dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 49

Temat: Oknoplast, dako, drutex

WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bolen89

Domyślnie Oknoplast, dako, drutex

Witam, mam wycenę od tych trzech producentów:

Oknoplast:
    Winergetic Premium szyba dwukomorowa 3/16/3/16/3 U=0,6 profil Veka 7-mio komorowy o szerokości 82mm kolor jednostronny cena 13000zł
    http://www.oknoplast.com.pl/okna/rod...ien/winergetic

Dako:
    DPT-90 szyba dwukomorowa 4/16/4/16/4 U=0,6 profil Veka 6-cio komorowy z klinem docieplającym o szerokości 90mm kolor jednostronny cena 11200zł
    http://www.dako.eu/article,1,89,707

Drutex:
    Iglo energy szyba dwukomorowa 4/18/4/18/4 U=0,5 profil drutex 7-mio komorowy o szerokości 82mm kolor jednostronny cena 10400zł
    http://www.drutex.pl/pl/oferta/okna/...lo-energy.html

I tu mam pytanie czy opłaca się dopłacić do oknoplastu? Co sądzicie o nowych oknach drutexu? Profil widać że skopiowany od oknoplastu.

Domyślnie

Drutexa bym sobie odpuścił a w Dako dopłacił do ciepłej ramki, gdyż w standardzie jej nie mają

3. Jak wybrać dobre okna? Te parametry mają znaczenie przy zakupie okien Remont starego domu. Wymiana okien WIDEO: Nowość - drzwi do domów pasywnych i bramy garażowe Hörmann Drzwi wejściowe, czyli jak dobrać drzwi zewnętrzne

Domyślnie

A mógłbyś/mogłabyś pokazać dla porównania skany tych ofert?

Bolen89

Domyślnie

Niestety tylko w oknoplaście dostałem wydruk oferty a w pozostałych wycena została napisana długopisem na kartce papieru co do ciepłej ramki to u pierwszego producenta musiałbym dopłacić 700zł w dako 500zł a w drutexie nie chciał albo nie potrafił powiedzieć ile to będzie kosztowało...

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ostap

Domyślnie

Osobiście to wolałbym porównywać konkrety a tych trochę brak. Podałeś U szyby ale nie wiadomo jakie jest U profilu i U ramki.
    Bez tych informacji nie wiadomo jakie jest konkretne U dla całego okna - a raczej na pewno jest inne wśród tych trzech producentów.
    Poza tym nie bardzo wiem jak można nie podać klientowi ceny z ciepłą ramką - cóż to za sprzedawca.

Domyślnie

jak można produkować pakiety 3 szybowe bez ciepłej ramki..... co to za producenci

Bolen89

Domyślnie

w sumie to u żadnego producenta u którego byłem nie proponowali mi ciepłej ramki w standardzie z pakietem 3 szybowym. Co sądzicie o tym nowym produkcie firmy drutex? cena wydaje się korzystna tylko jak z ich jakością? A jeśli chodzi o sprzedawcę drutexa to dziwny gość ale gdyby wybór padł na tego producenta to poszukał bym zdecydowanie innego przedstawiciela. Będę wdzięczny za każdą opinie na temat tych trzech producentów.

Domyślnie

Z tych trzech, które podałeś ja wybrałbym Dako. Dopłać do ramki Swisspacer. Produkt ogólnie OK .
    Nie sugeruj się czasem Uw, które podaje Oknoplast, bo ----tutaj cytat z innego forum "Jednym ze sposobów jest wyznaczanie współczynnika Uw metodą obliczeniową zgodnie z normą PN-EN ISO 10077-1. Obliczenia dokonuje się m.in. dla okna referencyjnego o wymiarach 1230 x 1480mm i takie wartości przenikalności cieplnej podawane są w naszym systemie, w celu ujednolicenia danych obliczeniowych. Na życzenie klienta wykonujemy obliczenia współczynnika Uw dla każdego okna indywidualnie.
    pozdrawiam
    Monika Sosnowska-Rainer
    Specjalista ds. PR
    OKNOPLAST"
    Mam nadzieję, że Pani Monika się nie obrazi

O. ma w standardzie ramkę aluminiową, a ta ich "ciepła" to zwykła ramka stalowa.

Iglo Energy - jak wiadomo z reklam to najlepsze okna (i najcieplejsze)

Ostap

Domyślnie

Jak możesz to skontaktuj się z tymi osobami od wycen i wybierz któreś twoje okno i poproś o podanie Uw dla tego konkretnego okna - ciekawe jakie będą różnice.

marmax

Domyślnie

W Dako wyceń sobie jeszcze szybę 4/18/4/18/4 Ug=0,5 cena powinna być zbliżona do Ug=0,6 - jedyny minus to przy pakiecie 48mm wąska 6mm listwa przy szybie. Jeżeli żaden ze sprzedawców nie zaproponował ciepłej ramki to duży minus każdemu.

Oknoplast od kilku lat zrezygnował z podawania współczynnika Uw dla każdego okna, bez ciepłej ramki małe okna mają Uw na poziomie 1,1, a wiadomo marketing działa. No i te 3mm szyby, zaczyna się odchudzanie.

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    finlandia

Kod pocztowy
    08-110

Domyślnie

Cytat Napisał Bolen89 Zobacz post
    .... A jeśli chodzi o sprzedawcę drutexa to dziwny gość ale gdyby wybór padł na tego producenta to poszukał bym zdecydowanie innego przedstawiciela. .
    Faktycznie przy tym producencie warto bardziej przyłożyć się do sprawdzenia sprzedawcy. Tanie okna sprzedają "tanie" punkty i czasem nie mają pojęcia o dobrych rzeczach.
    A dodatkowo Drutex czyści forum z nieprzychylnych sobie wątków (jeszcze w tym tygodniu znikł stąd jeden - o reklamacji z Elbląga... ) Nie są to zagrania fair play.

Bolen89

Domyślnie

Co do szyb 3mm w to czy taka szyba nie będzie bardziej narażona na uszkodzenie np przy jakichś wichurach lub gradzie? Wydaje mi się że 3mm to jednak trochę mało szczególnie przy większych przeszkleniach takich jak okno balkonowe czy tarasowe.

Domyślnie

Wydaje mi się, że 3 mm szyby są już hartowane, przynajmniej przy większych przeszkleniach, a taka szyba będzie mocniejsza niż 4 mm.

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    finlandia

Kod pocztowy
    08-110

Domyślnie

Oj chyba tylko Ci się wydaje Może takie możliwości są. Jedna z pierwszych firm która stosuje u siebie szyby 3mm do większych przeszleń używa już zwyyczajnych szyb 4mm.

Bolen89

Domyślnie

Hmm... skłaniam się coraz bardziej ku ofercie dako, cena korzystna i co do jakości to słyszałem dużo pozytywnych opinii ale mają wyłącznie niezlicowany profil... okucia firmy winkhaus również są chwalone. Tak jak pisał marmax wycenię jeszcze szybę 4/18/4/18/4 i obowiązkowo ciepła ramka. Jeszcze mam pytanie co do montażu warstwowego, czy mógłbym wykonać go samodzielnie po zwykłym montażu na piance? Wcześniej przygotuje otwory okienne czyli wyrównam wszystkie bruzdy i zamuruje dziury w pustakach. Czy ciepły montaż będzie poprawnie wykonany jeśli przykleję taśmy po standardowym montażu?

Domyślnie

Napisz nam potem jaka kwota wyszła w Dako z tą szybą 0,5.

Montaż warstwowy możesz wykonać potem, tylko będzie ci ciężko nakleić taśmę wewnątrz pomiędzy zawiasem a krawędzią okna. Potem musisz to jeszcze zatynkować co spowoduje, że tynk będzie przy samym zawiasie i będzie go ciężko estetycznie wykończyć

finlandia

Kod pocztowy
    08-110

Domyślnie

W tej sytuacji bym już się dogadał z montażystami - Inwestor kupuje folie (jak się pogodzi z majstrami to i nakleja) a całą resztę pracy przy wykończeniu tego montażu spada na Klienta.
    Jako Wykonawca idący na rękę na to mógłbym się zgodzić, ale też zaznaczyłbym, że klejenie taśm to odpowiedzialna sprawa i w tej niepozornej czynności leży klucz do osiągnięcia celów, jakie ma dać warstwowy montaż.

DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Dzielnica
    Górzysta

Domyślnie

Ja też się zdecydowałem na Dako. Nie dość, że najtańsza oferta spośród Oknoplastu, Okno Plusa, Pagen, nawet tańsza od ofert konkurencji na zwykłych profilach 73mm.
    DPTS90, 3 uszczelki, ciepła ramka, klamka Secustic, ale zastanawia mnie szyba: Climatop Ultra N 4x14x4x14x4 Ug=0,6 Ar EN673 ? Tutaj wszyscy piszą o szybach z przestrzenią 16 czy nawet 18, więc nie wiem czy to nie pomyłka, na stronie producenta szyb takiego modelu nie znalazłem. 78,4mb ościeżnic i 26m2 powierzchnia szyb. Dużo FIXów, kilka okien tylko uchylnych i tylko 5 RU, za to 12 000 z montażem.
    Ostatnio edytowane przez K160 ; 26-01-2013 o 13:41
    Buduję samemu: 180m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,6; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; dach z odzyskiem ciepła spod połaci; kocioł CO w kuchni z płytą do gotowania i szybą; To wszystko za 140 000zł.
    Sprzedam stare siedlisko ponad 1ha http://forum.muratordom.pl/showthread.php?211041

Bolen89

Domyślnie

K160 masz chyba rację a byłem przekonany że to szyba 4/16/4/16/4. Teraz dokładnie przyjrzałem się stronie producenta i nie widzę nigdzie innej szyby niż 4/14/4/14/4. Dopytam jeszcze u przedstawiciela jak wygląda sytuacja z tymi szybami. Będę musiał zapytać również o ten montaż folii we własnym zakresie podczas prac montażowych. Było by to chyba najlepsze rozwiązanie. Dziękuję wszystkim za rady i opinie

Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Kod pocztowy
    94-234

Domyślnie

Cytat Napisał michcio0711 Zobacz post
    Wydaje mi się, że 3 mm szyby są już hartowane, przynajmniej przy większych przeszkleniach, a taka szyba będzie mocniejsza niż 4 mm.
    3 mm hartowane są silniejsze na liniową charakterystykę uderzenia/obciążenia od 4 mm nie hartowanych. ale cenowo drozej wyjdzie niż 4 mm niehartowane.
    3 mm szkło to siatka statyki pokazuje największy gabaryt 750 mm x 1500 mm także wszystko co wyżej co najmniej 4 mm.
    Grubość 3 mm hartowana to najczęściej spotyka się w meblach IKEA
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia