dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pimpul

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-456
    Posty
    14

    Domyślnie projekt EKSPERT 2 pracownia DOMY W TRADYCJI

    Cześć,
    czy ktoś budował / buduje / ma zamiar budować wg projektu Ekspert 2 ?
    http://img.domywtradycji.pl/project/627/560x373-1-m.jpg
    Pozdrawiam,
    Michał

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pimpul

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-456
    Posty
    14

    Domyślnie

    Nieco go przerobiłem. Kotłownie wywaliłem na tył garażu, na dole sypialka z otwierana ścianą - jak się chce to ma się sypialkę, a jak się nie chce to salon większy. Na poddaszu, nad salonem, nie ma podłogi - dookoła balustrada. Dzięki temu salon nie jest ograniczony niskim sufitem i można np podwiesić hamak
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	66,4 KB
ID:	255201
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	46,6 KB
ID:	255200

    Boję się, że to mocno zmieni wizualnie bryłędomu, na tyle, że już mi się przestanie podobać
    Będę wdzięczny za Wasz komentarz.
    Pozdrawiam,
    M
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	102,5 KB
ID:	255199  
    Ostatnio edytowane przez pimpul ; 16-04-2014 o 21:39

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pimpul

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-456
    Posty
    14

    Domyślnie

    Właśnie zauważyłem, że po moich przeróbkach, wnętrze domu zrobiło się jak w projekcie Galilea

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Nie kupuj projektu gotowego, w którym trzeba zrobić tyle zmian.
    Tu byłaby zmiana długości garażu, co pociągnęłoby za sobą przekonstruowanie dachu (zmieni się kąt albo wysokość, sposób łączenia z zadaszeniem głównej części budynku - to może bardzo mocno wpłynąc na wizualną stronę projektu i masz rację - nie wiadomo, czy będzie Ci się taki dom podobał). Zmieniło się położenie kominów - jak teraz będą przechodzić przez więźbę i dach, czy aby nie w jakimś koszu albo w połowie krokwi? Inne będą otwory okienne, inny obrys budynku. W takim gotowcu architekt musi przerysować wszystkie rysunki. Nie ma sensu tak adaptować.
    Galilea to zdecydowanie lepszy pomysł.

    Ten Ekspert II według mnie nie jest dobrym projektem. Wstępnie na poddaszu jedna łazienka na cztery sypialnie, parter z zakręcającym korytarzem, co powoduje, że ta wejściowa część domu jest ciasna i ciemna, dość wąska kuchnia, drogie okna narożne. Schody zabiegowe - naprawdę nie zmieściłyby się wygodniejsze dwubiegowe ze spocznikiem? Bryła swoim powcinaniem nie sprzyja energooszczędności, są dwa słupy i balkon. Małym plusem jest brak okien pólnocnych, pod warunkiem, że północ jest tam, gdzie boczna ściana garażu - na działki z innym układem stron świata projekt nie będzie odpowiedni.
    Po Twoich zmianach wyszło mnóstwo komunikacji. Duży a nawet bardzo duży przedpokój (nie chcesz wiatrołapu?), wejście do łazienki w sąsiedztwie drzwi wejściowych (zimą to nic miłego być omiecionym lodowatym powietrzem wychodząc z kąpieli w momencie, gdy ktoś z domowników przed chwilą wyszedł lub wszedł. Umiejscowienie kominka poszatkowało przestrzeń, wydzielając dodatkowy kawałek czegoś w stylu korytarza. Powierzchnia salonu patrząc po efektywnym do zagospodarowania prostokącie to zaledwie 9,8m2. Antresola taka trochę nad częścią wypoczynkową, trochę nad jadalnią. Efektowne, ale poczytaj opinie osób posiadających pokoje z antresolami, gdzie mają trochę zbyt chłodno, a gdzie zbyt gorąco. Czy nie lepiej zdecydować się na parter wysokości 2,8-3m? Nie rozumiem żartu z hamakiem. U mnie wisi akurat w najniższym miejscu - przymocowany do podciągu.
    Pokój z otwieraną ścianą - czy to będzie pokój telewizyjny? Sens robienia suwanych czy kilkuskrzydłowych drzwi zależy od tego, czemu miałoby to ewentualne otwieranie służyć - czy faktycznie będzie to jakieś udogodnienie, czy wręcz utrudnienie, gdy na przykład pokój na parterze będzie potrzebny jako sypialnia i przez te drzwi będzie mało ustawny.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pimpul

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-456
    Posty
    14

    Domyślnie

    Dzięki za konstruktywną opinie.
    Przekopałem się przez różne projekty i tak jak ustawienie wewnątrz w wielu podobało mi się bardziej, to akurat ten Ekspert z zewnątrz jakoś do mnie przemówił i na nim starałem się nanosić poprawki.
    Przyjrzałem się jednak tej Galilei i ona jest 'prawie' idealna Zrobiłem już jej przeróbkę i zaraz zamierzam wrzucić w odpowiedni w wątek. Tam też zrobiłem antresole i przesuwaną ścianę. Ale to tam opiszę bardziej i również byłbym wdzięczny za komentarz.
    Pozdrawiam,
    Michał

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Nie ma sprawy. Śledzę cały dział.

    Ekspert faktycznie ma fajne wizualizacje - kolory i materiały w wersji nowocześniejszej niż Galilea. Jednak elewację o wiele łatwiej dostosować do własnego gustu, niż robić tak radykalne przeróbki konstrukcyjne. Nowe wizualizacje może zrobić albo architekt adaptujący (jeśli ma do tego dryg) albo plastyk. Najczęściej panuje wolnoamerykanka, czyli inwestor robi kolory, tynki, dodatki po swojemu.
    Tak więc Twoja Galilea może być z zewnątrz bardziej nowoczesna. Taki zabieg wprowadziły pracownie Archon i Archeton{, żeby zadowolić zarówno klientów lubiących tradycyjny wygląd domu, jak i tych bardziej nowoczesnych.
    Przykłady - jeden projekt, dwie elewacje:




    Ostatnio edytowane przez bowess ; 18-04-2014 o 08:18
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony