dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 51 z 51
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Idąc tym tropem można na parterze zrezygnować z okien otwieranych a idąc dalej można zrobić szklenie w ramach, bo po co przepłacać. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Idąc tym tropem można na parterze zrezygnować z okien otwieranych
    Ależ p. Andrzeju nic złego w tym nie widzę. U mnie tak będzie. Na parterze otwierane będą tylko drzwi zew. i tarasowe.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    No i ja też nic złego nie widzę bo u siebie mam część "fiksów" i część tylko uchylnych a otwierane wyłącznie drzwi na taras. Napisałem o tym aby zwrócić uwagę gdzie ewentualnie można szukać oszczędności skoro mój szanowny przedmówca szukał ich w nawiewniku. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Moniia i P

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Halinów
    Kod pocztowy
    05-074
    Posty
    106

    Domyślnie

    Mam pytanie do Pana AndrzejaWilhelmi. Czy wstawiałby Pan okna dachowe do pokojów z oknami balkonowymi, rozm w świetle otworu, 160cm szer 240 wysok, pow ok 14 mkw, i trzeci z oknem 120cm na 120 , pow ok 7 mkw. Bo mam niby w projekcie ale tak sobie myśle czy warto.Nie jestem znawcą, czytam, słucham porad.

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Okna można wstawić w dowolnym czasie nawet po wykończeniu wnętrza pomieszczenia. Decyzję można podjąć po zamontowaniu płyt gipsowych. Oczywiście montaż będzie nieco droższy. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #46

    Domyślnie

    A ja polecam decyzje podjąc dopiero po wstawieniu okien fasadowych.
    U mnie dekarze nakryli cala polac dachowka, ale w miejscu gdzie projekt przewidzial okna polaciowe wycieli otwory w deskowaniu.
    Powiedzialem im, ze jeszcze sie zastanowie, czy te okna tam chce.
    Wstawilem okna fasadowe i wszedlem na poddasze.
    Ocenilem z zona ile swiatla wpada do pomieszczen na poddaszu i w ten sposob, zrezygnowalismy az z 4 z 8 okien polaciowych.
    Teraz pozostaje uzupelnic deskowanie, membrane i zamykamy to wełną.
    Jeżeli za 5 lat zdecydujemy ,żę jednak jakies okno tam chcemy, to sie wstawi i kropka.

  7. #47

    Domyślnie

    Jeżeli okna mają być jak najbardziej energo to czy to Fakro czy Velux musi mieć doszczelnienie XDP czy BDX bo inaczej szkoda kasy na super okno jak bokami ucieka ciepło. Z dostępnych na rynku okien dachowych wybrał bym na pewno pomiędzy tymi firmami, reszta wynalazków (opit light- powiązane z Fakro sky light - powiązane z Velux czy Dobro - coś tam)do kupienia po minimum 10 letnim istnieniu na rynku. Takie eksperymenty zostawił bym innym. Ja kupił bym już sprawdzone rozwiązania.

  8. #48

    Domyślnie

    Proszę o pomoc w porównaniu - głównie pod względem parametrów U - okien Fakro FTP-V (półka wyżej niż najtańsze FTS) i Roto. Czy odpowiednikiem w Roto będą R45? W Fakro zakładam, że będzie kołnierz + izolacja XDP. Czy odpowiednikiem tej izolacji w Roto jest profil / wkładka WD?

  9. #49

    Domyślnie

    Drodzy forumowicze, przy wyborze okien energooszczędnych warto zwrócić uwagę na liczbę pakietów szybowych. Modele z trzyszybowym pakietem wyróżniają się zazwyczaj niskim współczynnikiem przenikania dla całego okna (w przypadku okien OKPOL nawet Uw=0,8 W/m²K). Istotna jest również kwestia dodatkowych bloków termicznych przy montowaniu okien w połaci dachu. Najlepiej zdecydować się na okna energooszczędne, które cechują się bardzo dobrymi parametrami cieplnymi, ale nie wymagają wykorzystywania takich dodatkowych bloków termicznych. W razie wątpliwości, chętnie odpowiemy na dodatkowe pytania.
    Pozdrawiamy,
    Eksperci firmy OKPOL
    http://www.okpol.pl/

  10. #50
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Witam,

    Warto jednak pamiętać, że parametry okna to jeszcze nie wszystko.
    Montaż nawet najcieplejszych okien dachowych nie zapobiegnie problemom jeżeli zaniedbany zostanie montaż. Izolacja okna w połaci dachowej ma również bardzo duże znaczenie jeżeli chcemy zachować parametry okna na wysokim poziomie.

    W przypadku pytań służę pomocą

    Pozdrawiam
    Konsultant FAKRO

  11. #51

    Domyślnie Materiały budowlane energooszczędne

    Dzień dobry,
    Jestem studentką budownictwa i przeprowadzam krótką, dwuminutową ankietę na temat materiałów budowlanych oraz tendencji klientów przy ich wyborze. Jeżeli buduje lub budował Pan/Pani dom, byłabym wdzięczna za pomoc.

    https://www.ankietka.pl/ankieta/2337...e-badanie.html

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony