dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 69
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamila1212

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    74-105
    Posty
    19

    Domyślnie

    hej,ja też się podłącze do tematu.
    Dostałam wycenę projektu,dom bez żadnych udziwnień,ok 130mk,wyszcowano na 12000zl i do tego podatek Vat to daje 15tysiecy. w sklad projektu wchodzi: zagospodarowane tereu wraz z uzbrojeniem architektura konstrukcja instalacje sanitarne instalacje elektryczne Sama koncepcja budynku to 2500zl+vat,a projekt budowlany to 9,500zl + vat Chyba podziękuje i zdecyduje sie na gotowy projekt,ale taki żeby juz nic nie zmieniać,bo z tego co wiem ,ak zacznę coś zmieniać to potem duzo się dopłaca i wychodzi prawie cena projektu indywidualnego. Narazie złożylam osobiście papiery na media,więc mam 2 tyg.na przemyślenia do póki następnym razem pójdę do architekta, on wypelnil mi te 3 druki o media,i spiął spinaczem kopie aktu notarialnego i kopię mapy ,którą sama mu przyniosłam ze starostwa i skasował 600zl,i nawet mnie nie uprzedzil ,ze to tyle bedzie kosztowalo,bo w zyciu bym mu tyle nie dała za coś takiego.Sama wolałabym iść i pospytac w zakładach jak to wypełnić i mieć kasę w kieszeni,ale trudno,człowiek się uczy na błędach.Do tego okazało się ,ze w wodociągach dał mi stary druk i za dużo wpisał zużycia wody bo dziennie 0.8m3 i pani się mnie pyta ,po co mi tyle ,a ja nie umiałam jej na to odpowiedzieć.Ogólnie jestem wkurzona i raczej napewno zakończe z nim współprace,tylko musze poszukać jakiegoś projektu. A i ktoś wie ile bedzie kosztowała adaptacja gotowego? Mam nadzieję ,że ktoś coś napisze ,bo ja już nie wiem co mam myśleć.

  2. #42

    Domyślnie

    W dniu dzisiejszym byłem w kolejnym biurze porozmawiać na temat adaptacji projektu typowego. Było znacznie lepiej niż w poprzednim. Zmiany, które sobie wymyśliłem są i owszem do zrobienia. Jednak zwrócono mi już na wstępie uwagę, że gdzieś tam trzeba będzie zaakceptować różnicę poziomów, gdzieś tam trzeba będzie poprawić szerokość drzwi bo je zmniejszyłem itd. Rozmowa przebiegała spokojnie bez hurraoptymizmu , że wszystko Panu zrobimy co tylko będę chciał. Cena za adaptację projektu wraz z instalacjami i zagospodarowaniem działki + pozwolenie na budowę to 5000 zł. Rzeczowe i spokojne spotkanie. Zadnego namawiania przekonywania że są najlepsi. Wręcz przeciwnie proszono mnie o przemyślenie sprawy na spokojnie i ewentualny kontakt.

    Na koniec poinformowano mnie, że projekty indywidualne też robią. Za ten sam zakres co podałem w pierwszym poście zawołali od 8K do max 10K brutto. A więc w porównaniu do 20K znaczna różnica.

  3. #43

    Domyślnie

    ozc nie miałem, ale mialem projekt instalacji wodnej, kanalizacyjnej, elektrycznej, poś zjazd z drogi i architekt załatwiał wszystko ze starostwem
    „Bądź wierny sobie i realizuj własny program na życie”

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja projekt indywidualny miałam za 5 tyś. z ogonkiem.

    Projekty instalacji elektrycznej - bez sensu. Starczy wpisac do projektu, że zostanie zrobiona przez uprawionego elektryka. Przyjdzie elektryk, to się mu wskaże co, gdzie i jak ma zrobić.
    Podobnie z inst. wod-kan - zrobić uproszczoną istalację w projekcie. A dopiero przy pracach instalacyjnych instalator położy rury docelowo. Wielu ludzi dopiero, gdy stoi majster nad głową zaczyna projektować łazienkę

    No chyba, że na etapie projektu macie już wszystko zaplanowane, razem z meblami.

  5. #45

    Domyślnie

    Dom o powierzchni całkowitej parteru 125 m i poddasza po podłodze 100 m , projekt indywidualny 10 tys .

  6. #46

    Domyślnie

    Witam.mam pytanie.Otóż mam zamiar do istniejącego budynku -baru dobudować trochę pomieszczeń kuchennych i salę weselną ,ogólnie około 300 m.Architekt wyliczył mi za projekt architektoniczny,konstrukcyjny aż do uzyskania pozwolenia na budowę 50 zł brutto za każdy metr.Do mnie należą projekty branżowe elektryka,wod-kan ,wentylacja oraz uzgodnienia z sanepidem i strażą.dodam jeszcze że architekt robi inwentaryzację istniejącego budynku plus projekt technologiczny dla potrzeb sanepidu.Patrząc na ceny projektów gotowców tego typu budynków wychodzi mi że mój architekt jest drogi.Stąd moje pytanie czy tak bo nie ukrywam że jestem laikiem jeśli chodzi o budownictwo.Pozdrawiam czekam na opinie innych forumowiczów

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Jeśli uważasz, że za drogo, to pytaj innych. Ale nie porównuj cen projektów indywidualnych dobudowy z projektami typowymi.
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert skitek Zobacz post
    Jeśli uważasz, że za drogo, to pytaj innych. Ale nie porównuj cen projektów indywidualnych dobudowy z projektami typowymi.
    Nic nie chcę porównywać tylko zastanawiam się nad kosztami.Jeśli chodzi o architekta ponoć dobry a jeśli chodzi o typowe biura architektoniczne to naprawdę nie wiem kogo stać na ich usługi.Np.jedno z biur w łodzi zażyczyło sobie za wszystko około 40 tys.kosmos.Mi tylko chodzi mniej więcej o ceny takiego czegoś jak ja chcę,czy zostać przy tym projektancie czy szukać innego.sam projekt niby cena do przyjęcia ale dochodzą branżowe projekty-elektryka około 1000 i wod-kan z wentylacją około 2000.

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zlec tylko projekt a składaniem wniosku w starostwie zajmij się sam.
    Masz pow. 300 m2. Do tego inwentaryzacja (czyli trzeba kilka godzin spędzić na mierzeniu). Projekt technologiczny do Sanepidu.
    Projekty domów są tańsze, bo mają mniejsze powierzchnie, nie trzeba inwentaryzować ani robić dodatkowych projektów dla Sanepidu. Inaczej też wygląda pewnie dokumentacja techniczna dla budynków publicznych (np. uzgodnienia ze Strażą Pożarną).

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    zlec tylko projekt a składaniem wniosku w starostwie zajmij się sam.
    Masz pow. 300 m2. Do tego inwentaryzacja (czyli trzeba kilka godzin spędzić na mierzeniu). Projekt technologiczny do Sanepidu.
    Projekty domów są tańsze, bo mają mniejsze powierzchnie, nie trzeba inwentaryzować ani robić dodatkowych projektów dla Sanepidu. Inaczej też wygląda pewnie dokumentacja techniczna dla budynków publicznych (np. uzgodnienia ze Strażą Pożarną).
    To akurat wiem.Projekt technologii dla sanepidu mam w cenie chociarz same uzgodnienia to -sanepid 250 zł straż 600 z tym ze ci drudzy są bardzo upierdliwi

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Odejmij też wizualizacje, jak chcesz oszczędzić. Cena mojego projktu była niska m.in. dlatego, że nie chciałam wizualizacji 3 D.

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jeżeli nie pasuje Ci żaden gotowiec albo zakładasz, że kupisz gotowy i... naniesiesz poprawki to zrób tak jak pisali poprzednicy:
    1.Zapytaj u siebie czy i jakie projekty branżowe są potrzebne do PnB.
    2.Zleć architektowi projekt wraz z konstrukcją, zrezygnuj z wodotrysków.
    3.Zbij jak tylko można cenę netto

    Ale nie licz, że ktoś za wiele poświęconych godzin pracy weźmie jakieś psie pieniądze. Szanujmy pracę innych!
    Ostatnio edytowane przez tomekwa ; 21-02-2013 o 12:30
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał fomicz Zobacz post
    Jeżeli nie pasuje Ci żaden gotowiec albo zakładasz, że kupisz gotowy i... naniesiesz poprawki to zrób tak jak pisali poprzednicy:
    1.Zapytaj u siebie czy i jakie projekty branżowe są potrzebne do PnB.
    2.Zleć architektowi projekt wraz z konstrukcją, zrezygnuj z wodotrysków.
    3.Zbij jak tylko można cenę netto

    Ale nie licz, że ktoś za wiele poświęconych godzin pracy weźmie jakieś psie pieniądze. Szanujmy pracę innych!
    Oczywiście szanuję pracę innych i wychodzę z założenia że za dobrą pracę należą się dobre pieniądze.Mi tylko chodzi o prostą odpowiedź na pytanie czy 50 zł za metr powierzchni projektu architektonicznego bez projektów branżowych i uzgodnień, obiektu usługowego dobudowywanego do istniejącego budynku to dużo czy mało.Dodam iż chcę dobudować około 300 m.Dziękuję za odpowiedź

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    To jest forum budujących w 99,9% domy. Mało który z forumowiczów będzie się orientował w stawkach za projekty usługowe.
    Moja odpowiedź z kolei nic Ci nie da, bo jestem po drugiej stronie a punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

    A swoją drogą: nie mogłoby jakieś Ministerstwo narzucić nam (znaczy architektom) stawek maksymalnych? Tak właśnie, a nie minimalnych. Wtedy może bylibyśmy jak notariusze: standardowo cena projektu wynosi X i.... bum, podaję maksymalną stawkę. Oczywiście jak już klient zapyta to możemy negocjować... I wszyscy wiedzieliby jakie są stawki. Się rozmarzyłem....
    Ostatnio edytowane przez robert skitek ; 21-02-2013 o 15:54
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert skitek Zobacz post
    To jest forum budujących w 99,9% domy. Mało który z forumowiczów będzie się orientował w stawkach za projekty usługowe.
    Moja odpowiedź z kolei nic Ci nie da, bo jestem po drugiej stronie a punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

    A swoją drogą: nie mogłoby jakieś Ministerstwo narzucić nam (znaczy architektom) stawek maksymalnych? Tak właśnie, a nie minimalnych. Wtedy może bylibyśmy jak notariusze: standardowo cena projektu wynosi X i.... bum, podaję maksymalną stawkę. Oczywiście jak już klient zapyta to możemy negocjować... I wszyscy wiedzieliby jakie są stawki. Się rozmarzyłem....
    OK,jesteś po drugiej stronie,rozumiem architekt i jak widzę z niemałym doświadczeniem.Może Ty jeśli takiego zwrotu mogę użyć podpowiesz mi ze swojego doświadczenia jako projektant czy stawka o której pisałem wcześniej ,to dużo czy normalnie.Z kolej patrząc i czytając inne posty dochodzę do wniosku iż 50 zł za metr budynku usługowego to dla mnie dobra cena,Pozdrawiam czekam na odpowiedź

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Rozpiętości cen na rynku są ogromne. Znajdziesz pewnie kogoś, kto Ci to zaprojektuje i poniżej 10 tys. Ale są też tacy, co będą chcieli ze 4 razy więcej.
    Usługa usłudze nierówna. Dużo zależy jaką metodologię projektowania przyjmiemy, czego od projektanta oczekujesz. Ale też od skomplikowania obiektu, uwarunkowań. Nie wgłębiając się w temat nie jestem w stanie określić czy to dużo, czy mało. A tak bardzo wgłębiać się nie chcę.
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamila1212

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    74-105
    Posty
    19

    Domyślnie

    Juz wybralam gotowca bez zadnych zmian,podoba mi sie 100% ,ale szukalam 3tyg.

  18. #58

    Domyślnie

    Jestem ciekawa co w koncu postanowiles. Pisałeś ze sprawa pilna.
    W ubiegłym roku sama zlecalam indywidualny projekt. Dom parterowy, z nieużytkowym poddaszem. Dwuspadowy dach, bez garazu. Spory metraż bo 185. Salon, jadalnia, oddzielna kuchnia, trzy sypialnie, 2 łazienki, garderoby, pralnia spizarnia etc. Funkcjonalny układ pomieszczeń. Taras drewniany w ksztalcie litery L w obrysie budynku.
    Komplet obejmował wszystkie instalacje, zagospodarowanie przestrzeni, przylacza etc.
    Za projekt zapłaciłam 6900. Do tego musialam wykonac opinie geologiczna, ktora kosztowala 400. A wiec w sumie 7300.
    Sama zalatwialam pozwolenie, natomiast moj projektant bardzo szybko nanosil poprawki - ale nie bylo ich duzo - raptem 3 i to raczej drobiazgi typu - brak podpisu na ktoryms tam egemplarzu.
    Ale co do ceny która podales jest ona bardzo prawdopodobna. Ja szukalam dosyc dlugo mojego projektanta. Młody stosunkowo czlowiek, z rownie mlodym zespolem. W kazdym razie udalo sie.

  19. #59

    Domyślnie

    Przeoczylam ostatni post To juz wiem co zdecydowałaś

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michbryg

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-061
    Posty
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamila1212 Zobacz post
    Juz wybralam gotowca bez zadnych zmian,podoba mi sie 100% ,ale szukalam 3tyg.
    I bardzo dobrze. Tak czytaliśmy ten temat od początku i wyjść z podziwu nie mogliśmy kto zleca projekt indywidualny prostego architektonicznie domu.
    Skoro na rynku kilkanaście tysięcy gotowych projektów za 1700-2500zł.
    Znamy ludzi, którzy kupili projekt, wykonali jego adaptacje ze swoimi małymi zmianami (okna, drzwi, parę ścian przesuniętych), firma załatwiała pozwolenie na budowę a do tego kierownik budowy i za całość zapłacili 7,5 tyś PLN. Tak przynajmniej było w 2012 roku.
    Ostatnio edytowane przez michbryg ; 14-03-2013 o 12:14

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony