dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    coppi

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    114

    Domyślnie Pralka do kanalizacji - PROBLEM

    Cześć,

    Takie zagadnienie mam.

    Mamy potrzebę umieszczenia pralki w przedpokoju. W odległości od pionu kanalizacyjnego po podłodze ok. 2m. Po ścianach jakieś 4-5 metrów.

    Czy jest jakikolwiek sposób, żeby tą pralką podłączyć?? Spadku raczej nie będzie. Ale może jakieś pompy czy jeszcze inne rozwiązania. Czy nie ma opcji??

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Pralka ma swoją pompę, jeśli ta rura ma iść w poziomie, a nie pod górę (wyżej niż 80cm), to żadna inna pompa nie jest potrzebna. Możesz przedłużyć szlauch pralki (są do kupienia długie), ale lepszym wyjściem, jeśli to tylko możliwe, byłoby ułożenie sztywnej rury i jej zakończenie gdzieś przy pralce normalnym podejściem na wysokości ok. pół metra od podłogi.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    coppi

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Pralka ma swoją pompę, jeśli ta rura ma iść w poziomie, a nie pod górę (wyżej niż 80cm), to żadna inna pompa nie jest potrzebna. Możesz przedłużyć szlauch pralki (są do kupienia długie), ale lepszym wyjściem, jeśli to tylko możliwe, byłoby ułożenie sztywnej rury i jej zakończenie gdzieś przy pralce normalnym podejściem na wysokości ok. pół metra od podłogi.

    J.
    To jest jakieś światełko w tunelu.

    Po podłodze do pionu kanalizacyjnego i wody jest jakieś 3m. Chciałem poprowadzić wszystko w wylewce. Wodę bez problemu w sztywnej rurce. I obok właśnie też sztywną rurkę do kanalizacji. Przy pralce robię podejście z poziomu podłogi do wody i kanału.

    Ta pompka z pralki da radę na te 3 metry?? Czy może być ryzykownie??

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Jeśli to ma być w wylewce, to w ogóle nie ma problemu, jeśli grubość wylewki i izolacji pod nią pozwoli to daj tam rurę fi50 z niewielkim spadkiem (centymetr na metrze), jeśli z grubością jest problem, to możesz dać rurę fi40, przy pralce wyciągnij ją na ścianę i zakończ wylotem do pralki pół metra nad docelową podłogą.
    W tym momencie pompka pralki będzie normalnie wyrzucać wodę do kanalizacji, resztę załatwi grawitacja.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    coppi

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    114

    Domyślnie

    Super.

    z tym spadkiem z 1cm na metrze to też może się uda.

    Tylko potem jak skończy się wylewka to w rurę kanalizacyjną jeszcze niżej najlepiej się wbić?? Bo najprościej parę centymetrów wyżej w ścianie. Ale to może nie jest problemem. Może w tą rurę jakoś się można wbić sprytnie. Ja się właśnie nie znam .

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Noo... "wbić" to nie bardzo, na pionie musi być założony trójnik po prostu. I nie wyżej, odejście od pionu musi być na tym samym poziomie albo niżej. Rozmawiamy o domu w trakcie budowy czy dużego remontu? Da się pion rozciąć i wstawić tam trójnik?

    Tak to może wyglądać (zdjęcie fragmentu mojej instalacji, na zdjęciu jest czwórnik, nie trójnik, bo w prawo odejście do kibla jeszcze jest):



    Zamiast czwórnika jak na zdjęciu, Tobie potrzebne jest coś takiego:



    Jeśli pion jest już zabudowany na stałe i nie daj Boże używany, rzecz może nie być taka prosta, ale też nie jest to niemożliwe.

    J.
    Ostatnio edytowane przez Jarek.P ; 15-01-2013 o 14:03
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    coppi

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Noo... "wbić" to nie bardzo, na pionie musi być założony trójnik po prostu. I nie wyżej, odejście od pionu musi być na tym samym poziomie albo niżej. Rozmawiamy o domu w trakcie budowy czy dużego remontu? Da się pion rozciąć i wstawić tam trójnik?

    Tak to może wyglądać (zdjęcie fragmentu mojej instalacji, na zdjęciu jest czwórnik, nie trójnik, bo w prawo odejście do kibla jeszcze jest):


    Zamiast czwórnika jak na zdjęciu, Tobie potrzebne jest coś takiego:


    Jeśli pion jest już zabudowany na stałe i nie daj Boże używany, rzecz może nie być taka prosta, ale też nie jest to niemożliwe.

    J.
    Dom jest w stanie 'developerskim' i się przystosowujemy. I z pralki chcę do kuchni z kanałem i wodą się podłączyć. W kuchni pewnie jakiś 'cieńszy' ten pion jest zrobiony. Ale ograniczeń być nie powinno. Sprawdzę dokładnie jak to wygląda. Na razie robię rozeznanie czy takie coś można zrobić w ogóle.

    Dom jest dwulokalowy i my jesteśmy na kondygnacji wyższej. Kanalizacja nie jest jeszcze używana.

  8. #8

    Domyślnie

    Nad tobą już nie ma mieszkań?

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    coppi

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał jar.os Zobacz post
    Nad tobą już nie ma mieszkań?
    Nie ma.

  10. #10

    Domyślnie

    No to masz prostą drogę aby wszystko sobie zrobić jak trzeba . Byloby gorzej gdybyś musiał ingerować w piony ,,pod napięciem " , mało przyjemna robota gdy masz świadomosc że zaraz na ręce może spaść ,,klocek "

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony