dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie DEFRO - przerost formy nad treścią czyli jak pogonić klienta z rekmacją

    Witam

    Jestem NIEszczęśliwym posiadaczem DEFRO Optima Komfort oto co zrobiło defro na wytkniecie błędów w konstrukcji.

    mój mail do [email protected]

    Witam


    jestem posiadaczem tego kotła i zauważyłem w nim istotne wady

    1. Do komory spalenia dostaje się lewe powietrze poprzez drzwiczki żeliwne, stalowa płyta która znajduje się pod drzwiczkami nie dolega do sznura uszczelniającego znajdującego się w drzwiczkach dolnych kotła, w drzwiczkach jest ułożony sznur.

    2. Ruszta ruchome odpopielają tylko połowę rusztu wodnego, dodatkowo zawieszają się - jest to spowodowane zastosowaniem zbyt krótkich rusztów ruchomych.

    3, Ponieważ kocioł nie posiada dmuchawy, powinien być wyposażony do klapkę nadmuchu powietrza w drzwiach zasypowych tak zwaną rozetę lub podobną klapkę jak w drzwiczkach popielnika.

    W związku z powyższym proszę o usunięcie tych wad.
    A oto odpowiedź:
    Dzień dobry
    Zakupił Pan kocioł dokładnie taki jaki widnieje na naszej stronie, w dokumentacji technicznej urządzenia.Przed zakupem zapewne zapoznał się Pan z dokumentacją, obejrzał kocioł i dopiero zakupił. Jeśli były jakieś zastrzeżenia czy wątpliwości należało o nie dopytać, w przypadku gdy urządzenie nie spełniałoby Pańskich oczekiwań - zrezygnowć z zakupu.
    Z poważanie serwis Defro.
    Ciekawi mnie czemu Pan się nie podpisał. Swoją drogą to wg. Pan z serwisu najlepiej było by rozpalić w sklepie aby sprawdzić jak się pali.

    Nie wiem czy DEFRO wie ale zapis na ich stronie

    "Uwaga! W przypadku nieuzasadnionego wezwania serwisu "DEFRO", klient pokrywa koszt robocizny oraz koszt dojazdu**Koszt roboczogodziny 90zł brutto, koszt dojazdu z serwisu 1,5zł/km - wyjazd z siedziby firmy (obowiązuje od 01.01.2007)"

    Jest "Niedozwoloną klauzurą umowna"

    Takie postanowienia umowne są niezgodne z prawem. W wyroku z 11 września 2006 r. (sygn. akt XVII AmC 157/05) Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał takie postanowienia umowne za niedozwolone. Sąd zakwestionował klauzulę o następującym brzmieniu: "W przypadku nieuzasadnionej reklamacji Zamawiającego zostanie on obciążony kosztami obsługi reklamacji poniesionymi przez Wykonawcę w tym kosztami związanymi z przyjazdem serwisu".
    Jeżeli twój sprzedawca stosuje klauzulę wpisaną do rejestru klauzul niedozwolonych, to narusza zbiorowe interesy konsumentów, co wynika z art. 24 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów. W takim wypadku może podlegać karze finansowej. W odniesieniu do konsumentów postanowienia niedozwolone nie wywołują skutków prawnych.

    Jeśli też macie kocioł DEFRO Optima komfort może być i PLUS - zbierzmy się razem i niech każdy wyśle zgłoszenie reklamacyjne. Wymienone wady są istotnymi wadami bo przecież nigdzie nie piszą że ruszta są np. tylko w połowie ruchome, a kocioł zasysa lewe powietrze z popielnika.
    Ostatnio edytowane przez kalio ; 04-01-2013 o 21:34

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DjKosmit

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dąbrowa
    Kod pocztowy
    88-306
    Posty
    33

    Domyślnie

    Witam

    Potwierdzam to co napisał kolega kalio. Totalną lipą jest umieszczanie w drzwiczkach popielnika sznura uszczelniającego w miejscu który ten sznur nie uszczelnia niczego gdyż w podziale rusztu a popielnika brakuje kilku cm blachy O rozetce już nie wspominając!.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Ale reklamy mają cycuś, co kawałek na drodze coś stoi, hehe

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Dokładnie te same błędy co u mnie , tylko ja tak nie narzekam na ten popielnik tylko sam zastanawiałem się czy nie kupić drugich dźwików dolnych i przerobić rozete żeby była wyżej tam gdzie jest ta krata lub tam w tych zasypowych i piec by był górnego zasypu nie wie ktoś ile kosztują same dźwi ?

  5. #5
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kotły fajne - nie wszystkie ale współpraca z serwisem
    Ja z powodu współpracy z serwisem zrezygnowałem

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DjKosmit

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dąbrowa
    Kod pocztowy
    88-306
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał byry007 Zobacz post
    Dokładnie te same błędy co u mnie , tylko ja tak nie narzekam na ten popielnik tylko sam zastanawiałem się czy nie kupić drugich dźwików dolnych i przerobić rozete żeby była wyżej tam gdzie jest ta krata lub tam w tych zasypowych i piec by był górnego zasypu nie wie ktoś ile kosztują same dźwi ?
    Kolego dolne drzwiczki to ty zostaw Trzeba tam uszczelnić przelot między popielnikiem a żeliwną kratką rusztu aby lewe powietrze nie dostawało się do komory spalania bo ucieka najkrótszą drogą do komina i wychładza zasyp nie przynosząc żadnych korzyści. Po prostu musisz oddzielić drogę powietrzu który wpada przez klapkę w drzwiczkach. Powietrze ma wpadać do komory pod ruszt a nie przez żeliwne drzwiczki na ruszt!

    Górne drzwiczki nie mają rozety i należy taką zrobić. Nowe drzwiczki w DEFRO kosztują 265 zł + wysyłka koło 290 zł razem (pobranie)

    A kolego KOCIOŁ ten to typowy GÓRNIAK i należy w nim palić OD GÓRY. Zasypujesz węglem i podpalasz OD GÓRY!
    Poczytaj wątek o ekonomicznym spalaniu węgla kamiennego na tym forum i będziesz wiedział o co w tym chodzi
    Ostatnio edytowane przez DjKosmit ; 06-01-2013 o 09:41

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Ja już dorobilełem pułkę pod popielnik efekt

    na 20 kg wegla stałopalność 10,5h przy ustawieniu 90*C

    fioletowy płomień i równe wypalanie ale na ruszcie wodnym i tak się nie dopaliło wszystko

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130106040.jpg
Wyświetleń:	1044
Rozmiar:	80,0 KB
ID:	158820

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130106041.jpg
Wyświetleń:	1024
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	158821

  8. #8

    Domyślnie

    nie dopaliło bo to ruszt wodny - przeznaczony bardziej do koksu niż drewna i wegla.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DjKosmit

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dąbrowa
    Kod pocztowy
    88-306
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalio Zobacz post
    Ja już dorobilełem pułkę pod popielnik efekt

    na 20 kg wegla stałopalność 10,5h przy ustawieniu 90*C

    fioletowy płomień i równe wypalanie ale na ruszcie wodnym i tak się nie dopaliło wszystko
    U mnie też nie dopala i to już wiemy ruszt wodny wychładza paliwo stąd część węgla nie spala się całkowicie.

    Kolega tą półeczkę dospawał jak widzę ?? Jakieś problemy były ??

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Nie dospawałem - bo bym stracił gwarancje

    została zamontowa na wsówkę
    na płaskownik którego brakowało dospawałęm u góru płaskownik i tak samo u dołu dobrze spasowane i trzeba było mtotkiem pomóc. Ale z tego zabiegu jestem bardzo zadowolony drzwiczki rusztowe zrobiły się czerwone a dziwiczki zasypowe nie zamykam na szczelnie tylko troszkę popuszczam.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DjKosmit

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dąbrowa
    Kod pocztowy
    88-306
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalio Zobacz post
    Nie dospawałem - bo bym stracił gwarancje

    została zamontowa na wsówkę
    na płaskownik którego brakowało dospawałęm u góru płaskownik i tak samo u dołu dobrze spasowane i trzeba było mtotkiem pomóc. Ale z tego zabiegu jestem bardzo zadowolony drzwiczki rusztowe zrobiły się czerwone a dziwiczki zasypowe nie zamykam na szczelnie tylko troszkę popuszczam.
    Świetny pomysł Dzięki za wskazówkę. Do tej pory uszczelniałem to wełną ale jest to na tyle kłopotliwe że wełna się kruszy i szczelność zanika, chyba że wymienię na nowy kawałek.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    I jak tam palenie

    masz jeszcze jeden patent jak obejść ruszt wodny aby cały opał się ładnie dopalał

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Siema kalio możesz podać namiar na siebie pw mam kilka pytań

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariuszkielce

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-020
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał miki121 Zobacz post
    Kotły fajne - nie wszystkie ale współpraca z serwisem
    Ja z powodu współpracy z serwisem zrezygnowałem
    Mała poprawka- nie zrezygnowałeś tylko firma zrezygnowała z twoich usług ze względu na brak profesjonalizmu z twojej strony i skargi klientów.Proszę pisać prawdę.Mariusz

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Remigiusz.
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Strzyżów
    Kod pocztowy
    38-100
    Posty
    118

    Domyślnie

    Mam tez Defro Optima Komfort 15Kw + miarkownik

    Wygada to u mnie tak po przeróbkach:

    Klapka jak osiągnie temperaturę się tak zamyka:


    Dolny ruszt pionowy jest jak by zaślepiony:



    Dorobiłem oczywiście tez KPW:







    miałem na początku takie otwory i tak to zaślepione ale przerobiłem jak powyżej:



    Nie widziałem tez po co kupować u Defro nowe drzwi za 300zl, jak by to nic nie dało to zawsze można śruby wkręcić i je uszczelnić i będzie to samo albo nawet Logo sobie jakieś przykręcić i masz dziurę znów zatkana

    Rozpalam tez od góry i mniej dymi i jestem z efektywności zadowolony. Jedynie szukam jakieś możliwości na stało palność bez wygaszania pięcia lub przesypywania żaru na gore

    Były tez próby na DS'a ale nici z tego w tym kotle bo jest za długi w komorze załadunkowej

    Dodam jeszcze ze faktycznie ruszt ruchomy jest Lipa bo krotki i ruszt wodny pozostawia nie dopalone kawałki węgla. Ale widzę za u mnie w środku komory nie ma jednej polki

    Wie ktoś może jak ruszt ruchomy z demontować ?
    C.O.: DEFRO Optima Komfort 15kW, Miarkownik ciągu Honeywell, Zawor 4D ESBE, Grawitacja & Pompy, stalowo żeberkowe kaloryfery
    C.W.U.: Taurus OG 150l
    DOM ~115m²: 45cm cegla + pustaki betonowe, 5 komorowe okna plastikowe, Piwnica + 2 pietra, poddasze nieużytkowane
    KOMIN: Murowany z cegły 140x170mm, 12m wysoki

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dori-k

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał miki121 Zobacz post
    Kotły fajne - nie wszystkie ale współpraca z serwisem
    Ja z powodu współpracy z serwisem zrezygnowałem
    Może odgrzewam temat ale jako użytkownik pieca firmy DEFRO szukałem opinii osób z podobnymi problemami. W moim przypadku doświadczyłem niestety rozczarowania. Mając usterkę sterownika (jak się w końcu okazało) zostałem postawiony przed wyborem albo odesłać ów do Andrychowa i zostać na prawie tydzień bez pieca, albo radzić sobie samemu. Nie było by w tym nic zdrożnego gdyby to nie był sezon grzewczy. Co dziwne (przynajmniej dla mojej osoby) na całej opolszczyźnie nie uraczymy autoryzowanego serwisanta firmy DEFRO, który mógłby zdefiniować usterkę i udzielić pomocy, gdyż co więcej nie wiadomo było co jest główną przyczyną usterki, sam sterownik czy może wentylator. To nie żadna antyreklama ale chciałbym by każdy kto wybiera firmę DEFRO wiedział że w razie czego może liczyć tylko na siebie.

    PS: Nie mówiąc już o tym że pierwsze pytanie brzmiało "czy piec jest na gwarancji?" nasz jest ledwo sezon po gwarancji ale to już wystarczyło by zdecydowanie zmienić podejście serwisanta telefonicznego do problemu.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał dori-k Zobacz post
    Co dziwne (przynajmniej dla mojej osoby) na całej opolszczyźnie nie uraczymy autoryzowanego serwisanta firmy DEFRO, który mógłby zdefiniować usterkę i udzielić pomocy, gdyż co więcej nie wiadomo było co jest główną przyczyną usterki, sam sterownik czy może wentylator.
    Gdyby kiedyś bieda przycisnęła w mrozy to możesz dzwonić, sterowniki czy dmuchawki są non-stop.
    Nawet coś z używek czasem leży, także mogę wypożyczyć zanim serwis zdecyduje się coś zrobić.
    Nie serwisuję Defro ale sterownik nie musi być taki jak fabryczny i kilka dni mrozu można przetrzymać na innym
    Nie wiem czy nie mają serwisu na opolszczyźnie ale prawie codziennie widzę ładnie oreklamowane auto serwisowe Defro podążające drogą Nysa-Brzeg.

  18. #18

    Domyślnie

    W nowych kotłach te problemy są już usunięte, tzn maja klapkę do miarkownika i oddzielony - szczelny ruszt.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony