dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 12
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 227
  1. #201
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał IWONA PELLETS Zobacz post
    Witam,

    nowe modele ALEX różnią się głównie wymiarami.
    Zasada działania i mechanizmy są takie same jak pozostałe nasze kominki hybrydowe na pellet i drewno.

    Modele ALEX osiągają 20% większą moc w płaszczu wodnym oraz mniejszą emisję ciepła od szyby w stosunku do modeli LOUIS.

    http://www.iwonapellets.pl/produkt/174/glowna-technika-grzewcza-kominki-na-pellet-alex-air-10kw-nowosc-automatyczne-czyszczenie.html

    Mamy także nowy model kominka HECTOR AIR - tylko na drewno, w którym zastosowaliśmy podwójną kurtynę powietrzna na szybę co powoduje, że szyba jest idealnie czysta przez cały czas.
    http://www.iwonapellets.pl/produkt/164/produkcja-kominkow-na-pellet-kominki-na-pellet-i-drewno-hybrydowe-wszystkie-hector-air-13-kw-premierowa-promocja.html

    Ok, ale mnie by interesowało porównanie alex i louis tylko wersji powietrznej.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  2. #202
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar IWONA PELLETS
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    99

    Domyślnie

    Działanie i osiągi są podobne.
    Jedynie różnią się wymiarami oraz w modelach LOUIS zbiornik standardowy na pellet mieści 40kg pelletu, w modelach ALEX zbiornik jest nieco mniejszy i mieści 30 kg pelletu.

  3. #203
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    i o to mi chodziło.

  4. #204
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Proszę o opisanie zasady działania "podwójnej kurtyny powietrznej".
    Darek B

  5. #205
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dawid41333

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    Kupiliśmy z żoną dom 100 metrowy. Dom ma wykończony parter natomiast podasze do wykończenia. Na parterze jest salon połączony z kuchnią. Na środku salonu stoi "zwykły kominek" z rozprowadzonymi kanałami ciepła tylko na parter. Miejsca na kotłownie brak. Chcielibyśmy zmienić ten kominek na kominek na pellet. Dodam że w łazience jest mały boiler. Chcielibyśmy aby ktoś nam podpowiedział jaki kominek wybrać powietrzny czy ten z płaszczem wodnym. Co do powietrznego to mniej kucia na parterze i wystarczy tylko rozprowadzić go na podaszu. Z płaszczem wodnym ciepła woda w okresie zimowym i mniejsze rachunki za prąd na ogrzanie wody, a grzejniki dłużej utrzymują ciepłe powietrze w domu niż ogrzewanie powietrzne, Czy rzeczywiście dobrze myślimy czy może ktoś nam jakieś doświadczenia w tym temacie co do kosztów oraz montażu kominka powietrznego i tego z płaszczem wodnym? Dodam że patrzeliśmy na kominki firmy Iwona pellets na 3 rodzaje rożnego paliwa tzn. drewno, pellets, brykiet oraz na te tylko spalające pellet. Pozdrawiam

  6. #206

    Domyślnie

    No coż ja chyba jednak zrobiłbym normalne ogrzewanie wodne i do tego wodny piecyk na pellet lub wodny wkład kominkowy są bardzo fajne modele np MCZ lub RED. Sprawdzone urządzenia bardzo wysokiej jakości i do tego można jeszcze kupić za normalne pieniądze. jeśli oczywiście ma być to dom całoroczny bo jesli letniskowy to powietrzny są urządzenia rozprowadzeniem powietrza.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  7. #207
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    safilo

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam

    Trochę odgrzeję temat, Miałem nadzieję na recenzje użytkownika Iwony Pellets.

    Natomiast sam zastanawiam się nad zakupem takiego kominka. Tutaj mam pewien problem bo nie wiem czy będzie on wystarczający i o jakiej mocy powinienem wybrać...

    Mieszkanie w starej nieocieplonej kamienicy - raczej zimne, parter, ściany zewnętrzne z trzech stron. Od spodu piwnica. Strop oczywiście również nie jest ocieplony. Mała szansa, że kiedykolwiek zostanie budynek ocieplony gdyż konserwator zabytków nie zezwala...

    Powierzchnia niecałe 80 mkw. Wysokość około 3.5 m - jednak będzie trochę obniżone. Kominek miałby być głównym źródłem grzania w mieszkaniu.- system rozprowadzanie ciepła DGP - 10 bądź 13KW.

    Zastanawiam się czy to jest dobry wybór i czy nie zjedzą mnie późniejsze koszty grzania.....

    Pozdrawiam

  8. #208
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar IWONA PELLETS
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    99

    Domyślnie

    Witam,

    Oczywiście polecamy wybór naszych urządzeń.
    Jeśli chodzi o powietrzne kominki to wszystkie nasze modele mają tą samą moc 10 kW.
    Jak najbardziej ogrzeją nieocieplone pomieszczenia o powierzchni 80mkw.
    Mamy zastosowane kominki jako główne źródło ciepła w domach o powierzchi ponad 200mkw i spokojnie tą powierzchnię ogrzewają.

    Dodatkową Zaletą naszych kominków jest możliwość spalania drewna - nawet w przypadku braku zasilania elektrycznego !

    Ponadto kominki mają automatyczny system czyszczenia paleniska zarówno po pellecie jak i po drewnie co ogranicza czyszczenie ręczne kominka do 1 razu w miesiącu !

    W standardzie jest termostat pokojowy, który utrzymuje stałą temperaturę w całym domu.

    Jeśli chodzi o koszty ogrzewania to orientacyjnie nie powinno wyjść więcej niż 3 tony pelletu przez cały sezon grzewczy.
    Nawet przy najlepszym i najdroższym pellecie 900 zł tona = 2700 zł brutto.
    Myślę, że jest to bardzo dobry wynik finansowy - przy ograniczonej obsłudze kominka do minimum.

    Pozdrawiamy !

  9. #209

    Domyślnie

    Cytat Napisał safilo Zobacz post
    Witam

    Trochę odgrzeję temat, Miałem nadzieję na recenzje użytkownika Iwony Pellets.

    Natomiast sam zastanawiam się nad zakupem takiego kominka. Tutaj mam pewien problem bo nie wiem czy będzie on wystarczający i o jakiej mocy powinienem wybrać...

    Mieszkanie w starej nieocieplonej kamienicy - raczej zimne, parter, ściany zewnętrzne z trzech stron. Od spodu piwnica. Strop oczywiście również nie jest ocieplony. Mała szansa, że kiedykolwiek zostanie budynek ocieplony gdyż konserwator zabytków nie zezwala...

    Powierzchnia niecałe 80 mkw. Wysokość około 3.5 m - jednak będzie trochę obniżone. Kominek miałby być głównym źródłem grzania w mieszkaniu.- system rozprowadzanie ciepła DGP - 10 bądź 13KW.

    Zastanawiam się czy to jest dobry wybór i czy nie zjedzą mnie późniejsze koszty grzania.....

    Pozdrawiam
    Z braku chociażby rzutu pomieszczeń, niewiele wiadomo, co było by najlepsze dla twojego mieszkania.
    Wklej szkic.
    Jeśli masz na uwadze piece w/w producenta, to te, które widziałem na ich stronie /możliwe, że coś tańszego przeoczyłem/ kosztują ~ 13 - 14 tys. I za tą cenę chcesz grzać powietrze poprzez DGP ?
    Czy masz tam doprowadzony gaz ? Bo za tyle, ile kosztuje piec na pelet, wykonasz co. gazowe i będziesz miał spokój ze wszystkim co związane z ogrzewaniem.
    Pomyśl, czy fajnie jest, mieć cykliczne problemy z czyszczeniem, donoszeniem opału, serwisowaniem pieca, sprawy z kominem i ogólnie z własnym bezpieczeństwem ? Czy może lepszym jest, mieć przyjemność z posiadanego ogrzewania, które samo wie, co ze sobą zrobić, byś był zadowolony ? I dodatkowo nagrzeje ciepłą wodę wtedy , kiedy będziesz jej potrzebował.
    A "kominek", jak są takie możliwości, możesz postawić w pokoju gościnnym zamiast telewizora i mieć dodatkową frajdę za całkiem małe pieniądze.

  10. #210
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar IWONA PELLETS
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    Z braku chociażby rzutu pomieszczeń, niewiele wiadomo, co było by najlepsze dla twojego mieszkania.
    Wklej szkic.
    Jeśli masz na uwadze piece w/w producenta, to te, które widziałem na ich stronie /możliwe, że coś tańszego przeoczyłem/ kosztują ~ 13 - 14 tys. I za tą cenę chcesz grzać powietrze poprzez DGP ?
    Czy masz tam doprowadzony gaz ? Bo za tyle, ile kosztuje piec na pelet, wykonasz co. gazowe i będziesz miał spokój ze wszystkim co związane z ogrzewaniem.
    Pomyśl, czy fajnie jest, mieć cykliczne problemy z czyszczeniem, donoszeniem opału, serwisowaniem pieca, sprawy z kominem i ogólnie z własnym bezpieczeństwem ? Czy może lepszym jest, mieć przyjemność z posiadanego ogrzewania, które samo wie, co ze sobą zrobić, byś był zadowolony ? I dodatkowo nagrzeje ciepłą wodę wtedy , kiedy będziesz jej potrzebował.
    A "kominek", jak są takie możliwości, możesz postawić w pokoju gościnnym zamiast telewizora i mieć dodatkową frajdę za całkiem małe pieniądze.
    Niestety ale za całkiem małe pieniądze nie da się postawić bezpiecznego kominka.
    Koszt taniego kominka tylko do oglądania - bez palenia jak najbardziej jest niewielki natomiast koszt instalacji i wykonania ładnej zabudowy wkładu jest taki sam jak instalacja i zabudowa naszych kominków.
    Przy czym są to kominki z zamkniętą komorą spalania, czystą szybą, bezpieczne i z certyfikatami na większość krajów Europy.

    Sprawa gazu - wątpię żeby wykonać całą instalację wody z grzejnikami lub podłogówką, z zabezpieczeniami, specjalnym kominem do kotła gazowego oraz z zakupem kondensacyjnego kotła - zmieścić się w kwocie 13-15 tys zł- ciężko

    Jeśli kocioł gazowy nie będzie kondensacyjny wówczas koszt ogrzewania naszym kominkiem będzie nieporównywalnie niższy.

    Dodatkowo pozostaje kwestia klimatu jaki uzyskujemy dzięki paleniu w kominku, widok ognia itd.

    Montując instalację C.O z kotłem gazowym i dodatkowo kominek dla wizji ognia - znacznie przekroczymy kwotę jaką wydamy na nasz kominek z instalacją
    I dalej musimy rozpalać w słabym kominku ręcznie i czuć zapach dymu.

  11. #211
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Iwona. dbx to właśnie przykład "kominka za całkiem małe pieniądze", z którego problemami przyleciał na forum....Teraz nie może się od tego forum odkleić i pisze co wie. A wie głównie z forum....Szkoda energii.

  12. #212
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał safilo Zobacz post
    Witam

    Trochę odgrzeję temat, Miałem nadzieję na recenzje użytkownika Iwony Pellets.

    Natomiast sam zastanawiam się nad zakupem takiego kominka. Tutaj mam pewien problem bo nie wiem czy będzie on wystarczający i o jakiej mocy powinienem wybrać...

    Mieszkanie w starej nieocieplonej kamienicy - raczej zimne, parter, ściany zewnętrzne z trzech stron. Od spodu piwnica. Strop oczywiście również nie jest ocieplony. Mała szansa, że kiedykolwiek zostanie budynek ocieplony gdyż konserwator zabytków nie zezwala...

    Powierzchnia niecałe 80 mkw. Wysokość około 3.5 m - jednak będzie trochę obniżone. Kominek miałby być głównym źródłem grzania w mieszkaniu.- system rozprowadzanie ciepła DGP - 10 bądź 13KW.

    Zastanawiam się czy to jest dobry wybór i czy nie zjedzą mnie późniejsze koszty grzania.....

    Pozdrawiam
    Myślałeś o piecu (kominku) akumulacyjnym? To ciekawa alternatywa dla zimnego mieszkania. Można go (kominek) pędzić drewnem, ale peletem też. Jest też opcja izolacji mieszkania od wewnątrz. W takich "zagrożonych" konserwatorem zabytków budynkach, robi się to krzemianem wapnia. Niestety tani materiał to nie jest, więc mieszkanie musiałoby być Twoje, by inwestować. Nakłady w izolację, to najlepsza inwestycja w ogrzewanie.

  13. #213
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Prosimy o kulturę dyskusji...
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  14. #214

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redakcja Zobacz post
    Prosimy o kulturę dyskusji...
    Witam.
    Można było wykasować i to:
    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Iwona. dbx to właśnie przykład "kominka za całkiem małe pieniądze", z którego problemami przyleciał na forum....Teraz nie może się od tego forum odkleić i pisze co wie. A wie głównie z forum....Szkoda energii.
    Przykład podwórkowego donosicielstwa...komu, to, za przykład ma być ?
    Ostatnio edytowane przez dbx ; 21-09-2016 o 09:23

  15. #215
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    safilo

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    6

    Domyślnie

    dziękuje za odpowiedzi

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Myślałeś o piecu (kominku) akumulacyjnym? To ciekawa alternatywa dla zimnego mieszkania. Można go (kominek) pędzić drewnem, ale peletem też. Jest też opcja izolacji mieszkania od wewnątrz. W takich "zagrożonych" konserwatorem zabytków budynkach, robi się to krzemianem wapnia. Niestety tani materiał to nie jest, więc mieszkanie musiałoby być Twoje, by inwestować. Nakłady w izolację, to najlepsza inwestycja w ogrzewanie.
    Też brałem pod uwagę kominek akumulacyjny. Ale jak rozprowadzić ciepło?? z takiego kominka. Iwonę brałem pod uwagę z dwóch powodów:
    - możliwość palenia drewnem - Brykietem też? - czyli dość tanie
    - pellet, który się automatycznie doładowuje a myślałem o dodatkowym zbiorniku. Pytanie do Iwony - jaki głośno pracuje taki system dodatkowego zbiornika gdyż byłby w pokoju umieszczony.

    Wcześniej myślałem o piecach wolnostojących również na pellet ale one mają małe zbiorniki.

    Co do izolacji od wewnątrz, myślę o tym. Czytałem zarówno o tych płytach z krzemianem wapnia - ale czytałem, że wentylacja pomieszczeń musi być dość silna.. Drugi system nad jakim się zastanawiam to tynk termoizolacyjny - brałem pod uwagę ten: http://jpcover.pl/product/perlicover...perlitowy.html

    Cytat Napisał dbx
    Czy masz tam doprowadzony gaz ? Bo za tyle, ile kosztuje piec na pelet, wykonasz co. gazowe i będziesz miał spokój ze wszystkim co związane z ogrzewaniem.
    Tak gaz mam. Ma służyć do podgrzewania wody. Mieszkanie jest zimne - podgrzanie kondensacyjnym piecem byłoby dość drogie nie wspominając już o wielkości kaloryferów by piec mógł osiągnąć właściwe parametry....

    Poniżej rzut mieszkania


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szkic.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	368338

  16. #216
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Piecokominek to nowoczesny piec akumulacyjny, z możliwością sterowania elektroniką (lub manualnie jak nie ma prądu), który może współpracować z DGP. Usytuowanie piecokominka we wskazanym miejscu, pozwala bez problemów wypuścić ciepłe powietrze do pokoju nr3. Niewielki problem to pokój 1 i łazienka. Tym problemem jest wykonanie kanału dystrybucji ciepła. Zakładam DGP grawitacyjne. Będziesz w zasadzie niezależny od prądu i nie będziesz mieć żadnych brzączydeł w pokoju, jak w przypadku peleciaków ....Zamiast inwestować w pelet (relatywnie drogi w naszym kraju), wykorzystaj bezobsługowy gaz, jako alternatywę w czasie urlopu dla piecokominka, i dni "lenia". Pytanie producenta peleciaków czy brzęczą, odradzam. Możesz czasem otrzymać odpowiedź podobną do tej wyżej, że "zwykłe kominki dymią"...

  17. #217

    Domyślnie

    Cytat Napisał safilo Zobacz post
    dziękuje za odpowiedzi



    Też brałem pod uwagę kominek akumulacyjny. Ale jak rozprowadzić ciepło?? z takiego kominka. Iwonę brałem pod uwagę z dwóch powodów:
    - możliwość palenia drewnem - Brykietem też? - czyli dość tanie
    - pellet, który się automatycznie doładowuje a myślałem o dodatkowym zbiorniku. Pytanie do Iwony - jaki głośno pracuje taki system dodatkowego zbiornika gdyż byłby w pokoju umieszczony.

    Wcześniej myślałem o piecach wolnostojących również na pellet ale one mają małe zbiorniki.

    Co do izolacji od wewnątrz, myślę o tym. Czytałem zarówno o tych płytach z krzemianem wapnia - ale czytałem, że wentylacja pomieszczeń musi być dość silna.. Drugi system nad jakim się zastanawiam to tynk termoizolacyjny - brałem pod uwagę ten: http://jpcover.pl/product/perlicover...perlitowy.html

    Tak gaz mam. Ma służyć do podgrzewania wody. Mieszkanie jest zimne - podgrzanie kondensacyjnym piecem byłoby dość drogie nie wspominając już o wielkości kaloryferów by piec mógł osiągnąć właściwe parametry....

    Poniżej rzut mieszkania


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szkic.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	368338
    Przy takim usytuowaniu komina, DGP raczej odpada. Rozprowadzanie kanałów, czyli, obudowy w każdym pomieszczeniu. Ani to ładne ani praktyczne. Nie jest małym problemem tylko pok. 1 i łazienka, problemem jest również przedpokój i kuchnia. W zasadzie połowa mieszkania jest problemem.
    Istotą w twoim przypadku, jest wybór pomiędzy komfortem i użytecznością a kosztami inwestycji i obsługi. Patrzenie na taniość opału, jest niestety dość powszechne i niekoniecznie bywa trafione. Dobry opał - suche drewno, też kosztuje
    Co do pieca na pelet, i tego, czy go słychać ? Elementem tego pieca jest m.in. dmuchawa/y, silnik, podajnik, itp. Najlepiej gdybyś miał możliwość posłuchania takiego pieca gdzieś, podczas jego pracy. Dodatkowo, widok "dmuchanego" ognia, jest mało atrakcyjny. Do tego spore pieniądze na inwestycję, oraz późniejszą obsługę i koszt dobrego jakościowo paliwa.
    Dobór pieca gazowego i grzejników w zależności od potrzeb mieszkania, jest dość proste. Można to obliczyć na już i wiedzieć, jako pewnik, przed decyzją co robić.
    Jaki jest przekrój ścian zewnętrznych, podłogi nad piwnicą, stropu /sufit/ jakie są okna ?
    Określ strony świata...gdzie północ , południe ?
    Ostatnio edytowane przez dbx ; 25-09-2016 o 12:53

  18. #218
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tokage

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-004
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    mam pytanie o zastosowanie bufora kombinowany 500l (140l CWU) górna wężownica podłoczona do kotła gazowego dolna do kominka z płaszczem wodnym i właśnie tutaj zastanawiam się czy miało by sens użycie kominka Iwona pellets ? dom 210m ( 160m2 podłogówki 50 m2 grzejniki )
    Jak wygląda współraca kominków Iwona z buforami ? czy ktoś już kiedyś to stosował ?

  19. #219
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    safilo

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    6

    Domyślnie

    witam ponownie

    Widzę, że temat chyba upadł... Ivona się nie odzywa... Na stronie też ceny zostały usunięte....
    Może odpowiem tak.. ściany od pok. nr 3 i kuchni - północ, stale w cieniu. Gruba nośna ściana przy pok. nr 3 i 2 od bramy, czyli cały czas w cieniu.

    Pok 1 i 2 południa - jasne pokoje. ściana od korytarza pok. 1 łazienka i przedpokój - jest to parter więc również niezbyt ciepło.

  20. #220
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar IWONA PELLETS
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    99

    Domyślnie

    Witamy wszystkich - po długiej przerwie.

    Oczywiście wszędzie widać nasze numery tel. , www , emaile - zawsze udzielimy wszystkich informacji.

    Do Safilo:
    Jeśli w budynku nie ma instalacji C.O:
    Odłączył bym GAZ - zrobił dystrybucje gorącego powietrza - mechaniczną - i zastosował kominek powietrzny - dowolony LOUIS, ALEX, FELIX - wszystkie spokojnie ogrzeją 80 mk2. Koszt ogrzewania szacuję na max 2,5 tony ( nieocieplony budynek) na cały sezon grzewczy. Wówczas CWU grzał bym elektrycznie lub pompą ciepła do samego CWU.
    Jeśli w budynku jest instalacja C.O:
    Też odłączył bym GAZ i zastosował kominek wodny - dowolnie LOUIS, ALEX, FELIX - wszystkie spokojnie ogrzeją 80mk2. Koszt ogrzewania również będzie max 2,5 tony ( nieocieplony budynek) PLUS 500kg na ogrzanie wody CWU. I mamy wszystko załatwione - a latem grzać kominkiem z trzema szybami i wspomagać elektrycznie.

    Do DBX:
    A gdzie użytkownik Safilo ma wstawić kocioł C.O ? Do salonu ?
    Przy wyborze naszego kominka ma zapewniony klimat w salonie żywego ognia z czystą szybą i automatyczną pracą - BEZ KOTŁOWNI W SALONIE. ( kominek czyści się automatycznie a popiół wybieramy 1 x w miesiącu !)

    Do TOKAGE:
    Jak najbardziej bardzo dobre rozwiązanie. Nasze kominki mają w standardzie sterownie pracą BUFORA ! i może współpracować z innym kotłem.
    Wybiera Pan jedynie w danym momencie czy chce grzać bufor kominkiem czy kotłem.
    210 m2 nasz kominek ogrzeje natomiast warto zastosować dodatkowe źródło ogrzewania.
    Mamy wiele kominków zainstalowanych z buforami ! duża część jest buforami dwu funkcyjnymi.

    Do PRZEMEKAEROX:
    Z naszej strony: Na pewno zapraszam do przetestowania naszych wszystkich kominków w naszym salonie fabrycznym w Aleksandrowie Łódzkim.
    Oczywiście nasze kominki na pellet słychać - natomiast z uwagi na to, że zabudowuje się je z wykonaniem izolacji, która przeważnie jest również izolatorem akustycznym - kominki zabudowane pracują sporo ciszej od kominków wolnostojących na pellet ! . Więc nie są te urządzenia porównywalne jeśli chodzi o hałas.

    Kominek Hector - osobiście uważam za rewelacyjny - jeśli chodzi o czystą szybę, na co jako jedyni DAJEMY GWARANCJĘ, że nie będzie Pan czyścił szyby!
    Natomiast jest to kominek bez automatycznego dozowania paliwa i bez automatycznego rozpalania. Drewno należy przygotować, przynieść, wybrać popiół z kominka i ręcznie rozpalać. Jeśli ma to być kominek, w którym napali Pan raz na jakiś czas - na pewno polecam bo jest to kominek jeden z lepszych.

    Jeśli chce Pan ogrzewać tym kominkiem to z uwagi na podobne koszty montażu i wykonania zabudowy kominka - polecam kominek hybrydowy !


    Pozdrawiamy:
    IWONA PELLETS

    Zapraszamy do Myślenic w najbliższy weekend ! mamy dni otwarte na rynku głównym w centrum Myślenic w godzinach 08:00 - 18:00 Sobota i Niedziela.
    Można wytestować kominki hybrydowe.

Strona 11 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony