dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Temat: Suszarka do prania

WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    didajdy

Domyślnie Suszarka do prania

Zastanawiam się nad kupnem suszarki do prania do nowego domu - czy ktoś uzytkuje takie cudo? Jakie doswiadczenia, wady, zalety? Interesują mnie zarówno opinie na temat samych suszarek jak i pralko-suszarek.
    Będę wdzięczna za podpowiedzi.

ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

Domyślnie

my nie mamy suszarki, ale mamy pralkę z wirówką 1400 obr/min. Pranie po takim odwirowaniu jest prawie suche. Nie jest suche całkiem, ale schnie na sznurku bardzo szybko. A może coś takiego by ci odpowiadało?

3. Jak ocieplić poddasze, aby zaoszczędzić na ogrzewaniu? Wanna wolnostojąca czy zabudowana? Zobacz galerię aranżacji łazienek Nie możesz się wyspać? Mamy na to sposób! Domowa uprawa storczyków. Jak kupować storczyki?

Domyślnie

Użytkuję pralko-suszarkę Whirpoola. Użytkuję to chyba za duzo powiedziane, bo włączam ją sporadycznie. Baaardzo gniecie odzież. Bez obawy suszę tylko bieliznę, skarpetki (w skrócie: bawełnę), czasem ręczniki. Ogólnie rzecz biorąc nie polecam tego rozwiązania. Sądziłam, że będzie tak jak w suszarkach, które eksploatowałam za granicą (osobnych). Teraz stwierdzam, że wystarczyłaby pralka (np. Boscha, bo taką miałam w czasie wakacyjnego wyjazdu) z obrotami 1200. Pranie schło "w oczach" i NIE BYŁO pogniecione. Może pralko-suszarki innych firm są lepsze. Aha, dodam jeszcze, że kupiłam nawet specjalne "papierki" do suszenia - niestety, nie pomogły Wyrzucić musiałam komplet ładnej pościeli, bo nie mozna jej było rozprasować. I wcale nie nastawiałam na maksymalną temp.

ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    34

Domyślnie

Witam serdecznie , posiadam to cudo techniki i jestem BARDZO ZADOWOLONA , polecam wszystkim tym , którzy wolą swój czas przeznaczyć na wyższe cele niż żmudne stanie przy sznurkach na bieliznę W przeciwieństwie do opini jakie słyszałam przed kupnem maszyny , muszę powiedzieć o niej same pochlebne recenzje Ubrania są prawie jak wyprasowane , poza tym nie mają kuleczek czyli nieestetycznych zmechaceń gdyż proces suszenia spowodowany okręcaniem i nawiewaniem skutecznie je niweluje To , że ubranie jest ładne po suszeniu zawdzięczam specjalnym programom np. do delikatnych ubrań - wtedy beben okreca się wolniej i tylko w jedną stronę nie powodując zagnieceń - dodatkowo mam przyzwyczajenie wkładać ubrania praktycznie złożone - efekt po wysuszeniu mogę je od razu wkładać do szafy ... No i super plus to specjalne chusteczki zapachowe : wkładam je do szufladki z filterm dzięki czemu ubranie pachnie tak jakby wisiało na pachnącej łące w pełni słońca .Polecam bo to naprawdę dobra rzecz !
    p.s.
    Zanim zdąrzyłam napisć ten post pojawiły się już opinie innych , przykro mi , że moje poprzedniczka nie trafiła na dobry sprzęt , a tak na marginesie jestem wyznawcą powiedzenia JAK COŚ JEST DO WSZYSTKIEGO - TO DO NICZEGO ....czyli pralka do prania a suszarka do suszenia nie inaczej , poza tym z tego co wiem to większość pralek ma wsad na 5 kg a dobrze suszy tylko 2,5 kg . wniosek- połowa prania po wypraniu powinna być wyciągnięta by dobrze była wysuszona .... bez sensu .
    Poza tym dobra suszarka musi mieć naprawdę DUŻY WYBÓR PROGRAMÓW to mamy wtedy pewność jej skuteczności
    A tak już całkiem na marginesie to uczulam na "suszących" mężów mój postanowił sam się obsłużyć i "wysuszył "sobie prawie cały zapas skarpet wynik : powinnam urodzić synka by się nie zmarnowały (mój połówek bardzo się dziwił jak coś wielkiego może się aż tak skurczyć ...jakby nie wiedział , że się duże też kurczą szczególnie po... )

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka

Domyślnie

Kupiłem takie coś lat temu 13 by po doświadczeniach z pieluchami starszego dziecka nie mieć problemów z pieluchami młodszego.....
    (było to w epoce przedpampersowej). Dziecko z pieluch wyrosło i od lat jakichs 10 to cudeńko jest w odstawce.....
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

Domyślnie

Mamy suszarkę od roku, doskonałe urządzenie, w krajach o wyższym stopniu rozwoju niż nasz tak samo popularne jak pralka. Zalety jak pisała osowa, wada tylko jedna: zużycie energii.

Warunek: kup samodzielną suszarkę wywiewową ( ewakuacyjną ). Nie baw się w prako-suszarki bo efekty będą takie jak pisała polikarpia

My mamy najsprostszy model Boscha kupiony gdzieś na wyprzedaży za 900 pln a mimo to sprawdza się super.

WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    didajdy

Domyślnie

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi - coraz bardziej skłaniam się do kupna suszarki, chodzi mi własnie o to, żeby pominąć etap wieszania i zdejmowania ze sznurków prania!
    Jeszcze pytanie do Osowy - jakiej marki masz suszarkę?
    Może jeszcze ktoś ma jakieś doswiadczenia?

34

Domyślnie

Hejka
    Nie jest to super może marka , ale we Francji bardzo ceniona MATURA w pełni elektroniczna włącznie z nastawianiem czasowym ( ważne , gdy ma się np. taryfę nocną ) klasa energooszczędna A , oraz możliwość suszenia mniejszej ilości bielizny - specjalny program. Produkt czysto francuski , duży bęben , wkład od góry i to też wszystkim polecam ! Pralkę mam również z wkładem od góry , kiedyś miałam tradycyjną i musiałam się schylać , albo wpychać większe rzeczy klęcząc , teraz łatwo nawet włożę duży koc , to naprawdę bardzo wygodne rozwiązanie .POLECAM RAZ JESZCZE

34

Domyślnie

W kwesti wyboru maszyny proponuję jeszcze wziąć pod uwagę czy ma ona w miejscu gdzie będzie stać odprowadzenie na wodę , jeśli nie to polecam :OGÓLNIE POLECAM KONDENSACYJNE , gdyż zawsze można je przestawić w razie zmiany wystroju wnętrza czy nawet przeprowadzki w inne miejsce , to takie które posiadają niezależny zbiornik na "wysuszona " wodę i sygnalizację o jego napełnieniu , pozdrawiam

Domyślnie

W obecnym mieszkaniu mam pralko-suszarkę Whirpoola. Używam sporadycznie ale kilka razy uratowała sprawę. W nowym domu nie przewiduję.

- wyremontowałem 50letni dom -

Domyślnie

Cytat Napisał osowa
    OGÓLNIE POLECAM KONDENSACYJNE
    zgadzam się w przypadku gdy nie ma gdzie odprowadzić powietrza. Jeżeli jednek suszarka stoi w pomieszczeniu ze ścianą zewnętrzną to najlepiej kupić ewakuacyjną, pracuje krócej i zużywa mniej energi bo nie musi skraplać pary a jedynie wyrzuca wilgotne powietrze przez ścianę. Wystarczy zrobić dziurkę w ścianie fi 100 mm, założyć kratkę z żaluzyjką i już działa.

ooo tak jak tu:

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

84

Domyślnie

Czytałem we Wproscie chyba, że idzie nowa generacja suszarek.
    Manekin dmuchany wyciska wodę suszy i od razu prasuje .
    Może warto poczekać .
    Choć do bielizny chyba się nie nada
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

Domyślnie

[quote="rafał ..."]
    Cytat Napisał osowa
    OGÓLNIE POLECAM KONDENSACYJNE
    zgadzam się w przypadku gdy nie ma gdzie odprowadzić powietrza. Jeżeli jednek suszarka stoi w pomieszczeniu ze ścianą zewnętrzną to najlepiej kupić ewakuacyjną, pracuje krócej i zużywa mniej energi bo nie musi skraplać pary a jedynie wyrzuca wilgotne powietrze przez ścianę. Wystarczy zrobić dziurkę w ścianie fi 100 mm, założyć kratkę z żaluzyjką i już działa.

Czy rzeczywiscie suszarka ewakuacyjna jest lepsza? Planuje zainstalowac ja w pomiesczeniu ze sciana zewnetrzna, wiec mam wybor. Na razie zauwazylam, ze suszarki ewakuacyjne sa tansze i weszylam w tym podstep, czyzby bezpodstawnie? Proszę o opinie.
    Pozdrawiam
    Iwona

Domyślnie

może lepsza to nie, poprostu inna.

ewakuacyjna pobiera powietrze z pomieszczenia a następnie wyrzuca wilgotne powietrze na zewnątrz budynku. Ewakuacyjna wymaga dobrze wentylowanego pomieszczenia i dziury w ścianie, jest tańsza ponieważ konstrukcja jest prostsza ale zarazem skuteczniejsza.

kondensacyjna pracuje na powietrzu obiegowym, ma jednek dodatkowy układ wytrącania i skraplania wilgoci z powietrza. Nie wymaga dziur w ścianie i wentylowanego pomieszczenia a jedynie odprowadzie wody. Generalnie dłużej szuszy, polecana do mieszkań, gdzie wyrzut wilgotnego powietrza jest problemem.

Domyślnie

Dziekuje za szybka odpowiedz. Pomieszczenie, w ktorym bedzie suszarka, to jednoczesnie kotlownia, wiec mam nadzieje, ze jest dobrze wentylowane. W takim razie zdecyduje sie na ewakuacyjna. Jeszcze raz dziekuje za informacje.
    Pozdrawiam
    Iwona

Domyślnie

moze nie jestem dobrze zorientowana w produktach, ktore obecnie sa dostepne na rynku polskim, ale kilka lat temu bylam bardzo zdziwiona, gdy, pomieszkujac troche w szwecji, odkrylam, ze u nich, od bardzo dawna, uzywa sie suszarek w ksztalcie waskiej szafy. nie wiem, jak to sie profesjonalnie nazywa. wyglada taka suszarka jak taka sredniej wielkosci lodowka. wewnatrz znajduja sie jedynie prety i wieszaki na roznych poziomach. ubrania mozna w niej rowno rozwiesic i nie ma problemu ze zgniecionym praniem. dla mnie to bylo genialne urzadzenie. czy cos takiego jest juz u nas?
    svenska

Domyślnie

Nie widzialam, ale nie wykluczone, ze mozna jakos sprowadzic. W typowych sklepach z AGD nie ma na pewno.
    pozdrawiam
    Iwona

Domyślnie

Cytat Napisał osowa
    Hejka
    Nie jest to super może marka , ale we Francji bardzo ceniona MATURA w
    Jaki jest pobór prądu na jedno suszenie ? Jak duży wkład można suszyć jednorazowo ?
    Tomasz
    <NOTO>

"Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia