dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wojteklu

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Szydłowiec
    Kod pocztowy
    26-500
    Posty
    14

    Domyślnie Instalacja C.O - koszt robocizny. Początkujący.

    Witam,

    Chciałbym zaczerpnąć od Was ( doświadczonych ludzi) informacji na temat instalacji C.O, aby mieć punkt odniesienia jakie powinny być koszty realne, a nie naciągane, a więc:

    Do zrobienia jest :

    8- podejść pod grzejnik - 4 podejścia trzeba zrobić w ścianie I- piętro (wykuć i poprowadzić w ścianie), 4 na ziemi - parter
    2- szafki + rozdzielacze 4 sekcyjne.
    Podejść do szafek z zasilaniem i powrotem, wyjść za ścianą do przyszłej kotłowni.
    Budynek jest w stanie surowym, nie ma żadnych przeszkód.

    Z tego co zdążyłem przeszukać różne cenniki:
    Podejście pod grzejnik ok. 120 zł (8*120= 960 PLN) - samo podejście pod grzejnik jest brane pod uwagę czy również zamocowanie grzejnika w cenie 120 zł?
    Czy robiąc podejście pod grzejnik ,wpięcie go do szafki z rozdzielaczem jest w kosztach "podejścia do grzejnika" czy trzeba doliczyć koszt ok. 200-300 zł za zamontowanie szafki z rozdzielaczem?
    Puszczenie pionu i poziomu do szafek i wyjście do kotłowni - cena?

    Z moich obliczeń pójdzie ok. 200 m rury PEX oraz ok. 50 m. rury PP do zasilania i powrotu szafek.

    Potrzebuję pomocy, proszę o podanie mi kosztorysu bądź ceny realnej za robocizne.

    PS.
    Lokalizacja - Olsztyn woj, Warmińsko-Mazurskie.

  2. #2

    Domyślnie

    zaproś kilku instalatorów i wtedy porównaj ceny, w różnych regionach polski są one różne a wycenić robotę której się nie widzi to może wróżka żaden poważny instalator tego nie robi
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  3. #3

    Domyślnie

    nikt nie poda ci jasnego cennika za montaż tego tamtego itp.....bo zalezy od złozoności całego układu, pieca....od widzi mi sie klienta....które dopiero potem przy rozmowie co chce mieć i osiągnąc wychodzi przy wizji lokalnej....
    przeważnie to jest wycena za całość....łącznie z materiałem.....albo całość robocizny....i materiał zakupywany przez inwestora....(ale to w wiekszości przypadków yjdzie drożej na materiale)
    pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Witam.

    U mnie dom 204 metry pow. użytkowej, 11 grzejników do zamontowania, podłogówka dół ok. 60 m2, góra to samo, cała kotłownia do uzbrojenia, szafki, zasilanie wodne - będę musiał tylko powiesić baterie, kanalizacja, najlepszy "fachura" w mojej okolicy, robocizna wyceniona na ok. 6 kpln, początek kwiecień 2013. Materiał + piec ok. 30 kpln.
    Pozdrawiam.

    Darek

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tofik482
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Koszalin
    Posty
    53
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    "Nie święci garnki lepią"

    Jeżeli trzymałeś kiedyś w ręku młotek, czy wiertarkę to możesz to równie dobrze zrobić samodzielnie - 3-4 weekendy, trochę wysiłku brat, teść, czy szwagier do pomocy, zgrzewarka do rur PP z marketu za 150 zł i masz zrobione na gotowo.

    A jeżeli chcesz za w sumie prościutką robotę - chociaż fakt - fizyczną - komuś płacić to jak radził kajmanxxl - zaprosić kilku fachowców porównać ceny i wybrać najtańszego- byle z umową i gwarancją...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tofik482 Zobacz post
    "Nie święci garnki lepią"

    Jeżeli trzymałeś kiedyś w ręku młotek, czy wiertarkę to możesz to równie dobrze zrobić samodzielnie - 3-4 weekendy, trochę wysiłku brat, teść, czy szwagier do pomocy, zgrzewarka do rur PP z marketu za 150 zł i masz zrobione na gotowo.

    A jeżeli chcesz za w sumie prościutką robotę - chociaż fakt - fizyczną - komuś płacić to jak radził kajmanxxl - zaprosić kilku fachowców porównać ceny i wybrać najtańszego- byle z umową i gwarancją...
    pominąłeś trochę nauki może kilka miesięcy a może kilka lat zależy od skomplikowania danej instalacji i głowy ucznia, bo gdyby każdy kto trzyma młotek i potrafi zgrzewać rurki zrobił dobrą instalację to na tym forum nie było sterty tematów w stylu "POMOCY bo nie grzeje"
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tofik482
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Koszalin
    Posty
    53
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Kajmanxxl - faktycznie nie dodałem najważniejszego - jeszcze trochę nauki - czyli czytając np to forum do wiosny teoria będzie obstukana na blachę, kilka ćwiczeń praktycznych i da radę

    Chociaż w sumie instalacje powinny być zaprojektowane - jeżeli nie jest to gotowiec zrobiony na odwal, a projektant się przyłożył to wystarczy zrobić jak w projekcie

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wojteklu

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Szydłowiec
    Kod pocztowy
    26-500
    Posty
    14

    Domyślnie

    Dziękuję, za Wasze odpowiedzi i podpowiedzenie kilku kwestii.

    Pozdrawiam.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tofik482 Zobacz post
    "Nie święci garnki lepią"

    Jeżeli trzymałeś kiedyś w ręku młotek, czy wiertarkę to możesz to równie dobrze zrobić samodzielnie - 3-4 weekendy, trochę wysiłku brat, teść, czy szwagier do pomocy, zgrzewarka do rur PP z marketu za 150 zł i masz zrobione na gotowo.

    A jeżeli chcesz za w sumie prościutką robotę - chociaż fakt - fizyczną - komuś płacić to jak radził kajmanxxl - zaprosić kilku fachowców porównać ceny i wybrać najtańszego- byle z umową i gwarancją...
    Normalnie "złote myśli" Wać Pan prawisz ..... a później trafia się taki murarz-tynkarz-akrobata co krawaty wiąże i usuwa ciąże.....
    Zgrzewarką z marketu, jeśli ktoś nie ma doświadczenia to "bez ryzyka" można zgrzewać co najwyżej instalacje biegnące po wierzchu. Jeśli nie masz pojęcia co to "zimny zgrzew" to lepiej nie doradzaj nikomu w ten sposób....

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kamil69

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-497
    Posty
    22

    Domyślnie

    wyślij zapytanie do kilku firm i zobaczysz co odpiszą

  11. #11

    Domyślnie

    Tylko za uruchomienie kotła CO instalator chciał 1500,-zł.Niby "tylko" 1500 ,ale kto zarabia 1,5k zł na dzień?
    Dlatego instalację zaprojektowałem i wykonałem sam.Trzeci sezon działa bez zarzutu.
    Bardzo pomogły dobre rady dobrych ludzi tutaj na forum
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tedii Zobacz post
    Tylko za uruchomienie kotła CO instalator chciał 1500,-zł.Niby "tylko" 1500 ,ale kto zarabia 1,5k zł na dzień?
    Dlatego instalację zaprojektowałem i wykonałem sam.Trzeci sezon działa bez zarzutu.
    Bardzo pomogły dobre rady dobrych ludzi tutaj na forum
    nie napisałeś jakiego kotła, i nie wystawiłeś sobie gwarancji, zanim ocenisz kogoś że jest drogi sprawdź jego koszty
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  13. #13

    Domyślnie

    Masz rację.
    1500 minus VAT, minus dochodowy ,minus ZUSy i inne tyfusy to niewiele zostaje.
    Jest fatalne przełożenie między ceną towaru/usługi a zarobioną na czysto złotówką.
    To jeszcze jeden argument żeby w kraju z największym obciążeniem podatkowo-ZUSowym radzić sobie w miarę samemu niż zlecać robotę.
    Szkoda.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tedii Zobacz post
    Masz rację.
    1500 minus VAT, minus dochodowy ,minus ZUSy i inne tyfusy to niewiele zostaje.
    Jest fatalne przełożenie między ceną towaru/usługi a zarobioną na czysto złotówką.
    To jeszcze jeden argument żeby w kraju z największym obciążeniem podatkowo-ZUSowym radzić sobie w miarę samemu niż zlecać robotę.
    Szkoda.
    no i jak ma być dobrze w naszym "pieknym kraju" skoro nauczyciel nie uczy, lekarz nie leczy a piekarz nie piecze...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony