dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Antykoncepcja w zastrzyku dla kotki

    Witam
    Szukam odpowiedzi na pytanie: czy są jakieś preparaty antykoncepcyjne dla kotek podawane w zastrzykach. Pytałam dwóch weterynarzy, powiedzieli, że nie wiedzą. Dziwne.
    Jeśli ktoś coś wie, bardzo proszę o podzielenie się informacjami.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gutek & Fredek Zobacz post
    Witam
    Szukam odpowiedzi na pytanie: czy są jakieś preparaty antykoncepcyjne dla kotek podawane w zastrzykach. Pytałam dwóch weterynarzy, powiedzieli, że nie wiedzą. Dziwne.
    Jeśli ktoś coś wie, bardzo proszę o podzielenie się informacjami.
    Jesli sa dla psow to dla kotow pewnie tez , pomysl tez o sterylce .

    Zmien weta to na pewno.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Małgoś83
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ostromęcko
    Kod pocztowy
    73-240
    Posty
    100

    Domyślnie

    witam..odnosnie pytania nie pomoge bo niestety nie orientuje sie ale proponuje pomyslec nad sterylizacja..kilka dni temu podjelam decyzje o sterylizacji dwoch moich koteczek..balam sie okrutnie ze cos moze sie nie udac ale kotki juz na drugi dzien po calym zabiegu wskakiwaly na parapet i zachowywaly sie jakby nic im nie bylo..no i ten luz psychiczny ze nie bedzie problemu z maluchami.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Preparaty oczywiście są np Depogeston lub inny podobny. Wszystkie bazują na Octanie Medroksyprogesteronu. Książkowo podaje się pierwszy zastrzyk, kolejny po 3 miesiącach następne w odstępach 5 miesięcy. W praktyce zależy od kotki, jednej wystarczy na 7 miesięcy inna dostaje rui po 10 tygodniach.
    Tak czy siak należy to traktować jako metodę doraźną (kilka, kilkanaście miesięcy nie dłużej). Prawie zawsze prędzej czy później podawanie antykoncepcji hormonalnej (nieistotne zastrzyki czy tabletki) kończy się u kotki ropomaciczem. Na dłuższą metę tylko sterylizacja i lepiej zrobić to kiedy kotka jest młoda i zdrowa niż jak za kilka lat przypląta jej się ropomacicze, a zanim się zorientujesz o co chodzi będzie już w całkiem kiepskim stanie.
    BTW Weterynarzy którzy nie słyszeli o preparatach do antykoncepcji hormonalnej dla kotek radził bym omijać dużym łukiem. Masz pewność że to byli weterynarze?

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    panroman

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ja ze swojej strony tej polecam sterylizację,. o niebo lepsze zachowanie. A zastrzyku bym się obawiał ze względu na problemy związane z hormonami, tyciem, apetytem itp.
    A swoją drogą dziwna sytuacja, że lekarze nic nie wiedzą na ten temat, zapytam swojego przy okazji, jak nie zapomnę
    opał wrocław w przystępnych cenach

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jachmiu

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-020
    Posty
    18

    Domyślnie

    Mam mała kotke i tez raczej bede ja sterylizował bo w proszki mi sie nie chce bawic ..

  7. #7

    Domyślnie

    Antykoncepcja dal zwierząt, ja również spotykam się z tym pojęciem po raz pierwszy. Osobiście polecam sterylizacje - najlepsze metoda antykoncepcyjna
    Belki, ramy i siły wewnętrzne to podstawy budownictwa. Kratownice, to również ważny jego element tak jak i figury płaskie, w których trzeba obliczać za każdym reakcje podporowe, aby znaleźć rozwiązanie problemu. Eldo - najlepszy raper w Polsce.

  8. #8

    Domyślnie

    Są ale w nasym przypadku skonczyły sie one tragicznie nowotworem i uśpieniem kotki. wprost usłyszeliśmy od weterynarza że takie mają one skutki uboczne. dlatego obecną kotke poprostu wysterylizowaliśmy i jest okazem zdrowia

  9. #9

    Domyślnie

    Tylko kastracja, najlepsza i najbezpieczniejsza metoda.

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    cemarkpl

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-386
    Posty
    1

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak przedmówcy napisali. Sterylizacja jest bardzo dobrym pomysłem i de facto może pomóc uniknąć wielu różnych chorób naszej kotki

  11. #11

    Domyślnie

    Moja kotka brała antykoncepcję w zastrzykach, pamiętam bo było to bardzo trudne żeby ją utrzymać

  12. #12

    Domyślnie

    Dlaczego nie chcesz jej wykastrować? Hormony nikomu nie służą.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony