dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 25 z 26
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 505
  1. #481
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ajaks

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-115
    Posty
    64

    Domyślnie

    Obstawiam, że po takim piśmie nikt się już do Pana nie odezwie, a jeśli tak to proszę wkleić odpowiedź na forum, bo pewnie nie tylko ja jestem ciekawa argumentów drugiej strony

    W mojej sprawie cisza... Dla tych co śledzą moje posty przypomnę, ze miałam wyznaczony termin rozprawy na koniec lutego, ale niestety ie mogłam się pojawić się w sadzie. W sumie żadna strata, bo nie pojawił sie też nikt z Expolu. Terminu kolejnej rozprawy jeszcze nie wyznaczono...

  2. #482

    Domyślnie

    Pod żadnym pozorem nie wolno płacić !! gdyż podpisanie pro faktury zobowiąże nas do dalszego płacenia. Ja byłem u adwokata i kazał mi na razie olać temat oraz pod żadnym pozorem nie pisać żadnego pisma wypowiadającego umowę której w sumie nigdy nie było .
    Mimo to zacząłem z nimi korespondencję gdyż nękali mnie nie opłacaniem chorego abonamentu. Napisałem z zapytaniem na czego podstawie wystawiaja te całe pro faktóry a w odpowiedzi dostałem formularz on-line z moimi podstawowymi danymi , po zwróceniu uwagi iż ten formularz nie posiada żadnym danych osobistych czyli pesel lub nr dowodu osobistego odpowiedzieli że mają mój adres IP komputera z którego został wysłany formularz i dzięki niemu mnie zidentyfikują. I tak wtedy obsypałem ich całym mnóstwem zarzutów na temat niezgodnego regulaminu, nie dbaniem o sprawy klientów, wielu spraw w sądzie przeciwko swojemu wcześniejszemu przedsiębiorstwu EXPOL a oni ciągle ignorowali je i odpisywali tylko iż adres IP wystarczy do identyfikacji. I tak w końcu poprosiłem o adres ich przedsiębiorstwa żeby rozstrzygnąć to sądownie a oni podali adres złota 61 w warszawa i stwierdzili że sami podadzą mnie do sądu, a ja w odpowiedzi podziękowałem im za to i poprosiłem o prawdziwy adres gdyż pod tym nikt nawet nie wie o ich istnieniu a odpowiedzi już więcej nie uzyskałem . czekam jak się sytuacja rozwinie

  3. #483
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ajaks

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-115
    Posty
    64

    Domyślnie

    To ciekawe... Nie wiedziałam, ze adres IP jest podstawa do wystawienia FV. Idioci, ale z tupetem.

    Ja właśnie dostałam wezwanie do Sądu na przesłuchanie. Ciekawe czy pojawi się druga strona.

  4. #484

    Domyślnie

    Po jakim czasie pani dostala wezwanie do sądu w sprawie tej całej sytuacji? I ciekawe czy jako invest-net skierowali już jakąś sprawę na drogę sądową? Ja nadal czekam na wiadomość od nich z prawdziwym adresem przedsiebiorstwa ale cisza. Nawet jak dostanę wezwanie to odrazu pisze prośbę o przeniesienie sprawy do mojego sądu rodzimego gdyż nie bd dojeżdżał 250 kilometrów gdzie i tak nikt sie nie zjawi.

  5. #485
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ajaks

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-115
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał krisy Zobacz post
    Po jakim czasie pani dostala wezwanie do sądu w sprawie tej całej sytuacji? I ciekawe czy jako invest-net skierowali już jakąś sprawę na drogę sądową? Ja nadal czekam na wiadomość od nich z prawdziwym adresem przedsiebiorstwa ale cisza. Nawet jak dostanę wezwanie to od razu pisze prośbę o przeniesienie sprawy do mojego sądu rodzimego gdyż nie bd dojeżdżał 250 kilometrów gdzie i tak nikt sie nie zjawi.
    Ja umowę podpisywałam jeszcze z Expolem i to w tradycyjne wersji - nie on-line. Pozostałe działa wg podobnego schematu. No może z tym wyjątkiem że u nas okres wypowiedzenia wynosił 6 m-cy, a opłata z m-c ok. 250 zł, a to i tak na jedno wychodzi.
    Umowę podpisałam w styczniu 2013, sądowy nakaz zapłaty dostałam w grudniu 2013, sprzeciw złożyłam na początku 2014, a termin pierwszej rozprawy wyznaczono mi an luty 2015, ale takie tempo to tylko w stolicy A i wniosłam też o przeniesienie sprawy z Płońska do Wawy (zero problemów)

  6. #486
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    merekkocz

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-017
    Posty
    47

    Domyślnie

    Cisza na forum kanciarza posadzili....................

  7. #487
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    abakus1978

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Pieszyce
    Kod pocztowy
    58-250
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witajcie.
    Ja jak dostałem pierwszą fakturę pro-forma napisałem kilka pism po różnych instytucjach w tym do prokuratury generalnej, była odpowiedź że mój mail może oznaczać powiadomienie o popełnieniu przestępstwa wszczeli całe postępowanie przyjeżdżała policja przesłuchiwali mnie wzieli moją korespondencję z nimi. Policjant mówił że dobrze że nie płaciłem bo niemają żadnych podstaw abym im płacił. A wczoraj przyszedł list o umorzeniu postępowania i jest długie uzasadnienie w którym pisze też że miałem możliwość się zapoznania z regulaminem w który zaakceptowałem w którym pisało o kosztach i o możliwości wypowiedzenia umowy itd..
    Ręce mi opadły i niewiem co robić może zapłacić , w poniedziałek podjadę do rzecznika praw konsumenta który kazał nie płacić jeszcze na początku kazał mi napisać list polecony opisując że zostałem wprowadzony w błąd na który oni do tej pory od lutego nie odpisali.

  8. #488
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    merekkocz

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-017
    Posty
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał abakus1978 Zobacz post
    Witajcie.
    Ja jak dostałem pierwszą fakturę pro-forma napisałem kilka pism po różnych instytucjach w tym do prokuratury generalnej, była odpowiedź że mój mail może oznaczać powiadomienie o popełnieniu przestępstwa wszczeli całe postępowanie przyjeżdżała policja przesłuchiwali mnie wzieli moją korespondencję z nimi. Policjant mówił że dobrze że nie płaciłem bo niemają żadnych podstaw abym im płacił. A wczoraj przyszedł list o umorzeniu postępowania i jest długie uzasadnienie w którym pisze też że miałem możliwość się zapoznania z regulaminem w który zaakceptowałem w którym pisało o kosztach i o możliwości wypowiedzenia umowy itd..
    Ręce mi opadły i niewiem co robić może zapłacić , w poniedziałek podjadę do rzecznika praw konsumenta który kazał nie płacić jeszcze na początku kazał mi napisać list polecony opisując że zostałem wprowadzony w błąd na który oni do tej pory od lutego nie odpisali.
    Sam proszę kanciarzy żeby mnie podali do sadu a oni nie chcą.
    Pisza ci ludzie na tym forum nie plac i ich olej,oni żyją tych z naiwności ludzi którzy płacą bo żadnej sprawy sadowej nie wygrali,

  9. #489
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ajaks

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-115
    Posty
    64

    Domyślnie

    Mam kolejny termin rozprawy na 10 czerwca. Na dwóch poprzednich nikt się z Expolu nie stawił, a potrzebne jest przesłuchanie stron. Sędzia był już lekko wkurzony.

    Przy okazji prośba o kontakt na priv do osób, które wygrały z Expolem i mają korzystne dla siebie wyroki.
    kasia68, aron... moze jeszcze ktoś.

    Z góry dziękuję!

  10. #490
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ajaks

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-115
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał abakus1978 Zobacz post
    Witajcie.
    Ja jak dostałem pierwszą fakturę pro-forma napisałem kilka pism po różnych instytucjach w tym do prokuratury generalnej, była odpowiedź że mój mail może oznaczać powiadomienie o popełnieniu przestępstwa wszczeli całe postępowanie przyjeżdżała policja przesłuchiwali mnie wzieli moją korespondencję z nimi. Policjant mówił że dobrze że nie płaciłem bo niemają żadnych podstaw abym im płacił. A wczoraj przyszedł list o umorzeniu postępowania i jest długie uzasadnienie w którym pisze też że miałem możliwość się zapoznania z regulaminem w który zaakceptowałem w którym pisało o kosztach i o możliwości wypowiedzenia umowy itd..
    Ręce mi opadły i niewiem co robić może zapłacić , w poniedziałek podjadę do rzecznika praw konsumenta który kazał nie płacić jeszcze na początku kazał mi napisać list polecony opisując że zostałem wprowadzony w błąd na który oni do tej pory od lutego nie odpisali.

    Zdecydowanie nie płacić i nie dać się zastraszać Poczekac na skierowanie sprawy do sądu, co może zwyczajnie nie nastąpić

  11. #491
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    abakus1978

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Pieszyce
    Kod pocztowy
    58-250
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witajcie
    Nie zamierzam płacić ani złotówki, wtedy miałem chwilę rozczarowania brakiem pomocy liczyłem że prokuratura stanie po stronie ofiary moim zdaniem próby wyłudzenia pieniędzy co spowodowało by ukrócenie tego rodzaju działalność. Policja podeszła do sprawy bardzo fajnie ale wyższa instytucja to olała więc się nie dziwię że takie firmy tak działają w imieniu prawa.Mam nadzieję że skarbówka dokładnie zbada sprawę bo też tam pisałem napisali że podejmą kontrole
    Po dwóch fakturach ucichli nie odpowiedzieli na żadne pismo wysyłane poleconym, znalazłem też wypowiedź prawnika w sprawie podobnego tematu który pisał że był wyrok Sądu Najwyższego który powiedział że jeśli przedsiębiorca nie potwierdził przyjęcia zgłoszenia przez internet to żadna umowa nie została zawarta.

  12. #492
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ajaks

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-115
    Posty
    64

    Domyślnie

    u mnie odbyła się już trzecia rozprawa w sądzie, ale z Expolu oczywiście znowu nikt się nie stawił. Składając zeznania powiedziałam sędziemu, ze firma zmieniła nazwę na Invest-net i nadal naciąga ludzi w internecie.
    Wyrok zapadnie niestety dopiero w sierpniu lub później. Dam znać.

  13. #493
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    merekkocz

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-017
    Posty
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał ajaks Zobacz post
    u mnie odbyła się już trzecia rozprawa w sądzie, ale z Expolu oczywiście znowu nikt się nie stawił. Składając zeznania powiedziałam sędziemu, ze firma zmieniła nazwę na Invest-net i nadal naciąga ludzi w internecie.
    Wyrok zapadnie niestety dopiero w sierpniu lub później. Dam znać.
    kurde to jest właśnie polski wymiar sprawiedliwości sędzia powinien nałożyć im kare za obrazę sadu bo to jest obraza jak ktoś tak olewa ich,

  14. #494
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ajaks

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-115
    Posty
    64

    Domyślnie bez-posrednikow.pl

    UWAGA! kolejny twór oszukańczy twór pp. Braniewskich
    bez-posrednikow.pl
    Zasady takie same jak na ale-gratka.eu.

  15. #495

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów i sympatyków
    2 lipca odbyła się w Sądzie w Płońsku rozprawa z powództwa Expolu względem mojej skromnej osoby. Powód nie stawił się na rozprawie. Ja zostałam przesłuchana i zapadł wyrok- WYGRAŁAM! . Powództwo zostało oddalone. Dodatkowo Sąd zasądził zwrot kosztów procesowych. Moim Pełnomocnikiem był Pan Mecenas Rafał Sikorski.
    Kochani, nie płaćcie naciągaczom, nie bójcie się i walczcie o sprawiedliwość! Niestety, działają oni tylko dlatego, że ludzie dla "świętego spokoju" lub z obawy, że z oszustami nie wygrają płacą im. Gdyby nikt im nie zapłacił ten proceder już dawno byłby zakończony, bo finansowo by się wykończyli.
    "ajax", z tego co wiem to wygrało już więcej osób niż tylko "aron" i "kasia68"- obiło mi się o uszy o jeszcze 6 osobach ale nie wiem kto) Mało ważne, ważne, że Expol dostaje to, na co zasłużył. Z niektórych powództw ponoć się sam wycofał. A swoją drogą, to ciekawe, że Sądy ich sądzą, a oni dalej działają. Myślę, że dlatego, że to oni nas pozywają, a nie my ich. Mam nadzieję, że w końcu się jednak doigrają....
    Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie Tym, co jeszcze walczą życzę wytrwałości i powodzenia, a tym, którzy są na początku drogi "użerania' się z Expolem życzę odwagi i wiary w swoją rację i nie dajcie się zastraszyć, taki biznes jaki oferuje Expol nie ma racji bytu...
    Wszystkim, którzy tutaj, na tym forum się udzielają bardzo dziękuję : za ich wsparcie i dodawanie otuchy, a miałam chwile bardzo trudne, bo i komornik, i egzekucja..., za różne wskazówki, za polecenie Pana Mecenasa, za oświadczenia, za wszystko.... Bardzo, bardzo dziękuję
    Po weekendzie napiszę więcej na maile prywatne

  16. #496
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    merekkocz

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-017
    Posty
    47

    Domyślnie

    GRATULACJE i ze tak powiem wszystkiego dobrego na nowej już i spokojnej drodze życia,

  17. #497
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ajaks

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-115
    Posty
    64

  18. #498
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    April66

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-999
    Posty
    1

    Domyślnie

    PYTANIE O LICZBĘ POKRZYWDZONYCH PRZEZ WYŁUDZACZY
    Dzień dobry, też należę do naiwnych, którzy dali się oszukać przez jedną z odnów tek oszukańczej ośmiornicy (ale-gratka.com). Oczywiście napisałem i do nich i do UOKiK i nie chcę nic płacić. Gratuluję też tym, którzy mieli odwagę, powściągnęli strach, poczekali i wygrali procesy z oszustami. Niemniej pomyślałem, że jeżeli mamy być państwem bardziej sprawiedliwym, to uczciwi obywatele powinni mieś spokój, a oszuści internetowi zacząć się bać kar i wyroków. Dlatego (wiem, że na to forum zaglądają też ci, którzy zostali oszukani, zapłacili i nic nie napisali) warto może oszacować liczbę oszukanych i sumę ukradzionych pieniędzy przez p Braniewskigo. Otóż prawo mówi, że jeżeli oszuści wyłudzili ponad 100 tys złotych (to byłoby np. 70 oszukanych osób x 1500 zł), to zajmą się nimi odpowiednie organy państwowe do zwalczania przestępczości zorganizowanej. Czy pokrzywdzeni mogą się uaktywnić na tym forum, lub macie jakieś swoje dane o nich? Bardzo proszę o krótkie wpisy, bo jak ich nie pogonimy, to będą okradać następnych i śmiać się nam w nos, a my będziemy się bać i narzekać na państwo, które ma nas chronić. Pozdrawiam wszystkich.

  19. #499
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    agdalena

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    białystok
    Kod pocztowy
    15-225
    Posty
    1

    Domyślnie nie płacic !!!!

    Cytat Napisał April66 Zobacz post
    PYTANIE O LICZBĘ POKRZYWDZONYCH PRZEZ WYŁUDZACZY
    Dzień dobry, też należę do naiwnych, którzy dali się oszukać przez jedną z odnów tek oszukańczej ośmiornicy (ale-gratka.com). Oczywiście napisałem i do nich i do UOKiK i nie chcę nic płacić. Gratuluję też tym, którzy mieli odwagę, powściągnęli strach, poczekali i wygrali procesy z oszustami. Niemniej pomyślałem, że jeżeli mamy być państwem bardziej sprawiedliwym, to uczciwi obywatele powinni mieś spokój, a oszuści internetowi zacząć się bać kar i wyroków. Dlatego (wiem, że na to forum zaglądają też ci, którzy zostali oszukani, zapłacili i nic nie napisali) warto może oszacować liczbę oszukanych i sumę ukradzionych pieniędzy przez p Braniewskigo. Otóż prawo mówi, że jeżeli oszuści wyłudzili ponad 100 tys złotych (to byłoby np. 70 oszukanych osób x 1500 zł), to zajmą się nimi odpowiednie organy państwowe do zwalczania przestępczości zorganizowanej. Czy pokrzywdzeni mogą się uaktywnić na tym forum, lub macie jakieś swoje dane o nich? Bardzo proszę o krótkie wpisy, bo jak ich nie pogonimy, to będą okradać następnych i śmiać się nam w nos, a my będziemy się bać i narzekać na państwo, które ma nas chronić. Pozdrawiam wszystkich.
    Absolutnie nie płacic, i spać spokojnie!
    ja również dałam się "wrobić", schemat jak wszędzie jednakowy- miła pani z telefonu słodko namawia, kliknij akceptacje i gotowe! A następnie faktura na 499zł.
    Pisałam do Pana Jakuba Wątora, który zajmuje się takimi sprawami i oto co mi napisał "według nowej ustawy konsumenckiej (z grudnia 2014) przez telefon nie można zawrzeć umowy. Aby była ona zawarta, klient musi mieć w ręce papiery, podpisać je i odesłać na adres przedsiębiorstwa. Identycznie jest z regulaminami internetowymi, więc ewentualna wizyta w sądzie skończy się porażką tego serwisu.

    W takim wypadku najlepiej wysłać pismo z uchyleniem się od skutków prawnych oświadczenia woli złożonego pod wpływem błędu oraz z ostrożności pismo z wypowiedzeniem umowy."

    Prawdę mówiąc alegratka.eu(z nimi miałam do czynienia) szybko się odemnie odczepiła jak zacytowałam.Art. 286 paragraf 1 k.k. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej,
    >> doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym
    >> mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub
    >> niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega
    >> karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
    Na początku wyśmiewali się że to nie logiczne w tej sytuacji.
    Nie bawiłam się w żadne pozwy- bo żadnej umowy nie zawierałam
    Olałam ich a oni mnie.
    Powodzenia

  20. #500
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Cezz

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-493
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    jestem kolejnym klientem firmy naciągacza. Top-Gratka.
    Miła Pani zadzwoniła z ofertą umieszczenia za free na 3 m-ce. Regulamin zaakceptowałem chociaż nie był edytowalny. Mój błąd miało być bez opłat.
    Na Gratka.pl czy Olx.pl przychodzi informacja o kwocie, którą się płaci i dopiero ogłoszenie jest widoczne.
    Mam dylemat płacić czy nie? Do kogo zgłosić problem? Czy UOKiK pomoże w tej materii? Brak w necie jest postów dot. TOP-Gratka a szkoda bo dopiero po dalszym poszukiwaniu trafiłem na forum właścicieela naciągacza.

Strona 25 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony