dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 81
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie niskobudżetowa metamorfoza nijakiego pokoju

    Witam ponownie
    po tabaczkowym-niebieskim pokoju dziennym mam zamiar jeszcze siłą rozpędu, zanim wiosna wygoni mnie do ogródka, zrobić coś z pokoikiem, w którym gościnnie tylko występuje moja córka-studentka.
    robię na ten temat wątek, ponieważ wszelkie, nawet niewykorzystane uwagi dają mi do myślenia i bardzo mi pomagają. bardzo proszę więc miłe panie (wiem, jakie jesteście zdolne, bo podglądam wasze domy) o jakiekolwiek wpisy, nawet złośliwe.....
    wprawdzie roboty tu dużo mniej, niż przy tabaczkowym salonie, bo nie mam już pieniędzy i muszę wykorzystać to, co jest, ale tym ważniejszy jest tu pomysł - kolor, styl, jakieś "coś"
    założenia:
    zostają: szafa, komoda (najtańsze z Ikei kupione po budowie) - muszą zostać
    kanapa rogowa z dużą pufą - zostają, bo porządne, a po zestawieniu z pufą powstaje wygodne dwuosobowe łózko
    jest tam też 42-calowy płaski TV, który tez musi być.

    co jest:
    podłoga z jatoby, białe listwy, okno i drzwi taki niby orzech - złoty dąb; okno duże podwójne tarasowe
    pokój jest mały, 12,5 m2, kwadratowy, ok. 3,5x3,5

    co muszę kupić:
    farbę na ściany i sufit
    tapetę
    jakie małe mebelki do TV - potrzebne sa jakieś zakryte półki na drobiazgi (myśle o białych - besta z ikei.)
    zasłony/firanki
    ozdoby - jakaś lampa (tę ze zdjęcia raczej sprzedam, nieużywana), wazon, obrazki
    lustro

    ma być słonecznie, ale chłodno i świeżo; dziewczęco, ale dorośle.

    jest tak:




  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    mam wstępna koncepcję, ale czy to będzie się kupy trzymało?
    taka tapeta na ścianie z białą bestą i TV (na wprost kanapy):





    pozostałe ściany ściany szaro -beżowe

    wybaczcie prymitywną "sklejankę":


  3. #3

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Podoba mi się ta koncepcja - z jednym zastrzeżeniem: farba jaśniuteńko szara, niemal biała, żeby nie przytłoczyła tapety

  5. #5

    Domyślnie

    Świetnie to wymyśliłaś! Ten styl kojarzy mi się trochę ze stylem lat 50 (kwiaty na ścianach) i 60 (lata świetności Hepburn). Do tego dorzuciłabym np. taką komódkę: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sveio-komoda--szuflady__0147795_PE306201_S4.JPG
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	10,6 KB
ID:	161622 i dodatki utrzymane w stylistyce tych lat.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    Jolisko - właśnie zastanawiałam się - czy farba w kolorze tych szaro-beżowych dość ciemnych kółek, czy raczej w kolorze jasnego tła.
    ta tapeta to jeszcze nie przesądzona sprawa- mam jeszcze trochę czasu na zakup.
    musze jeszcze poszperać, może coś bardziej wyrazistego znajdę.
    ani.mozje - gdy pokazałam córcę tę propozycję - to powiedziała dokładnie to samo, co ty. komódka piękna, ale odpada z 2 przyczyn: potrzebne są półki/szafki/toaletka, bo szuflady już są, i do tego musi to być tanie.
    jakieś lustro retro by sie przydałe - ale nie glamour, tylko takie bardziej zabawne. nie widziałyście gdzieś?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Farbę wybrałabym w kolorze tapetowych najjaśniejszych szarych kropek z pierwszego zdjęcia

    Lustro słońce byłoby znakomitym nawiązaniem do tapety - DIY:





    Jeśli nie, to proste duże, stojące lustro.

  8. #8

    Domyślnie

    naprawde cudownie,bardzo ladnie .jak dla mnie to te dwa kolory:

    modernistycznie
    http://www.benjaminmoore.com/en-us/p...moonlightwhite

    bardziej klasycznie

    http://www.benjaminmoore.com/en-us/p...e_s=chinawhite


    uwielbiam te klimaty dziewczyny . tapeta miodzio!

    pozdrawiam cieplutenko!

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    nooo to lustro słońce to znakomity pomysł - tym bardziej, że córka będzie mogła je zrobić samodzielnie. czy ja dobrze widzę, że tam są piłeczki pingpongowe?
    a nie miałam pomysłu, co nad kanapę.

    szukam jeszcze tapet - ale chyba pierwszy wybór najlepszy. farbę kupie po prostu z tapetą w ręku - dobiorę do kółeczek, o których mówi Joliska.

    co do terminów (i zdjęć) - pierwsza połowa lutego, bo wtedy są ferie i młoda będzie machać pędzlem samodzielnie.

  10. #10

    Domyślnie

    oooo, ładnie bedzie na jasno i z tą tapetą i żółtymi bucikami!
    Będę kibicować, nie wiem, czy będę dobrym doradcą, bo ja mam syna (- pokój na szaro bardziej - z pojedyńczymi akcentami czarnego i czerwonego (minimalnie w dodatkach)

    A farbę - jaśniutką - jak radzą dziewczyny.

    Podłoga trochę ciemna.... (u nas jest ten sam problem, miała byc biała wykładzina - ale jak zwykle - budżet....)

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    ave - zapomniałam napisać, że kupię dywan - budżetowa wersja czyli shaggy z allegro niezbyt gruby jednobarwny jasny ok.1,8x 2 (aż się zdziwiłam-są takie po 180 zł). niby to deski - naturalne drewno, ale są chłodne w dotyku dla stóp.

  12. #12

    Domyślnie

    a, to w takim razie ok. Obejrzałam na "allegrze" - pewnie będzie świetnie wyglądał. (u nas są w pokoju syna panele i nie żal nam będzie wymienic ich na porządną wykładzinę)
    I zasłony tez będą jasne? nawet takie półprzejrzyste ....
    Ten plakacik - zdjęcie z A.H. (?)jest cudny. Tworzy klimacik razem z żółtymi bucikami.
    Gdzieś po drodze widziałam z bliska (zdjęciowego) Twój dywan z salonu - jest ładny i oryginalny. Przyznam, że z dalszej perspektywy wydawał się taki.... zwyczajny.

    Wiedziałam, że w realu musi wygladac nieco inaczej czyli lepiej

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zielony ogród Zobacz post
    te buty.....ulubione córki
    chciałabym, aby mogły sobie stać w tym pokoju

    Znaczy co, buty jako durnostojka? A to przednie, zaiste. A ja się zawsze zastanawiałam czemu w profesjonalnie fotografowanych wnętrzach najczęściej poniewiera się w kadrze jakies obuwie.

  14. #14

    Domyślnie

    a czemu nie?
    Mnie ten pomysł się podoba -raz - przecież to nie są buty do codziennego biegania - dwa - córka jest gościem i to takie... zaakcentowanie jej bytności - wg mojego zdania

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    a - ten dywan z salonu faktycznie trzeba zobaczyć na żywo, bo jest taki trochę 3D i z poziomu wzroku jest dużo jaśniejszy niż na zdjęciach. są tez takie jaśniejsze, ale u mnie ten numer nie przejdzie - nie ma latania w skarpetkach i cackania się z rzeczami, jest jak na poligonie - stąd ta ciemna mineva na kanapach i stolik kawowy nie do zdarcia (spawany w warsztacie)

    a Hepburn właśnie miała juz wylecieć z pokoju, bo pasuje do fioletu, który już nam serdecznie zbrzydł...za to znalazłam grafiki Andiego Warhola z butami - szpilki, balerinki - cuda.

    a buty jako durnostojki - no cóż, moja córka jak jakieś wybitne szpilki według jej mniemania upoluje to czasami z nimi śpi. i tak zawsze jakieś stoją na środku pokoju, niech więc stoja na półce.

    Yellow Pattern Shoe, c.1955. Framed Art Print. |. By Andy Warhol

    art.com



  16. #16

    Domyślnie

    co do szpilek rozumiem córcię (nieee - ja nie spię ze szpilkami i nie muszą byc ze mną )
    Warhola i w ogóle pop-artu nie lubię (i secesji) .
    Weź jeszcze pod uwage zainteresowania i styl córki - pewnie w jakiejś mierze się zgadza - ale to zwykle jest to i tak nasze widzenie naszego dziecka przez nasz własny pryzmat - (przerabiałam -więc już wiem na pewno )

    fiolecik u siebie też już całkowicie wyrzuciłam
    Ostatnio edytowane przez ave! ; 16-01-2013 o 21:45 Powód: literówki zbyt drażniące

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    ja secesji tez nie - jakoś tak kojarzy mi się z trumnami i z tytoniem.


    ale Warhola podsunęła mi sama córcia. dla mnie niektóre jego rzeczy są ponadczasowe, chociaż tak naprawdę w ogóle się na tym nie znam. warto byłoby się trochę dokształcić.
    fakt, mojej córce nie można odmówić stylu - ta Audrey, te szpilki, sukienki z lat 60-tych, no w ogóle, właściwie nosi tylko sukienki - ale co do pokoju to mówi "mamo wymyśl coś"

  18. #18

    Domyślnie

    Sorry, sprężyłam się, pomyślałam lateralnie i dalej ozdoba wnętrza w postaci butów (nawet wypasionych) wydaje mi się - eufemistycznie ujmując - wątpliwa. Jedyne co mnie przekonuje to względy sentymentalne. No ale ja jestem minimalistką z przekonania i upodobań.

    Cytat Napisał Zielony ogród Zobacz post
    ja secesji tez nie - jakoś tak kojarzy mi się z trumnami i z tytoniem.
    Szkoda, mało wiesz o secesji. Gaudi też Ci się kojarzy z trumnami i tytoniem?
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 17-01-2013 o 20:43

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    napisałam, że mało wiem, ale meble z tego okresu właśnie tak mi się kojarzą, nic na to nie poradzę. a Gaudi - piękne, ale dla mnie przerażające z lekka (trochę jak scenografia z horroru). cóż, odczucie subiektywne oczywiście, dotyczące tylko i wyłącznie zastosowań w zwykłym domu.

  20. #20

    Domyślnie

    Casa Batllo przerażające? Hmmm...

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony