dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1174 z 1568
Pokaż wyniki od 23.461 do 23.480 z 31350
  1. #23461

    Domyślnie

    jak można produkować pakiety 3 szybowe bez ciepłej ramki..... co to za producenci

  2. #23462
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bolen89

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    6

    Domyślnie

    w sumie to u żadnego producenta u którego byłem nie proponowali mi ciepłej ramki w standardzie z pakietem 3 szybowym. Co sądzicie o tym nowym produkcie firmy drutex? cena wydaje się korzystna tylko jak z ich jakością? A jeśli chodzi o sprzedawcę drutexa to dziwny gość ale gdyby wybór padł na tego producenta to poszukał bym zdecydowanie innego przedstawiciela. Będę wdzięczny za każdą opinie na temat tych trzech producentów.

  3. #23463

    Domyślnie

    Z tych trzech, które podałeś ja wybrałbym Dako. Dopłać do ramki Swisspacer. Produkt ogólnie OK .
    Nie sugeruj się czasem Uw, które podaje Oknoplast, bo ----tutaj cytat z innego forum "Jednym ze sposobów jest wyznaczanie współczynnika Uw metodą obliczeniową zgodnie z normą PN-EN ISO 10077-1. Obliczenia dokonuje się m.in. dla okna referencyjnego o wymiarach 1230 x 1480mm i takie wartości przenikalności cieplnej podawane są w naszym systemie, w celu ujednolicenia danych obliczeniowych. Na życzenie klienta wykonujemy obliczenia współczynnika Uw dla każdego okna indywidualnie.
    pozdrawiam
    Monika Sosnowska-Rainer
    Specjalista ds. PR
    OKNOPLAST"
    Mam nadzieję, że Pani Monika się nie obrazi

    O. ma w standardzie ramkę aluminiową, a ta ich "ciepła" to zwykła ramka stalowa.

    Iglo Energy - jak wiadomo z reklam to najlepsze okna (i najcieplejsze)

  4. #23464
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ostap

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Biała Podlaska
    Posty
    235

    Domyślnie

    Jak możesz to skontaktuj się z tymi osobami od wycen i wybierz któreś twoje okno i poproś o podanie Uw dla tego konkretnego okna - ciekawe jakie będą różnice.

  5. #23465
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marmax

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    214

    Domyślnie

    W Dako wyceń sobie jeszcze szybę 4/18/4/18/4 Ug=0,5 cena powinna być zbliżona do Ug=0,6 - jedyny minus to przy pakiecie 48mm wąska 6mm listwa przy szybie. Jeżeli żaden ze sprzedawców nie zaproponował ciepłej ramki to duży minus każdemu.

    Oknoplast od kilku lat zrezygnował z podawania współczynnika Uw dla każdego okna, bez ciepłej ramki małe okna mają Uw na poziomie 1,1, a wiadomo marketing działa. No i te 3mm szyby, zaczyna się odchudzanie.

  6. #23466
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bolen89 Zobacz post
    .... A jeśli chodzi o sprzedawcę drutexa to dziwny gość ale gdyby wybór padł na tego producenta to poszukał bym zdecydowanie innego przedstawiciela. .
    Faktycznie przy tym producencie warto bardziej przyłożyć się do sprawdzenia sprzedawcy. Tanie okna sprzedają "tanie" punkty i czasem nie mają pojęcia o dobrych rzeczach.
    A dodatkowo Drutex czyści forum z nieprzychylnych sobie wątków (jeszcze w tym tygodniu znikł stąd jeden - o reklamacji z Elbląga... ) Nie są to zagrania fair play.

  7. #23467
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar diodonna
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    obrzeże stolicy
    Kod pocztowy
    05-220
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary Zobacz post
    Profile z żywotnością 8-10 lat budzą zaufanie ?

    CZYTAJĄC TEN WĄTEK WIDZĘ, ŻE POJAWIŁO SIĘ ZNACZENIE POSIADANIA WENTYLACJI MECHANICZNEJ LUB GRAWITACYJNEJ.
    Mam grawitacyjną.

    Co myślicie o wyborze stolarki okiennej z grupy:

    WINERGETIC PREMIUM- Oknoplast,
    http://www.oknoplast.com.pl/okna/rod...ien/winergetic

    Euro-Design 86 Plus- Rehau,
    http://www.rehau.com/PL_pl/budownict...tml?tab=463600

    Ideal 8000-Aluplast,
    http://www.aluplast.com.pl/index.php...g&kategoria=36

    Gealan-
    http://s9000.gealan.de/site/vorteile.php?lang=pl


    Schueco-Schüco Corona SI 82 Cava.
    http://www.schueco.com/web/pl/privat...ststofffenster


    Salamander oraz Brugman chyba nie mają takiego profila- 6 komór, 3 uszczelki, profil skrzydła i ościeżnicy ok 83mm?
    Ostatnio edytowane przez diodonna ; 25-01-2013 o 22:53

  8. #23468
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wentylacja mechaniczna jest jakimś wyznacznikiem zakladanego poziomu energooszczędności. Jeśli ją masz, to faktycznie nie wypada się rozglądać za jakimiś tańszymi oknami.

    Brugman ma Salamandra, a Salamander ma bluEvolution (rama 92mm).
    Masz już zawieszoną poprzeczkę - to teraz rozglądaj się za jakimś uznanym producentem i montażystą.

  9. #23469
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bolen89

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    6

    Domyślnie

    Co do szyb 3mm w to czy taka szyba nie będzie bardziej narażona na uszkodzenie np przy jakichś wichurach lub gradzie? Wydaje mi się że 3mm to jednak trochę mało szczególnie przy większych przeszkleniach takich jak okno balkonowe czy tarasowe.

  10. #23470
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał diodonna Zobacz post
    CZYTAJĄC TEN WĄTEK WIDZĘ, ŻE POJAWIŁO SIĘ ZNACZENIE POSIADANIA WENTYLACJI MECHANICZNEJ LUB GRAWITACYJNEJ.
    Mam grawitacyjną.

    Co myślicie o wyborze stolarki okiennej z grupy:

    WINERGETIC PREMIUM- Oknoplast,
    http://www.oknoplast.com.pl/okna/rodzaje-okien/winergetic

    Euro-Design 86 Plus- Rehau,
    http://www.rehau.com/PL_pl/budownictwo/systemy_okienne_i_fasadowe/Systemy_okienne/Euro-Design_86_plus/463598/euro-design-86-plus.html?tab=463600

    Ideal 8000-Aluplast,
    http://www.aluplast.com.pl/index.php?grupa=6&podgrupa=9&module=katalog&katego ria=36

    Gealan-
    http://s9000.gealan.de/site/vorteile.php?lang=pl


    Schueco-Schüco Corona SI 82 Cava.
    http://www.schueco.com/web/pl/privatkunden/fenster_und_tueren/produkte/fenster/kunststofffenster


    Salamander oraz Brugman chyba nie mają takiego profila- 6 komór, 3 uszczelki, profil skrzydła i ościeżnicy powyżej 83mm?
    Dwa profile z podlinkowanych mają 82 mm głębokości zabudowy, jeden 83 mm, więc dlaczego poszukujesz akurat w Brugmanie profilu powyżej 83 mm ? Ciekawość wzięła górę.
    Jak wspomniał Finlandia : Blue Evolution występuje jako profil 92 mm.
    Teraz dodali także wersję Blue Evo 82 mm, 6 - komór, 3 uszczelki

  11. #23471
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar diodonna
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    obrzeże stolicy
    Kod pocztowy
    05-220
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Wentylacja mechaniczna jest jakimś wyznacznikiem zakladanego poziomu energooszczędności. Jeśli ją masz, to faktycznie nie wypada się rozglądać za jakimiś tańszymi oknami.

    Brugman ma Salamandra, a Salamander ma bluEvolution (rama 92mm).
    Masz już zawieszoną poprzeczkę - to teraz rozglądaj się za jakimś uznanym producentem i montażystą.

    Nie mam wentylacji mechanicznej...


    Tak sobie pozbierałam stolarkę wg mnie podobną do Winergetica Premium, którego mam wycenionego w grudniu, w czasie "promocji mikołajkowe" i ten profil conieco obczytałam.

  12. #23472
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar diodonna
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    obrzeże stolicy
    Kod pocztowy
    05-220
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary Zobacz post
    Dwa profile z podlinkowanych mają 82 mm głębokości zabudowy, jeden 83 mm, więc dlaczego poszukujesz akurat w Brugmanie profilu powyżej 83 mm ? Ciekawość wzięła górę.
    Jak wspomniał Finlandia : Blue Evolution występuje jako profil 92 mm.
    Teraz dodali także wersję Blue Evo 82 mm, 6 - komór, 3 uszczelki

    Nie znalazłam tego:wersję Blue Evo 82 mm, 6 - komór, 3 uszczelki.
    Dla mnie ten diabelski bałagan na stronach producentów profili i producentów stolarki działa jak płachta

  13. #23473

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że 3 mm szyby są już hartowane, przynajmniej przy większych przeszkleniach, a taka szyba będzie mocniejsza niż 4 mm.

  14. #23474
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar diodonna
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    obrzeże stolicy
    Kod pocztowy
    05-220
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary Zobacz post
    Jak wspomniał Finlandia : Blue Evolution występuje jako profil 92 mm
    Profile okien ok 90 mm mają u mnie odrębną tabelkę


  15. #23475
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Oj chyba tylko Ci się wydaje Może takie możliwości są. Jedna z pierwszych firm która stosuje u siebie szyby 3mm do większych przeszleń używa już zwyyczajnych szyb 4mm.

  16. #23476
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Prawdę mówiąc, nie wiem po co powstało bluEvolution 82mm. Tak jak Veka 82mm. Co prawda w tym drugim przypadku pewnych wyjaśnień udzielił mi pewien człowiek (płytszy profil łatwiej wpasować w obiekty remontowane) ale też bez sensu jest wg mnie tak rozdrabniać swoją ofertę. Nie spotkalem jeszcze reklamy zadnego producenta który by tworzyl okna z tego systemu bluEvo 82. Tak w ogole - Veka jest bardziej znana stąd więcej firm wybiera ten profil do swojej produkcji (łatwiej później sprzedawać okno mówiąc "Panie, to dobre okno bo to Veka"

  17. #23477
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar diodonna
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    obrzeże stolicy
    Kod pocztowy
    05-220
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Prawdę mówiąc, nie wiem po co powstało bluEvolution 82mm. Tak jak Veka 82mm. Co prawda w tym drugim przypadku pewnych wyjaśnień udzielił mi pewien człowiek (płytszy profil łatwiej wpasować w obiekty remontowane) ale też bez sensu jest wg mnie tak rozdrabniać swoją ofertę. Nie spotkalem jeszcze reklamy zadnego producenta który by tworzyl okna z tego systemu bluEvo 82. Tak w ogole - Veka jest bardziej znana stąd więcej firm wybiera ten profil do swojej produkcji (łatwiej później sprzedawać okno mówiąc "Panie, to dobre okno bo to Veka"
    Dla mnie taka grubość/głębokość /?/ profila jest zadowalająca, bo 70mm to stanowczo za mało.
    Mam netto ceny okien winergetic netto normalnej i mikołajkowej.
    Np. NETTO NORMALNA:
    szer....................wys..................
    865x1435=820pln
    865x1135=705pln,
    1765x2295=2436pln,
    1165x1135=836pln,
    1765x1435=1595pln.


    Ponadto naprawdę trudno cokolwiek zdecydować, bo skąd mamy to wiedzieć? Mam jechać/jeździć po Polsce i oglądać u producenta wybrane najlepsze egzemplarze? Zgodziłabym się ewentualnie na wpadanie do dużego Sprzedawcy znienacka i oglądanie różnorodnych dostaw z różnych fabryk do klienta.
    Pozdrawiam

  18. #23478
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bolen89

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    6

    Domyślnie

    Hmm... skłaniam się coraz bardziej ku ofercie dako, cena korzystna i co do jakości to słyszałem dużo pozytywnych opinii ale mają wyłącznie niezlicowany profil... okucia firmy winkhaus również są chwalone. Tak jak pisał marmax wycenię jeszcze szybę 4/18/4/18/4 i obowiązkowo ciepła ramka. Jeszcze mam pytanie co do montażu warstwowego, czy mógłbym wykonać go samodzielnie po zwykłym montażu na piance? Wcześniej przygotuje otwory okienne czyli wyrównam wszystkie bruzdy i zamuruje dziury w pustakach. Czy ciepły montaż będzie poprawnie wykonany jeśli przykleję taśmy po standardowym montażu?

  19. #23479

    Domyślnie

    Napisz nam potem jaka kwota wyszła w Dako z tą szybą 0,5.

    Montaż warstwowy możesz wykonać potem, tylko będzie ci ciężko nakleić taśmę wewnątrz pomiędzy zawiasem a krawędzią okna. Potem musisz to jeszcze zatynkować co spowoduje, że tynk będzie przy samym zawiasie i będzie go ciężko estetycznie wykończyć

  20. #23480

    Domyślnie

    a ja z wymienionych polecam Euro-Design 86 Plus- Rehau

    Nie rozróżniał bym profili 80mm z małym hakiem od profili 90mm. Parametry będą mieć bardzo zbliżone lub takie same

Strona 1174 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony