dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Jaki typ okna balkonowego 300x230 najlepiej wybrać?

    Nie znam się na oknach zupełnie. Chciałbym wybrać najlepszą możliwość pod względem jakości do ceny.

    Moja 2 typy to:

    1. Okna otwierane po środku (musiałoby składać się tylko z 2 części) - czy takie okna są w ogóle produkowane i jak z ceną?
    2. Okno przesuwane - tutaj wiem, że jest kilka typów takich okien. Zależy mi na dobrym systemie, ale niekoniecznie najlepszym gdyż finanse również grają rolę.

  2. #2

    Domyślnie

    W podziale 2/2 jako balkon dwuskrzydlowy odpada. Nikt o zdrowych zmyslach nie wykona skrzydła 1.5 mb szerokosci.

    Hs jak najbardziej ale....juz na samym wstepie popelniasz blad uzalezniajac decyzje od ceny.

    Najtaniej wyjdzie podzial 3/3 gdzie bedzie fix i balkon dwuskrzydlowy

  3. #3

    Domyślnie

    A jaka jest to różnica w koszcie między fix + drzwi dwuskrzydłowe a Hs? Okno z współczynnikiem przenikania ciepła 0,8-1 (dla całego okna).

  4. #4

    Domyślnie

    Wybierz sie do sprzedawcy i niech ci zrobi dwie wyceny. Z HSem i druga z balkonem.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Wybierz sie do sprzedawcy i niech ci zrobi dwie wyceny. Z HSem i druga z balkonem.
    Wiem, że mógłbym tego w ten sposób się dowiedzieć, ale jeśli w tej chwili nie planuję kupić to nie chce marnować sprzedawcy czasu. Dlatego może ktoś na forum się orientuje jakie są ceny tych okien?

  6. #6

    Domyślnie

    Posluchaj kolego. Hs moze byc drozszy od 50 do 300%
    Kwoty nikt o zdrowych zmyslach ci nie poda bo zalezy od profili. Wyposazenia. Koloru itp itd
    Sprzedawca jest od tego by Ci oferte przedstawic nawet jak wogole nie planujesz budowac

  7. #7

    Domyślnie

    Rozumiem, ok dzięki.

    A jaka jest wyższość Hs nad fix + drzwi balkonowe? Czy oprócz innego wyglądu w praktyce użytkowania są jeszcze jakieś różnice?

  8. #8

    Domyślnie

    Każdy podniesie inną różnicę i zaletę
    Najlepiej poszukaj punktu gdzie będziesz mógł pomacać i jedno i drugie rozwiązanie
    Tego się nie da opisać tak naprawdę

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bobrollo74

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-061
    Posty
    22

    Domyślnie

    może PAS? https://www.youtube.com/watch?v=Pq35p8h6fio udźwignie skrzydło do 160kg więc Twoje bez problemu.
    opcja działa gładko, lekko, jest opcja równoległego odstawienia w celu wywietrzenia - warto się przyjrzeć tej opcji dla okien na parterze. to rozwiązanie z Winkhaus, ale widziałam na targach Fensterbaum, że Maco i GU też mają takie rozwiązanie i to nawet z drugim skrzydłem rozwiernym (wpuszczana klamka, specjalne okucie do dużych skrzydeł.
    Przy podziale na dwie równe częsci zmieścisz się w 3000 na białej ramie 70mm i szybie 24mm (3 szyby za jakies 3300).

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cena balkonu 3 skrzydła - strzelam że ok 3 tys. Hs - minimum 6 tys, realnie 9.

    Opcja przesuwki DUO - zapytaj pierwszego lepsze serwisanta - nie będzie polecał. Ładnie się prezentuje na wystawie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bobrollo74

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-061
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Cena balkonu 3 skrzydła - strzelam że ok 3 tys. Hs - minimum 6 tys, realnie 9.

    Opcja przesuwki DUO - zapytaj pierwszego lepsze serwisanta - nie będzie polecał. Ładnie się prezentuje na wystawie.

    od dłuższego czasu sprzedaję sporo tych PASów i, odpukać, nie mam reklamacji.

  12. #12

    Domyślnie

    Ten PAS na reklamie wygląda fajnie, widać, że okno lekko chodzi. Tylko jak zawsze szkopuł w tym aby po 10 latach nie trzeba było go wymieniać ze względu na zużycie. 3300zł przystępna cena, tylko zazwyczaj ceny są skorelowane z jakością. Ktoś ma te okna? Może o nich coś więcej napisać?

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar F*ewnian
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    99-300
    Posty
    19

    Red face

    Dla rozmiarów 3000h2300 najtańsze rozważyć taką opcję
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	-4f9b6e31f0a8d94d8db95d60f77ed665_1825408.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	13,8 KB
ID:	358302
    Ostatnio edytowane przez F*ewnian ; 14-06-2016 o 10:41
    Po prostu kocham życie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony