dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 11
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 216
  1. #141
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  2. #142
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mychadita
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    130

    Domyślnie

    Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku!
    Jak okna? Wybrane?
    Tylko nie białe, nie bierz białych, nie bierz białych....

  3. #143

    Domyślnie

    Dziewczyny dzięki Waszej interwencji proces wyboru koloru ram okiennych rozpoczynam jeszcze raz
    DZIENNIK
    KOMENTARZE
    13.12.2019 MIESZKAMY

  4. #144

    Domyślnie

    No tak.... znam to znam... wydaje Ci się, że wiesz czego chcesz a tu się okazuje, że nic nie wiesz hihi Powodzenia w podejmowaniu trafnych decyzji

  5. #145
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikazhr Zobacz post
    gopax wchodziły w grę jeszcze antracytowe, ale po wizycie u ludzi, którzy założyli okna w kolorze antracyt i mieszkają już rok w takim domu, zrezygnowałam z tych okien - mimo że podobają mi się najbardziej na świecie... Ta kobitka ciągle myje okna, tym bardziej, że jeszcze nie mają kostki przed domem i mieszkają przy ulicy... Narzekała strasznie, mówi, że codziennie przeciera kurz z parapetów i ram... Jeszcze mam czas, więc znając mnie wybiorę kolor ram dopiero u producenta
    ...a rozmawiałaś z tymi co mieszkają przy drodze i mają białe okna???? jak często muszą je myć???? jak wygląda "biel" po roku mieszkania????
    Ostatnio edytowane przez gopax ; 03-01-2014 o 12:29
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  6. #146
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Gopax... troche smieszne te pytania, ze tak to delikatnie ujme..

    moi rodzice maja biale okna od lat kilku i brudza sie tak samo jak poprzednie co mieli
    biel bez zmian, Jezeli o to chodzi...

    okno to okno..wiec brudzi sie tak samo...

    Nad czym dokladniej sie zastanawiasz Monika?

  7. #147

    Domyślnie

    Dziewczynki chodzi mi cały czas o to, że jakoś sobie w swojej główce ułożyłam, że grafitowy dach i grafitowy klinkier na kominie oraz ciemna podbitka gryzie się z brązowymi oknami... I jakoś nikt nie może mnie przekonać do zestawienia tych kolorów (co innego nowoczesne domy, tam wszystko pasuje, ale nie w moim staruszku). I dlatego wybór jest tylko między oknami antracytowymi, takimi jak u Mmeliski (chociaż rozmawiałam z ludźmi, którzy mają takie ramy i mówią, że też widać na nich kurz, więc lepsze w utrzymaniu niż białe ramy, wcale nie są) a białymi ze szprosami. Ostatni też spodobały mi się okna szare RAL 7040 czy coś koło tego i widziałam domek i świetnie się to prezentuje. Niestety mężowi się nie podoba. I dlatego ostatecznie pomyślałam, że może białe okna
    A co do białych okien i żółknięciu ram, przyznam, że okna moich teściów bardzo pożółkły i ogólnie po 15 latach są już okropne, ale okna sąsiadki - również białe - są śliczne i bez zmian mimo 13 lat. Chyba zależy to od producenta... A co do okien brązowych to u mojej siostry zrobiły się tak brzydkie po 5 latach, ze siostra rozważa już wymianę. Miała chyba jakąś kiepską okleinę, bo troszkę jej odchodzi... Wiec chyba kwestia szczęścia, partii produkcji i wiele innych czynników decydują o jakości...
    DZIENNIK
    KOMENTARZE
    13.12.2019 MIESZKAMY

  8. #148

    Domyślnie

    A jakie Wy proponujecie do staruszka? Powiem tylko, że będzie dachówka Roben Monza antracytowa, a elewacja raczej coś w szarości, ale jasnej z połączeniem złamanej bieli...
    DZIENNIK
    KOMENTARZE
    13.12.2019 MIESZKAMY

  9. #149
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    takie okna (antracyt) i dachowka jaka macie, plus planowana elewacja...waszego staruszka przerobi pod nowoczesny piekny domek

  10. #150
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Mmelisa... Może i moje pytania są śmieszne dla Ciebie, ale ja mieszkam w centrum wsi przy drodze wojewódzkiej... domy stoją w odległości 2-4 m od jezdni (szerokość chodnika + ewentualnie kawałeczek ogródka - trawniczka) i prawie wszyscy mają białe okna... mam porównanie... owszem okna brudzą się tak samo, tylko na niektórych bardziej to widać niż na innych... ale jeśli ktoś coś lubi (np. mycie okien) to dlaczego ma sobie odmawiać tej przyjemności
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  11. #151
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Gopax ja powiem/napisze krotko: Nie wyobrazam siebie chodzacej po sasiadach i pytajacej ich o ich stan okien (i tutaj te wszystkie pytania co wymienilas w postach wyzej)

    reeety nawet do sasiada co znam od lat nie poszlabym...

  12. #152
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mychadita
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    130

    Domyślnie

    No dobra, dużo racji jest w tym, że zależy od konkretnego producenta.
    U nas w mieszkaniu białe okna mają ze 6 lat i od dobrych 2 wyglądają paskudnie. Żółte z zewnątrz, nie do domycia w środku. A myję często i dokładnie.
    Chyba stąd moje duuuże uprzedzenie do białych okien.
    Decyduj sama, ale tak jak napisała Mmelisa Wasz domek zrobi się raczej bardziej nowoczesny choćby przez dachówkę.
    My też mamy na dachu ciemny grafit, elewacja będzie jakaś szarobiała i okna w kolorze drewna.

    Ps. Strzeż się i wstydź - dziś posprzątałam okolice domu, niestety zapomniałam aparatu. Zdjęcia zrobię może w poniedziałek.
    Ps 2. U Ciebie większy porządek przed sprzątaniem, niż u mnie po. Tylko poddasze u mnie teraz pięknie wygląda, bo nic się tam nie dzieje.

  13. #153

    Domyślnie

    Taaa porządek, dzięki Bogu babcia emka lubi czuć się potrzebna i często zanim wrócę z pracy jest posprzątane po majstrach, ale sama ostatnio latem sprzątałam, a tak nie mam czasu ani ochoty... Czekam do wiosny
    DZIENNIK
    KOMENTARZE
    13.12.2019 MIESZKAMY

  14. #154

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mmelisa Zobacz post
    takie okna (antracyt) i dachowka jaka macie, plus planowana elewacja...waszego staruszka przerobi pod nowoczesny piekny domek
    no tylko boję się, żeby nie wyszedł z tego jakiś koszmarek Bo wiesz jak masz piękne zdjęcie w katalogu, jak Twojego pięknego domu (moje marzenie to domek w bryle Waszego M), to wiesz do czego dążysz, a u nas to tylko na zasadzie prób i błędów
    DZIENNIK
    KOMENTARZE
    13.12.2019 MIESZKAMY

  15. #155

    Domyślnie

    Cytat Napisał gopax Zobacz post
    Mmelisa... Może i moje pytania są śmieszne dla Ciebie, ale ja mieszkam w centrum wsi przy drodze wojewódzkiej... domy stoją w odległości 2-4 m od jezdni (szerokość chodnika + ewentualnie kawałeczek ogródka - trawniczka) i prawie wszyscy mają białe okna... mam porównanie... owszem okna brudzą się tak samo, tylko na niektórych bardziej to widać niż na innych... ale jeśli ktoś coś lubi (np. mycie okien) to dlaczego ma sobie odmawiać tej przyjemności
    ja akurat z tych, co wolą zapytać i zatrzymać się przy domu, w którym podoba mi się pewien element niż potem żałować i wkurzać się przy szukaniu. Tak było z oknami, niedaleko nas (Kwitko forumowa pewnie wie gdzie leży ten dom) jest dom moich marzeń, kiedyś strzelę fotkę z partyzanta i Wam wstawię Ma on grafitowy dach i antracytowe okna, a elewację w złamanej bieli - aaa i okna są obrobione ciemną obwódką wokół. Cudo
    DZIENNIK
    KOMENTARZE
    13.12.2019 MIESZKAMY

  16. #156

    Domyślnie

    Witam i PODZIWIAM ogrom pracy.
    Już kilka razy podglądałam przebudowę Waszego domku szukając inspiracji dla swojego czerwoniaka gdyż w nie dalekiej przyszłości czeka mnie to samo i już na samą myśl boli mnie głowa. Jeszcze raz jestem pod wrażeniem niemieć podłogi a teraz taki piękny dach.

  17. #157

    Domyślnie

    hanni dzięki i czekam na Twój dziennik budowy U nas dzięki Bogu nie było niespodzianek, ponieważ mieliśmy gołe cegły w środku, bez żadnego tynku, posadzek, nawet stropu. A u Was jaki stan czerwoniaka?
    DZIENNIK
    KOMENTARZE
    13.12.2019 MIESZKAMY

  18. #158

    Domyślnie

    Hej
    Dziennik budowy to może kiedyś bo ja z tych nieczasowych co w domu z dziećmi siedzą a na budowę za daleko mają
    Fajnie że tylko ściany bez stropu bo wtedy jest większe pole do popisu i można mieć to co się chce a nie z góry narzucone co ma być. Co do piwnicy dobrze zrobiłaś że ją zasypałaś po co ci bagienko pod domem. Dach mi też się marzy ciemny.
    Nasz domek jest z podobnych lat bo 67 początek budowy. podpiwniczony na parterze 4 pomieszczenia i 2 hole i poddasze (ale za niskie by zrobić mieszkalne więc go podnosimy) a co najgorsze wszystkie ściany nośne i wąskie schody na górę. Projekty się robią może już w tym miesiącu złożymy wniosek o PNB i wiosną ruszamy z pracami.

  19. #159

    Domyślnie

    hanni gratuluję I trzymam kciuki za szybką decyzję. Z jakiego rejonu Pl piszesz?
    DZIENNIK
    KOMENTARZE
    13.12.2019 MIESZKAMY

  20. #160

    Domyślnie

    Witam ja mieszkam i będę mieszkać w mazowieckim stare siedlecki.

    Szukając grafitowego dachu z białymi oknami bo w domu większość mam w tym kolorze znalazłam coś takiego może się przyda.
    http://elewacjezuzzy.blogspot.com/se...%C5%82e%20okna

Strona 8 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony