dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 12
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 227
  1. #41
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał wentor.pl Zobacz post
    Witam,
    Pelet w Pana przypadku (koszyk na pelet w tradycyjnym kominku) prawdopodobnie nie będzie się palić lub nie da dużej mocy. Nie jest to dobry pomysł. Pelet powinien być spalany w urządzeniach do tego zaprojektowanych czyli z wymuszonym przepływem spalin.
    I o to mnię chodziło dzięki.

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    To takie cóś, co spaliny wywala tam gdzie siedzisz??!!

  3. #43

    Domyślnie

    a czytałem że w kominku można palić pelletem tylko trzeba mieć jakiś kosz. Jak taki kosz wygląda??

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar przybyl
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    74
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Tak mnie naszło taka myśl a jakby zrobić taki kominek: Bierzemy kocił na pellet i drewno ( może z dwoma paleniskami ) o wysokiej sprawność z podajnikiem, (mocy parunastu KW), wymieniamy drzwiczki na szybkę ( szybki jeśli dwa paleniska ) żeby była ładna wizja ognia. Stawiamy to w salonie ( trzeba rozwiązać problem doprowadzenia powietrza z zewnątrz jak do kominka a nie do kotła ) robimy obudowę jak dla kominka, a zasobnik wraz z podajnikiem umieści za ścianą znajdujacą się za kotłem/kominkiem co by nie hałasował i salonu nie zajmował.\

    Z tym że to raczej robota dla firm produkujących kotły na biomasę niż dla normalnego Kowalskiego w garażu : / No chyba że moja wizja to jakieś majaki wtedy już się nie odzywam

    Kominek tak dzielnie reklamowany w wątku nadal jest zwykłym kominkiem i jego sprawność nigdy nie będzie za duża, ponadto wydaje mi się że przydałby się popielnik poniżej paleniska jak w normalnym kotle.

    Nasze zachodnie sąsiad robią coś w tym guście ale nie do końca, z tym że pewnie straszne pieniądze za ten swój wynalazek chcą. : /
    http://www.youtube.com/watch?v=oAeFl4yAvsw

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Koziol77

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    119

    Domyślnie

    A ja zapytam czy kominki Iwona Pellet też są hałaśliwe. Mam zamiar kupić taki kominek do domu szkieletowego z DGP. Nie wiem czy wystarczy grawitacja czy nie- tego muszę się dowiedzieć. Nie wiem czy istnieje możliwość programowania dziennego i tygodniowego . Może ktoś mi odpowie. Może być na priv. Kominek jak nie będzie wył jak mikser to będzie ok. inaczej odpada. Dom szkieletowy o powierzchni ok 100 m2. nie wiem tylko co z CWU zrobić a gazu nie chcę. Jaki zbiornik elektryczny dobrać na 3 osoby.

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    seweryn22

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Ciechanów
    Posty
    70

    Domyślnie

    w porównaniu z klasycznymi kominkami to przy kominkach na pellet nie brudzi się w mieszkaniu no i alternatywa dla pieca Co

  7. #47
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marek1259

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-515
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam!!

    Mieszkam w tzw. klocku czyli domku jednorodzinnym z lat 60. Zajmujemy parter o pow 100m2. Dom na przestrzeni lat został ocieplony (ściany i dach) Wymienione są okna od piwnicy po dach. System centralnego ogrzewania też był modernizowany od zwykłego pieca na koks i węgiel poprzez piec z nadmuchem i sterowaniem na miał, po dzisiejszą instalację w miedzi i piec gazowy kondensacyjny, łącznie z grzejnikami. Do grzania wody mam zasobnikowy (100 litrów) ogrzewacz gazowy. Wszystko co było możliwe do zrobienia w celu oszczędności na ogrzewaniu , zostało zrobione, Ten sezon grzewczy rozpocząłem właśnie z piecem gazowym. Dobowe zużycie gazu (gotowanie , ciepła woda i grzanie) od początku sezonu oscyluje wokół 5 do 6 m3(ciepła zima!!) Temperatury mam ustawione: dzienna 20stopni w godz. od 15 do 22, potem nocna 18stopni. Mam zamiar zmieścić się w przedziale do 1200m3 rocznie , bo po wejściu w następną taryfę drastycznie wzrastają opłaty stałe.
    I teraz temat piecyka na pellet!
    Od początku chciałem mieć kominek ,ale nie dało rady z powodu braku komina w rejonie ew. jego usadowienia czyli w salonie. Przeglądając oferty piecyków trafiłem na piecyk na pellet włoskiej firmy. Zaletą tych piecyków jest to że można je uruchomić bez dostępu do komina . Wystarczy tylko zewnętrzna ściana przez którą wystawia się rurę spalinową o średnicy 80mm i już!
    Zdecydowałem się na kupno. Od początku roku jestem posiadaczem takiego piecyka. Stoi w pokoju o pow. ok 30 m2. Założenie było żeby grzał to pomieszczenie (zamknięte grzejniki), a centralne resztę. Rezultaty są następujące: mam nareszcie żywy ogień w pokoju, zużycie gazu spadło do ok 3 do 4 m3.
    Worek dobrego pelletu kosztuje ok 15,20zł za 15kg. Taki worek starcza mi na 5 dni. Temperatura w tym pokoju to 21 do 22 stopni w czasie od godz 16 do 22, potem sobie spada. Następnego dnia temp. w salonie oscyluje wokół 18stopni o godz 16 (powrót z pracy). Po włączeniu temperaturę 21 stopni osiąga się po ok 30 minutach. Na razie pracuje w trybie ręcznym.
    Piecyk ma zasobnik na pellet (16kg) i pełną automatykę tygodniową. Sam rozpala i gasi płomień. Pełen automat. Temperatura spalin stosunkowo niska ( można trzymać przy wylocie dłoń) więc sprawność jak podaje producent ok 90% prawdopodobna. Trochę szumi , ale w pomieszczeniu jest czysto, bez kurzu i popiołu jak przy kominku ( po dniu palenie popiołu jest może z pół szklanki).
    Jestem z tego zadowolony. Ja polecam tego typu piecyk ( takich piecyków jest sporo więc wypowiadam się tylko o piecykach tej firmy)
    Pozdrawiam!!

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    seweryn22

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Ciechanów
    Posty
    70

    Domyślnie

    na stronie producenta pelletów Olimp i Lava jest następujący opis" 1 tony spalonego pelletu zostaje około 4 kg popiołu (z pelletu Lava oraz Olimp – dużo mniej, ok. 2 kg ) " jeżeli zostaje tylko te 2 kg to jest świetny wynik ale moim zdaniem najważniejsza jest bezobsługowość takiego kominka na pellet.

  9. #49
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    duke690

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-444
    Posty
    1

    Domyślnie

    Piszę gdyż posiadam piecyk na pelet w biurze, kominek na drewno z płaszczem w domu:
    porównując jedno i drugie urządzenie (z praktyki) - piecyk na pelet zdecydowanie wygrywa, jest ciepło, jest płomień, mało obsługi. koszty ekspoloatacji porównywalne.
    Skoro palę petem w piecyku do tego stworzonym postanowiłem spróbować w kominku - zakupiłem koszyczek, niestetety po pierwszym paleniu stwierdziłem, że to nie będzie działać.
    Więc w pracy cieszę się piecykiem, a w domu palę w kominku....
    Odnośnie szumienia - prędkość dmuchawy jest regulowana, przy obrotach ok 70% szum ledwie słyszalny. Mam jeszcze funkcję, która w zależności od delty steruje mocą piecyka
    pzdr

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar przybyl
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    74
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Znalazłem taką ciekawostkę - wydaje się bardzo ciekawa ale.... ta cena, czy można gdzieś dostać coś takiego tylko że taniej ?

    http://sanitsystem.pl/id,2023/prod,p...over-smart-120

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Popytaj o tańsze wersje. To sklep forumowicza Pulawiaka....

  12. #52

    Domyślnie

    a w takim zwykłym kominku można palić też pelletem??

    A drugie pytanie. jakiego pelletu używacie?? jaka jakość i zapach

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazi07 Zobacz post
    a w takim zwykłym kominku można palić też pelletem??
    a po co? przecież to to samo co brykiet tylko mniejszy rozmiar, a kosztuje podobnie albo więcej

  14. #54

    Domyślnie

    a jaki zapach wydziela podczas spalania?? czuć troszkę to drzewo.

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    jak się ma szczelny kominek to zapachu nie czuć

  16. #56

    Domyślnie

    a na dworze jaki zapach podczas spalania. Bo wiadomo jak sąsiad pali czym popadnie np śmieciami albo innymi takimi to zapach jest straszny dla nosa

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar IWONA PELLETS
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    99

    Domyślnie

    Witam,

    Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszymi najnowszymi produktami - KOMINKI HYBRYDOWE NA PELLET i DREWNO !

    Z powodzeniem zastępują standardowe kotły - szczególnie w małych domach, w których nie ma miejsca na oddzielne pomieszczenie - kotłownię.

    Kominki mają zbiornik pelletu wystarczający na ok. 3 dni oraz można w nich spalać również drewno.

    Są w pełni automatyczne, a drzwi od kominka wystarczy otworzyć 1 raz w miesiącu.

    Sprawność 90% - moc 10 lub 13 kW.
    Załącznik 306781



    Zapraszamy do komentarzy !

    Pozdrawiamy
    www.iwonapellets.pl
    Ostatnio edytowane przez IWONA PELLETS ; 28-02-2015 o 18:15 Powód: nowy link filmu

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    hm, dla czego w "normalnych" kominkach nikt nie pomyślał nad automatycznym rozpalaniem? A może pomyślał a ja po prostu tego nie znalazłem.
    Za taki bajer chętnie bym dopłacił.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  19. #59
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar IWONA PELLETS
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    99

    Domyślnie

    W naszych kominkach również można spalać drewno czyli spełnia rolę normalnego kominka. Mało tego w standardzie ma automatyczną przepustnicę dolotu powietrza, zamkniętą komorę i automatyczne przejście po wypaleniu drewna na pellet. W trybie drewno kominek ma sprawność 83% więc jak najbardziej konkuruje z zachodnimi produktami.

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Na jakiej zasadzie działa automatyczne rozpalanie?

Strona 3 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony