dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1173 z 1567
Pokaż wyniki od 23.441 do 23.460 z 31327
  1. #23441

  2. #23442
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Zdaje się że sprzedajesz Drutex (mówisz o tym w innym temacie), wiec może Ty powiedz?
    Fin masz mój głos na http://www.youtube.com/watch?v=sbuba394jn8 forum

  3. #23443
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    michalr.

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-338
    Posty
    6
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam! Co sądzicie o oknach z KRISPOLA FEN 76 i FEN 92. Zastanawiam się nad tym produktem,...
    Na profilu Salamandra to robią...; proponują w miarę dobrą cenę-ale moze dlatego, że i rolety i do tego jeszcze brama...
    Co Wy byście polecili? Co lepsze - drewno czy PCW? Z góry wielkie dzięki za info i pomoc.

  4. #23444
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Dobra cena czyli rozumiem, że sprawdzone ceny na bazie różnych ofert.
    Jakie to są różnice wartościowo ?
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  5. #23445
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Pytanie do znawców - praktyków.
    Architekt wymyślił, Inwestor przyklepał tego typu konstrukcję: Ściana ze szkła wewnątrz pomieszczenia ( biuro sporej firmy, duża powierzchnia ) zdobionego aplkacjami drewnianymi po obu stronach tafli ( chodzi o długie drewniane, naturalne aleokorowane kłody przecięte wzdłuż osi na pół ), które to połówki trzeba zamontować po obu stronach tafli szkła via otwory wywiercone w szkle.
    Czego użyć - chodzi mi o jakieś łączniki,które umożliwią rozmontowanie tego drewna kiedyś tam i jego renowację ( oczyszczenia i takie tam). Oczywiście łączenie nie może być widoczne z zewnątrz.
    Standard to nawierty nieprzelotowe w kłodach, kołki drewniane + na klej i już. Tak jak w meblach. Ale tego później nie da się rozmontować "bezkrwawo".
    Macie jakiś pomysł w kontekście łączników - mogą być stalowe a średnica trzpienia do 25 mm
    Ciężarem kłód nie sugerujcie się bo otwory co 30 cm zdublowane w pionowej osi na szerokości 1,5 mb rozłożą sporą masę.

    Myślę o takich systemach jakie występują w lustrach z ramą - kołekhakowy w ścianę a w ramie lustra gniazdo pod hak. Rama lustra licuje z powierzchnią ściany. Tylko gdzie kupić takie gniazda ?
    A może macie inne pomysły ? Taśmy klejące dwustronne też odpadają
    Ostatnio edytowane przez Charlie ; 25-01-2013 o 08:33
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  6. #23446
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    michalr.

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-338
    Posty
    6
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Hmmm.. różnica ok. 3-4 tys. na całości okien....
    A co lepsze - PCW czy DREWNO????

  7. #23447
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Charlie - a może nie skupiać się na łączeniu tych kłód do szyby - jeśli drewno nie będzie idealnie wysuszone i choć odrobinę wysezonowane - zacznie się wyginać a będąc związane ze szkłem wcześniej czy później szkło nie wytrzyma - pracujące drewno to siły niewyobrażalne
    Może skupić się na powiązaniu bel z podłogą i sufitem pozostawiając szkło swobodnie między kłodami?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #23448
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalr. Zobacz post
    Hmmm.. różnica ok. 3-4 tys. na całości okien....
    A co lepsze - PCW czy DREWNO????
    A pod jakim względem chcesz ocenić "lepszość"?

  9. #23449
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Charlie - a może nie skupiać się na łączeniu tych kłód do szyby - jeśli drewno nie będzie idealnie wysuszone i choć odrobinę wysezonowane - zacznie się wyginać a będąc związane ze szkłem wcześniej czy później szkło nie wytrzyma - pracujące drewno to siły niewyobrażalne
    Może skupić się na powiązaniu bel z podłogą i sufitem pozostawiając szkło swobodnie między kłodami?
    Drogi Jarku
    Szkło hartowane da radę - wytrzymałość na zginanie 120 N/mm2 ; wytrzymałość na ściskanie 700 - 900 N/mm2. Jeśli nie za dużo Ci to mówi to uwierz mi, że da radę.

    Co do drewna to też się nie martw bo napewno surówki nie mam zamiaru użyć tylko z 17% wilgotnością dodatkowo w odpowiedni sposób zabezpieczone powierzchniowo +lakier bezbarwny.

    Co prawda nie będzie to kantówka tylko masyw ale ma to swój urok w momencie powstawania szczelin - Architekt ma wizję, Klient iluminuje w tym samym kierunku w związku z tym sam wiesz, że trzeba spełniać marzenia

    Potrzebuję wiedzieć gdzie taklie konsole kupić o jakich pisałem - lustra wiesza się w ten sposób, że kołek hakowy w ścianę a w ramie zamontowana jest taka konsola w którą wchodzi hak i rama licuje ze ścianą.
    Nawet kuźwa niewiemjak to się nazywa nie mówiąc już gdzie to kupić.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  10. #23450
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalr. Zobacz post
    Hmmm.. różnica ok. 3-4 tys. na całości okien....
    A co lepsze - PCW czy DREWNO????
    Dla mnie DREWNO - jak masz kasę dwa razy większą niż na PVC to kupuj ale od dobrego producenta.
    Śmiało śmigaj po drewno tutaj:
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 24-09-2015 o 00:19
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  11. #23451
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    michalr.

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-338
    Posty
    6
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Uuuu... dzięki, Charlie - juz patrzę.... A o tych z Krispola gdzieś słyszałeś?
    Mam jeszcze ofertę na PCW Veka Optimal Black 84/70 i Veka Alphaline 90+?
    Jakie opinie na ich temat???
    Będę b. wdzięczny za pomoc...

  12. #23452
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    michalr.

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-338
    Posty
    6
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A może jakieś namiary na solidną firmę z okolic Poznania....?

  13. #23453
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalr. Zobacz post
    Uuuu... dzięki, Charlie - juz patrzę.... A o tych z Krispola gdzieś słyszałeś?
    Mam jeszcze ofertę na PCW Veka Optimal Black 84/70 i Veka Alphaline 90+?
    Jakie opinie na ich temat???
    Będę b. wdzięczny za pomoc...
    Jak już PVC to VEKA 90+ lub Schueco Si 82 . Profile na miarę XXI wieku. Są też inne ale do tych mam zaufanie.
    Jest tu na forum bardzo dobry sprzedawca i montażysta z Twojego regionu, nick "witek86".
    Skontaktuj się z człowiekiem i do przodu.
    Ostatnio edytowane przez Charlie ; 25-01-2013 o 11:56
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  14. #23454
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.595

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Jak już PVC to VEKA 90+ lub Schueco Si 82 . Profile na miarę XXI wieku. Są też inne ale do tych mam zaufanie.....
    Profile z żywotnością 8-10 lat budzą zaufanie ?

    Cytat Napisał Charlie
    P.S. jeśli już PVC to jak najgrubsze profile np. typu Alphaline czy Schueco Si 82.One jeszcze jako tako w naszej strefie klimatycznej sprawdzają się w skali 8 - 10 lat.

  15. #23455
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bolen89

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    6

    Domyślnie Oknoplast, dako, drutex

    Witam, mam wycenę od tych trzech producentów:

    Oknoplast:
    Winergetic Premium szyba dwukomorowa 3/16/3/16/3 U=0,6 profil Veka 7-mio komorowy o szerokości 82mm kolor jednostronny cena 13000zł
    http://www.oknoplast.com.pl/okna/rod...ien/winergetic

    Dako:
    DPT-90 szyba dwukomorowa 4/16/4/16/4 U=0,6 profil Veka 6-cio komorowy z klinem docieplającym o szerokości 90mm kolor jednostronny cena 11200zł
    http://www.dako.eu/article,1,89,707

    Drutex:
    Iglo energy szyba dwukomorowa 4/18/4/18/4 U=0,5 profil drutex 7-mio komorowy o szerokości 82mm kolor jednostronny cena 10400zł
    http://www.drutex.pl/pl/oferta/okna/...lo-energy.html

    I tu mam pytanie czy opłaca się dopłacić do oknoplastu? Co sądzicie o nowych oknach drutexu? Profil widać że skopiowany od oknoplastu.

  16. #23456
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    To dużo jak na dobrą jakość po intensywnym użytkowaniu okien z kształtowników PVC - np. skrzydło drzwi balkonowych na werandzie z wyjściem na ogród. 20 razy otwierane i zamykane w ciągu dnia.. Ja jestem tak częstym użytkownikiem takiej konstrukcji. To jest min.7300 rocznie pełnych cykli ( otwarcie + zamknięcie ) co w skali 10 lat daje 73.000,00 cykli. Cykli klamki jeszcze więcej bo dochodzi uchył na tym samym skrzydle.
    Także nie jest źle - Stary, jak na plastik.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  17. #23457

    Domyślnie

    Drutexa bym sobie odpuścił a w Dako dopłacił do ciepłej ramki, gdyż w standardzie jej nie mają

  18. #23458

    Domyślnie

    A mógłbyś/mogłabyś pokazać dla porównania skany tych ofert?

  19. #23459
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bolen89

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    6

    Domyślnie

    Niestety tylko w oknoplaście dostałem wydruk oferty a w pozostałych wycena została napisana długopisem na kartce papieru co do ciepłej ramki to u pierwszego producenta musiałbym dopłacić 700zł w dako 500zł a w drutexie nie chciał albo nie potrafił powiedzieć ile to będzie kosztowało...

  20. #23460
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ostap

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Biała Podlaska
    Posty
    235

    Domyślnie

    Osobiście to wolałbym porównywać konkrety a tych trochę brak. Podałeś U szyby ale nie wiadomo jakie jest U profilu i U ramki.
    Bez tych informacji nie wiadomo jakie jest konkretne U dla całego okna - a raczej na pewno jest inne wśród tych trzech producentów.
    Poza tym nie bardzo wiem jak można nie podać klientowi ceny z ciepłą ramką - cóż to za sprzedawca.

Strona 1173 z 1567

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony