dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 178
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    IvanS

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No i jak prosty inwestor ma wybrać dobre okna? na każdym kroku trzeba się doktoryzować. Ale to też urok budowy

    Alexandra79 napisz jak wyszła Tobie wycena Schucco z Heki na SI82 - tak z ciekawości - ale napisz też jakie okucia dostałaś i jaki pakiet szybowy.

  2. #42

    Domyślnie

    MMichal masz rację o tym, że mało kiedy się informuje klienta o innych możliwościach ... ja cały czas sądziłam, że jak mam model okna powiedzmy V90+ to nie mam możliwości sobie zmieniać, zamieniać, dodawać czy też odejmować... Sądziłam, że jak chcę okno V90+ to tylko takie okno bez żadnych podmianek muszę zakupić, jeśli już się na nie zdecyduję...

    Jeśli chodzi np o okucie chowane czy też na wierzchu.. mi osobiście naprawdę to nie przeszkadza... więc jeśli cena mogłaby ulec pomniejszeniu po zmianie tych okuć z jednych na drugie to będzie mi miło

    Tak jak już wspominałam... Najchętniej kupiłabym V90+ .. bo i są dostępne w mojej mieścinie ta okienka i w sumie zbiera dobre opinie ta firma ... nooo, tylko ta cena.. W tej kwestii mogło by być trochę lepiej...
    Dlatego też, postanowiłam więc szukać czegoś innego, tańszego ale w podobie V90+ ... stąd mój wpis tutaj na forum o poradę.... Informacja o zamianie tych okuć bardzo mnie ucieszyła, bo skoro nie ma wpływu na jakość tego okna, można zamienić te opcję a cena mogłaby być mniejsza ... jak dla mnie bomba...

    Oczywiście pamiętam o ocenie subiektywnej i tego właśnie oczekiwałam od Was... Naczytałam się już pełno wątków gdzie w wielu przykładach zachwalane są okna jakiejś marki tylko dlatego, że osoba która zachwala... sama sprzedaje te okna... W sumie to nie mam nic przeciwko temu...ale czasami naprawdę potrzebna jest taka subiektywna ocena tematu... i takie zachwalane posty mogą po jakimś czasie już męczyć a osoba szukająca pewnych informacji traci nadzieję, że takie informacje uzyska...

    A co do profilu barwionego w masie ... zależy mi tylko w sumie na nim dlatego, by uniknąć ewentualnych uszkodzeń okna podczas trwania budowy i pozostawienia mi, np. "białych" rys na kolorze...

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Aleksandro w mojej ocenie nadto skupiasz się nad tym nad czym każe Ci się skupiać durnowaty okienny marketing. Stajesz się powoli jego ofiarą. .
    Wcale w to nie wątpię... Nawet raz tak sobie pomyślałam o tym... ale skoro się nie ma pojęcia o tematyce okiennej to chyba nic innego takim osobom nie pozostaje, jak wierzyć w ten cały marketing i ufać, że mówią prawdę i że tak jest czy też tak będzie Jeśli mogę to oczywiście chciałabym nawiązać z Tobą kontakt i byłabym wdzięczna za pomoc, o której wspominasz... W wolniejszej chwili - odezwę się do Ciebie
    Cytat Napisał finlandia Zobacz post

    Widzisz Teściu - łatwiej ludziom naopowiadać o profilach barwionych, cienkich pięknych zgrzewach itp niż o tym, że okno ma dobry współczynnik U, określoną wytrzymałość na obciążenie wiatrem,solidną klasę wodoszczelności.. .
    Aaa no właśnie.. a potem taka jedna Alexandra z drugą... myśli sobie, że to nie dobrze, że nie fajnie i lepiej byłoby jakby okienko było barwione w masie... I nagle okienko, które ogólnie się wcześniej podobało i miało się na nie chęć... staje się już nie takie fajne i przestaje się podobać...
    Czyli co? W sumie głupi chwyt taki?

    MMichal ] przepraszam, że pytam.. nie chcesz... nie odpowiadaj... ale czy dobrze rozumiem z dyskusji, że reprezentujesz jakąś firmę z okienkami? Jeśli tak można spytać jakie okienka masz w swojej ofercie?


    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Fin zerknij do tabeli załącznika E normy PN-EN 14351-1:2006 oraz odnośników c i d przy wartości Uw okna referencyjnego 123 x 148. Jeśli komuś wystarczy średnia, to masz rację. Tylko po co wtedy te przepychanki z cyfrą na drugim miejscu po przecinku w Uw? Przy aktualnych i projektowanych warunkach technicznych i projektowych zdecydowanie powinien być stosowany zapis z odnośnika c. Tak jest poprawniej i uczciwiej, choć trudniej.
    Ło jezusicku.... o czym wy gadacie???

    Nie no .... ja już wiedzowo nie muszę chyba być na takim poziomie znawczym w tej teorii... Ważne, że Wy wiecie o czym mówicie

    Cytat Napisał IvanS Zobacz post
    No i jak prosty inwestor ma wybrać dobre okna? na każdym kroku trzeba się doktoryzować. Ale to też urok budowy
    No popatrz... nigdy mi wcześniej nie przyszło do głowy, że mogę się kształcić w takiej dziedzinie... Moja mama budowała się około 4 lata temu... jak ją teraz podpytuje.. a jakie ma okna, a jaki dach a jakie to czy tamto... To nie wiem... ale tak dziwnie na mnie patrzy jakoś podnosząc ramiona do góry... ja zresztą też w sumie dziwnie patrzę na nią, że kupowała i nawet nie wie co kupowała? Bo ja osobiście nie wyobrażam sobie kupić coś o czym nic nie wiem... staram się dowiedzieć o danej rzeczy chociaż na tyle, na ile jest w stanie pojąć moja mała główka...

    Cytat Napisał IvanS Zobacz post
    Alexandra79 napisz jak wyszła Tobie wycena Schucco z Heki na SI82 - tak z ciekawości - ale napisz też jakie okucia dostałaś i jaki pakiet szybowy.
    W porządku... jak tylko dostanę wycenę poinformuje na forum
    Ostatnio edytowane przez Alexandra79 ; 10-01-2013 o 13:47

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Alexandra79 Zobacz post
    MMichal ] przepraszam, że pytam.. nie chcesz... nie odpowiadaj... ale czy dobrze rozumiem z dyskusji, że reprezentujesz jakąś firmę z okienkami? Jeśli tak można spytać jakie okienka masz w swojej ofercie?
    Dlaczego nie mam odpowiadać ? nie wstydzę się swojego zajęcia, a okien nie sprzedaję o temacie coś tam wiem wszak od kilkunasty lat jestem z branżą związany a karierę zaczynałem właśnie od producenta stolarki - już go nie ma niestety :/

    Tak jak informowałem w 1 poście na forum jestem pracownikiem firmy, która zajmuje się produkcją systemów uszczelnień: uszczelki, taśmy folie itp.
    Nazwy nie wymienię bo znowu dostanie mi się od moderatorów czy innych administratorów

    Pozdrawiam

  4. #44

    Domyślnie

    Alexandra jest coś takiego do okien pcv jak "pisak" z farbkami w odpowiednich odcieniach w zależności od kupionych okien. Warto się w taki zaopatrzyć np na allegro i potem można każde uszkodzenie zamaskować

    przykładowa aukcja : http://allegro.pl/korektor-mazak-pis...939228583.html

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Alexandra jest coś takiego do okien pcv jak "pisak" z farbkami w odpowiednich odcieniach w zależności od kupionych okien. Warto się w taki zaopatrzyć np na allegro i potem można każde uszkodzenie zamaskować

    przykładowa aukcja : http://allegro.pl/korektor-mazak-pis...939228583.html
    Wybacz, ale.. . takie ceny są nierealne. Najpopularniejsze (czyli najtańsze) kolory powinny kosztować co najmniej trzykrotnie więcej, a nietypowe nawet 10-krotnie. Znam ceny hurtowe i ceny u producenta.
    Z resztą - przy wielu rzeczach z allegro dotyczących naszej branży ceny są poniżej zakupu netto. Więc mam obawy czy to nie byłoby paserstwo..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    borusek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    WhiteSlope
    Kod pocztowy
    16-454
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cóż w całym domu mam okna od ABAKUS. Ładne, patrząc gołym okiem nawet przyzwoicie wykonane, ale proponuje także skupić się na szukaniu doświadczonego instalatora tych czy tamtych okien, bo niestety u mnie mimo, że wyglądają dobrze obsadzone w otworach to połowa okien wymagała dość konkretnej regulacji. 3-4 sztuki jeszcze do gruntownej poprawki. Fachowcy niestety czasu nie mają, wpadają jak do apteki po zapałki, a jak już są to ściemniają, że musi wiać

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Polska PRL-u "jest zima to musi być zimo pani Kierowniczko"
    ale z tym ze same okna to nie wszystko masz 100%rację.

  8. #48

    Domyślnie

    ClNEK dzieki za info... Nie wiedziałam, że można te mazaki kupić, ot tak na wolnym rynku... W zasadzie ile by one nie kosztowały to dobrze jest posiadać takowy gdzieś w domu...

    borusek szczerze współczuję Ci przejść z firmą od Twoich okien... Tego właśnie się obawiam bo zdaje sobie właśnie sprawę, że samo kupno okien to nie wszystko... Jak to kiedyś mi napisał pewien Pan od okien... "Teraz nie ma złych okien... każde okno jest dobre... Tylko drugą połową sukcesu, to jest dobry i prawidłowy montaż".... No i ja również się z tym zgadzam w 100% i obawiam się, że mimo zakupu dobrych okien... z montażem może nie być już tak dobrze... Choć jestem dobrej myśli... mimo wszystko

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    borusek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    WhiteSlope
    Kod pocztowy
    16-454
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alexandra79 Zobacz post
    ClNEK .. Jak to kiedyś mi napisał pewien Pan od okien... "Teraz nie ma złych okien... każde okno jest dobre... Tylko drugą połową sukcesu, to jest dobry i prawidłowy montaż"...)
    Miał 100% racji. U rodziców ze 3 lata temu wymieniłem okna, jakieś pierwsze lepsze z brzegu nie za bardzo wnikając w temat, cena była ważna wiec nawet znalazłem jakąś firmę z innego miasta. Nie dość, że chłopaki zrobili to perfekcyjnie to przed czasem i jakieś gratisy w te okna wstawili. Wszystko pięknie chodzi, super szczelne, nawet za szczelne A moje ? cóż najgorsze w tym wszystkim, że to znajomy robił
    Ale dojdę z tym do porządku.

  10. #50

    Domyślnie

    to jest przykład, że okna nawet nie za bardzo reklamowane dobrze zamontowane będą spełniać bardzo dobrze swoje funkcje i będą bezproblemowo działać.

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał borusek Zobacz post
    Miał 100% racji. U rodziców ze 3 lata temu wymieniłem okna, jakieś pierwsze lepsze z brzegu nie za bardzo wnikając w temat, cena była ważna wiec nawet znalazłem jakąś firmę z innego miasta. Nie dość, że chłopaki zrobili to perfekcyjnie to przed czasem i jakieś gratisy w te okna wstawili. Wszystko pięknie chodzi, super szczelne, nawet za szczelne
    No właśnie... człowiek swoje ciężko zarobione pieniądze chce włożyć w coś, w co ma nadzieję, że mu się zwróci za jakiś czas albo chociażby da jakieś inne oszczędności a tu proszę... ekipa monterów może ładnie to wszystko zburzyć i zepsuć ...

    Cytat Napisał borusek Zobacz post
    A moje ? cóż najgorsze w tym wszystkim, że to znajomy robił
    Ale dojdę z tym do porządku.
    No właśnie... ze znajomymi to podobnie jak z rodziną... Lepiej interesów nie robić... Choć przyznam skrycie, że jeśli się zdecyduje na V90+ to i ja będę zmuszona pokłonić się w takie znajomościowe progi ...

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    borusek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    WhiteSlope
    Kod pocztowy
    16-454
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alexandra79 Zobacz post
    .. Choć przyznam skrycie, że jeśli się zdecyduje na V90+ to i ja będę zmuszona pokłonić się w takie znajomościowe progi ...
    Jeśli to będzie robił sam znajomy to możliwe, że wszystko będzie ok. jeśli ludzie od znajomego to im wszystko jedno. Tak czy siak pilnuj montażu i tego co po montażu, czyli wstępnej regulacji okien zaraz po zamontowaniu, a na to trochę czasu muszą poświęcić choć by woleli piana, dybel i dyla do domu po robocie Po kilku miesiącach trzeba okna znów podregulować jak powiszą trochę w otworach. U mnie nie było zrobionej żadnej wstępnej regulacji, nie było mnie przy tym ! chociaż nie powiem sprawdzając przyzwoitą poziomica wszystko jest idealnie w pionie i poziomie.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jak CIę nie było to skąd wiesz, że nie robili regulacji po montazu?
    To prawda, że czasem jeszcze taka czynność zajmuje parę chwil. Niekiedy nawet dłużej, jeśli okna były złożone z wielkich gabarytów, łączonych na budowie.
    A poza regulacją jeszcze sprzątanie po sobie, zrywanie folii ochronnych itp.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #54

    Post

    Przyznam , że u mnie Panowie przyjechali jeszcze po kilku dniach , ponieważ okazało się ,że jedna częśc drzwi tarasowych jest jakby nie dokręcona
    W razie czego kazali dzwonić oby nie
    Finlandia a często zostawia się właśnie folię ochronną , żeby okien nie zniszczyć... i potem jest problem , bo się nie chce folia odczepić .
    Sama tak miałam w domu , w którym teraz mieszkam.
    Ostatnio edytowane przez aniqa1982 ; 13-01-2013 o 18:46

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    borusek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    WhiteSlope
    Kod pocztowy
    16-454
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Jak CIę nie było to skąd wiesz, że nie robili regulacji po montażu?
    .
    Nie sposób tak regulować żeby były w takim stanie jak zastałem. Owszem jesienią się zamykały ale w paru oknach profil skrzydła okiennego trzeba było rozciągnąć podkładką aby na ramę okienna zachodził 3 wyregulowali, na pozostałe 3 jakoś czasu ei znajdują bo trzeba sprzedawać i montować i następny klient. Taki świat teraz dziki, że jak się nie dopilnuje na początku to rzadko która firma nawet nie z budownictw oferuje solidną obsługę po sprzedażową. Choć nie powiem gość do drzwi zewnętrznych przyjeżdżał 5 razy aż zrobił dobrze
    Generalnie to przyznam, że jestem w szoku jakie dyletanctwo w branży budowlanej panuje. Szok nie odpuszcza cały czas, do tego stopnia, że postanowiłem iż żaden fuhaman u mnie już ani grosika nie zarobi. Wszystko będę robił sam

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał _FIX_ Zobacz post
    ...Bo jak już tak się skupiasz na komorach to wiedz, że te Brugmanny jak zamówisz w kolorze to będą mieć chyba 4 komory - (jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi)
    w MS zdaje się jest profil pięciokomorowy (nie barwiony w masie), przynajmniej w kolorze 1str.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    w MS zdaje się jest profil pięciokomorowy (nie barwiony w masie), przynajmniej w kolorze 1str.
    Abakus, Brugmann Energy Arte, 5 -komorowe, kolor z zewnątrz - orzech , barwiony w masie .
    Ja takowe posiadam.


    A gdzie zniknęła Alexandra? rozpoczeła wątek i jej nie ma!
    Pewnie juz okna zamawia

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniqa1982 Zobacz post
    A gdzie zniknęła Alexandra? rozpoczeła wątek i jej nie ma!
    Jestem, jestem.... jakoś tak czasu przybrakło w ostatnich dniach

    Dostałam ostatnio wycene na okna Passive Line Plus... kwota opiewa na przeszło 51 tyś zł lecz po wszelkich rabatach zeszli na 33 tyś zł

    Jestem po rozmowie z naszym forumowym "Teściem" jak to fajnie i niespodziewanie nam wyszło w tym wątku (mam nadzieje, że Pan Andrzej się tu na mnie nie obrazi za te sformułowanie) ... I tu, w tym miejscu przy okazji chciałabym bardzo podziękować Panu Andrzejowi za tę rozmowę ponieważ rozjaśniła mi ona trochę w głowie i już wiem, na co trzeba zwracać szczególniejszą uwagę przy zakupie... dlatego teraz, wysyłam namiętnie prośby o wyceny z konkretnymi wymaganiami.. no i póki co? Cisza... chyba się mnie boją że mi nie odpisują na e-maile... No nic... czekam.. może znajdzie się ten odważny z którym będzie warto podyskutować.

    IvanS zapewne czeka na moja wycene z Heki.. no ale niestety... nie odezwali sie wcale... Takze nic jeszcze nie moge wiecej ci napisac...

    Noooo... i w sumie tyle u mnie...
    Ostatnio edytowane przez Alexandra79 ; 17-01-2013 o 14:20

  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alexandra79 Zobacz post
    Jestem po rozmowie z naszym forumowym "Teściem" jak to fajnie i niespodziewanie nam wyszło w tym wątku (mam nadzieje, że Pan Andrzej się tu na mnie nie obrazi za te sformułowanie) ... I tu, w tym miejscu przy okazji chciałabym bardzo podziękować Panu Andrzejowi za tę rozmowę ponieważ rozjaśniła mi ona trochę w głowie i już wiem, na co trzeba zwracać szczególniejszą uwagę przy zakupie...
    Mądrych, urodziwych (i trochę strasznych) córć nigdy dość. Niech już będzie ten teść. Czegóż innego oczekiwać w mych latach
    PRO QUALITY

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Mądrych, urodziwych (i trochę strasznych) córć nigdy dość. Niech już będzie ten teść. Czegóż innego oczekiwać w mych latach
    Oj tam , oj tam Panie Teściu człowiek ma tyle lat na ile się czuje
    ALe się tu rodzinnie zrobiło jakos hehe
    Witamy Panią Alexandrę

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony