dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21

    Domyślnie

    żadnego wiercenia w ramie.te blaszki [kotwy] zupełnie wystarczą po dwie na strone.moje okna 1760x1460.ważny powód stosowania.znaczenie antywłamaniowe

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie










    Cytat Napisał krysztofr14 Zobacz post
    żadnego wiercenia w ramie.te blaszki [kotwy] zupełnie wystarczą po dwie na strone.moje okna 1760x1460.ważny powód stosowania.znaczenie antywłamaniowe

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał krysztofr14 Zobacz post
    żadnego wiercenia w ramie.te blaszki [kotwy] zupełnie wystarczą po dwie na strone.moje okna 1760x1460.ważny powód stosowania.znaczenie antywłamaniowe
    hahaha

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał krysztofr14 Zobacz post
    żadnego wiercenia w ramie.te blaszki [kotwy] zupełnie wystarczą po dwie na strone.moje okna 1760x1460.ważny powód stosowania.znaczenie antywłamaniowe
    A co będzie trzymało okno? - pianka? - jak sądzi niestety wielu montażystów

  5. #25

    Domyślnie

    ok**t - jak to co? Wiara, wiara czyni cuda to i okno przytrzyma Dobra jest argumentacja stosowania kotew - wymóg antywłamaniowości
    To ja, będąc totalnym laikiem, czytając to forum wiem,że to podstawowy błąd a tu ktoś daje się zrobić w jajo.
    Żenujący jest poziom branży okiennej ale czy tylko okiennej?
    Jak w tym bur.delu budować swój dom jak tacy kretyni są wokoło? Uciekaj od tego sprzedawcy Krzysztof, uciekaj jak najdalej

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.121

    Domyślnie

    Krzysztofie.
    Możesz takie zalecenia dawać do okien swojej produkcji - o ile dasz na nie gwarancję. A i tak złamiesz większość wytycznych jakie funkcjonują na rynku.
    Dla takiego okna jak podałeś normą w instrukcjach jest użycie od 10 do 12 kotew. I dla każdej z nich podam Ci uzasadnienie.

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    może to fix w stodole był montowany i nic się z nim nie dzieję więc teoria zgadza się z praktyką

    ostatnio byłem u "znajomego znajomego" który wyceniał również u nas okna i wybrał inną ofertę
    chodziło o suwankę
    teraz dzwoni do mnie i mówi że dziwnie się otwiera i woda się leje
    diagnoza -brak automatu i szyby z aluminiową ramką
    parkiet jest już bardzo dobrze nawodniony no ale było troszkę taniej nie chciał się zapytać dlaczego więc powiedziałem że tam gdzie kupił tam ma reklamację
    inny przykład HS który jak przyświeci słońce to się nie przesuwa - przyczyna wyginający się profil i nie zamocowanie odpowiednie górnego ramiaka
    moja rada reklamować albo nie otwierać jak świeci słońce

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jaroslawpietrzak50

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-002
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam

    Ja trochę zboczę z tematu.

    A co z klinami (drewnainymi)?? Czy dobrze jak po montażu zostały usunięte?? Czy raczej powinny zostać na miejscu.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.121

    Domyślnie

    Zapytaj ekipę, bo nie widząc zdjęcia - a nie mówiąc już o tym by widzieć jaka tam jest sytuacja montażowa - można tylko wróżyć.
    W sieci krąży dobry rysunek który pokazuje gdzie kliny powinny zostać, a które służą tylko do ustawienia okna.
    Z założenia - wystające kliny się usuwa - bo jak otynkować okno? Ja poza klinami używanymi do ustawienia staram się zostawić w oknie niewidoczne dla ciekawskich klocki które zostająna stałe, pod pianą. I zwykle w ramach montażu usuwam niepotrzene kliny a dziury zapianowuję. No chyba że się mocno spieszę i sytuacja jest :wyjątkowa"...

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Witam.
    Bardzo dobrze, że je ukrywasz- moje klocki podporowe, kolorowe co niektóre zostały powyciągane przez ciekawskich z innych, kolejnych ekip. Myślę, że były/są niewłaściwie zamontowane, bo wystają spoza ościeżnicy. Jak teraz zamontować parapet, co prawda klocki plastykowe są bezpośrednio na dolnym murze a parapet chyba pójdzie wyżej.
    Znalazłam starą fotkę okienka strychowego, gdzie widać te plastykowe podpórki z każdej strony ościeżnicy, /czyli górny lewy róg, dolny prawy róg, na dole 2x/, ale też na zewnątrz. Czy one nie powinny być ustawione równolegle do okna /rama alphaline 90mm/?

    Pozdrawiam


    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Zapytaj ekipę, bo nie widząc zdjęcia - a nie mówiąc już o tym by widzieć jaka tam jest sytuacja montażowa - można tylko wróżyć.
    W sieci krąży dobry rysunek który pokazuje gdzie kliny powinny zostać, a które służą tylko do ustawienia okna.
    Z założenia - wystające kliny się usuwa - bo jak otynkować okno? Ja poza klinami używanymi do ustawienia staram się zostawić w oknie niewidoczne dla ciekawskich klocki które zostająna stałe, pod pianą. I zwykle w ramach montażu usuwam niepotrzene kliny a dziury zapianowuję. No chyba że się mocno spieszę i sytuacja jest :wyjątkowa"...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010163.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	223872  
    Ostatnio edytowane przez GraMar ; 12-11-2013 o 06:41

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    najlepiej by było jak by były tam specjalne plastikowe kliny . więc albo nie było na nie miejsca, bo widzę po kolorach podkładek że tak właśnie chyba było,albo nie było ich na montażu
    pozostawione prostopadle do listwy parapetowej przy montowaniu parapetów o gr 3cm również mogą troszkę przeszkodzić

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jaroslawpietrzak50

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-002
    Posty
    7

    Domyślnie

    Wiele mi to wyjaśniło. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.121

    Domyślnie

    Cytat Napisał GraMar Zobacz post
    Znalazłam starą fotkę okienka strychowego, gdzie widać te plastykowe podpórki z każdej strony ościeżnicy, /czyli górny lewy róg, dolny prawy róg, na dole 2x/, ale też na zewnątrz. Czy one nie powinny być ustawione równolegle do okna /rama alphaline 90mm/?

    Pozdrawiam
    Dopiero dziś mam swobodną chwilę by przestudiować to zdjęcie.
    Klocki powinny być tak ustawione by nie przeszkadzały innym ekipom (czyli najlepiej schowane tak by nie było ich widać) . W tym przypadku tynkarz je zapewnie wyrzuci, bo nie położy na to skutecznie tynku. Oj widać że ekipa nie miała w tym doświadczenia..

    Na dole - ja uważam że są ok. Jeśli listwa ma 3cm i parapet tyle samo, to zwyczajnie wsuwamy parapet pod okno i jest on doskonale zaklinowany pod ramą - do tego stopnia, że nie powinno tam być żadnej szczeliny wymagającej zasilikonowania.

    Jeszcze jedno: widać, że luzy boczne są możę po 1cm. Nie uznaję takich małych luzów, czym non stop narażam się tynkarzom..

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Dzięki.
    Zapewne tak się stało, skoro znajdowałam plastykowe klocki.... Tynki są zrobione od dwu miesięcy, nadal wszystko mokre!!; przed rozpoczęciem prac ekipa tynkarska oklejała dokładnie wszystko listwami do ościeżnic i na to folią. Przyznam się,m że nie plątałam się tam zbytnio aby nie oberwać packą z tynkiem albo szprycą z węża i dlatego nie dopilnowałam. Narobili także innych szkód! Te klocki to był mój pomysł aby montaż wykonać zgodnie z warunkami producenta i psu na budę to wyszło, skoro ciągle ktoś je wyciągał i okna zapewne nie mają pełnego podparcia.
    Z Twojej rady wyciągam wniosek, że MUSZĘ teraz kupować parapety o wysokości/grubości 3cm, tyle co listwa montażowa? Jeszcze przetrwam zimę na tym, co jest zrobione, bo dzisiaj już wieje mrozem brrr.

    Odnośnie luzów, to skoro są małe-należałoby zostawiać większe przy pomiarach- o to chodzi?
    Pozdrawiam serdecznie.


    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Dopiero dziś mam swobodną chwilę by przestudiować to zdjęcie.
    Klocki powinny być tak ustawione by nie przeszkadzały innym ekipom (czyli najlepiej schowane tak by nie było ich widać) . W tym przypadku tynkarz je zapewnie wyrzuci, bo nie położy na to skutecznie tynku. Oj widać że ekipa nie miała w tym doświadczenia..

    Na dole - ja uważam że są ok. Jeśli listwa ma 3cm i parapet tyle samo, to zwyczajnie wsuwamy parapet pod okno i jest on doskonale zaklinowany pod ramą - do tego stopnia, że nie powinno tam być żadnej szczeliny wymagającej zasilikonowania.

    Jeszcze jedno: widać, że luzy boczne są możę po 1cm. Nie uznaję takich małych luzów, czym non stop narażam się tynkarzom..

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony