dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 12
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 227
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piekar25

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    3

    Domyślnie Piecyk/ kominek na pellet

    bbbbbbb
    Ostatnio edytowane przez piekar25 ; 21-01-2014 o 10:25

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    wady-warczy jak suszarka (taka nowoczesniejsza -ale jednak) i przepala peletu za tyle kasy co dobrej klasy grzejnik elektryczny,
    zalety- nagrzewa bardzo szybko, włącza automatycznie o okreslonej godzinie - super do biura itp

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    seweryn22

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Ciechanów
    Posty
    70

    Domyślnie

    ja widziałem taki piecyk na pellet u znajomych ciekawe rozwiązanie zwłaszcza że wychodzi opalanie takim kominkiem ekonomicznie także warto się zastanowić.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    GoodbyeHooray

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-379
    Posty
    19

    Domyślnie

    Wszystko oczywiście zależy od marki producenta, czyli czy jest to sprawdzony sprzęt czy może jakiś tańszy zamiennik. Do tego rzecz jasna niezmiernie istotna jest również jakość samego materiału, czyli pelletu. Niemniej wydaje się to być dobre rozwiązanie. Przy czym należy zastanowić się nad tym, czego się wymaga i do jakich celów (mieszkanie? dom? czy może właśnie biuro?).

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wysocki Zobacz post
    Witam!

    Kominki pelletowe to świetne rozwiązanie do miejsc pracy, biura lub innego pomieszczenia wymagającego ogrzewania.
    Są bardzo ekonomiczne i wydajne. Co do hałasu który wytwarzają bym nie przesadzał.
    Jest to dźwięk podobny do szumienia łazienkowego piecyka gazowego.

    Pozdrawiam!
    Chciałbyś mieć szumiący piecyk łazienkowy w salonie?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Szumią ... to jodły na gór szczycie ...
    "Peleciaki" strzelają i trzaskają, ale to może faktycznie człowiekowi przeszkadzać lub nie - osobnicza wrażliwość każdego człowieka ... moja żona namiętnie puszczała zawsze pralkę i zmywarkę na noc ... kiedyś nie zwracałem nawet na to uwagi ... teraz zaczyna mnie to denerwować i nie potrafię zasnąć ... z drugiej strony ... jak zapuszczam na noc "Parpli" tudzież innych "dziadków" to mogą lecieć do rana i lulam jak niemowlę ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  7. #7
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Szumią ... to jodły na gór szczycie ...
    "Peleciaki" strzelają i trzaskają, ale to może faktycznie człowiekowi przeszkadzać lub nie - osobnicza wrażliwość każdego człowieka ... moja żona namiętnie puszczała zawsze pralkę i zmywarkę na noc ... kiedyś nie zwracałem nawet na to uwagi ... teraz zaczyna mnie to denerwować i nie potrafię zasnąć ... z drugiej strony ... jak zapuszczam na noc "Parpli" tudzież innych "dziadków" to mogą lecieć do rana i lulam jak niemowlę ...
    Pozdrawiam.

    Piecyk/ kominek na pellet

    .czy ktoś użytkuje taki piecyk/kominek wolnostojący na pellet?? Prosze o opinie..........
    Forest czy ty go użytkujesz???........Ty a kto u Was wpuszcza psa jak go wcześniej wypuścicie???

    ..Chciałbyś mieć szumiący piecyk łazienkowy w salonie?..........
    autor pyta czy ktoś to to użytkuje a nie o szumiący piecyk...........

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Szumią ... to jodły na gór szczycie ...
    "Peleciaki" strzelają i trzaskają, ale to może faktycznie człowiekowi przeszkadzać lub nie - osobnicza wrażliwość każdego człowieka ... moja żona namiętnie puszczała zawsze pralkę i zmywarkę na noc ... kiedyś nie zwracałem nawet na to uwagi ... teraz zaczyna mnie to denerwować i nie potrafię zasnąć ... z drugiej strony ... jak zapuszczam na noc "Parpli" tudzież innych "dziadków" to mogą lecieć do rana i lulam jak niemowlę ...
    Pozdrawiam.
    Piotr W. zostawił u mnie na jakiś czas po szkoleniu takie cacko. I całe szczęście, bo bym wpakował się na minę sprzedając to dalej. Aczkolwiek jako urządzenie grzewcze, trudno odmówić piecykom peletowym doskonałości. Knajpa, biuro, sklep, mogą zyskać świetne
    źródło ciepła. Albo odpalenie z tel. komórkowego na godzinę przed przybyciem do domku letniskowego.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar IWONA PELLETS
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    99

    Domyślnie

    Witam,

    Mamy w ofercie reweleacyjne wkłady kominkowe na pellet do dowolnej zabudowy.
    W naszych kominkach można spalać drewno w dowolnym momencie.
    Kominki w stadardzie mają zasobnik wystarczający na 4 doby ogrzewania oraz sterownik sterowany za pomocą pilota.

    Zapraszam do obejrzenia filmu:
    www.iwona.com.pl

  10. #10
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    ....W naszych kominkach można spalać drewno w dowolnym momencie..........
    W dowolnym czyli w jakim???

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar IWONA PELLETS
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    W dowolnym czyli w jakim???
    W dowolnym czyli w dowolnym

    Kominek jest przystosowany do opalania pelletem w trybie automatycznym. Natomiast jesli nagle ma Pan potrzebe spalic drewno lub brykiet wowczas poprostu Pan to czyni w taki sam sposob jak w standardowym kominku.


    Pozdr.
    Janusz

  12. #12
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał DHIWONA Zobacz post
    W dowolnym czyli w dowolnym

    Kominek jest przystosowany do opalania pelletem w trybie automatycznym. Natomiast jesli nagle ma Pan potrzebe spalic drewno lub brykiet wowczas poprostu Pan to czyni w taki sam sposob jak w standardowym kominku.


    Pozdr.
    Janusz
    To jeśli mogę.Mając KZPŁW paląc w nim drewnem liściastym .zmieniam zamiar i zaczynam...mam chęć palenia pelletem. Jak zmieni się u mnie na korzyść oczywiście,pozyskiwanie ciepełka do grzejników i podłogówki???Jak wygląda Wasz wkład na pellet???Ile razy muszę dosypywać pellet np.od godz.23.00 zaczynając..bo polan wkładam 4 szt o 23.00 i na 6.00 mam żar ale pompka obiegowa w układzie kominka niestety nie pracuje ponieważ ma za małą temp do włączenia.?

    serd.pozdro.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar IWONA PELLETS
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    99

    Domyślnie

    Jest to tradycyjny wklad na drewno renomowanej Polskiej firmy dostosowany do automatycznego spalania pelletu.
    Zasobnik na pellet jest usytuowany za kominkiem i miesci 40 kg pelletu.
    Jak wiemy z 1 tony pelletu pozostaje ok 1 kg popiołu.
    Kominek jest wyposażony w sterownik i pracuje w trybie ciągłym zupełnie tak samo jak tradycyjny kocioł na pellet, olej lub gaz.
    Kominek ma grzałkę elektryczną rozpalającą pellet. Sam się rozpala i wygasza.
    Ustawia się temperaturę wody i kominek automatycznie dobiera czasy podawania tak aby zadaną temperaturę utrzymywał.
    Jeśli temperatura przekroczy zadaną wówczas się wygasi i rozpali ponownie po wychłodzeniu.

    Pracujący kominek można zobaczyć u nas w punkcie handlowym w Aleksandrowie Łódzkim.

    www.iwona.com.pl

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar IWONA PELLETS
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    99

    Domyślnie

    Dodatkowo w naszym kominku można spalać drewno w odróżnieniu do tradycyjnych kominków pelletowych wolnostojących.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Jak wiemy z 1 tony pelletu pozostaje ok 1 kg popiołu.
    ... eee ...jak by tu ... tak delikatnie ... hmm ... jeżeli chcesz uchodzić za wiarygodną osobę to popraw tę jedną tonę na sto kilogramów ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar IWONA PELLETS
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.

    ... eee ...jak by tu ... tak delikatnie ... hmm ... jeżeli chcesz uchodzić za wiarygodną osobę to popraw tę jedną tonę na sto kilogramów ...
    Pozdrawiam.

    I kto ma byc wiarygodny

    Chyba masz pellet agro.

    Zapraszam wszystkich zainteresowanych do Aleksandrowa Łódzkiego. Zrobimy testy

    Pozdr.

  17. #17
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał DHIWONA Zobacz post
    I kto ma byc wiarygodny

    Chyba masz pellet agro.

    Zapraszam wszystkich zainteresowanych do Aleksandrowa Łódzkiego. Zrobimy testy

    Pozdr.
    No a co z moim pytaniem bo reklamować się nie na temat potrafisz zajefajnie???

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar IWONA PELLETS
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    99

    Domyślnie

    Nie rozumiem. Czy przeczytaeś mój post?

    To jeśli mogę.Mając KZPŁW paląc w nim drewnem liściastym .zmieniam zamiar i zaczynam...mam chęć palenia pelletem. Jak zmieni się u mnie na korzyść oczywiście,pozyskiwanie ciepełka do grzejników i podłogówki??? - dziwne pytanie chyba najlepiej ci będzie zrozumieć porównanie twojego kominka z automatycznym kotłem CO na pellet.

    Nasz kominek przy paleniu pelletem utrzymuje non stop zadaną temperaturę 24h na dobę.
    Nikt nie twierdzi, że ogrzewanie tym kominkiem jest tańsze niż drewnem, które może masz za darmo.

    Sam sobie odpowiadasz na pytanie - jeśli załadujesz twój kominek o 23:00 i o 6:00 rano masz super gorący żar to dlaczego pompka nie działa? bo w tradycyjnym kominku drewno się spala i jak nie dołożysz następnego kawałka drewna to zgaśnie i woda się wystudzi

    W naszym kominku możesz palić drewnem a np na noc rozpalasz na pellecie i temperature będziesz utrzymywał do tąd aż nie braknie pelletu w zasobniku - po ok 3 dobach.

    W zależności od pogody kominek spala od 10kg do 25 kg na dobę.

    Jak wygląda nasz produkt opisałem w poscie powyżej lub proszę wejdz na naszą stronę www.iwona.com.pl tam są wszystkie szczegółowe informacje, ulotki, zdjęcia itd.

    Powtarzam. Kominek oprócz tego , że może wyglądać dowolnie, można spalać drewno to dodatkowo pracuje zupełnie tak samo jak kocioł CO !

    Pozdr.
    Janusz

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    I kto ma byc wiarygodny
    Chyba masz pellet agro.
    Zapraszam wszystkich zainteresowanych do Aleksandrowa Łódzkiego. Zrobimy testy
    Pozdr.
    Nie trawię handlowców, którzy traktują potencjalnego klienta jak debila ...
    Napiszę tylko że nie ma takiej masy drzewnej (obojętne czy jest to drewno surowe czy przerobiona masa drzewna, która dawała by popiół w ilości mniejszej niż przedział 0,5 - 1,0 % przy założeniu że spalanie jest całkowite i doskonałe ... tak mnie kilku profesorów uczyło na chemii i technologii drewna ... zresztą można to sobie również policzyć w przybliżony sposób ze wzorów chemicznej budowy drewna i przebiegu procesu spalania ...
    Przyjmując że w żadnym piecu nie ma spalania idealnego, podajesz dziesięciokrotnie zawyżoną ilość ... Jeżeli robisz to w skutek własnej niewiedzy, to masz okazję się douczyć. Poczytaj sobie gdzieś o tym bo jak trafisz z takimi "rewelacjami" na kogoś, kto wie więcej w temacie od Ciebie to nawet dobra cena nie pomoże i stracisz klienta oraz swoją wiarygodność jako handlowca ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Problem wygląda tak, że oboje macie rację. Popiołu nie ma, bo... peleciak wydmuchuje go kominem. Czyli za dwa lata szlaban na sprzedaż w Unii, albo poprawki techniczne konstrukcji.

Strona 1 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony