dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 9
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 178
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    IvanS pisał, że Schuco z Heki jest droższe od Vetrexu..
    No tak.. ale w sumie wiem z doświadczenia, że te wyceny mogą być różne.. To co innym wychodzi drogo niekoniecznie tak musi być u mnie... Kwestia okien, ilości, rodzaju...

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Alexandra piszesz, że współczynniki wyszły kiepskie ale wcześniej podane przez Ciebie wyceny mają zapewne porównywalne parametry właśnie do VR70. Teraz widzisz skąd różnica w cenie..
    No tak... może i racja.. dlatego żeby się jeszcze upewnić poproszę Abakusa i MS o wyliczenie współczynnika do każdego z moich okien... Wtedy będę miała porównanie tych współczynników...

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Wydaje mi się, że w przypadku Vetrexu jednak nie płaci się za markę, gdyż cena ich nie odstaje jakoś od konkurencji z takim wyposażeniem okna. W przypadku np Oknoplastu jest bezdyskusyjne, że tu część ceny to wypromowanie marki firmy.
    No właśnie.. wycenę Oknoplastu też robiłam... Na okna Winergetic... Kosztowo wygląda to tak, że za kolor jednostronny 24.5 tys zł a za kolor obustronny wyszło 30 tyś zł ...
    A jeśli chodzi o Winergetic, to chyba ono wcale dużo nie odbiega jakościowo od V90+ Prawda?
    A jednak w Oknoplaście wyszło mi taniej niż w Vetrexie...


    T12345T No tak... w zasadzie prócz tego, że chce okno i to co bym chciała ma być właśnie oknem Ale problem właśnie w tym, że mi jako totalnemu laikowi ciężko stwierdzić co miałoby te okno mieć w sobie, żebym była zadowolona z niego. Stąd moja prośba o poradę...

    Wiem, że to nie koncert życzeń ale jeśli już mam napisać czego oczekiwałabym prócz samej ramy okna to chciałabym , aby to okno było ciepłe... nawet powiedziałabym, że bardzo ciepłe czyli coś na zasadzie okna energooszczędnego ... Tego przede wszystkim i i bezdyskusyjnie jestem pewna.

    Czytając wątki na temat V90+ i ofertę na ich oficjalnej stronie myślę, że takie okno chciałabym właśnie mieć ... Tylko ta cena trochę mnie przeraża... Dlatego też szukam okna o podobnym wyposażeniu jak V90+ ale trochę tańsze...

    Kurczę.... trochę chyba zamotałam...? Wybaczcie kobiecie....

    BTW. Suma Sumarum... szukam okien z wyższej półki, typu energooszczędne, rzecz jasna w dobrej cenie Na całej reszcie się nie znam więc chyba nic mądrego więcej nie napisze w tej kwestii....

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alexandra79 Zobacz post
    No właśnie.. wycenę Oknoplastu też robiłam... Na okna Winergetic... Kosztowo wygląda to tak, że za kolor jednostronny 24.5 tys zł a za kolor obustronny wyszło 30 tyś zł ...
    Przypominam o zawiasach chowanych w Vetrexie, które pewnie z 1,5 tys podnoszą cenę okien jak nie więcej.
    O tym modelu okien z Oknoplastu było już trochę na forum. Szyby w nich zastosowane mają 3mm grubości (w Vetrex oraz u pozostałych - 4mm), mają wg mnie też gorsze okucie.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Z tym upraszaniem to bym nie przesadzał.
    Nie każdy ma program liczący U dla każdego okna, a ręcznie to mogą wyjść cuda.
    Poza tym co Wam to powie? ZE to okno ma 1,0 a w drugim pokoju 0,9? I co? Zrobicie taką samą dziurę?

    Jest coś takiego jak okno referencyjne (jednoskrzydłowe o rozmiarze 123x148 RU). I porównanie takiego wystarczy by wiedzieć czy dany produkt jest lepszy czy gorszy, wyklucza manipulacje i trudności w interpretacji. To jak z samochodami: podaje się spalanie średnie (dla dociekliwych jeszcze miasto/poza miastem). I jest wszystko jasne.

    Alexandra,
    Twój pierwszy wybór jest OK. Górna półka, wysoki standard. Kryte zawiasy są wg mnie zbytkiem, z którego można zrezygnować i będzie taniej.
    Ale my trochę "skomplikowaliśmy" Ci wybór proponując inne opcje, ale nie dlatego by CIę odwieść od pierwszego wyboru, a po to by zachować minimum obiektywizmu. Nie możemy tu tak popierać wyłącznie pojedyńczych produktów, bo to byłoby zwyczajnie stronnicze (tym bardziej, że niektórzy z nas sprzedają okna których nazwy tu padają).
    Słów i zachwytów "najlepsze" to nasłuchasz się w salonach. Tu nie ma tak słodko/)
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #24

    Domyślnie

    Tak, Tak... już pisałam o wycenę ze zwykłymi okuciami Roto... Myślałam, że może dziś mi już odpowiedzą bo raczej szybko odpowiadali na e-maile.. ale niestety... muszę czekać do jutra..

    O tych szybkach w Winergetic czytałam właśnie na forach, że szybki maja cieńsze i pod tym względem V90+ są lepsze... Co do okuć... hmm... no nie znam się na tym, choć czytałam że Roto jednak chyba są jedne z lepszych ale tym Maco tez nic podobno nie ujmuje... więc sama nie wiem...

    Pewnie bym się mocno zastanowiła nad tym Winergetic ale podobno one nie są barwione w masie jeśli są w jednym kolorze... trochę mnie to zniechęciło.. Bo cena w kolorze jednostronnym nawet aż taka zła nie jest...

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post

    Jest coś takiego jak okno referencyjne (jednoskrzydłowe o rozmiarze 123x148 RU). I porównanie takiego wystarczy by wiedzieć czy dany produkt jest lepszy czy gorszy, wyklucza manipulacje i trudności w interpretacji. To jak z samochodami: podaje się spalanie średnie (dla dociekliwych jeszcze miasto/poza miastem). I jest wszystko jasne.
    Zatem MS referencyjny współczynnik przenikania ciepła dla okna jednoskrzydłowego o wymiarach 1230x1480 wynosi U=0.74W/m2K... Natomiast dla okna dwuskrzydłowego o wymiarach 1465x1435 wynosi U=0.84W/m2K.. więc całkiem całkiem dobrze...

    Na Abakus niestety informacji Brak...


    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Twój pierwszy wybór jest OK. Górna półka, wysoki standard. Kryte zawiasy są wg mnie zbytkiem, z którego można zrezygnować i będzie taniej.
    Ale my trochę "skomplikowaliśmy" Ci wybór proponując inne opcje, ale nie dlatego by CIę odwieść od pierwszego wyboru, a po to by zachować minimum obiektywizmu. Nie możemy tu tak popierać wyłącznie pojedyńczych produktów, bo to byłoby zwyczajnie stronnicze (tym bardziej, że niektórzy z nas sprzedają okna których nazwy tu padają).
    Słów i zachwytów "najlepsze" to nasłuchasz się w salonach. Tu nie ma tak słodko/)
    Rozumiem Przyznaje, że zachwytów co do Vetrexu czy też innych firm nie oczekiwałam.. Oczekiwałam takich podpowiedzi jaką właśnie ty teraz mi napisałeś... cytuje: "Kryte zawiasy są wg mnie zbytkiem, z którego można zrezygnować i będzie taniej. " No i o takie podpowiedzi mi chodziło, by doradzić jak mogłabym ewentualnie zminimalizować koszt okna mojego pierwszego wyboru lub też rozejrzeć się za innym oknem w tej samej klasie u innego producenta... Pomysł na ewentualne przemyślenia co do Abakusa i MS powstał tylko i wyłącznie ze względu na ich cenę...

    Także jestem pełna nadzieii, że po zamianie tych okuć, cena trochę spadnie, do tego może uda mi się wpłacić 100% ceny przy podpisaniu umowy przy czym uzyskam jeszcze rabat 4% i jakoś ta cena spadnie tak, że będzie mnie zadowalała
    Ostatnio edytowane przez Alexandra79 ; 09-01-2013 o 21:17

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alexandra79 Zobacz post
    Pewnie bym się mocno zastanowiła nad tym Winergetic ale podobno one nie są barwione w masie jeśli są w jednym kolorze... trochę mnie to zniechęciło.. Bo cena w kolorze jednostronnym nawet aż taka zła nie jest...
    V90 też nie jest barwiony, jedynie profile Veki 70mm mają pierwszą od zewnątrz ściankę barwioną w masie.

  6. #26

    Domyślnie

    Uuuu a to tego nie wiedziałam... hmm... to wielka lipa szczerze mówiąc...

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Alexendra79 - wczytaj się w post kolegi TESTA - ja podpisuję się pod nim w 100%

    Twój zakup musi spełnić TWOJE oczekiwania - nasze podpowiedzi to subiektywna ocena pamiętaj o tym, np co do okuć "niewidocznych" faktycznie w funkcjonowaniu okien nic nie zmieniają ale może Tobie zależy aby były schowane ?
    Mało kto informuje klienta o ciekawszych rozwiązaniach dotyczących okuć np klamka dużo niżej lub na dolnej krawędzi okna, odwrócenie funkcji klamki z blokadą dla dzieci itp itd - a może Ciebie właśnie coś takiego zainteresuje ?


    Pozdrawiam

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Alexandra79 Zobacz post
    Uuuu a to tego nie wiedziałam... hmm... to wielka lipa szczerze mówiąc...
    a ja zapytam do czego potrzebny Ci profil barwiony w masie??


    Pozdrawiam

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Jest coś takiego jak okno referencyjne (jednoskrzydłowe o rozmiarze 123x148 RU). I porównanie takiego wystarczy by wiedzieć czy dany produkt jest lepszy czy gorszy, wyklucza manipulacje i trudności w interpretacji. To jak z samochodami: podaje się spalanie średnie (dla dociekliwych jeszcze miasto/poza miastem). I jest wszystko jasne.
    Pozwolę nie zgodzić się z kolegą. Ani trochę. To jednodzielne okno referencyjne staje się okienną zmorą! Intelektualną zaporą!!! A kysz!!!
    PRO QUALITY

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Aleksandro w mojej ocenie nadto skupiasz się nad tym nad czym każe Ci się skupiać durnowaty okienny marketing. Stajesz się powoli jego ofiarą. Jeśli masz ochotę, odszukaj mnie w sieci i napisz lub zadzwoń. Najpierw skonfigurujemy Twoje okienka zgodnie z tym czego potrzebujesz, potem będziesz pytać o ceny. Kogo spytasz, Twoja wola, ale wszystkich spytasz o to samo i tak samo. Wtedy będziesz sobie porównywać do woli i będziesz wiedziała jak to zrobić żeby się nie narobić a zarobić, albo... się załamiesz.
    PRO QUALITY

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    No właśnie. Profil barwiony w masie "wymysliła" Veka - (a moze tylko szerzej wypromowała?). Ze znancyh profili ma go jeszcze Brugman. A cała reszta pozostała "normalna" i jakoś wszyscy żyją. A teraz Veka też w swoich najnowszych profilach (Alphaline, Softline82) się z tego wycofała. Ciekaw jestem dlaczego.
    Tylko że niektórzy na takim bajerze oparli swoją politykę sprzedaży. A teraz sami muszą jeść tą żabę.. albo nie sprzedawać tych okien.

    Widzisz Teściu - łatwiej ludziom naopowiadać o profilach barwionych, cienkich pięknych zgrzewach itp niż o tym, że okno ma dobry współczynnik U, określoną wytrzymałość na obciążenie wiatrem,solidną klasę wodoszczelności..

    Drodzy Klienci,
    pamiętajcie że Wasze "super ciepłe" okna mają prawo w określonych warunkach przepuszczać powietrze i wodę. Tym bardziej o ich dobrej izolacyjności cieplnej czy akustycznej nie ma w takiej sytuacji mowy.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Widzisz Teściu - łatwiej ludziom naopowiadać o profilach barwionych, cienkich pięknych zgrzewach itp
    Witaj w rodzinie Zięciu. O ile w sprawie okien referencyjnych się nie zgadzamy, to w sprawie okiennego bałamuctwa jak najbardziej.
    PRO QUALITY

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    To w kwestii okna referencyjnego zgłoszę się do Ciebie na szkolenie. Może jakieś organizujesz bliżej Wa-wy?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    przepraszam za offtop ale muszę zapytać - zostaliście rodziną tak na serio ?

    a co do tego referencyjnego okna to od zawsze była sprawa dość mocno wątpliwa - na moje każde okno powinno posiadać swoje wyliczenie i tyle a nie marketingowo wykorzystuje się coś czego się nie produkuje

    Pozdrawiam

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    To w kwestii okna referencyjnego zgłoszę się do Ciebie na szkolenie. Może jakieś organizujesz bliżej Wa-wy?
    Bywam ostatnimi czasy w stolicy dość regularnie ze względu na uruchomiony przez nas program badań. Na pewno będę w styczniu jeszcze ze dwa może trzy razy, chętnie napiję się z kolegą kawy i wymienię poglądy na temat okna referencyjnego i nie tylko.
    PRO QUALITY

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    ... przepraszam za offtop ale muszę zapytać - zostaliście rodziną tak na serio ?
    Co tu kryć Fin jest ciacho, ale ja mam dwóch synów, a tego to już zabrania konstytucja. Na razie jesteśmy w rodzinie... okiennej. Też się można nieźle pokłócić
    PRO QUALITY

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie pamiętam do końca lekcji polskiego - o kim, o czym?Test, o Teście. Ostatnia literka mi się przekręciła
    Jestem przekonany, że realniej porównać okno referencyjne niż zdać się na możliwe manipulacje lub niedociągnięcia w obliczeniach.
    Tak jak z tym spalaniem - byłem przekonany, że będę miał lepsze wyniki niż deklarowane (bo niby sporo jeżdżę w terenie i mam zwyczaje eko) a o dziwo - od dłuższego czasu jest "średnia"
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    hehe no to się narobiło z tymi literkami

    Co do picia kawy to może we większym gronie przy okazji Budmy ?

    finlandia - niedociągnięcia i przekłamania w obliczeniach mogą mieć miejsce i obecnie przy oknie referencyjnym więc...
    to tak jakby podali Ci spalenie w aucie przy jeździe z prędkością 38 km z górki w temp 22 stopni bez włączonych świateł - no niby można ale czy ktoś tak jeździ ? czy ktoś ma w domy okna referencyjne ?

    Pozdrawiam


    Pozdrawiam

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Fin zerknij do tabeli załącznika E normy PN-EN 14351-1:2006 oraz odnośników c i d przy wartości Uw okna referencyjnego 123 x 148. Jeśli komuś wystarczy średnia, to masz rację. Tylko po co wtedy te przepychanki z cyfrą na drugim miejscu po przecinku w Uw? Przy aktualnych i projektowanych warunkach technicznych i projektowych zdecydowanie powinien być stosowany zapis z odnośnika c. Tak jest poprawniej i uczciwiej, choć trudniej.
    PRO QUALITY

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    No właśnie. Profil barwiony w masie "wymysliła" Veka - (a moze tylko szerzej wypromowała?). Ze znancyh profili ma go jeszcze Brugman. A cała reszta pozostała "normalna" i jakoś wszyscy żyją. A teraz Veka też w swoich najnowszych profilach (Alphaline, Softline82) się z tego wycofała. Ciekaw jestem dlaczego.
    .
    Spotkałem się z opinią o różnej rozszerzalności cieplnej części białej w stosunku do tej barwionej powodując przez to problemy z takimi oknami. Może wie ktoś coś więcej w tym temacie ???

Strona 2 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony