dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar monia222b
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-148
    Posty
    37

    Domyślnie salon z aneksem kuchennym

    Witam wszystkich

    Niedługo przeprowadzimy się z mężem do naszego pierwszego własnego mieszkania.
    Aktualnie jesteśmy na etapie planowania i aranżacji.
    Najtrudniejszym zadaniem okazało się zaprojektowanie salonu z aneksem kuchennym.
    Wg planu i wykonanych instalacji, kuchnia ma zajmować jedną ze ścian pomieszczenia.
    Szukamy jednak rozwiązania, które umożliwiłoby częściowe odgrodzenie kuchni od reszty pomieszczenia, w którym miałaby się znajdować też część wypoczynkowa z TV i jadalna.
    Pomieszczenie to ma jednak tylko jedno wspólne źródło naturalnego światała, jakim są duże balkonowe drzwi.
    Idealnym rozwiązaniem byłaby wyspa, jednak zajęłaby ona sporo miejsca. Obecnie myślimy nad wykonaniem płtykich szafek czy też półek (głębokość ok 35 cm), które oddzielałby część aneksu od salonu.
    Mogłyby one zostać podwyższone na zasadzie baru, dzieki temu możnaby przesłonić część blatu.
    Dodam tylko, że kuchnia będzie urządzona w stylu nowoczesnym z białych płyt MDF lakierowanych na wysoki połysk. Jesteśmy zwolennikami stylu minimalistycznego, podobają nam się również aranżacje w stylu skandynawskim.

    Oto rzut naszego salonu z aneksem:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon z aneksem kuchennym.jpg
Wyświetleń:	741
Rozmiar:	56,0 KB
ID:	165196

    Poniżej zamieszczam zdjęcia, na których zaprezentowano podobne rozwiązanie (szafki oddzielające powinny być w naszej wersji dużo płytsze, żeby pozostawić w salonie więcej miejsca na część wypoczynkową).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6b8dc1fa50ca9d55649651e6479f919f.jpg
Wyświetleń:	655
Rozmiar:	23,6 KB
ID:	165192Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8.jpg
Wyświetleń:	744
Rozmiar:	47,8 KB
ID:	165193Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	barek.jpg
Wyświetleń:	677
Rozmiar:	16,7 KB
ID:	165194


    Będę bardzo wdzięczna za wszelkie pomysły i uwagi. Być może ktoś z Was napotkał podobny problem urządzając własną kuchnię i znalazł ciekawe rozwiązanie?

    pozdrawiam serdecznie!
    Monia

  2. #2

    Domyślnie

    proponuje tak
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon z aneksem kuchennym1.jpg
Wyświetleń:	606
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	165305   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon z aneksem kuchennym2.jpg
Wyświetleń:	443
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	165307   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon z aneksem kuchennym3.jpg
Wyświetleń:	401
Rozmiar:	71,2 KB
ID:	165309  
    Ostatnio edytowane przez lelik ; 27-01-2013 o 16:14

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar monia222b
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-148
    Posty
    37

    Domyślnie

    Lelik, dziękuję bardzo za projekty
    Podoba mi sie pierwsze rozwiązanie. Moze fajnie byloby obrocic kanapę i telewizor ustawic na przeciwko kuchni? A co myślisz o moim pomysle z niewielkim barkiem tuz przy kominie?
    Zapomniałam dodać, że oprócz mebli kuchennych nie planuje żadnych szafek, czy regałów, ponieważ będziemy miec duze szafy wnękowe w pozostałych 2 pokojach. Tak więc wystarczy szafka pod telewizor. Pomieszczenia są dosc wysokie jak na blok, bo 2,80 m, tak wiec w kuchni zabudowa moze byc bardzo wysoka, zeby jak najwiecej tam pomiescic.
    będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek podpowiedzi
    pozdrawiam serdecznie!

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar monia222b
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-148
    Posty
    37

    Domyślnie

    Dla lepszego wyobrazenia wnetrza zamieszczam zdjecia kuchni, na ktorych chemy sie wzorowac. Beda to proste biale meble i szare blaty tak by kuchnia nie rzucala sie bardzo w oczy. Na scianie miedzy szafkami beda biale kafelki - cegielki na wysoki polysk. Jak wkomponowac ta jedna sciane kuchni w nasz salon z aneksem?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7ajovi8044swsgws8wsogok0g8s.600.jpg
Wyświetleń:	451
Rozmiar:	77,6 KB
ID:	165564Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stock-photo-new-modern-black-and-white-kitchen-53004709.jpg
Wyświetleń:	398
Rozmiar:	25,1 KB
ID:	165565

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar monia222b
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-148
    Posty
    37

    Domyślnie

    Jeszcze pracuje nad projektem 3D, załączam jednak schematyczny rzut, zeby pokazac, o jakim rozwiązaniu myśle (@ Lelik: pozwolilam sobie przerobic Twoje rzuty) Proszę Was bardzo o porady i komentarze! Z góry dziękuję!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon z aneksem kuchennym2 kopia.jpg
Wyświetleń:	367
Rozmiar:	66,5 KB
ID:	165869

  6. #6

    Domyślnie

    czy nie zbyt wąskie tam przejście między szafkami w kuchni?

  7. #7

    Domyślnie

    Pisałam ostatnio o kuchniach otwartych na salony. Może któryś z pomysłów Cię zainspiruje: http://forelements.blox.pl/2013/01/K...i-gadanie.html

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar monia222b
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-148
    Posty
    37

    Domyślnie

    po wielu godzinach pracy i dzięki pomocy wielu osób (takze was na forum) dokończyłam wczoraj wstepny projekt kolory nie do konca sie zgadzaja i meble tez sa bardzo proste, nie mam innych w bibliotece programu. wczoraj zmienialam jeszcze plytki i nie zdazylam zrobic screenshota...

    proszę o komentarze
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pokojB11.JPG
Wyświetleń:	626
Rozmiar:	55,7 KB
ID:	166683Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pokojB8.JPG
Wyświetleń:	552
Rozmiar:	27,3 KB
ID:	166684

  9. #9

    Domyślnie

    nie mogę zrozumieć jak będziesz otwierała piekarnik i coś z niego wyjmowała?

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar monia222b
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-148
    Posty
    37

    Domyślnie

    Okazalo sie, ze musze zmienic kolejnosc sprzetow pod dolnymi szafkami, tak wiec na przeciwko szafki bedzie blat roboczy i zmywarka. odleglosc to min 60 cm, tak wiec bedzie mozna otwierac zmywarke. a murek za szafka nie bedzie przytwierdzony na stale i szafke bedzie mozna przesuwac. Do tylu szafki bedzie przytwierdzony karton-gips pokryty ozdobnym kamieniem. Co o tym myslicie?

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar wnetrze4you
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-694
    Posty
    3

    Domyślnie

    Proszę poczytaj o ergonomii w kuchni, bo ona z całą pewnością sprawi, że praca okaże się całkiem przyjemna http://www.budujemydom.pl/kuchnia/10...nomia-w-kuchni
    A jeśli chodzi o kamień na zabudowie GK to jest to kwestia spójności całego pomieszczenia .

  12. #12

    Domyślnie

    Ale po co ten ozdobny kamień? Bo chyba nie rozumiem idei.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar monia222b
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-148
    Posty
    37

    Domyślnie

    kamienia nie musi byc, ale jesli juz to tylko i wylacznie w celach dekoracyjnych i w kolorze bialym lub szarym (w tym programie nie mialam innego do wyboru). Moze zamiast kamienia pomaluje komin na troche ciemniejszy odcien szarego niz reszte pomieszczenia.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar monia222b
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-148
    Posty
    37

    Domyślnie

    witam zamieszczam projekt po kolejnych poprawkach. Zmieniłam przede wszystkim uklad sprzetow w dolnych szafkach kuchennych Będę wdzięczna za uwagi na projekcie brakuje jeszcze okapu, ma to byc okap podszafkowy.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aneks1.JPG
Wyświetleń:	398
Rozmiar:	46,3 KB
ID:	173324Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aneks3.JPG
Wyświetleń:	341
Rozmiar:	40,7 KB
ID:	173325Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aneks5.JPG
Wyświetleń:	321
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	173326Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aneks6.JPG
Wyświetleń:	244
Rozmiar:	45,7 KB
ID:	173327

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie lepiej lodówkę po drugiej stronie?

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar monia222b
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-148
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    nie lepiej lodówkę po drugiej stronie?
    niestety uklad instalacji na to nie pozwala. Zlew musi byc po prawej stronie bo tam jest odplyw wody, a rura spadowa nie wmiesci sie za sprzętami. Ale tak chyba też nie jest źle? Brakuje mi jeszcze miejsca na kuchenkę mikrofalową, chciałabym uniknąć stawiania jej na blacie, bo i tak już go zbyt wiele nie ma.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kuchenkę można budować w szafki wiszące lub kupić piekarnik z funkcją mikrofali

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał monia222b Zobacz post
    witam zamieszczam projekt po kolejnych poprawkach. Zmieniłam przede wszystkim uklad sprzetow w dolnych szafkach kuchennych Będę wdzięczna za uwagi na projekcie brakuje jeszcze okapu, ma to byc okap podszafkowy.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aneks1.JPG
Wyświetleń:	398
Rozmiar:	46,3 KB
ID:	173324Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aneks3.JPG
Wyświetleń:	341
Rozmiar:	40,7 KB
ID:	173325Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aneks5.JPG
Wyświetleń:	321
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	173326Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aneks6.JPG
Wyświetleń:	244
Rozmiar:	45,7 KB
ID:	173327
    ja bym zrezygnowała z tego odgradzania się od salonu, będziesz mieć ograniczone ruchy w aneksie a jak już 2 osoby będą chciały coś w kuchni zrobić to już nie ruszysz się w ogóle

    jeśli chodzi o salon bardziej podoba mi się 1 propozycja Lelik, szczególnie ustawienie kanapa - telewizor, gdzie nie trzeba się gimnastykować żeby wygodnie posiedzieć przed TV.

  19. #19

    Domyślnie

    A ja chciałam zapytać czy podoba Wam się aneks kuchenny zamykany w czymś rodzaju szafy. Z mężem co prawda planujemy w przyszłości budowę własnego domu, ale na razie mamy małe, ale schludne mieszkanko i tak się zastanawiam, czy nie wyburzyć cienkiej ścianki działowej i naszego aneksu nie schować w czymś takim. Znalazłam taki przykład, może w całości nie pasuje do naszego mieszkania, ale chodzi mi o podobne szafki z aneksem, które chyba się składają z tego co widzę. No i u nas musiałby być też inny kolor: (moderowano)
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 20-07-2017 o 10:33 Powód: link reklamowy

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mario_wojtasiak

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-794
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlicjaSlawek Zobacz post
    A ja chciałam zapytać czy podoba Wam się aneks kuchenny zamykany w czymś rodzaju szafy. Z mężem co prawda planujemy w przyszłości budowę własnego domu, ale na razie mamy małe, ale schludne mieszkanko i tak się zastanawiam, czy nie wyburzyć cienkiej ścianki działowej i naszego aneksu nie schować w czymś takim. Znalazłam taki przykład, może w całości nie pasuje do naszego mieszkania, ale chodzi mi o podobne szafki z aneksem, które chyba się składają z tego co widzę. No i u nas musiałby być też inny kolor: moderowano
    Wygląda dobrze, do kawalerki idealne wręcz. Ciekawy pomysł muszę przyznać, na pewno będzie więcej miejsca no i nie będzie widać sterty naczyń
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 20-07-2017 o 10:34

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony