dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie Jakiej firmy bufor?

    Witam
    Przymierzam się do zrobienia kotłowni. Mam już piec Buderus GB072 24 kw z zasobnikiem 160 litrów i kominek Unico Nemo 4 plus i teraz szukam Bufora ciepła 750- 1000 litrów bez wężownicy.
    Na razie mam oferty
    Elektormet 800 litrów za około 3000
    Biawar 750 za około 3500
    Gamlet 720 za około 3100
    Lemet 800 B-0 około 2800
    Których producentów polecacie i czy któryś z nich jest lepszy niż inne? Mój hydraulik poleca mi bufor Elektormetu. Co sądzicie o jakości jej produktów?
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    1000 l bez wężownicy? Czyli 1000 litrów wody użytkowej będziesz trzymał 3 - 4 dni?

  3. #3

    Domyślnie

    Bufor ma być do co. Do cwu mam zbiornik 160 litrów z wężownicą.

  4. #4

    Domyślnie

    poszukaj tematów na temat buforów 1000 l z wężownicą "tymi ręcami robiony" miałbyś 2 w jednym. Jeśli to Cię nie interesuje to nie pomogę więcej.

  5. #5

    Domyślnie

    no i "tymi ręcami" taki buforek bez wężownic za 1/3 podanych cen można zrobić, "ręcami" jakiego lokalnego majstra/spawacza/śusarza za połowę, i przeważnie solidniejszy (np z rury/blachy 6-8mm a nie 2-3mm), pomyśl, może warto. ja za jakąś połowę wartosci tego elektrometu zrobiłem sobie dwa bufory po ~900-950l, w tym jeden z 45mb wężownicy miedzianej fi 18mm do przepływowego grzania CWU i z ~25mb wężownicy miedzianej fi15 do dodatkowego źródła ciepła (solar, kominek, PC itp)

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    no i "tymi ręcami" taki buforek bez wężownic za 1/3 podanych cen można zrobić, "ręcami" jakiego lokalnego majstra/spawacza/śusarza za połowę, i przeważnie solidniejszy (np z rury/blachy 6-8mm a nie 2-3mm), pomyśl, może warto. ja za jakąś połowę wartosci tego elektrometu zrobiłem sobie dwa bufory po ~900-950l, w tym jeden z 45mb wężownicy miedzianej fi 18mm do przepływowego grzania CWU i z ~25mb wężownicy miedzianej fi15 do dodatkowego źródła ciepła (solar, kominek, PC itp)
    Bez urazy, ale chyba troche przesadziles,

    50m rury fi18 to koszt ok 1000PLN, kolejne 25mb fi15 to jakies 400PLN, to tego koszt przesylu, to na sama miedz wydasz 1500PLN, blacha stalowa czarna 6mm to 160PLN/m2, potrzeba min 6m2, to kolejne 950PLN, a gdzie robocizna, spawanie, wiercenie, ciecie, o termoizolacji nie wspomne, etc ? Za 100PLN nikt Ci tego nie zrobi chyba ze masz wuja co Cie kocha jak wlasnego syna Same materialy wychodza prawie 2.5tys!!!!

    blacha 2mm ? to ile wazylby taki 1000L bufor zakladajac ze powierzchnia takiego baniaka to jakies 5-6m2 ? wg mnie to jakies 100kg ? porownaj to z waga buforow LEMET, GALMET etc. Moze 8-ki nie daja, ale ta 4 czy 5 to jest napewno.
    PROJEKT CZEKOLADA - dom z poddaszem uzytkowym, ok130m2 (200m2 po podlodze) Ocieplony styropian 15cm 0.031, dach welna 18cm+10cm, podloga 15cm styopian. Ogrzewanie parter podlogowka, pietro grzejniki, kociol gazowy kondensacyjny + kominek z plaszczem i buforem ciepla. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem Axia-Vent Kinetic 400m3/h,

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki 11 Zobacz post
    Witam
    Przymierzam się do zrobienia kotłowni. Mam już piec Buderus GB072 24 kw z zasobnikiem 160 litrów i kominek Unico Nemo 4 plus i teraz szukam Bufora ciepła 750- 1000 litrów bez wężownicy.
    Na razie mam oferty
    Elektormet 800 litrów za około 3000
    Biawar 750 za około 3500
    Gamlet 720 za około 3100
    Lemet 800 B-0 około 2800
    Których producentów polecacie i czy któryś z nich jest lepszy niż inne? Mój hydraulik poleca mi bufor Elektormetu. Co sądzicie o jakości jej produktów?
    Pozdrawiam
    Mam takie pytanie, ten bufor to ze wzgledu na kominek ? Bo jesli tak, to bedziesz musial grzac dobre kilka godzin, ktos na forum grzal 800l do temp 60C i zajelo to 4 godziny. Teraz pytanie jaka bedzie temperatura w salonie po tak dlugim paleniu w kominku ?
    Ja za namowa forumowiczow zrewidowalem swoj projekt , ktory tez zakladal baniak 800L, o polowe. Bedzie wiec cos 300-400L.
    PROJEKT CZEKOLADA - dom z poddaszem uzytkowym, ok130m2 (200m2 po podlodze) Ocieplony styropian 15cm 0.031, dach welna 18cm+10cm, podloga 15cm styopian. Ogrzewanie parter podlogowka, pietro grzejniki, kociol gazowy kondensacyjny + kominek z plaszczem i buforem ciepla. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem Axia-Vent Kinetic 400m3/h,

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał devileczek Zobacz post
    Bez urazy, ale chyba troche przesadziles,

    50m rury fi18 to koszt ok 1000PLN, kolejne 25mb fi15 to jakies 400PLN, to tego koszt przesylu, to na sama miedz wydasz 1500PLN, blacha stalowa czarna 6mm to 160PLN/m2, potrzeba min 6m2, to kolejne 950PLN, a gdzie robocizna, spawanie, wiercenie, ciecie, o termoizolacji nie wspomne, etc ? Za 100PLN nikt Ci tego nie zrobi chyba ze masz wuja co Cie kocha jak wlasnego syna Same materialy wychodza prawie 2.5tys!!!!

    blacha 2mm ? to ile wazylby taki 1000L bufor zakladajac ze powierzchnia takiego baniaka to jakies 5-6m2 ? wg mnie to jakies 100kg ? porownaj to z waga buforow LEMET, GALMET etc. Moze 8-ki nie daja, ale ta 4 czy 5 to jest napewno.
    skoro już odgrzewasz kotleta to: przeczytaj dokładnie posty autora: przedmiotem jest bufor do c.o. a nie cwu wiec nie wiem po co podajesz tu wyliczenia kosztu miedzi, co do kosztu stali na bufor poczytaj sobie wątek " jak to sie robi - bufor ciepła" to sę dowiesz ile kosztować moze stal an bufor "tymi ręcami" robiony a nie do mojej opinii o własnoręcznie robionym buforze przymierzasz taki zamówiony w fabryce z nówki blachy i kosztami jego wykonania,
    bufor 900l (bez wężownic itp) kosztował mnie 400 czy 450zł (oryginalny zbiornik stalowy, rura ze stali 6 mm, wyoblone dekle 8mm)+ kilka popołudni roboty (tak zrobiłem to SAM) + ze dwie-trzy paczki wełny na ocieplenie grubości 15-20cm (te pianki kilkucentymetrowe na gotowcach i tak trzeba dodatkowo ocieplać jeśli chce się mieć zrobione dobrze) + odpowietrznik i zawór spustowy i garsść elektrod, reasumując nie gorzej niż goły elektromet za 3000zł a w koszcie zbliżonym do 1000zł
    i nie licz raczej w gotowcach na blachę 5mm, trójka jest standardem

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Odnosnie grubosci blachy, nawet jesli daja 3mm blache, czy to jest malo ?
    Kominki czy kotly robia z 4-ki i trwaja latami. Co mialoby sie stac z takim baniakiem ze stali 3mm bo 20-30-40 latach ? Edde, moze jest tak, ze taka blacha 6-8mm to jest grubo na wyrost, zawsze jest lepiej miec wiecej niz mniej, tylko po co ? A moze grubsza blache stosuje sie w zbiornikach na wyzsze cisnienia ? Co ty na to ?
    PROJEKT CZEKOLADA - dom z poddaszem uzytkowym, ok130m2 (200m2 po podlodze) Ocieplony styropian 15cm 0.031, dach welna 18cm+10cm, podloga 15cm styopian. Ogrzewanie parter podlogowka, pietro grzejniki, kociol gazowy kondensacyjny + kominek z plaszczem i buforem ciepla. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem Axia-Vent Kinetic 400m3/h,

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Edde, zwracam honor, chyba wiem o co Ci chodzilo. Rura fi600mm czy 800, dwa denka, krucce i zabawa w spawanie. OK

    Ale sprawa grubosci blachy nie daje mi spokoju. Wzialem na tapete 2 baniaki 800L i 1000L jednego z wymenionych producentow. Ta sama srednica, ta sama budowa tylko wysokosc inna, odpowiednio 208cm i 222cm, czyl roznica wysokosci 14cm, masy 162 i 178kg roznica mas 16kg. 16kg stali odpowada dokladnie objetosci v= 2030cm3 (dwa litry). poniewaz baniaki roznia sie tylko wysokoscia, to wystarczy oblczyc powierzchnie dodatkowego plata stali jaki trzeba dodac do 800-tk by otrzymac 1000L

    Srednica d=80cm h=14cm wiec objetosc v = 3.14x80x14xgrubosc blachy, poniewaz objetosc znamy 2030cm3 to wychodzi ze,

    grubosc blachy to 2030cm3/3500cm2 = 0.58cm czyli 5.8mm, zaloze se ze jest to blacha 6mm !
    Ostatnio edytowane przez devileczek ; 13-01-2013 o 17:15
    PROJEKT CZEKOLADA - dom z poddaszem uzytkowym, ok130m2 (200m2 po podlodze) Ocieplony styropian 15cm 0.031, dach welna 18cm+10cm, podloga 15cm styopian. Ogrzewanie parter podlogowka, pietro grzejniki, kociol gazowy kondensacyjny + kominek z plaszczem i buforem ciepla. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem Axia-Vent Kinetic 400m3/h,

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał devileczek Zobacz post
    Edde , nie gniewaj sie ...

    ....
    ależ zupełnie nie mam zamiaru

    Cytat Napisał devileczek Zobacz post
    Edde , nie gniewaj sie ale sam zarzuciles temat dwoch zbiornikow w tym dwie spirale miedziane 45mb fi18 i 25mb fi15 poj 900L, w cenie 'polowa' tego co elektromet (3000) . Rozumiem wiec, ze te 2 zbiorniki kosztowaly Cie 1500PLN, co jest chyba bzdura.

    ....
    o dwóch zbiornikach wspomniałem bardziej jako ciekawostka niż propozycja dla autora gdyż jemu to nie było potrzebne, nie pamiętam teraz ile mnie miedź kosztowała, ale na pewno mniej niż obecnie bo było to chyba trzy lata temu, założyłem, że jest to połowa elektrometu, przyznam sie bez bicia, ze liczyć i szukac rachunków dla potrzeb tego postu teraz mi się nie chce, w każdym razie uważam, ze błędem jest porównywanie moich dwóch zbiorników takimi jakie są do gołego gotowca

    Cytat Napisał devileczek Zobacz post
    ...

    Nie wiem skad Ty brales material, moze masz dojscie, moze siedzisz w branzy etc. Bardzo Cie prosze moglbys przedstawic szczegolowy przepis na baniak 950L ,skad wziac material ( ten baniak) i za ile, jakie prace zlecales, a jakie robiles sam, tylko prosze nie odsylaj mnie to watku ktory liczy 100 stron zebym sobie poczytal

    A ile Cie kosztowal ten zbiornik z wezownicami ? Czy miedz miales okazyjnie ? Bez sarkazmu i podtekstow, po prostu jestem trochge zazdrosny bo stoje przed faktem kupna baniaka 300 z 2 wezownicami za niecale 2000PLN. Niestety nie mam mozliwosci technicznych ani czasu zeby robic takie rzeczy.
    nie siedzę w branży, zbiorniki znalazłem na allegro po kilku tygodniach rozglądania się, dużo forumowiczów ze wspomnianego wątku w tej samej cenie kupuje std rurę 80-tkę w składach stali czy złomu, zbiorniki gotowe kupiłem po 450zł/szt. zbiorniki z blachy jak pisałem 6/8mm wykonane jako odżelaziacze hydroforowe u schyłku komuny - nigdy nie użyte, fi 80 a nie 60cm, wysokosci nie pamiętam ale coś chyba 1,8-1,9m, żadnych prac nie zlecałem, zrobiłem wszystko sam, a jeśli chcesz się bawić w bufor to, nie chciałbym żebyś mnie źle zrozumiał, ale ten wątek jest naprawdę bardzo pomocny w tym temacie, jest wielu teoretyków z wiedzą ale też i praktyków z doświadczeniem i czasem nie warto popełniać błędów przez innych juz popełnionych
    wracając do kosztów to kosztu miedzi nie pamietam, napewno miałem ja troszkę taniej niż "na półce" w sklepie, coś ok. 22% rabatu plus jakiś jeszcze instalatorski, reszta to duperelki typu zaworki, odpowietrzniki, coneksy, elektrody i prąd. No i kilka paczek wełny na ocieplenie. Zabudowę (stelaż + KG) czy opomiarowanie pomijam, bo to czy w gotowcu czy w samoróbce tak samo jest do wykonania.


    Cytat Napisał devileczek Zobacz post
    Odnosnie grubosci blachy, nawet jesli daja 3mm blache, czy to jest malo ?
    Kominki czy kotly robia z 4-ki i trwaja latami. Co mialoby sie stac z takim baniakiem ze stali 3mm bo 20-30-40 latach ? Edde, moze jest tak, ze taka blacha 6-8mm to jest grubo na wyrost, zawsze jest lepiej miec wiecej niz mniej, tylko po co ? A moze grubsza blache stosuje sie w zbiornikach na wyzsze cisnienia ? Co ty na to ?
    o grubosci blachy wspomniałeś sam, stwierdzając że te galmety itp maja min. 5mm (w co wątpię), ja uważam, ze jeśli za tę sama cenę albo i taniej mogę mieć 6mm zamiast 3mm to wybieram 6mm, ciśnienie mnie nie rusza bo układ mam otwarty i na termomanometrze jedynie 6,5-metrowe parcie słupa wody czyli 0,65bara na zegarku w kotłowni, jesli chcesz sie pobawić w wagi i wymiary to prócz wzorów matematycznych polecam kalkulator , z którego sam czasem do różnych celów korzystam: Przelicznik - Avanti

    a wracając do teg fragmentu wypowiedzi:
    Cytat Napisał devileczek Zobacz post
    ...

    blacha 2mm ? to ile wazylby taki 1000L bufor zakladajac ze powierzchnia takiego baniaka to jakies 5-6m2 ? wg mnie to jakies 100kg ? porownaj to z waga buforow LEMET, GALMET etc. Moze 8-ki nie daja, ale ta 4 czy 5 to jest napewno.
    to zbiornik GALMETU SG(B)1000 waży wg instrukcji 150kg, co pozwala stwierdzić ze jest z max. 3mm blachy.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał devileczek Zobacz post
    Edde, zwracam honor, chyba wiem o co Ci chodzilo. Rura fi600mm czy 800, dwa denka, krucce i zabawa w spawanie. OK

    Ale sprawa grubosci blachy nie daje mi spokoju. Wzialem na tapete 2 baniaki 800L i 1000L jednego z wymenionych producentow. Ta sama srednica, ta sama budowa tylko wysokosc inna, odpowiednio 208cm i 222cm, czyl roznica wysokosci 14cm, masy 162 i 178kg roznica mas 16kg. 16kg stali odpowada dokladnie objetosci v= 2030cm3 (dwa litry). poniewaz baniaki roznia sie tylko wysokoscia, to wystarczy oblczyc powierzchnie dodatkowego plata stali jaki trzeba dodac do 800-tk by otrzymac 1000L

    Srednica d=80cm h=14cm wiec objetosc v = 3.14x80x14xgrubosc blachy, poniewaz objetosc znamy 2030cm3 to wychodzi ze,

    grubosc blachy to 2030cm3/3500cm2 = 0.58cm czyli 5.8mm, zaloze se ze jest to blacha 6mm !
    podaj producenta i typ zbiornika a najlepiej jakiegoś linka to sie razem nad nim popastwimy

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    nie chce byc posadzony o reklame, dane wzialem z www.lemet.pl, zbornk buforowy bez wezownic 800 i 1000L, w podobny sposob sprawdze galmeta elektrometa

    http://www.lemet.pl/_img/2012-08/Kar..._wezownicy.pdf
    PROJEKT CZEKOLADA - dom z poddaszem uzytkowym, ok130m2 (200m2 po podlodze) Ocieplony styropian 15cm 0.031, dach welna 18cm+10cm, podloga 15cm styopian. Ogrzewanie parter podlogowka, pietro grzejniki, kociol gazowy kondensacyjny + kominek z plaszczem i buforem ciepla. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem Axia-Vent Kinetic 400m3/h,

  14. #14

    Domyślnie

    lemet 1000l czyli 178kg
    odejmijmy te np. 18kg na kołnierz stojaka (slaby punkt - brak izolacji od podłoża), krućce, ocieplenie
    mamy jakies 160kg
    nie ma tu wysokości ale z wzoru na V walca mozemy przyjać ze jest to ok. 200cm rury plus dennice
    dennice przeważnie są z ciut grubszej blachy, dla fi80cm wychodzi waga 12kg/szt przy 3mm grubości, 16kg/szt przy 4mm, 20kg/szt przy 5mm
    jeśli przyjmiemy 4mmm dennice to dwie sztuki ważą 32 kg
    na walec zostaje 128kg, z kalkulatora walec 3mm, fi 80cm h 200cm waży 119kg
    9kg uznaję jako błąd obliczeniowy i obstawiam 3mm zbiornik i 4mm (a moze 5?) dennice, bo na 4mm jednak za mało ten zbiornik waży

    galmet wg tej instrukcji: http://www.galmet.com.pl/uploads/fil...k_buforowy.pdf wazy 150kg bez ocieplenia czyli pewnie wykonany tak samo

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Podobne przebadalem zasobnik Galmetu wyszlo mi ze grubosc bachy to 3.98mm, elektromet dla zbiornikow 800 i 1000L ma rozne srednice, wiec trudno oszacowac grubosc ta metoda. Warto zwrocic uwage na te parametry.

    Pojemnosc 800L, srednica zbiornika/masa

    Galmet 79cm/125kg, blacha 4mm ( masa bez ocieplena)
    Elektromet 80cm/150kg
    Lemet 80cm/162kg, blacha 6mm
    PROJEKT CZEKOLADA - dom z poddaszem uzytkowym, ok130m2 (200m2 po podlodze) Ocieplony styropian 15cm 0.031, dach welna 18cm+10cm, podloga 15cm styopian. Ogrzewanie parter podlogowka, pietro grzejniki, kociol gazowy kondensacyjny + kominek z plaszczem i buforem ciepla. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem Axia-Vent Kinetic 400m3/h,

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Eddde , liczysz bardzo niedokladnie. Za duzo szacunkow za malo matematyki. Proponuje Ci eksperyment myslowy. Masz zbiornik 1000L, przecinasz go, odcinasz perscien wysokosci 14cm, spawasz ponowne dennce gorna i masz baniak 800L. Wiedzac ile ten piercien wazy, jaka na srednice i wysokosc mozesz obliczyc grubosc materialu. Zgadza sie ? W ten soposob wychodzi ze Lemet ma 6mm a Galmet 4mm.
    PROJEKT CZEKOLADA - dom z poddaszem uzytkowym, ok130m2 (200m2 po podlodze) Ocieplony styropian 15cm 0.031, dach welna 18cm+10cm, podloga 15cm styopian. Ogrzewanie parter podlogowka, pietro grzejniki, kociol gazowy kondensacyjny + kominek z plaszczem i buforem ciepla. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem Axia-Vent Kinetic 400m3/h,

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Z drugiej strony borac pod uwage obwod takego baniaka i srednice to wychodzi ze powierzchnia zewnetrzna zasobnika to ok 5.5 m2 co daje mase ok 170kg dla blachy 4mm, ciekawe gdzie jest blad ? Moze zadzwonie do nich i zapytam na bezczela. Pryz grubosci 6mm to usialby wazyc ze 260kg, a tyle ne wazy.

    Mozna na to spojrzec w ten soposob, jezeli galmet jest zrobiony z 3mm blachy wazy 125kg, to baniak o tej samej pojemnosci i gabarytach przy 4mm powinien wazyc 33% wiecej czyli jakes ekstra 40kg, czyli cos jak Lemet.

    Edde czy zgodzsz sie ze Galmet jest zrobiony z 3mm a Lemet z 4mm ?
    Ostatnio edytowane przez devileczek ; 13-01-2013 o 19:07
    PROJEKT CZEKOLADA - dom z poddaszem uzytkowym, ok130m2 (200m2 po podlodze) Ocieplony styropian 15cm 0.031, dach welna 18cm+10cm, podloga 15cm styopian. Ogrzewanie parter podlogowka, pietro grzejniki, kociol gazowy kondensacyjny + kominek z plaszczem i buforem ciepla. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem Axia-Vent Kinetic 400m3/h,

  18. #18

    Domyślnie

    ja się mogę zgodzić, co mi szkodzi
    tylko nic to nie wniesie do stwierdzenia z jakiej naprawdę blachy one są, jeśli chcesz konkretnie sie dowiedzieć to tylko telefony do producentów, dystrybutorów, hurtowni, inaczej jak pisałem wcześniej to tylko gdybanie, aczkolwiek moje zgrubne obliczenia przeważnie się z niewielka odchyłką potwierdzały w praktyce

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    No tak, tylko ze Jarecki11 dalej nie wie co ma kupic, jesli nie zdecyduje sie na samorobke. Jak zwykle zeszlismy z tematu, a konkretnej odpowiedzi nie ma
    PROJEKT CZEKOLADA - dom z poddaszem uzytkowym, ok130m2 (200m2 po podlodze) Ocieplony styropian 15cm 0.031, dach welna 18cm+10cm, podloga 15cm styopian. Ogrzewanie parter podlogowka, pietro grzejniki, kociol gazowy kondensacyjny + kominek z plaszczem i buforem ciepla. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem Axia-Vent Kinetic 400m3/h,

  20. #20

    Domyślnie

    a skad wiesz że juz nie ma bufora? przecież wyciągnałeś temat sprzed roku

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony