dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie THERMOTTE - to bardziej szamot czy wermikulit?

    Witam.
    Zastanawiam się nad wkładem Blanka f-my Kratki ewentualnie nad Milą....

    Niestety w internecie nie ma w ogóle informacji na temat materiału jakim jest Thermotte. Z tego co się dowiedziałem od sprzedawcy bardziej przypomina szamot (akumuluje ciepło, jest ciężki i wytrzymalszy od wermikultu na czym mi zależy - ale chciałbym potwierdzić te informacje na forum).

    Nie do końca potrafię zrozumieć też dlaczego Mila jest droższa od Blanki. Mila ma niższą sprawność ( o ponad 10%), wyłożenie wermikulitem, który jest tanszy od thermotte, Blanka jest dodatkowo cięższa a to chyba też coś oznacza, ma ukryte zawiasy, wbudowane sterowanie dolotem powietrza czyli brak konieczności dokupienia przepustnicy a wymiary szyby w obu wkładach są takie same......No ale ja patrzę na parametry a żona stwierdziła krótko - Mila ładniejsza, Blanka odpada i nie ma z nią aktualnie dyskusji ;(

    Będę wdzięczny jak ktoś mi napisze coś o tym THERMOTTE, czy się brudzi (bo wermikulit podobno nawet po kilku sezonach wygląda jak nowy jak nie popęka), jest wytrzymały, czy to jakiś chwyt marketingowy.....pozdrawiam....

  2. #2

    Domyślnie

    pepe
    jak mila ładniejsza to ładniejsza ,wszak będzie stać w salonie.
    Thermotte.- nie wiem co to., ale jeśli chodzi o brud ten brud to sadza i jak fest nahajcujesz to sadza powinna się wypalić i będzie czysto

  3. #3

    Domyślnie

    Witaj,

    Wermikulit to materiał wyłącznie izolacyjny. W palenisku ma za zadanie podnosić tremperaturę spalania do wartości w których drewno spali sie uwalniając max energii. Daję wieć wysokie parametry spalania.
    Thermotte - to natomaist materiał który można podciągnąc pod ceramikę - coś jak szamot, ma właściwości kumulujące ciepło, dzięki czemu również zapewnia lepsze warunki dla procesu spalania. Jest jasniejszy od szamotu. Produceni zapewniaja że to super materiał... ale czy to nie marketing ?)) Niech odpowiedzą Kominkowcy.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    dlaczego jeden wkład jest drozszy od drugiego ?
    stawiam,ze blanka to nowosc (moim zdaniem udana) mila zdobyła juz wielu klientów, nowosci się promuje.
    thermotte mozna porównać do szamotu lub masy kumulacyjnej z której robi się piece.
    moim zdaniem to ciut lepszy materiał ,.
    to co mi się jeszcze w blance podoba, to obnizony poziom paleniska.


    Cytat Napisał pepe2009 Zobacz post
    Witam.
    Zastanawiam się nad wkładem Blanka f-my Kratki ewentualnie nad Milą....

    Niestety w internecie nie ma w ogóle informacji na temat materiału jakim jest Thermotte. Z tego co się dowiedziałem od sprzedawcy bardziej przypomina szamot (akumuluje ciepło, jest ciężki i wytrzymalszy od wermikultu na czym mi zależy - ale chciałbym potwierdzić te informacje na forum).

    Nie do końca potrafię zrozumieć też dlaczego Mila jest droższa od Blanki. Mila ma niższą sprawność ( o ponad 10%), wyłożenie wermikulitem, który jest tanszy od thermotte, Blanka jest dodatkowo cięższa a to chyba też coś oznacza, ma ukryte zawiasy, wbudowane sterowanie dolotem powietrza czyli brak konieczności dokupienia przepustnicy a wymiary szyby w obu wkładach są takie same......No ale ja patrzę na parametry a żona stwierdziła krótko - Mila ładniejsza, Blanka odpada i nie ma z nią aktualnie dyskusji ;(

    Będę wdzięczny jak ktoś mi napisze coś o tym THERMOTTE, czy się brudzi (bo wermikulit podobno nawet po kilku sezonach wygląda jak nowy jak nie popęka), jest wytrzymały, czy to jakiś chwyt marketingowy.....pozdrawiam....

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechoslaw kierzkowski Zobacz post
    dlaczego jeden wkład jest drozszy od drugiego ?
    stawiam,ze blanka to nowosc (moim zdaniem udana)

    Dokładnie - dostępna od kilku m-cy. Wybór padł właśnie na nią - pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony