dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 12
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 227
  1. #161
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    To nie to samo. Warunki sklepowe to nie warunki domowe. Jednak poczekam na opinie użytkownika.
    w sumie racja, w domu nie ma takich przeciągów, nieszczelności i mega wielkich przeszklonych powierzchni
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  2. #162
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał IWONA PELLETS Zobacz post
    Czy można u ciebie zobaczyć wkład na pellet i drewno ?
    niestety takiego combi nie mam, ino pellet się sypie
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  3. #163

    Domyślnie

    Cytat Napisał ktototaki Zobacz post
    niestety takiego combi nie mam, ino pellet się sypie
    a jaki pellet sypiesz?? Jak z jego kalorycznością?? Zapachem?? Popiołem??

  4. #164
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazi07 Zobacz post
    a jaki pellet sypiesz?? Jak z jego kalorycznością?? Zapachem?? Popiołem??
    pellet ze stelmetu - lava, podobno olimp jest bardziej wydajny i pozostawia mniej popiołu, ja przy swoim niskim zużyciu różnicy nie widziałem więc nie przepłacam i kupuję tańszą o 1zł na worku lave. Z innych testowanych to jakiś "no name" i 2 rodzaje z castoramy - jedno i drugie to dziadostwo było - kopcił się, potrafił przesypywać koszyk - zbyt duża wilgotność i kilka razy miałem pufa aż na krześle poskoczyłem Ponoć barlinek się jeszcze nadaje ale wokół nie nie ma dystrybutora i nie miałem możliwości wypróbować.

    Kaloryczność.... nie mam urządzeń do pomiaru, ale spala się dobrze, palenisko bez jakiejkolwiek rdzy, zużycie na niskim poziomie, tak zwanych "pufów" (wypaleń nagromadzonych gazów w komorze nie odnotowałem) też nie miałem.

    Zapachu brak, chyba że ten w worku wąchasz to zapach przyjemny - nie odpycha

    Popiół wybieram średnio co 2 tygodnie, ale 1 raz stwierdziłem że do oporu nie wybieram i zanim do wysokości koszka się go nagromadziło to minęły 2 miesiące.
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  5. #165

    Domyślnie

    a ile pelletu zużywasz i jaką masz powierzchnię do ogrzania??

  6. #166
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazi07 Zobacz post
    a ile pelletu zużywasz i jaką masz powierzchnię do ogrzania??
    500-600kg na cały sezon, piec ogrzewa 60m2
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  7. #167

    Domyślnie

    Cytat Napisał ktototaki Zobacz post
    500-600kg na cały sezon, piec ogrzewa 60m2
    To wynik super. Czy masz ocieplony dom? 600kg na sezon to rewelacja.

  8. #168
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał gizmolec Zobacz post
    To wynik super. Czy masz ocieplony dom? 600kg na sezon to rewelacja.
    przeczytaj od początku temat i dowiesz się ile godzin dziennie jest grzane i ile dni w tygodniu przy pełnym ogrzewaniu 24h na dobę wyszło by ok 1200zł
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  9. #169

    Domyślnie

    1200 na cały rok to i tak wydaje się nie dużo.

  10. #170

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    Przeczytałam cały wątek i już sama nie wiem co z tym pelletem. Znajomy mnie na niego namawia ale czytając ten wątek wychodzi że opinie są skrajne. Choć wg. niego to z ceną pellet i tak wychodzi najlepiej (najstabilniej znaczy się). Wiem wiem, wszystko zależy od tego, czego oczekuję i jaki mam budżet. Fakt, pellet jest mało w Polsce jeszcze popularny (dziwne) ale to się chyba zmienia.

  11. #171

    Domyślnie

    zmienia się w Polsce ponieważ coraz więcej myślimy o ekologii.

  12. #172

    Domyślnie

    Masz rację Mazi, ale jeszcze kilka lat upłynie. Wiem co się dzieje na osiedlu na którym mieszkałam...blokowisko a wśród nich 5 domów z czego dwa tak smrodzą po południu że nie dość że oddychać nie idzie to jest siwo że hej! Ale policja i straż oczywiście mają ważniejsze rzeczy do roboty niż palenie śmieci.

  13. #173

    Domyślnie

    obok mojego bloku jest kilka bloków gdzie do ogrzewania służy piec kaflowy lub własne "ekologiczne" kotłownie.
    Lepiej nie mieć białego auta bo podczas palenia w tych piecach to jest masakra. od razu sadzy pełno.
    Pellety chyba podczas spalania nie wydzielają tyle dymu i sadzy czy się myle?

  14. #174
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Mazi ... bo ludziska w tych piecach palą najtańszym wunglem, plastikeim i resztą śmieci, żeby było taniej ...
    Gdyby palili tylko suchym drewnem, lub węglem o dwie stówki droższym, to nawet byś dymku z komina nie smiał zauważyć żadnego ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  15. #175
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    spo

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    żoliborz
    Kod pocztowy
    01-708
    Posty
    2

    Domyślnie

    Renomowanych firm, droższe piecyki na pellet są bardzo ciche, użytkowanie przynajmniej 3 razy tańsze od prądu

  16. #176

    Domyślnie

    Rozumiem że jest to coś na wzór Pelletmodul Brunner tylko za niższą cenę...
    Pomysł super i jeśli by to wszystko było tak -jak w opisie to tylko pogratulowac firmie i nabywcom
    Podobnie jak żona autorusa zamysłem jestem zachwycona: już sam zamysł automatycznej rozpałki jest super, czyszczenie odkurzaczem i niezbyt częste opróżnianie popielnika/ale chyba przy częstszym paleniu drewnem ilość popiołu będzie większa/ Ktoś nabył i mógłby coś napisac?

  17. #177
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To prawda, te automatyczne rozpalanie jest fajne
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  18. #178
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Autorus. Jeżeli urządzenie ma służyć "dla bajeru", automat do rozpalania to ważny szczegół.

    Jeśli natomiast chcesz tym co nieco ogrzać - bez znaczenia, tym bardziej, że w peleciakach to zwykle standard. Ciężko znaleźć ofertę rodzimej produkcji, która choć w części jest tak wydajna jak Pelletmodul Brunner...





  19. #179
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Maniek2411

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-300
    Posty
    17

    Domyślnie

    Witam, czy sądzicie czy taki piecyk - http://kominki-godzic.sklep2.pl/mcz-...ath=68_101_102
    mógłby w domu 100m2 pracować jako jedyne źródło grzewcze? czy lepiej zakupić normalny kocioł na pellet a w salonie wstawić zwykły kominek bez płaszcza wodnego. Dom parterowy ocieplony 15 cm styropian strop 15 cm wełna mineralna podłogi ocieplone 12 cm styropianu, ogrzewanie planuje podłogowe na całym domu, lecz jeszcze zastanawiam się nad nadmuchowym ale to jeszcze temat do innego działu.
    Ostatnio edytowane przez Maniek2411 ; 25-10-2015 o 15:14

  20. #180
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar IWONA PELLETS
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    99

    Domyślnie

    Polecam wkłady naszej produkcji:
    http://www.iwonapellets.pl/

    Oprócz pelletu można spalać również drewno i brykiet.

    Dodatkowo rozszerzyliśmy ofertę o dodatkowe zbiorniki na pellet:
    http://www.iwonapellets.pl/kategoria...pellet-pl.html

    Przy zastosowaniu zbiornika 400kg, pozwala on na dosypywanie pelletu raz w miesiącu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zbiornik 200.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	32,7 KB
ID:	335169

    Dodatkowo mamy już w sprzedaży systemy pozwalające na zasypanie pelletu 1 raz w roku !
    http://www.iwonapellets.pl/kategoria...a-pelletu.html
    Ostatnio edytowane przez IWONA PELLETS ; 25-10-2015 o 18:24 Powód: dodane zdjęcie

Strona 9 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony