dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sham4n

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    114

    Domyślnie Komentarze do styropianowego domu w lilakach

    Tutaj zapraszam do komentowania mojego domku z klocków lego

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał sham4n Zobacz post
    Tutaj zapraszam do komentowania mojego domku z klocków lego
    Hey, bede mocno kibicowal, zwlaszcza ze mam prawie identyczne zalozenia przed budowa kolejnego domu

    Czy Izodom wychodzi Ci taniej niz thermomur czy raczej parametry techniczne decyduja ?

    Szczegolnie bede chcial sie skupic na izolacji dachu - nakrokwiowej, mozesz zdradzic jaka cene dostajesz za te plyty ?

    Myslales juz o polaczeniu izolacji dahcu i sciany ? Ja planuje nie miec okapow wiec jakos sie to polaczy.

    Pozdrawiam i goraco kibicuje.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sham4n

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    114

    Domyślnie

    Odnośnie płyt to wstępna oferta to 75zł netto/m2. Płyty 180mm, U=0,12. Myślałem jeszcze nad BauderPIR Plus, ale tu cena ok 40euro/m2 z oficjalnego cennika. Plus taki, że Bauder jest pokryty papą, ale cena odstrasza... Chyba, że po przeliczeniu wyjdzie podobnie Kwestia końcowej oferty i robocizny.
    Jeśli chodzi o ceny Izodom/Thermomur to jest mniej więcej tak:
    Thermomur th400 U=0,13 jest ok. 2000 tańszy od Izodom King Blok 35cm U=0,15 oraz ok. 9000 tańszy od Super King Blok 45cm U=0,1.
    U mnie na dzień dzisiejszy wygrywa Izodom z racji tego, że sami mi wybudują SSO więc mam pewność, że ekipa mi nie spartoli budowy (skoro to ich system to wiedzą jak nim budować? ). Z thermomurem muszę się*jeszcze dogadać, kto wie...
    A waszym zdaniem czy jest duża różnica między ścianą U=0,15 i U=0,13? A może zaszaleć i zrobić U=0,1? Tylko wtedy ściana będzie miała 45cm i trochę*powierzchni użytkowej zabierze...

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sham4n

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Myslales juz o polaczeniu izolacji dahcu i sciany ? Ja planuje nie miec okapow wiec jakos sie to polaczy.
    No u mnie okapy będą, z nadbitką do tego Odnośnie izolacji to nie myślałem nad tym, liczę na fachową wiedzę*dekarza... Poniżej instrukcja montażu murłaty pewnie specjalista jakoś to dobrze wykombinuje

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	murłata.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	17,7 KB
ID:	160894

  5. #5

    Domyślnie

    A co to znaczy, ze CI wybuduja ? Mozna w cenie dostac murarzy od nich ?

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sham4n

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    A co to znaczy, ze CI wybuduja ? Mozna w cenie dostac murarzy od nich ?

    Pozdrawiam
    Oprócz produkcji kształtek zajmują się realizacją inwestycji. Ich kierownik budowy nawet powiedział, że wolą sami wybudować taki dom, bo "standardowe" ekipy bez doświadczenia w tym systemie mogą coś źle zrobić i pójdzie fama, że kształtki są do kitu.
    Oczywiście można zamówić sam materiał, ale z VATem 23% lub z usługą budowy a tu wiadomo jak VAT spada

  7. #7

    Domyślnie

    No prosze, a przy jakiej skali zamowienia taka opcja wykonania wchodzi w gre ?

    Moze jak bede mial od CIebie polecenie to tez sie da

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sham4n

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    No prosze, a przy jakiej skali zamowienia taka opcja wykonania wchodzi w gre ?

    Moze jak bede mial od CIebie polecenie to tez sie da

    Pozdrawiam
    Skoro płaci się za robocizne to tak jakbyś wynajmował normalną ekipę. Tylko, że tutaj wiesz, że potrafią układać swoje kształtki, bo budują tylko w tym systemie (tak myślę). Porównując jakieś wstępne wyceny w "tradycyjnych" systemach to sama robocizna nie wychodzi dużo. Pewnie z racji tego, że klocki się szybko i łatwo układa

    Nie wiem czy mają jakiś minimalny pułap zamówienia, skoro budujesz dom podobny do mojego to na pewno starczy

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sham4n

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    A co to znaczy, ze CI wybuduja ? Mozna w cenie dostac murarzy od nich ?
    Aha no oczywiście "murarze" nie są w cenie kształtek

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    Cytat Napisał sham4n Zobacz post
    Oprócz produkcji kształtek zajmują się realizacją inwestycji. Ich kierownik budowy nawet powiedział, że wolą sami wybudować taki dom, bo "standardowe" ekipy bez doświadczenia w tym systemie mogą coś źle zrobić i pójdzie fama, że kształtki są do kitu.

    ..parę lat temu tez zastanawiałem się nad klockami styro... szybko, czysto, lekko... ale...
    do zalewania takiej konstrukcji potrzebna jest pompa o małej wydajności, której niestety nie trafiłem.
    plan z lego padł.

    jeżeli masz ekipe które robi tylko w izodom2000 to się nie zastanawiaj... według mnie to bardzo dobry patent na ciepły dom.

    pozdro
    NETbet

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał netbet Zobacz post
    ..parę lat temu tez zastanawiałem się nad klockami styro... szybko, czysto, lekko... ale...
    do zalewania takiej konstrukcji potrzebna jest pompa o małej wydajności, której niestety nie trafiłem.
    plan z lego padł.

    jeżeli masz ekipe które robi tylko w izodom2000 to się nie zastanawiaj... według mnie to bardzo dobry patent na ciepły dom.

    pozdro
    NETbet
    Jasiek juz budowal z thermomuru, na pewno moze cos podpowiedziec w tej kwestii, moze by sie nawet szarpnal na murowanie

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sham4n

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    114

    Domyślnie

    Zastanawiam się jaki styropian użyć jako podkład pod podłogówkę na parterze. Czy 5cm wystarczy? Może mniej? Na to myślę dać ok. 7cm wylewki anhydrytowej.
    Co myślicie?

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wiki20

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Hej!, zaczynam budowę domu w tym samym systemie czyli izodom,łącznie z płytą fundamentową.Więc będę zaglądała do twojego dziennika .Projekt domu Z200+100.Założenia mam podobne :energooszczędność.Dawno temu budowaliśmy z thermomuru i nie było powodu do narzekań na rachunki.Robimy ogrzewanie podłogowe z john guesta w całym domu ze sterowaniem ,rekuperacja,gruntowy wymiennik ciepła,odkurzacz centralny itp.Niestety na działce gazu brak( i nie będzie.Póki co czekam,aż zima odpuści bo zasypani jestesmy. Jeżeli chodzi o styropian pod podł. to min.3cm,max 5(u nas 3cm),a wylewka od 6 do max8. W płycie będzie już 25 styro.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Witaj, Ja też buduję w tym systemie jestem już po płycie a w trakcie ścian pierwszej kondygnacji. Co do "murarzy" z Izodomu to nie byłbym takim hurra optymistą Widziałem jak to robi ich szkoleniowiec.... No cóż dla tego pana, szpara miedzy pustakami o 0,5 cm to jeszcze nie jest mostek termiczny !!! Zapytać wtedy należy czy jeśli całą ścianę zrobię z pustakami odsunietymi o 0,5cm jeden od drugiego to czy będę miał jakieś mostki termiczne ?? Wg Izodomu nie!! Widziałem też dociętą przez nich płytę dla brata - forumowy JMN i cieszę się że nie dałem zarobić partaczom tylko sam docinałem i składałem swoją płytę. Jeśli chodzi o ściany to tez mógłbym ich teraz sporo nauczyć mimo że jeszcze nie wybudowałem całego domu. Wystarczyła mi ich wizyta szkoleniowa z zakresu wznoszenia ścian.. A co do kosztów wykonania: owszem vat spada do 8% ale za samo rozłożenie kształtek na wcześniej przygotowanym gruncie (wykop, zagęszczenie, drenaż, instalacje itp. - to wszystko robi się we własnym zakresie) zawołali u mnie ponad 4 tys netto. Mi zajęło to chba niecałe trzy dni w trzy/cztery osoby czyli sam koszt ułożenia kształtek na płytę to u mnie około 900 zł, przy czym mam dość mocno skomplikowaną płytę pod względem kształtu i przy okazji wykonywaliśmy instalacje itp...

    Ale wracając do samej technologii - moim zdaniem strzał w dziesiątkę czekam na wiosnę żeby uzupełnić dziennik i opisać jak się buduje

    Jeśli chodzi o wylewkę - przeglądnij dziennik R&K - w tak ocieplonym domu można grzać samym prądem i wtedy nie potrzebujesz wylewki - w płycie wycina się płytkie rowki i zalewa cienką warstwą samopoziomu. Na to klej i płytki Ja będę robił tak samo. Poza tym dziennik R&K to kopalnia

    Będę zaglądał i kibicował
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Dzieje się coś ?? Prace ruszyły?? Jak z ekipą Izodomu??
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sham4n

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    114

    Domyślnie

    Troszkę zaspałem, ale już piszę
    Z różnych względów w tym roku będzie tylko płyta fundamentowa najprawdopodobniej.
    Muszę jeszcze dograć kilka rzeczy i ruszam. Zastanawiam się czy taka płytka może spokojnie przezimować (martwią mnie rury kanalizacyjne itp), ale ponoć nie ma z tym problemów.
    I chyba nie będzie izodomu, ale thermodom Troszkę taniej, a jakościowo nie widzę różnic.
    Ostatnio edytowane przez sham4n ; 07-03-2014 o 19:00

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sham4n

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    114

    Domyślnie

    Kierbud namawia mnie żeby użyć klocków 25cm (5cm styropianu wewnątrz i na zewnątrz), a potem dokleić do tego "zwykłe" ocieplenie = taniej i dzięki temu można zniwelować ewentualne błędy. No i styropian tylko na klej, bez kołkowania.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Z płytą nie będziesz miał problemu w zimie. Moja przezimowała bez problemu a rury w ogóle nie ucierpiały od mrozu. Nie masz się czym martwić.

    Jeśli chodzi o ściany to już lepiej zrób je z klocków 35 cm - i jeśli choć trochę się przyłożysz do układania to gwarantuję ci że nie będziesz miał błędów. Tu po prostu nie ma czego zepsuć. Ewentualne błędy jeśli już w jakiś sposób się pojawią naprawiasz tarką do styropianu Czy uwzględniając robociznę późniejszego ocieplania rzezczywiście wyjdzie Ci taniej?

    Jakie różnice w cenach Izodom/Thermodom??
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sham4n

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    114

    Domyślnie

    Poniżej ceny - oferty wstępne (bez promocji itp.):
    Thermodom 25cm -> 15194 netto
    Thermodom 30cm -> 19046 netto
    Izodom2000 35cm -> 24658 netto
    Thermodom 40cm -> 24319 netto

    Różnica między systemami zauważalna.
    Myślałem żeby zrobić 25cm + 15cm(może 20cm) docieplić. Otrzymam wtedy ściany 40-45 cm co za różnice ok 10k raczej da się zrobić

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kosio
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Lądek zdrój
    Kod pocztowy
    57-540
    Posty
    38

    Domyślnie

    Dlaczego taki fajny wątek się nie rozwija?
    Ruszam w maju i chyba też ze styropianu. Dostałem oferty od 3 firm ; thermodom, izodom i eco pass house .
    Theromdom nie robi płyty a izodom chyba najdroższy Od eco pass housa dostałem z robocizną, ciekawy system rodem ze Szwecji z U - 0,085
    http://www.ecopasshouse.pl/ecolit.html tylko w Posce nikt jeszcze nie wybudował z tych elementów. Zauważyłem też na zdjęciu że przerwy między pustakami w ścianie wyglądają w niektórych miejscach jak by miały ze 2 cm. Może kształtki są niewrówne a może jak pisze M.A.G fuszerka firmowej ekipy. Co myślicie ? Warto zaryzykować?
    Płyty dachowe wyglądają super ale ja będę budoweł parter z nieocieplonym dachem.
    Ostatnio edytowane przez kosio ; 06-02-2014 o 07:45

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony