dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 62 z 65
Pokaż wyniki od 1.221 do 1.240 z 1290
  1. #1221
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    iwpat

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Kąty Wrocławskie
    Posty
    6

    Domyślnie

    ''Nasz" widzę u Was zmiany w balkonie z tyłu Nieźle to wygląda

  2. #1222
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tweety_191
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-770
    Posty
    14

    Domyślnie

    Czy możesz podać namiar na tych fachowców oraz zdradzić ile to kosztuje??

  3. #1223

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemes83 Zobacz post
    Domek super tylko czemu tak drogo ?
    Czy ja wiem, czy drogo? Za powiększony obrys domu oraz za dodatkowe prace przy stanie zero?

    Zdaje się, że tylko jednej osobie z tego wątku , która budowała wszystko samemu (dosłownie) wyszło 180 tys za ten etap , a pozostałym od 220 do 270 tys, za stan otwarty plus pełen dach z oknami połaciowymi, drzwi , okna i bramę, tzw. SSZ.

    Pamiętam, że kilka z pierwszych osób pisało, że sam SSO + dach to coś koło 190 tys. , ale to wtedy gdy budowali zgodnie z projektem, bez zmian. A jakby nie patrzyć to było 2-3 lata temu.
    Ostatnio edytowane przez Arek_A ; 10-07-2017 o 17:19

  4. #1224
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nasz

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    WROCŁAW
    Kod pocztowy
    55-040
    Posty
    232

    Domyślnie

    Cytat Napisał tweety_191 Zobacz post
    Czy możesz podać namiar na tych fachowców oraz zdradzić ile to kosztuje??
    firma ze Świdnicy tel do właściciela firmy Pana Emila 725170 634 .Co do ceny mieliśmy u nich robić ocieplenie, podbitkę i tynki i wówczas obiecali nam zrobić deskę w cenie tynku , ale zmieniła się nam koncepcja i Panowie tylko ocieplili nam dom i zrobili podbitkę , więc nie wiem jaki jest koszt samej deski na elewacji .

  5. #1225
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Slickkriss94

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Okolice Krosna
    Kod pocztowy
    38-460
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witajcie
    Przeglądnąłem chyba cały wątek i widzę ze macię różne koncepcje na ten domek.
    Projekt który sobie upatrzyłem to Galilea Bis z pracowni Tooba choć zauważyłem że kilka innych pracowni też go ma. Chciałbym abyście wypowiedzieli się na temat zmian w projekcie jakie sobie wymyśliłem lecz raczej nic nowego to nie będzie. A wiec:
    na parterze:
    *poszerzenie garażu o 1m
    *likwidacja drzwi wyjściowych z kotłowni (tylko to w zależności od wyboru sposobu ogrzewania)
    *drzwi wejściowe na takie standardowe (bez tych okienek dookoła)
    *okno z jadalni stałe (nieotwierane)

    na pietrze:
    *likwidacja wszystkich okien połaciowych
    *wejście do garderoby z sypialni
    *przesunięcie ściany łazienki tak aby obydwa duże okna były w sypialni oraz wejście do niej z sypialni
    *pomieszczenie nad garażem przeznaczyć na jakąś siłownię

    Wypowiedzcie się proszę na temat tych zmian jak wy to widzicie z perspektywy czasu i waszego doświadczenia. Może zaproponujecie jakieś zmiany, które warto zrobić. Czy jest tutaj ktoś kto buduje ten dom w okolicach podkarpacia i byłby chętny "zaprezentować"? Chciałbym zobaczyć naoczne jak to wygląda. Nie musi być w 100% ukończony.

    Druga sprawa to koszty budowy. Dom chciałbym wybudować systemem gospodarczym. Z materiałów to na fundamenty bloczki betonowe, ściany raczej solbet ale ciągle myśle nad ceramiką, strop teriva gdyż mam doświadczenie w układaniu tego stropu (wymienialiśmy stropy w rodzinnym domu i całość była robiona terivą) poddasze ściany z GK, dach hmm to w sumie kwestia ceny pewnie choć ciał dachówkę.
    Jest ktoś kto budował dom takim systemem i może się podzielić swoimi doświadczeniami i kosztami jak to wychodziło? Ze wszystkich prac nie podjął bym się dachu chyba że znajomy który ma doświadczenie w tym temacie zdecydował by się na pomoc to wolę dać jemu zarobić.

    Pozdrawiam

  6. #1226

    Domyślnie

    Witam
    Na początku też chciałem dużo zmian,(miedzy innymi te które wymieniłeś) i po ponad pół roku przemyśleń i przeglądania internetu zdecydowałem sie za bardzo nie ingerować w kształt zewnętrzny ze wzgledu na i tak mało atrakcyjny wygląd budynku.Z tego co wymieniłeś to poszerzyłem garażu o 1 metr i zmniejszyłem ilość okien dachowych do po 1szt na pokój.
    Z okien dachowych bym nie rezygnował bo moze być zwyczajnie za ciemno.Żona chciałą wejscie do garderoby od sypialni ale praktyczniej jest z korytarza gdyż u nas bedzie to tez miejsce na ubrania dzieci.Poza tym będzie można bezpośrednio z z pralni przejść z ubraniami.Tam tez będzie okno dachowe gdyż prace typu prasowanie i układanie będą często odbywały się w dzień. Schody będą lan epod którymi obniżyłem posadzkę o 0,5 m tak aby wyszła mini piwniczka. Kominek przeniosłem na sciane tam gdzie jest telewizor ale nie za bardzo poddoba mi się to rozwiązanie.Nad garaże będziemy mieli "rupieciarnie" ze schodami z garażu tak aby w garazu stały auta a nie kartony .PS. skoro jesteś z Podkarpacia to zapewne znane są Ci skosy betonowe.My będziemy takie robić ale tylko nad częścią mieszkalną. Generalnie polecam rozwiązanie.Niewiele drożej a spokój na.....zawsze. Galilea bis 2 M buduję pod Lublinem wiec jeśli będziesz przejazdem to zapraszam. We wtorek zalewamy pierwszy strop a za miesiąc wchodzą fachowcy od dachu.Wszystko metodą gospodarczą,trochę z własnego materiału i liczę na koszta poniżej forumowych. A budujemy z ceramiki,strop też(akerman).
    Ostatnio edytowane przez przemes83 ; 16-07-2017 o 21:55

  7. #1227
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nasz

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    WROCŁAW
    Kod pocztowy
    55-040
    Posty
    232

    Domyślnie

    W naszej Galileii garaż również poszerzony jest o metr. Drzwi wejściowe zostawiliśmy z jedną dostawką względy ekonomiczne ,, zaoszczędzone,, fundusze przeznaczyliśmy na drzwi tarasowe HST i jesteśmy z nich bardzoo zadowoleni . Kuchnia i salon na max otwarte tylko malutka ścianka w ganku, zamiast ścian wysoka dwustronna zabudowa, powiększona kuchnia wszerz i wzdłuż z wyspą. Kominek na ścianie TV, widziałam taki prawie wykończony w Galileii i nie wyobrażam sobie innego- zakochałam się . Piętro - podobnie myśleliśmy , mamy czarny dach i patelnie na działce - strasznie bałam wysokich temperatur w sypialniach. Nasi znajomi nie mają okien połaciowych w Galileii , okna balkonowe mają jak w projekcie 120 i naprawdę nie jest ciemno . Zrobiliśmy dach bez okien połaciowych bo sypialnie wychodzą nam od południa -chcieliśmy zobaczyć jak będzie ww realu, bo mamy zmniejszone okna balkonowe do 110 i o dziwo nie jest źle. Jeżeli już, to wstawimy w pokoju na przeciwko łazienki bo to pokój córki i chciałabym aby miała światło do nauki nad biurkiem i wstawimy jeszcze na strychu bo mamy tam wstawione okno takie jak w kuchni i tutaj uważam ,że troszkę brakuje światła - północna strona i bardzo duże pomieszczenie (powiększone o metr). Też mamy zrobione wejście do garderoby od strony sypialni ( pokoju córki) . Myślałam o zrobieniu dwóch okien balkonowych w jednym pokoju ale po drugiej stronie od frontu , chciałam połączyć dwa pokoje w jedną dużą naszą sypialnię z tuż za oknem zrobić naszą garderobę .Panowie wymurowali mi jeden wielki pokój , popatrzyłam pochodziłam i stwierdziłam ,że przekombinowałam, na drugi dzień kazałam stawiać ścianę jak w projekcie. Teraz sypialnia będzie sypialnią,a z najmniejszego pokoju zrobimy osobną garderobę . Tyle z naszych doświadczeń
    Ostatnio edytowane przez nasz ; 16-07-2017 o 23:26

  8. #1228
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nasz

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    WROCŁAW
    Kod pocztowy
    55-040
    Posty
    232

    Domyślnie

    a co do kosztów, to mieliśmy jedną ekipę od fundamentów po sam dach, oszczędności szukaliśmy w materiałach. Nie było najtaniej bo dużo drewna poszło na dach pod karpiówkę, dachówka piekielnie droga, ceramika, schody lane, okna trzyszybowe, 2x HST ,powiększony dom, ścianki piętro murowane ..... - powiem tak można było dużo, dużo taniej ale rekordzistami na forum nie jesteśmy z czego bardzo się cieszymy . Wydaje mi się ,że największe koszty nabijają w większości przypadków fundamenty ale na to wpływu nikt nie ma. Przy odrobinie szczęścia z podłożem i własnym nakładem pracy można dość dużo zaoszczędzić. Nas sama robocizna sporo kosztowała, jak ma się możliwości i zdolności aby zrobić coś samemu to tylko pozazdrościć
    Ostatnio edytowane przez nasz ; 17-07-2017 o 08:20

  9. #1229
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jagoda i Paweł

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witajcie. Przymierzamy się do zamówienia okien, drzwi wejściowych i bramy garażowej i zastanawiamy się nad kolorystyką. W jakich kolorach u Was występują te elementy i jeśli możecie wskazać producentów (bo pewnie co producent, to kolor) i wstawić zdjęcia, to będziemy super wdzięczni. Widziałam, że na forum przewijał się kolor "winchester", ja natomiast w miejscach, gdzie wstępnie wyceniali nam okna nie widziałam takiego koloru (raczej są to kolory dąb -chyba złoty i jakieś inne drzewo). Zastanawiam się też nad kolorystyką jak w Galilei Bis - tj. wszystko ciemnosiwe. Obawiam się, żeby czegoś na tym etapie nie spierdzielić, bo słabo byłoby, gdyby np. brama odbiegała sporo kolorem/odcieniem od koloru okien czy drzwi. Nie ukrywam, że zależy nam na czasie, także piszcie proszę

  10. #1230
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jagoda i Paweł

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    4

    Domyślnie okna/drzwi cd.

    Jaki był u Was koszt wszystkich okien/drzwi wejściowych i bramy?

  11. #1231
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jagoda i Paweł

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    jakby co, budujemy w okolicach Torunia

  12. #1232

    Domyślnie

    a mnie powaliły koszta ocieplania poddasza, tj : stelaże, profile, wełna, karton gips, obróbka okien, cekolowanie. Jak się zsumuje robociznę z materiałem to koszt większy niż najtrudniejsze fundamenty...

  13. #1233
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar AG_home
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    170

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slickkriss94 Zobacz post
    Witajcie
    Przeglądnąłem chyba cały wątek i widzę ze macię różne koncepcje na ten domek.
    Projekt który sobie upatrzyłem to Galilea Bis z pracowni Tooba choć zauważyłem że kilka innych pracowni też go ma. Chciałbym abyście wypowiedzieli się na temat zmian w projekcie jakie sobie wymyśliłem lecz raczej nic nowego to nie będzie. A wiec:
    na parterze:
    *poszerzenie garażu o 1m
    *likwidacja drzwi wyjściowych z kotłowni (tylko to w zależności od wyboru sposobu ogrzewania)
    *drzwi wejściowe na takie standardowe (bez tych okienek dookoła)
    *okno z jadalni stałe (nieotwierane)

    na pietrze:
    *likwidacja wszystkich okien połaciowych
    *wejście do garderoby z sypialni
    *przesunięcie ściany łazienki tak aby obydwa duże okna były w sypialni oraz wejście do niej z sypialni
    *pomieszczenie nad garażem przeznaczyć na jakąś siłownię

    Wypowiedzcie się proszę na temat tych zmian jak wy to widzicie z perspektywy czasu i waszego doświadczenia. Może zaproponujecie jakieś zmiany, które warto zrobić. Czy jest tutaj ktoś kto buduje ten dom w okolicach podkarpacia i byłby chętny "zaprezentować"? Chciałbym zobaczyć naoczne jak to wygląda. Nie musi być w 100% ukończony.

    Druga sprawa to koszty budowy. Dom chciałbym wybudować systemem gospodarczym. Z materiałów to na fundamenty bloczki betonowe, ściany raczej solbet ale ciągle myśle nad ceramiką, strop teriva gdyż mam doświadczenie w układaniu tego stropu (wymienialiśmy stropy w rodzinnym domu i całość była robiona terivą) poddasze ściany z GK, dach hmm to w sumie kwestia ceny pewnie choć ciał dachówkę.
    Jest ktoś kto budował dom takim systemem i może się podzielić swoimi doświadczeniami i kosztami jak to wychodziło? Ze wszystkich prac nie podjął bym się dachu chyba że znajomy który ma doświadczenie w tym temacie zdecydował by się na pomoc to wolę dać jemu zarobić.

    Pozdrawiam
    cześć,

    Zdecydowanie odradzam Ci ścianki na poddaszu z GK - zrób sobie lepiej np betonu komórkowego.

  14. #1234
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar KOSBUD
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    55
    KOSBUD Bracia Kosińscy Sp.J. Chemia budowlana. Systemy ociepleń. Okładziny elewacyjne. www.kosbud.com.pl Dziękowizna, ul. Warszawska 14, 05-300 Mińsk Mazowiecki

    Domyślnie

    Piękny projekt domu drewniane elementy elewacji nadają mu niezwykłego charakteru. Polecamy elastyczną deskę TABULO http://kosbud.com.pl/tabulo-deski-dekoracyjne/ Zapraszam do kontaktu.

  15. #1235

    Domyślnie

    Witam. Czy ktoś z was buduje Galilea bis lub noelie modern w województwie łódzkim?? Okolice Bełchatowa?

  16. #1236
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olinek1

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    24

    Domyślnie

    Witam po dłuższej przerwie.
    Chciałam poradzić osobą, które są na etapie zmian w projekcie, żeby nie rezygnowały z doświetleń
    przy drzwiach.
    Wejście wygląda ładniej, a dzięki doświetlenią wpadnie trochę światła do wiatrołapu.
    Jestem teraz na etapie wyboru materiału na elewację i sposobu deskowania.
    Dzisiaj byłam w sklepie, w którym pokazano mi Okładzinę elewacyjną akrylową (taką białą włókninę o szerokości ok. 20cm, którą rozwija się i przykleja na ocieplenie , a później maluje.
    Czy ktoś wykańczał elewację takim sposobem?
    Proszę o podpowiedź jakie są sposoby deskowania . Chciałabym użyć materiału ja najbardziej praktycznego i trwałego

  17. #1237
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olinek1

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    24

    Domyślnie

    Witam Ponownie!
    Od poniedziałku wchodzi do nas ekipa do ocieplenia, podbitki i elewacji
    Mam gorącą prośbę.
    Jeśli ktoś robił już deskowanie , to bardzo proszę o zdjęcia
    Nie wiem jeszcze co wybrać???na pewno nie chcę deski.
    Wolałabym imitację desek....., ale nie wiem co????
    Co będzie najbardziej wyglądem przypominać deskę i do tego będzie mocne i trwałe

  18. #1238
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mierzwa.jg
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Dzielnica
    Czarne
    Posty
    18

    Domyślnie

    Drodzy forumowicze, proszę Was o informację, jakiej grubości i jakie lambda styropianu zastosowaliście u siebie? Ile m2 Wam wyszło. Będę zobowiązany za odpowiedź...
    Ostatnio edytowane przez mierzwa.jg ; 04-10-2017 o 14:46

  19. #1239

    Domyślnie

    mierzwa,
    My nie szaleliśmy i daliśmy Arsanit "Fasada n" 20cm grubości, lambda 0,4. Wg doradców ze składu i kalkulatorów przegród 15cm grafitu a 20cm zwykłego styropianu daje zbliżone parametry. I tak musieliśmy schować rolety więc nie było opcji na 15cm gr.
    Całość około 217m2 netto (zliczone z projektu).
    Majster trochę narzeka, że krzywy ten styropian. Trzeba przeszlifować, podejrzewam jak kazdy inny. Dyskusji na ten temat w internecie bez liku.
    Pzdr.
    Ostatnio edytowane przez Wojtek1978 ; 20-10-2017 o 09:43

  20. #1240
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mierzwa.jg
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Dzielnica
    Czarne
    Posty
    18

    Domyślnie

    Ja w końcu podjąłem decyzję i robię Genderka 033, 18cm na budynku i 15cm na garażu.
    Wyszło mi 280m2 i zastanawiam się teraz czy mi nie zostanie Ale już ładnie to zaczyna wszystko wyglądać.
    Wrzucam dwie poglądowe fotki z ocieplania i odpalony kominek.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image1.jpg
Wyświetleń:	335
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	399076Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image2.jpg
Wyświetleń:	293
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	399077Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image3.jpg
Wyświetleń:	323
Rozmiar:	80,0 KB
ID:	399078

Strona 62 z 65

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony