dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Ustawienie pieca 35kW na trzy domy.

    Witam,
    Od dłuższego czasu bezskutecznie "walczę" z poprawnym ustawieniem mojego pieca. Opadające ręce zdołały napisać ten przydługi manifest o pomoc ;/
    Posiadam piec Heiztechnik EkoDuo 35kW. Ogrzewa on trzy domy o łącznej powierzchni 300 m2.
    Kotłownia znajduje się w domu nr1 (pow.100m2), a do domu nr2 (pow.140m2) i nr3 (pow.60m2) C.O. poprowadzone jest rura proizolka. Do domu nr 2 rura ma ok 40mb, a do domku nr 3 rura ma ok 10mb. Domy są słabo ocieplone.
    Instalacja jest wykonana jaka trzy oddzielne obwody (każdy obwód ma swoja pompę). Przy piecu znajduje się zawór czterodrożny sterowny siłownikiem. Zawór pracuje w trybie pogodowym C.O.
    Oprócz sterownika przy piecu HT-tronic 500, mam też sterownik pomp C.O. do którego podłączone są czujniki temperatury (po dwa dla każdego domu: temp powrotu instalacji C.O. i temp wewnątrz). Sterownik pomp włącza i wyłącza pompę dla danego domu po przekroczeniu zadanej temp wew, dodatkowo dodane jest zabezpieczenie przed zbytnim wychłodzeniem instalacji (pompy zostają włączone jeśli temp w instalacji spadnie poniżej zadanej temperatury).
    Sterownik pomp przeciwdziała także zbytniemy wychlodzeniu się pieca (np gdy dostanie duzo chłodnej wody z dwóch obiegów), wszystkie pompy wylączają się gdy temp pieca spada poniżej 70st


    Poniżej podaje ustawienie serownika pieca.
    term. pok.kotla - nie
    term. pok.zaworu - nie
    tryb pracy dm. - 0
    algorytm pracy - 2
    histereza CO - 2
    nastawa CO max - 85
    nastawa CO min - 35
    czas pracy pod - 10
    czas pauzy pod - 45
    czas dmuchawy podt. - 5
    krotn.podawania - 3
    czas oczekiwania - 14min
    obroty dmuchawy - 4
    obr.dmuch.podt - 2
    tryb pracy zaworu - pogodowy CO
    nastawa -10 - 57
    nastawa 0 - 52
    nastawa +10 - 47
    czas pracy zaworu - 7
    czas pauzy zaworu - 20
    histereza zaworu - 2
    amplituda zaworu - 6


    Temp wew_Maxi, po której wyłącza się pompa w domu nr 2 - 21.4
    Temp wew_Maxi, po której włącza się pompa w domu nr 2 - 20.4
    Temp inst.CO_Maxi, po której włącza się pompa w domu nr 2 - 26 (działa do temp instalacji 27)


    Temp wew_Mini, po której wyłącza się pompa w domu nr 3 - 21
    Temp wew_Mini, po której włącza się pompa w domu nr 3 - 20
    Temp inst.CO_Mini, po której włącza się pompa w domu nr 3 - 26 (działa do temp instalacji 27)


    Do całości dokładam wykresy wszystkich temperatur oraz stanów pomp. Układ w domu nr1 na razie jest odłączony.




    Dmuchawa jest otwarta na ok 2cm (WPA06)
    Gdy chcę zwiększyć moc pieca (poprzez zmniejszenie czasu pauzy np do 35sek to w popielniku mam mnóstwo niespalonego groszku.

    Proszę o pomoc w ustaleniu optymalnych ustawień.
    Przy tych ustawieniach nie mogę osiągnąć zadanych temp w domach, a piec bardzo szybko się wychładza i powoli do temp zadanej dla pieca.
    Szczególnie dziwi mnie praca zaworu ze sterownikiem, który pozwala na tak szybkie wychłodzenie pieca.

    Temp zadana dla pieca to 72'c.

    Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam

    Odpowiedź znajduje się pod tym linkiem: http://www.heiztechnik.pl/index.php?...d=2847&lang=pl

    Pozdrawiam
    Tu była reklama...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony