym żarem,wszystko w powolnym czasie wygasa,dopala się a ty zamykasz flaszkę bo z deka przeholowałeś bierzesz żonę na ręce bo usnęła bidulinka z tego nadmiaru ciepłego powietrza a nie dymu,zanosisz ja do sypialni i spokojnie utuleni zasypiacie by przywitać nowy dzień.
    p.s
    ale nadal mnie zastanawia ponownie to co pisałem wyżej ,że nic nie zmieniając na początku było ok.

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Mam wątpliwości (To moje wątpliwości, Nikt nie musisz się pluć...). Czy chodzi Ci o dym wówczas, czy też pojawił się on podczas ostatniej próby. Jeśli wówczas, to pytanie: czy w tym czasie paliło się w kominku na dole, lub piecu jeszcze niżej? Jeśli tak to sprawa jest jasna jak słonce, i odpowiedziałem na to pytanie wcześniej. Klasyka...

    Problem z trudnościami w rozpalaniu uważam za zakończony. Dragon z firmy Darco na ten jeden, najkrótszy komin, jako ochrona przed wiatrem.

  16. #36
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    ...czy też pojawił się on podczas ostatniej próby.........
    Chodzi mi o ten dym.I przysłaniaj se trochę monitor jak mi odpowiadasz bo wiesz co

  17. #37
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    ......Jeśli wówczas, to pytanie: czy w tym czasie paliło się w kominku na dole, lub piecu jeszcze niżej?.....
    a jeśli się nie paliło a sądzę ,że nie to co wtedy guru powiesz???Gdzie będzie miała miejsce twoja "klasyka"???

    p.s
    ....Problem z trudnościami w rozpalaniu uważam za zakończony.....
    Ty nic nie możesz kończyć bo przylezą zaraz inni i tema powróci.

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Nikt, przestań z siebie robić ćwierćinteligenta, bo w to i tak nie uwierzę...Może sąsiad dym we wiaderku przyniósł ?!

  19. #39
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Nikt, przestań z siebie robić ćwierćinteligenta, bo w to i tak nie uwierzę...Może sąsiad dym we wiaderku przyniósł ?!
    Ty pół inteligencie odpowiedz na pytanie postawione prosto a nie po swojemu kisisz kapuchę.. Siakiś się próbujesz- zaczynasz robić toksyczny a w to nie uwierzę Jak ten dym którego jak na razie nie ma ,bo i nie ma tego u którego to zjawiska występować miejsce miałłło

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TomekGliwice

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    12

    Domyślnie

    Panowie i po co te dogaduszki?
    Wczoraj rozpaliłem bez nagrzewnicy i grzania komina.Okna i drzwi zamknięte czyli wszystko jak tydzień temu podczas największego kopcenia i gaśnięcia.
    Drewno to samo, sposób rozpalania też. Na dworze zero wiatru tylko pięknie pada śnieg. I co?
    I kominek pięknie sie rozpalił bez najmniejszego problemu i bez najmniejszego dymku. Wszystko tak jak powinno być.
    Czyżby winna była pogoda? Mocny wiatr i niż? Ale nie ma wpływu na CO i dolny kominek. Więc przy takiej złej pogodzie jest za krótki komin? (z 6 metrów ma)

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony