dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Remont małego pokoju

    Witam wszystkich, jestem tutaj nowy. Jeżeli napisałem w złym dziale to bardzo przepraszam. Przejdźmy do sedna:

    otóż posiadam pokój 15m2, prostokąt o wymiarach 3,75x4m. Razem z tatą zamierzam wyremontować ten pokój gdyż jest już dość zaniedbany. Plan pokoju w załączniku.

    Do rozmieszczenia w pokoju mam:
    -kanapę o wymiarach 2,05x1,5m (rozłożona) 2,05x0,85m (złożona)
    -segment 2,9m
    -telewizor do powieszenia lub postawienia 1m
    -biurko (jeszcze nie zakupione, wzór będzie taki sam jak segment) 1,25m

    Jak najlepiej rozmieścić wyżej podane przedmioty by pokój był dość przestronny?
    Czy w takim pomieszczeniu podwieszany sufit zda egzamin? Jaki jest orientacyjny koszt m2 takiego podwieszanego sufitu (samych materiałów)?

    Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i sugestię, na pewno każda porada mi się przyda. Pozdrawiam

    PS: na zdjęciu są nie czytelne wymiary więc czytając od góry od drzwi: drzwi 1m, 3m, 1m, okno 1,75m, 1m, 4m, 3,75m
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	246
Rozmiar:	4,3 KB
ID:	154894  

  2. #2

    Domyślnie

    Co myślelibyście o takim rozmieszczeniu? (zdjęcie w załączniku)

    zielony - segment
    szary - łóżko
    czerwony - okno
    pomarańczowy - biurko
    fioletowy - telewizor
    niebieski - jakiś okrągły dywan

    Niestety jest to wszystko jedno na drugim, prawie wogóle wolnej przestrzeni ale segment musi pozostać w pokoju, bez niego byłoby łatwiej.

    Proszę o jakieś sugestię, bo muszę zacząć kupować już niektóre materiały.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	5,9 KB
ID:	155056

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar MaciekTyr.
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-503
    Dzielnica
    Arturówek
    Posty
    641

    Domyślnie

    Zwykle wychodzimy z błędnego założenia, że wizualną przestronność daje jednolity obszar niezastawionej podłogi. Prowadzi to do "maniery odśrodkowej", czyli wszystko co mamy wpychamy w kąty i czym wyżej, tym lepiej. Efekt jest przeciwny, subiektywna wielkość pomieszczenia oceniana jest po rozpiętości sufitu, proszę zauważyć, że umieszczenie jacuzi w łazience nie zmniejsza jej wielkości, choć na planie zajmuje ona 2/3 podłogi. Każdy niewysoki mebel postawiony pośrodku jest lżejszy niż dosunięty do ściany. Proszę popróbować
    Dom ma być jedynie zewnętrzną warstwą chroniącą i umilającą nasze życie a nie wewnętrzną warstwą naszego życia. konstrukcje przyszłości: http://www.facebook.com/media/albums...14864131886813
    --------

  4. #4

    Domyślnie

    Słuszne słowa, aczkolwiek w takim pomieszczeniu nie ma za dużego pola manewru. Segment musi stać pod ścianą, łóżko tak samo gdyż inaczej nie ma jak go postawić. Ewentualnie biurko może być bokiem do okna.

  5. #5

    Domyślnie

    Zmieniłem jednak trochę ustawienie, gdyż z powodu zakupu kina domowego potrzebował czegoś na czym postawię głośniki. Wybór padł na komodę - dobry wybór?

    Aktualny plan w załączniku.

    Mam jeszcze jedno pytanie, otóż na podłodze jest drewniana podłoga sosnowa, bardzo zniszczona. Na początku myślałem nad zrywaniem jej i kładzeniu paneli za około 35zł m2. Jednak za tą cenę paneli dobrych się nie kupi i myślę, że lepiej byłoby cyklinować obecną. W związku z tym mam pytanie, czy w waszych miastach wypożyczenie cykliniarki na dobę również kosztuje w granicach 150zł? Może taniej lub drożej? Jest w okolicach Bełchatowa jakiś sklep gdzie można wypożyczyć cykliniarkę w przystępnych pieniądzach? Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	5,7 KB
ID:	157807  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony