dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Bateria wannowa stojąca

    Przymierzam się do wykończenia łazienki w stanie deweloperskim. Podejścia ciepłej i zimnej wody do wanny puszczone są po ścianie i nie za bardzo uśmiecha mi się obudowywanie ich KG. Wpadłam więc na pomysł zrobienia półki na szerokość i wysokość wanny w której umieściłabym baterię stojącą. Zakładam, że otwory do baterii wykonane zostały by w półce obłożonej glazurą a nie w wannie, zaś sama bateria podłączona przy użyciu wężyków. Czy takie rozwiązanie się sprawdzi i będzie bezpieczne? Z czego najlepiej wykonać taką półkę?

    Widziałam również ciekawe baterie trzyotworowe, w których wąż od słuchawki prysznicowej chowa się pod wannę. Zastanawia mnie tylko czy z mokrego węża nie będzie mi ściekała woda pod wanną? Od razu zaznaczam, że nie zamierzam wydawać na baterię czterocyfrowej kwoty, ale widziałam tego typu baterie już około 500 zł (np. KFA czy Ferro).

    Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Podejścia można wkuć w ścianę.

    Baterie sztorcowe to też dobry wybór, ale jeśłi podłączysz je wężykami, to musisz zostawić możliwość dostępu do nich - wężyki się psują czasem...

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miki818

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-001
    Posty
    25

    Domyślnie

    Z tego co się orientuję to m.in. Silfra oraz Vado ma takie rozwiązanie że woda która zwykle spływa po wężu pod wanną i skapuje jest odprowadzana wężykiem do syfonu. Inne firmy też mają takie rozwiązania ale bardziej rozbudowane i BARDZO drogie a te chyba w granicy 500-700zł.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    domowadama

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    21

    Domyślnie

    tak tak ja mam Vado i dzieje się tak jak mówi Miki i jest wszystko tak jak należy

  5. #5

    Domyślnie

    najprościej i najtaniej zamontować baterię stojącą do wanny 2 otworową,która idealnie pasuje do starych rozwiązań blokowych ale i do nowych rozwiązań
    wąż natryskowy jest tutaj na wierzchu i nie ma obaw o spływanie wody pod wannę
    poniżej link do sklepu z taka baterią .
    http://sklepaqua.pl/?30,pl_bateria-w...stojaca-145-mm
    Nie ma złych pytań, są tyko złe odpowiedzi.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    akluj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-282
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał domowadama Zobacz post
    tak tak ja mam Vado i dzieje się tak jak mówi Miki i jest wszystko tak jak należy
    domowadama, możesz napisać który dokładnie model baterii Vado posiadasz?? Szukam takiej właśnie baterii, ale dotarcie do informacji, która z baterii posiada coś takiego w zestawie graniczy z cudem:/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony