dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie Defro akm uni 22kw- wysokie spalanie

    Witam ! Posiadam piec defro akm uni 22kw, palę pelletem. Nie jestem zadowolony ze względu na wysokie spalanie. Nie wiem czy jest to wina złych parametrów ( majstrowałem od września tego roku i nie widzę żadnych rezultatów). Piec pochłania około 60 kg pelletu dziennie, a w mieszkaniu 16 stopni. Do tego są problemy z jego częstym wygaszaniem. Ogrzewam około 80m2. Dom nieocieplony, okna "poniemieckie" jednak zostały uszczelnione.
    Opał jest dobrej jakości. Przy temperaturze powyżej 0 stopni wychodzi średnio 45kg/24h, a przy -10/-20 stopniach piec się wygasza, a w domu około 12 stopni, aż spać nie można w spokoju. Codziennie przestawiam parametry, a rezultatów nie widać. Proszę, aby ktokolwiek z was podzielił się radami jak nastawić piec odpowiednio do temperatury zewnętrznej i aby było ciepło w domu.

    Moje dotychczasowe parametry, które stosowałem na mrozy:
    czas podawania: 5s
    czas przerwy podawania 14s
    czas pracy w podtrzymaniu: 20s
    nadmuch 20%
    temperatura zadana 65C
    temperatura CWU 45C
    przesłona otwarta w 1/3
    nadmuch podczas podtrzymania 20s co 2 minuty
    przerwa podtrzymania 6 min
    Wspomnę iż czasami piec wygaszał się przy takich nastawach.

    Parametry na 0C:
    czas podawania: 10s
    przerwa: 38s
    czas pracy w podtrzymaniu: 40s
    nadmuch 15%
    temperatura zadana 60C
    temperatura CWU 45C
    przesłona otwarta w 1/3
    przerwa podtrzymania 5 min
    nadmuch podczas podtrzymania 10s co 5 min

    Prosze o pilną odpowiedź, ponieważ nie poradzę sobie sam. Szukałem takich tematów jednak nie znalazłem. Z góry dziękuję i pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez KaPi378 ; 23-01-2013 o 13:53

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    ja pale eko groszkiem co prawda ale może spróbuj peletów z innego źródła.

    Spróbuj np podawanie 20 s przerwa 65s (70s) nie mam pojecia jak to zadziała

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablomoc Zobacz post
    ja pale eko groszkiem co prawda ale może spróbuj peletów z innego źródła.

    Spróbuj np podawanie 20 s przerwa 65s (70s) nie mam pojecia jak to zadziała
    Może pan napisze ile dziennie idzie tego ekogroszku? Zastanawiałem się nad kupnem, ale wiele osób odradzało, iż ponoć w kotłowni robi się wielki "syf" .
    Proszę o szybkie odpowiedzi, ponieważ nie zamierzam tracić 2 ton pelletu na miesiąc i mieć w domu 16-17C.

  4. #4

    Domyślnie

    no tak, przy takim zużyciu pójdziesz z torbami. Przykro mi i mam nadzieję, ze opanujesz kociołek. A co na to serwis?? Może mają jakichs serwisantów on-line, lub telefonicznie. mam kocioł na eko Heiztechnik i tam jest infolinia telefoniczna. Zawsze można poradzić się gościa co do swoich ustawień
    piotr

  5. #5

    Domyślnie

    Serwis był. tzn przyjechał facet od defro. Ustawił wszystko jak według niego powinno być, wytłumaczył co i jak. Przy jego ustawieniach poszły ponad 4 worki/24h.. Do serwisu nie dzwoniłem, nawet nie wiem czy takowy jest, ponieważ wolałbym dowiedzieć się od forumowiczów ( doświadczonych palaczy ) jakie mają parametry. Uważam, że pomoc infolinii na nic by się tu nie zdała.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    jak bym ja ustawił piec według instrukcji to fakt, paliło by się ale węgiel by się nie dopalał i palił by dużo. Z tymi ustawieniami co napisałem pali się i nie gaśnie. Co do spalania to we wtorek rozpaliłem piec jak było 10 st w domu (do mnie zamieszkały jeszcze) w 30 godzin rozgrzał dom do 21 st i chodzi na podtrzymaniu ( jak spadnie temp o 0,3 st to podgrzewa do 21). Przez te 30 godzin spalił 60 kg groszku (co jest zrozumiałe bo chodził non stop grzejąc dom) wczoraj wieczorem wsypałem dwa worki i dzis rano sprawdzałem ledwo ledwo ubyło. Wieczorkiem napisze ile spalił w dobe. W grudniu na niedopracowanych ustawieniach palił 20 - 25 kg na dobe około.

  7. #7

    Domyślnie

    Niesamowite rezultaty, 25kg/ 24h w porównaniu do moich. Ile wynosi temperatura pieca i jakie pan ma wszystkie parametry tzn.: zadama tem co, cwu, czas pracy w podtrzymaniu, przerwa podtrzymania, nadmuch?

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaPi378 Zobacz post
    Niesamowite rezultaty, 25kg/ 24h w porównaniu do moich. Ile wynosi temperatura pieca i jakie pan ma wszystkie parametry tzn.: zadama tem co, cwu, czas pracy w podtrzymaniu, przerwa podtrzymania, nadmuch?
    Witam. Kolego, Twój piec nie będzie dobrze palił pelletu. Wszelkie zapewnienia sprzedawcy możesz o kant d..y otłuc. Najlepiej wyjdziesz spalając przyzwoity miał, ale teraz to możesz mieć problem z zakupem suchego. Mokry będzie Ci się wieszał w koszu. Najlepiej sobie pomieszaj dobry miał z przyzwoitym ekogroszkiem.

  9. #9

    Domyślnie

    Co masz na myśli pisząc, że mój piec nie będzie dobrze spalał pelletu? Dlaczego? Co do miału i ekogroszku mam jedno bardzo ważne pytanie, mianowicie : czy w kotłowni będzie dużo czarnego pyłu ? Zależy mi głównie na czystości, ponieważ nie chcę za każdym podłożeniem do pieca, czy nawet zerknięciem do kotłowni wychodzić cały brudny.

  10. #10

    Domyślnie

    KaPi, nie masz pojęcia o użytkowaniu kotła zasilanego węglem. Pył i syf to owszem, ale przy obsłudze zwykłego smieciucha, gdzie codziennie musisz wygarnąć, rozpalić, podkładać. Podam Ci na swoim przykładzie. Palę czeskim eko. zasobnik 150kg wystarcza teraz na 9 dni. 9 dni nie podkładasz, nie wybierasz popiołu, ni czyscisz pieca. Lubie sobie min. raz dziennie zajrzeć co tam słychać w kotłowni, lookne sobie do pieca. Jak sie kończy opał, zasypuje nowym, wybieram popiół z popielnika (najczęściej bezposrednio do worka po eko, srobakiem skrobnę z grubsza wnętrze kotła. Po tych zabiegach biorę szmatkę i płyn uniwersalny w dłoń i przecieram kociołek, zasobnik CWU i kilka mebelków, które stoją w kotłowni. Póżniej wiaderko z wodą i mop w dłoń, zmywam podłogę. Całość powiedzmy 30-40 minut raz na 9 dni w sezonie grzewczym, poza sezonem raz na 35 dni. Nie jest to chyba szczyt wysiłku dla normalnego człowieka prawda??
    A bajki o syfie w kotłowni, to Ci może opowiadać handlarz teoretyk z rozzdwojeniem jażni o nicku Arturo72 vel ArturWii, który to sprzedaje PC, o węglu opowiada niestworzone rzeczy, a w domu ogrzewa kozą....na węgiel
    piotr

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaPi378 Zobacz post
    Co masz na myśli pisząc, że mój piec nie będzie dobrze spalał pelletu? Dlaczego? Co do miału i ekogroszku mam jedno bardzo ważne pytanie, mianowicie : czy w kotłowni będzie dużo czarnego pyłu ? Zależy mi głównie na czystości, ponieważ nie chcę za każdym podłożeniem do pieca, czy nawet zerknięciem do kotłowni wychodzić cały brudny.
    Bo Twój palnik i kocioł się do tego nie nadaje. Do pelletu są specjalne palniki. Twój daje radę go spalić, ale jak sam widzisz nieefektywnie. Poza tym za cenę dobrego pelletu kupisz dobry ekogroszek o wartości opałowej o połowę wyższej od pelletu. Nie nabrudzisz jakoś dużo więcej, niż przy pellecie, a na pewno rzadziej. Spalisz co najmniej połowę mniej, to i pracy mniej włożysz. Jak chciałeś palić pelletem, to trzeba było jakiegoś Kostrzewę czy coś sobie kupić, może miałbyś lepsze wyniki.

  12. #12

    Domyślnie

    Zastanowie się nad paleniem groszkiem lub miałem na nowy sezon grzewczy. Teraz mam kupionych 5 ton pelletu i liczę, że mi starczy do końca tego sezonu . Ponadto nie chciałbym wrzucać do pieca codziennie ponad 60 kg. Z tego co widzę wszyscy z wypowiadających się do tej pory, nie palą pelletem Jest ktoś kto może mi podać swoje parametry, nastawy itp. odpowiednie do właśnie tego typu opału?

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaPi378 Zobacz post
    Zastanowie się nad paleniem groszkiem lub miałem na nowy sezon grzewczy. Teraz mam kupionych 5 ton pelletu i liczę, że mi starczy do końca tego sezonu . Ponadto nie chciałbym wrzucać do pieca codziennie ponad 60 kg. Z tego co widzę wszyscy z wypowiadających się do tej pory, nie palą pelletem Jest ktoś kto może mi podać swoje parametry, nastawy itp. odpowiednie do właśnie tego typu opału?
    rób jak chcesz, ale ja bym kupił ze cztery worki groszku i spróbował, jak wyjdzie lepiej to sprzedaj pellet i kup groszek

  14. #14

    Domyślnie

    Sprzedanie pelletu nie wchodzi w gre. Narazie chcę ustawić piec, aby jak najwięcej zaoszczędzić. Ma ktoś jakieś pomysły? A z groszkiem pobawie się może w następnym sezonie.

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    a nie szukałeś na necie jakiegoś wątku na temat ustawień twojego pieca ?

  16. #16

    Domyślnie

    Wiadome, że szukałem i to kilkakrotnie. Jednak większość użytkowników tego kotła pali miałem lub ekogroszkiem. O paleniu pelletem jest strasznie mało informacji, a jeżeli jakieś są to niekompletne. Założyłem temat, ponieważ nie uzyskałem odpowiedzi. Wiele osób pisze, że spala im 10,15kg/ 24 h pelletu, ale na piecu mają 55C- wiadome, że z taką zadaną tem. nie nagrzeję domu. Mam 7 grzejników żeliwnych. W jednym żeberku mieści się 3-4l wody czyli łącznie piec musi ogrzać około 400l . I oto nasuwa mi się pytanie: czy warto by było zamienić żeliwo na stal? Dzisiejsze, nowoczesne grzjeniki mieszczą w sobie kilka litrów wody. Wydaje mi się, że nagrzanie 400l, a 50l to ogromna różnica dla pieca zarówno w kwestii dobowego spalania jak i osiągnięcia zadanej temperatury.

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    co do grzejników to stalowe te dzisiejsze mają lepszą wydajność. Większą powierzchnią oddają ciepło. Ja mam na piecu temp zadaną 56 st i grzeje elegancko. Spalanie mam juz na poziomie 20 kg/ dobę. Trochę ci się dziwię że zdecydowałeś się palić peletem zamiast eko. Eko ma większą wartość opałową a cena ta sama.

    Musisz spalić to co masz i spróbować eko. Zresztą ja juz bym spróbował parę worków wsypac

  18. #18

    Domyślnie

    Z 56C to bym mógł w lato podgrzewać na wieczór Nie mam ocieplanego mieszkania, przez okna ucieka też dużo ciepła, dlatego piec musi się napracować. Nawet jeżeli na piecu masz 56C to na ile ustawiony jest mieszacz? ( w skali od 1-10 )

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    tzn jaki mieszacz ? chodzi ci o pompkę CO ? startuje na 55 st.

    ps. przy nieocieplonej chałupie i starych oknach chyba cieżko będzie uzyskać jakiś przyzwoity wynik
    125 m2 ; 15cm styropian ; 25 cm wełna ; 60 m2 podłogówki ; Dach - Ruukki Classic

  20. #20

    Domyślnie

    Nie, chodzi mi o takie pokrętło coś jak na grzejnikach tylko posiada większa skale. Mam to przy piecu pod pompą CO. Reguluje się tym ilość temperatury z pieca puszczaną na wszystkie grzejniki.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony