dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 51
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    junior1981

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    wielkopolska
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    14

    Domyślnie

    karpiówka pod jakim względem ma mi się wracać nigdy nie rozpatrywałem tego pokrycia jako izolacje może błąd zawsze podchodziłem do tego że dach z karpiówki bo ma mi się podobać i jak będę wracał do domu to będę dumny z swojego dachu

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przeme Zobacz post
    a to prawda, że okna dachowe mają tendencje do przeciekania jest jest silna ulewa? już wiele osób mi tak mówiło

    Moi rodzicie mają okna dachowe od ponad 15 lat- nic nie przecieka

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał junior1981 Zobacz post
    karpiówka pod jakim względem ma mi się wracać ...

    To była taka aluzja bo z tego co piszesz będziesz miał elegancki dach a szukasz tanich okien. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #24

    Domyślnie

    Trochę z innej beczki:
    Byłem wczoraj na BUDMIE w Poznaniu przyglądałem się dokładnie oknom FAKRO i VELUX i muszę stwierdzić że VELUX że używa bardzo miękkie lakiery do malowanie swoich okien zrobienie bruzdy paznokciem nie sprawia żadnego problemu i na dodatek (co sam przyznał Pan od VELUX-a że mają mniej rygorystyczne wymagania co do samego drewna że dopuszcza się do produkcji okien drewno z sękami w dodatku bardzo mocno widać usłojenie w VELUX-ach)
    W FAKRO zrobienie bruzdy paznokciem było naprawdę trudne, w dodatku jakoś sam wygląd drewna bardziej do mnie przemawiał ...

    To tyle odemnie ...

  5. #25

    Domyślnie

    Bardzo ciekawa uwaga. A jak system ryglowania, okucia?

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    junior1981

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    wielkopolska
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    14

    Domyślnie

    Panie Andrzeju źle się zrozumielismy moim faworytem jest fakro ftt u06 ale zastanawiam się czy warto dołożyć do ftt u08 i tu moje rozsmyslanie nad tym czy nie będzie to przesada i w jakim czasie zwróci mi się ta różnica pozdrawiam podzielam opinie kolegów co do veluxa i fakro tez obejrzałem te dwa okna na budowie i widać różnice na korzyść fakro

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luky007
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Kłobuck
    Posty
    210

    Domyślnie

    ja wybrałem plastikowe PTP - a poprzednio miałem drewniane.
    wybralem fakro bo mi bardziej pasowala klamka u dolu w standardzie. Oglądajac drewniane obu firm, odczucie mam takie ze jakość bardzo podobna.
    Okna typu u08 -to dla mnie zbytek i czysty chwyt marketingowy. Jeszcze to rozumiem jak ktoś buduje dom typowy pasywny... choć wtedy to wogóle chyba okna dachowe są nie zalecane.
    Ostatnio edytowane przez luky007 ; 02-02-2013 o 11:24

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Radzę FTT 8U. To jednorazowy wydatek a będzie procentował długo zimą i latem. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #29

    Domyślnie

    FTT U6 78x140 3013,50zl brutto katalogowo
    FTT U8 78x140 6408,30zl brutto

    Jestem w szoku.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Nie znałem ty cen. Też bym się zastanawiał. Może się bowiem okazać, że nakłady poniesione z tytułu mniejszej utraty ciepła nie zwrócą się nigdy. Do tego przy takim współczynniku śnieg może zalegać na oknie dość długo. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #31

    Domyślnie

    Ja wybieram Fakro 78x140 FTS cena 599 + kołnierz 160 razem 760 zł netto ok 820 przy 8% i 934 przy 23% vat.
    820 zł cena przemawia do mnie najbardziej. Te wszystkie bajery otwieranie, pasywność, tłumienie dźwięków itp to chwyt reklamowy. sprzedawca ma większy zysk gdy sprzeda droższe okna. Przykładowo jak zamówię 8 moich okien zapłacę 6560 przy 8% a droższe okna kosztowałyby ponad 10 tys. Sprzedawca ma np 15% marży o jego zarobek od 6 i od kilkunastu tys jest inny na korzyść namawiania na droższe.

    Okna dachowe są bo są i po zamieszkaniu na ogół nie korzysta się nich. Jesień zima i wczesna wiosna okna są zabite na amen. Poza tym góra domu to na ogół sypialnie a w nich się śpi a nie nocą oknami zajmuje. Nie wiem ile zim musiałoby minąć by mi się różnica np 6 tys zwróciła za lepsze okna.
    Mój wybór najtańsze okna znanej marki.


    Do okien dorzucają izolacje przeciwilgociowe XDP ok 100 zł netto na okno - czy warto?
    Ostatnio edytowane przez ChłopZmazur ; 03-02-2013 o 19:59

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    junior1981

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    wielkopolska
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    14

    Domyślnie

    no właśnie Andrzej Wilhelmi do tego cały czas dążę aby ktoś podpowiedziały czy naprawdę warto zainwestować czy ta różnica w cenie przekłada się na różnice w ciepłochronności bo różnica w kwocie jest wielka teraz znowu moje pytanie jak wybrać aby ten wydatek i te okna były najlepszym kompromisem jakości do cenny i wcale nie chce zaoszczędzić na czymś tylko rozsądnie wydać Pozdrawiam Mateusz

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    junior1981

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    wielkopolska
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    14

    Domyślnie

    mam jeszcze jedno pytanie zwróciłem uwagę na fakt iż wszystkie okna posiadają nawiewniki tylko najtańsze okna Fakro są nie wyposażone w w nawiewniki a jak to się ma do tego że w domu jest założona rekuperacja z założenia jak najmniejszy dopływ powietrza świeżego przez okna wszystkim reguluje rekuperator ????

  14. #34

    Domyślnie

    Do reku stosuje się bez nawiewnika ja biorę Fakro FTS, w katalogu Fakro kojarzę że z droższych też są bez nawiewnika. Otwórz sobie katalog Fakro roto czy Velux i porównaj jakie mają parametry. Np moje najtańsze mają 2 zamiast 3 uszczelek, mają 1 zamiast 2 powłok lakieru. Do tego współczynniki ciepła porównywalne rzędu 1,3 do 1,4 - czyli żadna różnica. Tłumienie dźwięku takie same na poziomie 32 DB, lepsze współczynniki ciepła to już kwoty 3x zwykłe okno. Lepiej do ocieplenie zimą okna zastosować roletę lub wieśniackie z własnej roboty styro czy wata pod wymiar lukarny dopasowane

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Byłem zdecydowany na Fakro FTT-U6. Ale jeszcze mocno się zastanawiam. Mam w zasadzie tylko jedno w łazience na górze. Po podstawieniu do wyliczeń zapotrzebowania na energię w OZC różnica jest tak niewielka że obawiam się że gra nie będzie warta świeczki. Dla Fakro FTT-U06 wychodzi zapotrzebowanie 561W a przy oknie U-1,3 zaledwie 584W. A roczne zapotrzebowanie dla całego domu zmienia się 7593 kWh na 7637 co przekłada się u mnie przy grzaniu PC na kwotę około 8 zł rocznie.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    greyzone

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Goleniów
    Kod pocztowy
    72-100
    Posty
    201

    Domyślnie

    Niech wątko-twórca kupi najlepsze dostępne okna na które go obecnie stać a na pewno nie zrobi źle.
    Kolego który tak niszczysz paznokciem okna na targach jesteś wandalem.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Radzę okna z nawiewnikiem bo zawsze go można zamknąć. A może przyda się latem? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #38

    Domyślnie

    Radzisz nawiewnik - tak. ale jak kolega ma reku to nawiewnik jest niewskazany.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    No przecież napisałem, że można go zamknąć w każdej chwili. A jak ktoś ma rekuperator to okien nie może otwierać? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #40

    Domyślnie

    Nawiewnik to mikroszczeliny, dla mnie nie istotne, ale są fanatycy którzy badają szczelność domu.
    Najważniejsza uwaga "Jeśli planujesz rekuperator nie ma sensu dopłacać do okien z nawiewnikami. "

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony