dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 9
Pokaż wyniki od 161 do 178 z 178
  1. #161
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Płacę i wymagam... Może zanim zapłacisz to zapytaj czy Twoje wymogi mieszczą się w ogólnie przyjętym standardzie.
    Mi psuje się w aucie gniazdo zapalniczki - choroba, tak myślę że powinni mi wymienić samochód na nowy!

    GraMar - mówiąc o klauzuli w pewnej gwarancji na pewno chodziło o taki hit: "towar niezapłacony nie podlega reklamacji"? Wiele firm tak zaczyna swoje gwarancje ..

  2. #162
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    borusek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    WhiteSlope
    Kod pocztowy
    16-454
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Płacę i wymagam... Może zanim zapłacisz to zapytaj czy Twoje wymogi mieszczą się w ogólnie przyjętym standardzie.
    Mi psuje się w aucie gniazdo zapalniczki - choroba, tak myślę że powinni mi wymienić samochód na nowy! ..
    To całkiem możliwe, że w kraju o wyższej kulturze i świadomości konsumenckiej dostał byś jeszcze zasądzone ze 100tys $ za stres z tym związany i ewentualne ryzyko spowodowania wypadku bo się zdenerwujesz w czasie jazdy na tą zapalniczkę która nie zapali Ci papierosa jak trzeba i bum będzie. No i winny producent Tylko dobrego prawnika do tego by trzeba To tak skrajnie z drugiej strony dla równowagi
    U nas Panie wieje, bo ma wiać i okno wieje, bo pan Józek tak mówi po 6 klasach szkoły podstawowej wszedwszy do pokoju z mroźnego podwórka, przystawiwszy zmarźnięty paluch do ramy okiennej i w 3 literach ma to nad czym pracowali inżynierowie za grubą kasę, siedząc nad tym miesiącami. Na opakowaniu pisze nie używać w temp poniż +5 st C, a pan Józek wie lepiej i używa przy -5 st C.
    Ostatnio edytowane przez borusek ; 04-06-2013 o 11:52

  3. #163

    Domyślnie

    Cytat Napisał borusek Zobacz post
    Nie ma takiej możliwości, że nawet tak prosty wyrób jak okno w polowych warunkach na kolanie da się rozebrać i zmontować aby było tym samym oknem, 20 lat mojej zawodowej pracy jako technologa w przemyśle nie dają nawet ułamka szansy aby w to wierzyć.
    Istnieje zaś inna możliwość, że po takich zabiegach będzie oknem lepszym (funkcjonalnie- np.szczelniejzym czy z lepiej pracującym okuciem) niż wcześniej. Chyba mierzysz okna standardami rodem z mechaniki precyzyjnej i stąd te zastrzeżenia. Wielu z nas może wymienić całą litanię czynności i przeróbek które robili i które wyszły oknom na dobre.
    Zakładasz (skądinąd słusznie, idealisto ) że każde okno wychodzące z fabryki jest pod każdym względem idealne? Tak często nie jest a w połączeniu z niezbyt idealnym montażem (poczytaj to forum) daje to produkt któremu robione na kolanie zabiegi mogą tylko pomóc.
    Czym się zajmujesz ?

    Pozdrawiam

  4. #164
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    borusek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    WhiteSlope
    Kod pocztowy
    16-454
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Istnieje zaś inna możliwość, że po takich zabiegach będzie oknem lepszym (funkcjonalnie- np.szczelniejzym czy z lepiej pracującym okuciem) niż wcześniej. Chyba mierzysz okna standardami rodem z mechaniki precyzyjnej i stąd te zastrzeżenia. Wielu z nas może wymienić całą litanię czynności i przeróbek które robili i które wyszły oknom na dobre.
    Zakładasz (skądinąd słusznie, idealisto ) że każde okno wychodzące z fabryki jest pod każdym względem idealne? Tak często nie jest a w połączeniu z niezbyt idealnym montażem (poczytaj to forum) daje to produkt któremu robione na kolanie zabiegi mogą tylko pomóc.
    Czym się zajmujesz ?
    Pozdrawiam
    Nie nie to nie tak. Doskonale wiem, że tzw wielką serie zawsze da się poprawić, dopieścić wyrób finalny bo wielka seria rzondzi się swoimi prawami ekonomicznymi, ale ale jest to nieosiągalne dla pana Józka po 6 klasach, a nawet dla Pana Zdziśka po technikum budowlanym, choć tu będą wyjątki. Nieosiągalne dlatego, że pan Zdzisiek nie ma czasu się cyrtolić i dopieszczać tego co wielka seria nie zrobiła, bo pan Zdzisiek ma następną robotę, bo pan Zdzisiek za mało zarabia u pan Wojtka ect. To jest polska rzeczywistość.
    Czym się zajmuje. Teraz odszedłem od zawodu, a to piękny zawód wyuczony - technologia ciała stałego na potrzeby elektroniki i elektromechaniki.
    Recepta na to wszystko jest. Kupiłem wczoraj kluczyk w sklepie internetowym i sam sobie wyreguluje okno
    Jak bardzo przysłowiowy serwisant pan Zdzisiek nie ma czasu niech świadczy o tym fakt, ze nie znam nikogo z użytkowników nowych okien któremu montażysta czy diler powiedział by do czego, po co ina co powinno się rękami użytkownika na wiosnę , a potem jesienią przekręcać te rygielki mimośrodowe
    Nie znam nikogo kto by to usłyszał, a z 10 znajomych osób ma nowe okna.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez borusek ; 04-06-2013 o 12:49

  5. #165

    Domyślnie

    Cytat Napisał borusek Zobacz post
    Jak bardzo przysłowiowy serwisant pan Zdzisiek nie ma czasu niech świadczy o tym fakt, ze nie znam nikogo z użytkowników nowych okien któremu montażysta czy diler powiedział by do czego, po co ina co powinno się rękami użytkownika na wiosnę , a potem jesienią przekręcać te rygielki mimośrodowe
    Nie znam nikogo kto by to usłyszał, a z 10 znajomych osób ma nowe okna.
    Pozdrawiam
    A cóż my winni że miałeś fantazję w WhiteSlope dom budować? Gdyby Ci ona podpowiedziała "buduj w Siedlcach" i jeszcze podpowiedziała u kogo okna kupować pewnie byś usłyszał więcej pożytecznych rad, ale cóż, WhiteSlope i jego Zdziśki-serwisanci......... Jeśli jakieś dziwne rzeczy zaczną się dziać przy majstrowaniu kluczykiem pisz PW.
    A co do Zdziśków to są w każdej branży. Na hamulcach samochodu żony poległo trzech takich po wielogodzinnych walkach, czwarty po prostu wiedział o co chodzi i dziwnie szybko zrobił co było trzeba.

    Pozdrawiam

  6. #166
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam



    wybacz ale lekkie bzdury wypisujesz, skoro producent suszarki nie pozwala je rozkręcać to znaczy, że nie wolno, ale skoro producent okna dopuszcza jego przeszklenie to dlaczego mam negować jego ustalenia ?? rozumiem, że Ty wiesz lepiej od producenta co wolno z oknem zrobić a czego nie.

    Pozdrawiam
    Uprzejmie poproszę o te "pozwolenie" producenta na przeszklenia przez ekipę montażową!!

  7. #167
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Cytat Napisał borusek Zobacz post
    Hmmmm ja na to tylko krótko raczej. Ja płace ja wymagam. Moje okno i ja mam prawo akceptować czy ma mieć rysy czy nie. Przeszło u mnie przez dom kilku marsjan którzy jakoś przez pomyłkę do mnie trafili. Przybyli zniszczyć ziemię i ziemian. Jedno robili drugie psuli. Wylecieli w podskokach na ich szczęście zanim szkody poczynione przerosły ich możliwości płacenia za nie. Podobnie z "fachowcami" od okien. Prawdziwych ze świeczką szukać
    ps.
    miałem ostatnio takiego stolarza od schodów, oraz drugiego od montażu drzwi od producenta DRE, po robocie dostali ode mnie jeszcze po litrowej flaszce.

    Fakt wiara czyni cuda
    Ale wracając trochę do meritum, tak z mego zawodowego podwórka TECHNO LOGOS czyli coś zrobione logicznie, technologicznie w wielkim uproszczeniu, czyli najprościej, najdokładniej, najtaniej. Nie ma takiej możliwości, że nawet tak prosty wyrób jak okno w polowych warunkach na kolanie da się rozebrać i zmontować aby było tym samym oknem, 20 lat mojej zawodowej pracy jako technologa w przemyśle nie dają nawet ułamka szansy aby w to wierzyć. Ale mówimy tu o tym, że do klienta przybywa produkt wadliwy, a nie o serwisowaniu pieca, kaloryfera, samochodu ect.
    Tym co nie wierzą , że klient ich pan i zawsze ma racje polecam z jakiś unijnych środków gibnąć się na szkolenia typu "obsługa trudnego klienta"
    Warto choć na chwilę postawić się z drugiej strony. Wyjdzie wtedy na jaw, że klienci są normalni jak najbardziej tylko jedni mają mniejsze inni większe wymagania, jedni mniejsze poczucie estetyki inni większe. Po takim szkoleniu już tylko krok do zrozumienia sukcesu handlu i usług w rozwiniętych krajach, czyli : KLIENT ZWYCIĘZCA i FIRMA ZWYCIĘZCA, a u nas ........
    Po przekwalifikowaniu zawodowym z technologa odbyłem kilka takich szkoleń w nowej pracy. Teraz dają mi siłę na trudnym kryzysowym rynku już w mojej prywatnej działalności.
    to tak OT było. U mnie klient zawsze ma racje.
    Podzielam wiele Twoich argumentów i dodam, że do okien PODOBNO jest dołączona instrukcja montażu.
    Czy jest w niej słowo o "przeszkleniach" jako procedura montażu nowych okien. Dotychczas, mimo przeorania w necie-nie znalazłam nic takiego na stronach producentów okien!

  8. #168
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Płacę i wymagam... Może zanim zapłacisz to zapytaj czy Twoje wymogi mieszczą się w ogólnie przyjętym standardzie.
    Mi psuje się w aucie gniazdo zapalniczki - choroba, tak myślę że powinni mi wymienić samochód na nowy!

    GraMar - mówiąc o klauzuli w pewnej gwarancji na pewno chodziło o taki hit: "towar niezapłacony nie podlega reklamacji"? Wiele firm tak zaczyna swoje gwarancje ..
    Tak, ale wiele osób jeździ bez prawa jazdy, tysiące jeździ na kilku gazach, jednak ...mimo wszystko nie tak powinno to wyglądać

    http://www.uokik.gov.pl/rejestr_klau...zwolonych2.php
    Ostatnio edytowane przez GraMar ; 04-06-2013 o 16:44

  9. #169
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał GraMar Zobacz post
    Uprzejmie poproszę o te "pozwolenie" producenta na przeszklenia przez ekipę montażową!!
    sytuacja, którą opisałem miała miejsce na szkoleniach organizowanych przez ZMS, byłem na kilku między innymi w Poznaniu przy okazji Budmy czy też w Bydgoszczy i Warszawie również przy okazji targów budowlanych, okna to tych szkoleń dostarczała firma D...., montaże odbywały się wg różnych technik i skrzydła były przez ekipy montażowe ponownie szklone - wiem, że forum czytuje również Pan Andrzej więc może potwierdzi moje słowa - no chyba, że od tamtych szkoleń dla montażystów "COŚ" w tym temacie się zmieniło ?

    Pozdrawiam

  10. #170
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Oj wiesz !- ja wcale nie bronię tego zapisu. Po prostu mówię, że świadomość "prawna" firm w tej branży jest taka jak w innych. Mierna.
    A ci, co mają odpowiednie dokumenty opracowane przez fachowców uchodzą za krwiopijców nieprzyjaznych klientom

  11. #171
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał GraMar Zobacz post
    Uprzejmie poproszę o te "pozwolenie" producenta na przeszklenia przez ekipę montażową!!
    W tym miejscu łatwo odbić piłeczkę: Quae non sunt prohibita, permissa intelleguntur. Proszę zatem pokazać mi zakaz producenta na wykonywanie takich czynności przez ekipę montażową! Zwykłe widzi mi się nabywcy, w tym sporze, to... za mało. Niestety. A pozwolenie producenta? Każdy je napisze od ręki, bo ekipy montażowe w ten sposób realizują pewien zakres ochrony gwarancyjnej leżącej w gestii producenta.
    PRO QUALITY

  12. #172
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    borusek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    WhiteSlope
    Kod pocztowy
    16-454
    Posty
    131

    Domyślnie

    Panowie dilerzy , montażyści który z Was udzielił instrukcji odbiorcy okien co ma robić i jak to robić z tymi mimośrodowymi ryglami ? Tylko szczerze poproszę ?
    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    A cóż my winni że miałeś fantazję w WhiteSlope dom budować? Gdyby Ci ona podpowiedziała "buduj w Siedlcach" i jeszcze podpowiedziała u kogo okna kupować pewnie byś usłyszał więcej pożytecznych rad..
    Tu fajnie jest, prawie jak na Melmak do Siedlec, a może Siedlec mam bliziutko w sumie i bywam na zleceniach w swojej branży.
    Może się uśmiechnę z jakaś flaszka co by zasięgnąć wiedzy na temat regulacji
    Dom kupowałem jak już okna miał. W życiu bym tego Abakusa srusa nie kupił, w życiu.

    ps.
    wcześniej o tym było, ale widzę w dokumentacji, że poza kartami gwarancyjnymi jest instrukcja montażu okien w otworach okiennych, wymagania, wymiary niezbędne , ect
    Ostatnio edytowane przez borusek ; 07-06-2013 o 16:26

  13. #173

    Domyślnie

    Cytat Napisał borusek Zobacz post
    Panowie dilerzy , montażyści który z Was udzielił instrukcji odbiorcy okien co ma robić i jak to robić z tymi mimośrodowymi ryglami ? Tylko szczerze poproszę ?

    Tu fajnie jest, prawie jak na Melmak do Siedlec, a może Siedlec mam bliziutko w sumie i bywam na zleceniach w swojej branży.
    Może się uśmiechnę z jakaś flaszka co by zasięgnąć wiedzy na temat regulacji
    Dom kupowałem jak już okna miał. W życiu bym tego Abakusa srusa nie kupił, w życiu.

    ps.
    wcześniej o tym było, ale widzę w dokumentacji, że poza kartami gwarancyjnymi jest instrukcja montażu okien w otworach okiennych, wymagania, wymiary niezbędne , ect
    Z mimośrodami co robić.....? Kręcić nimi, nic ciekawszego nie potrafią. Jeśli się będziesz wybierał w podróż daj znać to jakieś warsztaty polowe zorganizujemy No i nie tragizuj z Abakusem, mogłeś wdepnąć w coś bardziej lepkiego i wonnego...

  14. #174
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    borusek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    WhiteSlope
    Kod pocztowy
    16-454
    Posty
    131

    Domyślnie

    A okna VEKA jak z ich jakością ? Kumpel się napalił więc .....

  15. #175
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Moje MS już dotarły do sklepu Niedługo zapewne fotorelacja.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  16. #176
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Moje MS już dotarły do sklepu Niedługo zapewne fotorelacja.
    Fajnie.... Moje MS mają miesiąc obsuwy :/
    Jaki profil i jak długo czekałeś od momentu zamówienia ? ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #177
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    hm, przyszły zgodnie z planem. Nawet myślałem że będą w następnym tygodniu. Profil to ms line, na umowie jak pamiętam 6-7tyg oczekiwania.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  18. #178

    Domyślnie

    Cytat Napisał borusek Zobacz post
    A okna VEKA jak z ich jakością ? Kumpel się napalił więc .....
    takich okien nie ma na rynku, są tylko takie wykonane z profilu Veka.

    tu masz podpowiedź, że na profilu Veka można zrobić różne okna....
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ka-kontra-Veka

Strona 9 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony