dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 12
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 227
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Jak się" traci" popiół w peleciakach z mechanicznym wyciągiem, tudzież nadmuchem to się można łatwo domyśleć ... mnie chodzi raczej o rzecz, którą w pewnych kręgach nazywają "rzetelnością informacji" ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar IWONA PELLETS
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.

    Nie trawię handlowców, którzy traktują potencjalnego klienta jak debila ...
    Napiszę tylko że nie ma takiej masy drzewnej (obojętne czy jest to drewno surowe czy przerobiona masa drzewna, która dawała by popiół w ilości mniejszej niż przedział 0,5 - 1,0 % przy założeniu że spalanie jest całkowite i doskonałe ... tak mnie kilku profesorów uczyło na chemii i technologii drewna ... zresztą można to sobie również policzyć w przybliżony sposób ze wzorów chemicznej budowy drewna i przebiegu procesu spalania ...
    Przyjmując że w żadnym piecu nie ma spalania idealnego, podajesz dziesięciokrotnie zawyżoną ilość ... Jeżeli robisz to w skutek własnej niewiedzy, to masz okazję się douczyć. Poczytaj sobie gdzieś o tym bo jak trafisz z takimi "rewelacjami" na kogoś, kto wie więcej w temacie od Ciebie to nawet dobra cena nie pomoże i stracisz klienta oraz swoją wiarygodność jako handlowca ...
    Pozdrawiam.
    Po 1 chyba to forum nie sluzy do ublizania
    Po 2 Z tego co wiem to nie jestes potencjalnym klientem ani doradca tylko moja konkurencja.

    Potencjalny klient zapytal o kominek na pellet a ty wymadrzasz sie na temat procesow chemicznych. Wytlumacz to klientowi.
    Wczesniej kazalez mi poprawic wartosc z 1 kg na 100 a teraz sam wyliczasz ze powinno byc od 5 kg do 10 kg.
    Kto ma byc wiarygodny bo chyba nie ty.

    A po 3 z pewnoscia nawet nie widziles naszego "rewelacyjnego" kominka wiec prosze go nie krytykowac !

    Pozdr

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar IWONA PELLETS
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    99

    Domyślnie

    Odnosnie halasu - w naszych kominkach nie ma wentylatora nadmuchowego czy wyciagowego wiec nic nie szumi.
    Jedynie slychac spadajacy pellet na palenisko.

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Januszu/Iwono ... brniesz coraz głębiej ... ... i czytaj liczby ze zrozumieniem bo to aż wstyd ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar IWONA PELLETS
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Januszu/Iwono ... brniesz coraz głębiej ... ... i czytaj liczby ze zrozumieniem bo to aż wstyd ...
    Pozdrawiam.
    Czy coś się nie zgadza z moimi liczbami?

    Pisałeś 0,5% do 1% popiołu. Z 1000 kg * 1 % = 10 kg.
    No kto jak kto ale ty jako inżynier specjalista popełniłeś błąd w obliczeniach bo twierdziłeś, że jest 100 kg.

    Czy masz coś do dodania na temat kominka? Czy dalej chcesz brnąć?


    Pozdr.
    Janusz
    D.H IWONA

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Iwona. Adrenalina zmąciła Ci umysł. Przeczytaj jeszcze raz całą dyskusję z Forestem. Do skutku, aż zrozumiesz gdzie tkwi Twój błąd.

  7. #27
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał DHIWONA Zobacz post
    Nie rozumiem. Czy przeczytaeś mój post?

    To jeśli mogę.Mając KZPŁW paląc w nim drewnem liściastym .zmieniam zamiar i zaczynam...mam chęć palenia pelletem. Jak zmieni się u mnie na korzyść oczywiście,pozyskiwanie ciepełka do grzejników i podłogówki??? - dziwne pytanie chyba najlepiej ci będzie zrozumieć porównanie twojego kominka z automatycznym kotłem CO na pellet.

    Nasz kominek przy paleniu pelletem utrzymuje non stop zadaną temperaturę 24h na dobę.
    Nikt nie twierdzi, że ogrzewanie tym kominkiem jest tańsze niż drewnem, które może masz za darmo.

    Sam sobie odpowiadasz na pytanie - jeśli załadujesz twój kominek o 23:00 i o 6:00 rano masz super gorący żar to dlaczego pompka nie działa? bo w tradycyjnym kominku drewno się spala i jak nie dołożysz następnego kawałka drewna to zgaśnie i woda się wystudzi

    W naszym kominku możesz palić drewnem a np na noc rozpalasz na pellecie i temperature będziesz utrzymywał do tąd aż nie braknie pelletu w zasobniku - po ok 3 dobach.

    W zależności od pogody kominek spala od 10kg do 25 kg na dobę.

    Jak wygląda nasz produkt opisałem w poscie powyżej lub proszę wejdz na naszą stronę www.iwona.com.pl tam są wszystkie szczegółowe informacje, ulotki, zdjęcia itd.

    Powtarzam. Kominek oprócz tego , że może wyglądać dowolnie, można spalać drewno to dodatkowo pracuje zupełnie tak samo jak kocioł CO !

    Pozdr.
    Janusz
    Czy ty ze mnie durnia robisz.Zapytałem grzecznie.Zapytam raz jeszcze a ty dokładnie to przeczytaj.Mam kominek z płaszczem wodnym.Czy w w nim mogę palić pelletem i jaką ewentualną korzyść z palenia tym paliwem mieć będę???
    .......Sam sobie odpowiadasz na pytanie - jeśli załadujesz twój kominek o 23:00 i o 6:00 rano masz super gorący żar to dlaczego pompka nie działa?...........
    Pompę mam ustawioną na 52 stC włączanie i jeśli.(praktyka), zrobię ostatni załadunek o 23.00 to wypalający się wsad będzie pchał ciepło w grzejniki i podłogówkę do momentu gdy temp ustawiona na sterowniku pompy nie spadnie poniżej zadanej wartości.52 stC. Akumulacja w podłogówce będzie a grzejniki wystygną.Dlatego pytałem jaki wpływ na mój kominek pozytywny-negatywny będzie miało palenie pelletem???Czy jak włożę do niego pellet w to coś o godz.23.00 to ile ciepła odda moim grzejnikom i podłogówce i czy pompka (bo może bardziej energetyczny niż drewno) na ten przykład rano o 6.00 będzie jeszcze pracować bo pellet sprawi ,że temp. w komorze spalania będzie wtedy wyższa niż tradycyjnym drewnem sezonowanym.
    Proszę o odp.

    p.s jeśli nie zostałem zrozumiany daj znak
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 04-02-2013 o 09:45

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar IWONA PELLETS
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    99

    Domyślnie

    "Niktspecjalny "
    Źle się zrozumieliśmy ale wcześniej takiego pytania nie zadałeś.

    Nie oferuję palenia pelletem w zwykłym kominku na drewno.

    Oferuję specjalny kominek automatyczny przystosowany do spalania pelletu, w którym można spalać drewno. Taki kominek jak już wcześniej opisałem będze utrzymywał temperaturę cały czas ponieważ ma podajnik pelletu.

    Jeśli chodzi o palenie pelletem w twoim kominku to nie polecam bo o 2:00 nad ranem lub wcześniej - już go nie będzie.


    "eniu"
    Czyżby następna konkurencja? Czy mógłbyś jasno wskazać gdzie tkwi mój błąd?
    Czy każda cicha konkurencja musi w pierwszym zdaniu ubliżać i oczerniać?


    Pozdr.

  9. #29
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał DHIWONA Zobacz post
    "Niktspecjalny "
    Źle się zrozumieliśmy ale wcześniej takiego pytania nie zadałeś.

    Nie oferuję palenia pelletem w zwykłym kominku na drewno.

    Oferuję specjalny kominek automatyczny przystosowany do spalania pelletu, w którym można spalać drewno. Taki kominek jak już wcześniej opisałem będze utrzymywał temperaturę cały czas ponieważ ma podajnik pelletu.

    Jeśli chodzi o palenie pelletem w twoim kominku to nie polecam bo o 2:00 nad ranem lub wcześniej - już go nie będzie.


    "eniu"
    Czyżby następna konkurencja? Czy mógłbyś jasno wskazać gdzie tkwi mój błąd?
    Czy każda cicha konkurencja musi w pierwszym zdaniu ubliżać i oczerniać?


    Pozdr.
    #15 tu zadałem ale mniejsza o to.
    .Nie oferuję palenia pelletem w zwykłym kominku na drewno.......
    Czy KZPŁW to zwykły kominek????Co to w ogóle według ciebie jest zwykły kominek???

    ....Jeśli chodzi o palenie pelletem w twoim kominku to nie polecam bo o 2:00 nad ranem lub wcześniej - już go nie będzie............
    Bo,dlaczego...jaśniej iwona.

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Czyżby następna konkurencja? Czy mógłbyś jasno wskazać gdzie tkwi mój błąd?
    Czy każda cicha konkurencja musi w pierwszym zdaniu ubliżać i oczerniać?
    Weź Ty chłopie (Iwono) zastanów się czy tutaj ktoś jest w ogóle dla Ciebie konkurencją i powiedz jeszcze nam wszystkim gdzie i kto jak to napisałeś: "w pierwszym zdaniu ubliżył Ci i Ciebie oczernił" ...
    Wytknąłem Ci wciskanie w materiałach reklamowych kitu niemożliwego do uzyskania wedle zwykłych praw przyrody ... ot i tyle ... ktoś inny uświadomił Ci gdzie podziewa się popiół z Twojego kominka, a jeszcze kto inny próbuje Ci wytłumaczyć gdzie robisz pomyłkę w prostych obliczeniach ...
    O produkcie jaki oferujesz porozmawiamy później, na razie dojdź sam do tego co napisane jest powyżej ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    No już "ciepło, cieplej" ... ale jak dodamy jeszcze tyle samo, czyli to co wylatuje kominem a nie zbieramy tego z paleniska i popielnika to będzie "gorąco" ...
    No ludzie kochani ... wystarczy sobie zobaczyć ile procentowo w "substancji drzewnej", znajduje się potasu, wapnia, krzemu, fosforu, sodu, żelaza, itp. rzeczy, których nie sposób spalić w kotłach przeznaczonych do spalania pelletu, żeby ... wyszło prawie te 0,5 %. I to minimum, bo jak uwzględnimy sprawność urządzenia, która w prostej mierze przekłada się również na fakt spalania niezupełnego, to będzie spokojnie i w okolicach 1-go procenta ...
    Tylko pytanie ... po co ludzi mamić marketingowymi chwytami ...
    Tak abstrahując już od tematu "popielnego" ... jak się wyrżnie dziurę w popielniku urządzenia o sprawności mniejszej niż 70% i włoży palnik kierujący spaliny wprost do dziury nad się znajdującej, to ... jeszcze bardziej obniża się sprawność urządzenia ... co z tego że wygoda ... skoro połowa ciepła ogrzewa podwórko sąsiada ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  12. #32

    Domyślnie

    A czy takie ekopiece/kominki na pellet nie zapylają przypadkiem pokoju? Mógłby się wypowiedzieć jakiś faktyczny użytkownik tego wynalazku? Bo ja buduję dom i ekopiec wydaje się fajnym rozwiązaniem. Pozdrawiam!

  13. #33

    Domyślnie

    Jak zwykle wypowiadają się Ci co nie mają tego urządzenia, albo gdzieś słyszeli, albo widzieli u kolegi, albo usłyszeli od kolegi, który widział u kogoś na wystawie

    Posiadam piecyk na pelet MCZ Toba Comfort Air 8kW czyli koza z DGP, grzeję 90m mieszkanie w kamienicy , gdzie ile nagrzeję tyle mi ucieknie,to było przesłanką do założenia piecyka, rachunki za gaz doprowadzały mnie do zawału.
    Tak, piecyki generują dzwięk szum- wersja Comfort Air ma 3 wentylatory, jeden wyciągowy , 2 nadmuchowe. Jest to "najgłośniejsza" wersja z piecyków, właśnie przez te 3 wentylatory. Dziś zmierzyłem hałas 25-30 decybeli. Słychać szum, ale generalnie nie jest to uciążliwy hałas. Piecyki Hydro są dużo cichsze ponieważ mają 1 wentylator

    Obsługa: zastrzegam DOBRY PELET, ja używam LAVA STELMET zasobnik 20 kg, przy - 5 zasyp co 24h, przy 0 do 2 stopni co 36h, przy plus 5-6 48h. Przy plus 10 stopni, raz na 3-4 dni. A jak wspomniałem, ile nagrzeje tyle mi ucieknie. Spadek temp w mieszkaniu bez grzania to jakieś 1 stopien na 1,5h.... ( jak dla mnie masakra)

    Czyszczenie przy minusowych temperaturach, jak mi się chce to co 7 dni, jak mam lenia, to 10-11 dni. Czas 15-20 min.
    Popiół z 1200kg udało mi się po sprasowaniu zmieścić do wiaderka 10L

    Piecyk mam w salonie i nie mam syfu, pyłu, popiołu.
    Jeśli macie jakieś pytania, służę pomocą.

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wandrz

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-083
    Posty
    6

    Domyślnie

    ja używam do ogrzewania domu pelletu olimp i polecam - jest tani, wysokokaloryczny, no i pellety nie brudzą jak ekogroszek, co jest dodatkowym atutem.

  15. #35
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    To ja może jeszcze raz spróbuje,a nóż widelec się uda.Temat wątku to:;Piecyk/ kominek na pellet .Mam kominek z płaszczem wodnym.Pomijając tą ładność w patrzeniu na ogień itp.a idąc myślą tylko pod względem pozyskania ciepła,szukając oszczędność itp.,wkładając dobrej firmy koszyk na pellet,,Co mi się stanie w moim kominku z płaszczem wodnym??????????????

    1.będzie tak gorąco w komorze ,że cuś pęknie???
    2.instalacja nie wytrzyma???
    3.paląc tak pelletem miast drewna będę ładował się w koszta???
    4.jest to głupi pomysł bo to i tak nic nie zmieni???
    5.a może nie ma takiego pojęcia w stosunku do posiadaczy zwykłych KZPŁW by palić w nich pelletem w koszyku???

    Czy jest ktoś oprócz eńka kto potrafi odpowiedzieć na tak postawione proste pytania???

  16. #36
    Banned
    w***xp

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam,
    Pelet w Pana przypadku (koszyk na pelet w tradycyjnym kominku) prawdopodobnie nie będzie się palić lub nie da dużej mocy. Nie jest to dobry pomysł. Pelet powinien być spalany w urządzeniach do tego zaprojektowanych czyli z wymuszonym przepływem spalin.
    Ostatnio edytowane przez w***xp ; 25-02-2013 o 20:59

  17. #37
    Banned
    w***xp

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał serekk Zobacz post
    A czy takie ekopiece/kominki na pellet nie zapylają przypadkiem pokoju? Mógłby się wypowiedzieć jakiś faktyczny użytkownik tego wynalazku? Bo ja buduję dom i ekopiec wydaje się fajnym rozwiązaniem. Pozdrawiam!
    Witam, nie ma takiej możliwości jeśli piecyk podłączony jest do komina. Czasami jeśli ktoś podłączy piecyk zwykłą rurą na zewnątrz pomieszczenia (wyrzut spalin jest wymuszony więc będzie to działać) to w przypadku braku prądu może cofnąć się dym. Jeśli jest ciąg w kominie to jest to niemożliwe. W przyparku kominków tradycyjnych jeśli nie będzie ciągu to również zadymimy pomieszczenie.

  18. #38
    Banned
    w***xp

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechoslaw kierzkowski Zobacz post
    wady-warczy jak suszarka (taka nowoczesniejsza -ale jednak) i przepala peletu za tyle kasy co dobrej klasy grzejnik elektryczny,
    zalety- nagrzewa bardzo szybko, włącza automatycznie o okreslonej godzinie - super do biura itp
    Nie wiem skąd ma Pan te informacje, że warczy i przepala pelet. Fakt, że producentów piecyków na pelet w europie jest dużo. Są lepsze i gorsze, jak samochody.[usunięto wpis reklamowy - Elfir] Sam używam piecyka MCZ Toba codziennie w domu (w sezonie grzewczym) i nie mam problemu z hałasem. Tak, słychać go ale to nie jest duży problem. Większy problem to w tradycyjnym kominku wstawać w nocy aby rano było ciepło w całym domu. W piecyku na pelet za pomocą pilota ustawiam jaką chcę temperaturę, kiedy ma pracować i co drugi dzień zasypać zbiornik na pelet. No i oczywiście w sobotę wybrać popiół.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 06-08-2013 o 12:45

  19. #39
    Banned
    w***xp

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Problem wygląda tak, że oboje macie rację. Popiołu nie ma, bo... peleciak wydmuchuje go kominem. Czyli za dwa lata szlaban na sprzedaż w Unii, albo poprawki techniczne konstrukcji.
    Witaj Piotrze, sam widziałeś spaliny z naszego piecyka MCZ na Twoim szkoleniu. Były czyste, można było przyłożyć rękę do końcówki alufleksa.
    Tak się składa, że prędzej wkłady na drewno dostaną szlaban niż urządzenia na pelet (sprawność powyżej 90%). Zresztą w całej prawie Europie są dotacie na piecyki na pelet jako ekologiczne źródło ogrzewania. Pozdrawiem ciepło. Piotrek W.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Witam, witam. Twój piecyk nie był inspiracją odpowiedzi. Nie ta liga . Moja wypowiedź tyczyła się twierdzenia o prawie całkowitym braku popiołu. Jedyne co się kojarzy w takiej sytuacji, to wydmuchiwanie go kominem, albo brak kompetencji piszącego.

Strona 2 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony