dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    didajdy

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2

    Domyślnie Suszarka do prania

    Zastanawiam się nad kupnem suszarki do prania do nowego domu - czy ktoś uzytkuje takie cudo? Jakie doswiadczenia, wady, zalety? Interesują mnie zarówno opinie na temat samych suszarek jak i pralko-suszarek.
    Będę wdzięczna za podpowiedzi.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    my nie mamy suszarki, ale mamy pralkę z wirówką 1400 obr/min. Pranie po takim odwirowaniu jest prawie suche. Nie jest suche całkiem, ale schnie na sznurku bardzo szybko. A może coś takiego by ci odpowiadało?

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar polikarpia
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    338

    Domyślnie

    Użytkuję pralko-suszarkę Whirpoola. Użytkuję to chyba za duzo powiedziane, bo włączam ją sporadycznie. Baaardzo gniecie odzież. Bez obawy suszę tylko bieliznę, skarpetki (w skrócie: bawełnę), czasem ręczniki. Ogólnie rzecz biorąc nie polecam tego rozwiązania. Sądziłam, że będzie tak jak w suszarkach, które eksploatowałam za granicą (osobnych). Teraz stwierdzam, że wystarczyłaby pralka (np. Boscha, bo taką miałam w czasie wakacyjnego wyjazdu) z obrotami 1200. Pranie schło "w oczach" i NIE BYŁO pogniecione. Może pralko-suszarki innych firm są lepsze. Aha, dodam jeszcze, że kupiłam nawet specjalne "papierki" do suszenia - niestety, nie pomogły Wyrzucić musiałam komplet ładnej pościeli, bo nie mozna jej było rozprasować. I wcale nie nastawiałam na maksymalną temp.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Witam serdecznie , posiadam to cudo techniki i jestem BARDZO ZADOWOLONA , polecam wszystkim tym , którzy wolą swój czas przeznaczyć na wyższe cele niż żmudne stanie przy sznurkach na bieliznę W przeciwieństwie do opini jakie słyszałam przed kupnem maszyny , muszę powiedzieć o niej same pochlebne recenzje Ubrania są prawie jak wyprasowane , poza tym nie mają kuleczek czyli nieestetycznych zmechaceń gdyż proces suszenia spowodowany okręcaniem i nawiewaniem skutecznie je niweluje To , że ubranie jest ładne po suszeniu zawdzięczam specjalnym programom np. do delikatnych ubrań - wtedy beben okreca się wolniej i tylko w jedną stronę nie powodując zagnieceń - dodatkowo mam przyzwyczajenie wkładać ubrania praktycznie złożone - efekt po wysuszeniu mogę je od razu wkładać do szafy ... No i super plus to specjalne chusteczki zapachowe : wkładam je do szufladki z filterm dzięki czemu ubranie pachnie tak jakby wisiało na pachnącej łące w pełni słońca .Polecam bo to naprawdę dobra rzecz !
    p.s.
    Zanim zdąrzyłam napisć ten post pojawiły się już opinie innych , przykro mi , że moje poprzedniczka nie trafiła na dobry sprzęt , a tak na marginesie jestem wyznawcą powiedzenia JAK COŚ JEST DO WSZYSTKIEGO - TO DO NICZEGO ....czyli pralka do prania a suszarka do suszenia nie inaczej , poza tym z tego co wiem to większość pralek ma wsad na 5 kg a dobrze suszy tylko 2,5 kg . wniosek- połowa prania po wypraniu powinna być wyciągnięta by dobrze była wysuszona .... bez sensu .
    Poza tym dobra suszarka musi mieć naprawdę DUŻY WYBÓR PROGRAMÓW to mamy wtedy pewność jej skuteczności
    A tak już całkiem na marginesie to uczulam na "suszących" mężów mój postanowił sam się obsłużyć i "wysuszył "sobie prawie cały zapas skarpet wynik : powinnam urodzić synka by się nie zmarnowały (mój połówek bardzo się dziwił jak coś wielkiego może się aż tak skurczyć ...jakby nie wiedział , że się duże też kurczą szczególnie po... )

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Kupiłem takie coś lat temu 13 by po doświadczeniach z pieluchami starszego dziecka nie mieć problemów z pieluchami młodszego.....
    (było to w epoce przedpampersowej). Dziecko z pieluch wyrosło i od lat jakichs 10 to cudeńko jest w odstawce.....
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  6. #6

    Domyślnie

    Mamy suszarkę od roku, doskonałe urządzenie, w krajach o wyższym stopniu rozwoju niż nasz tak samo popularne jak pralka. Zalety jak pisała osowa, wada tylko jedna: zużycie energii.

    Warunek: kup samodzielną suszarkę wywiewową ( ewakuacyjną ). Nie baw się w prako-suszarki bo efekty będą takie jak pisała polikarpia

    My mamy najsprostszy model Boscha kupiony gdzieś na wyprzedaży za 900 pln a mimo to sprawdza się super.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    didajdy

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi - coraz bardziej skłaniam się do kupna suszarki, chodzi mi własnie o to, żeby pominąć etap wieszania i zdejmowania ze sznurków prania!
    Jeszcze pytanie do Osowy - jakiej marki masz suszarkę?
    Może jeszcze ktoś ma jakieś doswiadczenia?

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Hejka
    Nie jest to super może marka , ale we Francji bardzo ceniona MATURA w pełni elektroniczna włącznie z nastawianiem czasowym ( ważne , gdy ma się np. taryfę nocną ) klasa energooszczędna A , oraz możliwość suszenia mniejszej ilości bielizny - specjalny program. Produkt czysto francuski , duży bęben , wkład od góry i to też wszystkim polecam ! Pralkę mam również z wkładem od góry , kiedyś miałam tradycyjną i musiałam się schylać , albo wpychać większe rzeczy klęcząc , teraz łatwo nawet włożę duży koc , to naprawdę bardzo wygodne rozwiązanie .POLECAM RAZ JESZCZE

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    W kwesti wyboru maszyny proponuję jeszcze wziąć pod uwagę czy ma ona w miejscu gdzie będzie stać odprowadzenie na wodę , jeśli nie to polecam :OGÓLNIE POLECAM KONDENSACYJNE , gdyż zawsze można je przestawić w razie zmiany wystroju wnętrza czy nawet przeprowadzki w inne miejsce , to takie które posiadają niezależny zbiornik na "wysuszona " wodę i sygnalizację o jego napełnieniu , pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    W obecnym mieszkaniu mam pralko-suszarkę Whirpoola. Używam sporadycznie ale kilka razy uratowała sprawę. W nowym domu nie przewiduję.

  11. #11
    - wyremontowałem 50letni dom -

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał osowa
    OGÓLNIE POLECAM KONDENSACYJNE
    zgadzam się w przypadku gdy nie ma gdzie odprowadzić powietrza. Jeżeli jednek suszarka stoi w pomieszczeniu ze ścianą zewnętrzną to najlepiej kupić ewakuacyjną, pracuje krócej i zużywa mniej energi bo nie musi skraplać pary a jedynie wyrzuca wilgotne powietrze przez ścianę. Wystarczy zrobić dziurkę w ścianie fi 100 mm, założyć kratkę z żaluzyjką i już działa.

    ooo tak jak tu:

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Czytałem we Wproscie chyba, że idzie nowa generacja suszarek.
    Manekin dmuchany wyciska wodę suszy i od razu prasuje .
    Może warto poczekać .
    Choć do bielizny chyba się nie nada
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  14. #14

    Domyślnie

    [quote="rafał ..."]
    Cytat Napisał osowa
    OGÓLNIE POLECAM KONDENSACYJNE
    zgadzam się w przypadku gdy nie ma gdzie odprowadzić powietrza. Jeżeli jednek suszarka stoi w pomieszczeniu ze ścianą zewnętrzną to najlepiej kupić ewakuacyjną, pracuje krócej i zużywa mniej energi bo nie musi skraplać pary a jedynie wyrzuca wilgotne powietrze przez ścianę. Wystarczy zrobić dziurkę w ścianie fi 100 mm, założyć kratkę z żaluzyjką i już działa.

    Czy rzeczywiscie suszarka ewakuacyjna jest lepsza? Planuje zainstalowac ja w pomiesczeniu ze sciana zewnetrzna, wiec mam wybor. Na razie zauwazylam, ze suszarki ewakuacyjne sa tansze i weszylam w tym podstep, czyzby bezpodstawnie? Proszę o opinie.
    Pozdrawiam
    Iwona

  15. #15

    Domyślnie

    może lepsza to nie, poprostu inna.

    ewakuacyjna pobiera powietrze z pomieszczenia a następnie wyrzuca wilgotne powietrze na zewnątrz budynku. Ewakuacyjna wymaga dobrze wentylowanego pomieszczenia i dziury w ścianie, jest tańsza ponieważ konstrukcja jest prostsza ale zarazem skuteczniejsza.

    kondensacyjna pracuje na powietrzu obiegowym, ma jednek dodatkowy układ wytrącania i skraplania wilgoci z powietrza. Nie wymaga dziur w ścianie i wentylowanego pomieszczenia a jedynie odprowadzie wody. Generalnie dłużej szuszy, polecana do mieszkań, gdzie wyrzut wilgotnego powietrza jest problemem.

  16. #16

    Domyślnie

    Dziekuje za szybka odpowiedz. Pomieszczenie, w ktorym bedzie suszarka, to jednoczesnie kotlownia, wiec mam nadzieje, ze jest dobrze wentylowane. W takim razie zdecyduje sie na ewakuacyjna. Jeszcze raz dziekuje za informacje.
    Pozdrawiam
    Iwona

  17. #17

    Domyślnie

    moze nie jestem dobrze zorientowana w produktach, ktore obecnie sa dostepne na rynku polskim, ale kilka lat temu bylam bardzo zdziwiona, gdy, pomieszkujac troche w szwecji, odkrylam, ze u nich, od bardzo dawna, uzywa sie suszarek w ksztalcie waskiej szafy. nie wiem, jak to sie profesjonalnie nazywa. wyglada taka suszarka jak taka sredniej wielkosci lodowka. wewnatrz znajduja sie jedynie prety i wieszaki na roznych poziomach. ubrania mozna w niej rowno rozwiesic i nie ma problemu ze zgniecionym praniem. dla mnie to bylo genialne urzadzenie. czy cos takiego jest juz u nas?
    svenska

  18. #18

    Domyślnie

    Nie widzialam, ale nie wykluczone, ze mozna jakos sprowadzic. W typowych sklepach z AGD nie ma na pewno.
    pozdrawiam
    Iwona

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał osowa
    Hejka
    Nie jest to super może marka , ale we Francji bardzo ceniona MATURA w
    Jaki jest pobór prądu na jedno suszenie ? Jak duży wkład można suszyć jednorazowo ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony