dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie wkad Thorma Alicante - prośba o opinię

    Wkład kominkowy stalowy Alicante 12 kW wykonany jest z blachy pomalowanej proszkowo na czarno.
    Bardzo solidna konstrukcja zapewnia bezawaryjną pracę przez wiele lat.
    Z wbudowanym seryjnie systemem oczyszczania szyby (kurtyna powietrzna).
    Wkład kominkowy Alicante nie posiada szybra.
    Przy czym jest to celowe działanie, gdyż konstrukcja oraz zmiany w dopływie powietrza do spalania całkowicie eliminują konieczność stosowania szybrów.
    Wnętrze wkładu kominkowe Alicante wyłożone jest wermikulitem.
    W zestaw wkładu dołączona jest blenda maskująca ułatwiająca montaż kominka.
    Kominek posiada znak CE.

    Dane techniczne wkładu:

    Moc nominalna: 12 kW
    Waga: 68 kg
    Wylot spalin: 150'
    powietrze do spalania: z zewnątrz
    Szerokość: 610 mm
    Wysokość: 835 mm
    Głębokość: 390 mm

    czy ktoś może taki posiada ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alikante.jpg
Wyświetleń:	540
Rozmiar:	26,6 KB
ID:	159012  

  2. #2

    Domyślnie

    Oczywiście nikt nie używa...

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    od niedawna użytkuję taki model.szukałem małego wkładu na głębokość z bezpośrednim dolotem z zewnątrz.

    dobrze się reguluje dopływ powietrza,łatwo się rozpala,raczej przeznaczony do rekreacyjnego palenia niż ciągłego. ma dosyć małą komorę wyłożoną wermikulitem , tak na 3 duże kawałki.podczas palenia raczej lepiej nie dorzucać tylko poczekać aż wypalą się wcześniejsze kawałki ponieważ otwarcie drzwi powoduje że język ognia zawsze liźnie ścianę nad górną krawędzią.
    jak na tak mały wkład wrażenie ognia jest świetne z powodu pionowej szyby.rączka nie nagrzewa się.sam wkład dość szczelny.cena bardzo atrakcyjna(1,5k)
    https://www.youtube.com/watch?v=GOWPNeBjx9k
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jurco

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    7

    Domyślnie

    Użytkuję od niedawna i wydaje się OK.
    Chciałem mieć mały kominek, częściowo wbudowany w ścianę i do tego świetnie nadawał się ten wkład. Zabudowa kominka u mnie wystaje jedynie kilkanaście cm od powierzchni ściany.
    Wermikulit w tym modelu powoduje bardzo dobre dopalanie się drewna.
    W moim przypadku drewno dopala się nawet przy całkowicie zamkniętym dolocie powietrza.
    W komorze spalania dość szybko wzrasta temperatura i promieniuje ciepłem na pomieszczenie.
    Faktycznie komora spalania jest mała i trzeba uważnie wkładać drewno, ale to i konstrukcja pozwala na spokojne i oszczędne palenie.
    jurco

  5. #5

    Domyślnie

    A macie zwykłe wkłady czy z płaszczem? Bardzo mnie ciekawi jak się sprawuje właśnie z płaszczem wodnym.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    Witam,
    Na kilkadziesiąt sprzedanych wkładów w tym w wersji z płaszczem wodnym zero reklamacji.
    Wkład godny polecenia, jak to klienci określają "mały ale wariat i grzeje jak szalony"
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    raczej przeznaczony do rekreacyjnego palenia
    To określenie samego użytkownika pasuje jak ulał ...
    Wkład specyficzny, bardzo płytki, generuje bardzo wysoką temperaturę na szybie ale i też na wylocie spalin.
    Tani.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  8. #8

    Domyślnie

    Nie ukrywam, że bardzo mi się podoba wizualnie, szczególnie valencja, wygląda solidnie no i opinie o thormie raczej dobre. Wkład będzie do mieszkania/szeregu malutkiego 64m2, moc wydaje się wystarczająca a z racji, że jest piętro to fajnie by grzać całe mieszkanie tym bardziej, że w WC i łazience podłogówka więc szkoda nie wykorzystać ciepła kominka, jako główne ogrzewanie kocioł gazowy ale w dni wolne, wieczory zimowe czy weekendy 100% palił bym w kominku bo po prostu zawsze chciałem mieć, takie małe marzenie
    Ostatnio edytowane przez basstec ; 19-06-2014 o 17:51

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    Cytat Napisał basstec Zobacz post
    ... w dni wolne, wieczory zimowe czy weekendy 100% palił bym w kominku bo po prostu zawsze chciałem mieć, takie małe marzenie
    jak ci odpowiada to ok, ale do palenia ciągłego są moim zdaniem lepsze wkłady. niestety są też droższe. ja swój traktuję jako awaryjne źródło ciepła i palenie okazjonalne. jest duży wybór na rynku i lepiej dobrze się zastanowić jak ma być użytkowany.trzeba też pamiętać, że komora jest bardzo mała i wchodzi mało polanek o długości max. 30 cm.
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  10. #10

    Domyślnie

    Dla mnie OK, większy wkład był by za mocny bo cały dół ma 32m2 a salon z kuchnią i korytarzem jakieś 25m2, większy nie pozwalał by rozpalić jak trzeba i nie miał bym jak odebrać ciepła z płaszcza. Zastanawiam się też nad opcją bez płaszcza ale szkoda mi tego ciepła na jeden pokój, ogrzeje dół a wychłodzę górę.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ZbyszekT

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    238

    Domyślnie

    Gdyby ktoś szukał info o tym wkładzie;

    Zabudowałem go sam, obudowa z płytki szamotowej. Wymiary obudowy szer 75 cm x głęb 45 cm x wys 200 cm. Obudowa prosta, bez żadnych rozprowadzeń.

    Szukałem prostego kominka do dość małego wnętrza, który nie zdominuje salonu swoją wielkością ani fikuśnością.

    Ogólnie, wkład jest mały i wymaga małego drewna. Idealnie nadaje się brykiet Pini-Kay. Na rozpalenie i wygrzanie 2 klocki, później dokładaj jeszcze 1, czasem 2, powoli się spalają i obudowa cała jest gorąca i trzyma ciepło bardzo długo.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kom1.jpg
Wyświetleń:	318
Rozmiar:	42,6 KB
ID:	374726   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kom2.jpg
Wyświetleń:	266
Rozmiar:	30,4 KB
ID:	374727  

  12. #12

    Domyślnie

    Dla szukających opinii o wkładach thorma - również posiadam taki wkład od około miesiąca. Kominek w salonie w nowym domku parterowym około 90m2 spokojnie wystarcza do ogrzania salonu, korytarza i otwartej kuchni w szybkim tempie. Ciężko mi porównać ten wkład do innych z uwagi na to że to mój pierwszy kominek jednak jestem z niego bardzo zadowolony. Palę praktycznie codziennie wieczorem brykietem z marketów budowlanych, które wypalają się doszczętnie a wkład oddaje ciepło praktycznie do godzin porannych. Szyba zabrudza się po 3-4 rozpaleniach (nie wiem czy to nie kwestia złego użytkowania). Jedyny mankament, który zauważyłem dopiero po montażu to niedokładnie pomalowana górna część kominka (wygląda jak wiecznie zakurzona).

  13. #13

    Domyślnie

    Również kupiłem ten wkład. Zabudowę będę robił sam z płyt Promat. Wszystko już niedługo.

    Pozdrawiam
    Karol

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony