dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 65
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1290
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrku20

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-115
    Posty
    64

    Domyślnie

    Witam,
    nasz pomysł na kominek jest inny. Planujemy przenieść go w miejsce obecnego pomieszczenia 1/4 (jako wolnostojący filar z możliwością obejścia go dookoła). W takim układzie - nie zmniejszamy salonu, a na górze komin będzie w garderobie. Czy takie rozwiązanie jest możliwe z punktu widzenia architektury - zweryfikują fachowcy Nam wydaje się, że jest to możliwe.

    Klubowiczko - pogoda raczej dopisała, stoją już Wasze ściany?

  2. #22

    Domyślnie

    Cześć,
    ściany na parterze już stoją. Dzisiaj zaczynają szalunek pod płytę. Mam problem ze schodami, bo chcemy murowane, a drewniane nie zaczynają się od fundamentów,a powinny. Będziemy rozmawiać z budowniczym - powinien coś wymyślić. Mąż robi projekt w AUTOCAD-zie. Wysokość schoda jest niekorzystna, aż 18,94 - chcemy to zmienić. Jedna z furomowiczek dużo mi podpowiedziała, ale jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach. Powiem szczerze, ze pomieszczenia ogólnie wydają się bardzo małe. Mam nadzieję, że to tylko złudzenie, bo potrzebuję więcej miejsca . Robię sobie przykładowe aranżacje (chodzi tylko o ulokowanie podstawowych rzeczy w pokoju) i wydaje mi się, że nawet wszystko się zmieści, natomiast tak w realu trochę mnie to dziwi, że to możliwe, heh

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrku20

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-115
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cześć,

    mamy nadzieję, że uda się Wam zrobić schody wylewane, o odpowiedniej wysokości stopnia.
    Klubowiczko - jakie ostatecznie zmiany robicie? Czy projekt, który przesłałaś mocno różni się od Waszej ostatecznej wersji? Z tego co widzę, co powiększyliście kuchnie, tym samym zmniejszyliście salon oraz powiększyliście łazienkę kosztem garderoby/schowka 1/8. Gdzie robicie ostatecznie kominek? No i oczywiście pozmieniane rozmiary i położenie okien/drzwi. Dobrze odczytuję?

    My jesteśmy właśnie na etapie doprecyzowywania zmian, które wprowadzimy. Nie wykluczamy, że skorzystamy z ciekawych pomysłów innych

    Pozdrawiam

    Pozdrawiam

  4. #24

    Domyślnie

    Witam,
    jeśli chodzi o zmiany to mamy ich sporo. Elewacja wschodnia - to widok na drogę, dlatego też zależało mi na dobrej widoczności - stąd dodatkowe okna i wystarczające drzwi wyjściowe (tak, żeby móc wynieść obiad). Na górze zamaist okien dachowych mamy jaskółki z płaskim dachem, tak, żeby mieć swobodny widok. Zdjęcia, które załączam (wykonane w paincie) są tylko poglądowe, elewacje natomiast są wykonane przez architekta, więc dokładnie obrazują dom. Już popełniłam błąd, ponieważ okna w stosunku do drzwi (od wschodu) są zbyt szeroko rozstawione i np. jeśli w kącie ulokuję lodówkę to jeśli ją otworzę to praktycznie sięga do okna, a przy oknie miałam zamiar postawić mały stoliczek i 2 krzesełka. W jadalni też stół nie może stać dokładnie przy oknie, bo zachodzi na salon, więc jeśli ktoś zastosuje moje zmiany to radzę ulokować okna bliżej drzwi wyjściowych (wschód).
    Jeśli chodzi o salon to zrezygnowaliśmy z kominka, o czym już wspominałam - cieżko dla niego znaleźć wygodne miejsce (albo wchodzi nam do jadalni, albo zabiera pokój na górze. Tutaj myślę, ze Wy macie lepsze pomysły - ja się poddałam i zrezygnowałam. Na pewno nie zostawiłabym go tam gdzie jest, chyba, ze ktoś nie bedzie miał firanek w salonie. Kominki bardzo brudzą i sufit i "obejście" kominka, więc wyjście na taras po sąsiedzku z kominkiem to dla mnie nieporozumienie, poza tym strata ciepła, gdyż jest ogrzewana ściana zewnętrzna.
    Łazienkę powiększyliśmy, ale wydzieliłam z tego wc. Może nie wygląda to fajnie, ale wiem, że jest niesamowicie praktyczne. Jak się szykuje impreza to sprzątam 1m2. Ogólnie jestem dosć pedantyczna, ale chyba wszyscy mamy doświadczenie jak żmudne jest doprowadzenie łazienki do czystości, chyba, ze ma się ją wykonaną z tych mini kwadracików (nie wiem jak się fachowo nazywają), są drogie, ale nie widać na nich smug i prawie nie trzeba tego czyścić . Wg. mnie mankamentem jest to, że łazienka jest w środku domu i nie ma okna, zawsze trzeba przewietrzyć pomieszczenie w którym gromadzi się para czy wilgoć. Planuję też doświetlić łazinkę - prawdopodobnie zrobię przeszklenie, albo na ścianę południową albo na zachodnia (do garażu), ale raczej południe. Zastanawiam się też nad rozwiązaniem świetlika tunelowego (mało na ten temat wiem, ale jest to ciekawe rozwiązanie (dostarczenie światła dziennego za pomocą tunelu.
    Gabinet był nieruszony czyli jest w takiej wersji jak był.
    W dniu wczorajszym wylaliśmy płytę, ale już jest popękana - mimo, ze była polewana co kilka godzin. Płyta była wylewana prawie w nocy, bo betoniarnia miała spory poślizg. Schody niestety nie bedą dokładnie takie jak chciałam, ale podobno nie ma wyjścia i rzeczywiście budowniczy przeliczał na wiele sposobów wymiary schodów, żeby mi dogodzić , ale ostatecznie są nieco inne niż chciałam. Żeby osiągnąć najbardziej optymalny efekt nalezałoby przesunąć ścianę salon/gabinet , czego ja nie chciałam robić. Wymiary schodów powinny wynosić: 2xwysokość schoda+szerokość powinna zawierać się między 60a65cm. Wyskość stopnia to przedział od 14 do 19cm., przy czym bardzo wygodne to 15cm., a szerokość bardzo wygodnych schodów to 32cm, ale wygodne są też 30 cm. Takie są zasady, ale czasami trudno zastosować to w praktyce. Narazie tyle - o poddaszu opowiem innym razem (brakuje mi czasu) Teraz czas na wybór kolorystyki dachu i okien. Mam nadzieję, ze dobrze wybierzemy Pozdrawiam
    Attached Files
    Ostatnio edytowane przez KLUBOWICZKA ; 20-08-2013 o 18:33

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hatan

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-900
    Posty
    44

    Domyślnie

    Witam,
    Jesteśmy na etapie adaptacji projektu Galilea 2M. Postanowiliśmy dokonać kilu zmian. Dom usytuowany będzie na działce z wjazdem od strony południowej. Dodatkowo w najbliższym sąsiedztwie znajduje się wiele drzew.
    Teraz kilka zdań o zmianach. Mianowicie dokonaliśmy adaptacji na kondygnacji 1 w postaci połączenia salonu z gabinetem, dzięki czemu powiększyliśmy przestrzeń salonu. Połączenie pokoi umożliwiło nam przeniesienie kominka na ścianę łączącą były gabinet z kotłownią (zmieniamy szerokość komina już istniejącego w kotłowni, dzięki temu obniżymy koszty bowiem z jednego komina całkowicie zrezygnowaliśmy).
    Schody na kondygnację 2 planujemy betonowe z okładzinami więc wzmocnimy fundament pod schodami.
    Powiększamy łazienkę do szerokości jakieś 1,60m kosztem garderoby. W garderobie zamiast ściany wewnętrznej łączącej przedpokój planujemy szafę wnękową obustronnie rozsuwaną, tak by można było z niej korzystać zarówno z przedpokoju jak i garderoby. Jednak tylko w tej krótkiej części. Dalsza część garderoby zabudowana szafami w standardzie. Oczywiście drzwi wew. z garderoby do przedpokoju pozostają. Ostatnią zmianą na kondygnacji 1 jest przebudowa komunikacji do kuchni poprzez wybicie otworu drzwiowego z przedpokoju do kuchni. Uważamy, że noszenie z garażu zakupów przez garderobę , przedpokój i dalej przez salon jest niewłaściwe, zwłaszcza zimą.
    NA kondygnacji nr 2 postanowiliśmy połączyć łazienkę z pralnią. Pierwotnie z pralni chcieliśmy zrobić zimny prysznic z przeznaczeniem pod saunę, którą planowaliśmy na strychu( pomieszczeniu rekreacyjnym), jednak nie ma możliwości przebicia się z otworem drzwiowym z uwagi na kominy oraz skosy. Strych pozostanie garderobą schowaną za wewnętrzną ścianką działową postawioną równolegle przy ścianie szczytowej. Pozostała powierzchnia służyć będzie jako pokój gościnny vel rekreacyjny.
    Pozostałe pokoje zostają obecnie bez zmian adaptacyjnych.
    Jeśli chodzi o system ścian zewnętrznych planujemy dokonać zmian materiałowych z gazobetonu na cegłę ceramiczną (mamy obecnie doświadczenie, jak gazobeton sprawuje się w codziennym użytkowaniu. Jest nasiąkliwy i miękki. Przy założeniu, że każdy budynek pracuje więc pojawiają się pęknięcia a wszelkie mocowanie elementów wykończeniowych jak karnisze opadają pod swoim ciężarem).

    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1-2013-08-021.jpg
Wyświetleń:	923
Rozmiar:	21,6 KB
ID:	207623  
    Ostatnio edytowane przez hatan ; 20-08-2013 o 21:55

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrku20

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-115
    Posty
    64

    Domyślnie

    Hatan,
    projekt wygląda ciekawie. Zastanawiam się tylko, czy nie obawiacie się, że brak drzwi z wiatrołapu/przedpokoju do kuchni i salonu będzie wychładzać dom w okresie zimowym?

    Wspominacie o połączeniu łazienki z pralnią. My również zastanawiamy się nad takim połączeniem. W pierwotnym projekcie nie ma miejsca na prysznic, a chcielibyśmy mieć wannę i oddzielnie natrysk. Moglibyście rozwinąć swój pomysł na łazienkę powiększoną o pralnię?

    Z nowych pomysłów, jakie nam się urodziły - do przemyślenia - to zrobienie schowka pod schodami. Przy założeniu schodów wylewanych. Co myślicie?

    Klubowiczko - jak postępy na placu boju?

    Pozdrawiamy

  7. #27

    Domyślnie

    Witam,
    tak właśnie sobie teraz uświadomiłam, że moje wpisy wrzuciłam do "Galilei 2M", a ja buduję Galileę zwykłą i to w odbiciu lustrzanym z wejściem od południa i być może moje wpisy są nie na miejscu, ale wtedy jeszcze nikt prawie się nie udzielał i myślałam,że będzie 1 forum dotyczące Galilei, a teraz jest Galilea Mała, Galilea 2M, a mojej nie ma (szczerze powiem, że nawet nie wiem jak się "zakłada" taką dyskusję). Podsumowując chyba jednak tu zostanę.
    Ja zakończyłam II etap budowy - czyli płyta wylana. Niestety było już późno i płyta była wylewana prawie w nocy i niestety są tego efekty - sporo nierównoiści i na płycie i na schodach. Teraz czekamy 3 tygodnie i budowniczy wraca do nas kontynuować. Obecnie mam ostatni tydzień ulopu więc biegam za oknami, drzwiami i więźbą dachową, bo to ostatnie rzeczy, które sa potrzebne na III etap czyli poddasze z dachem. Z tego co dostrzegłam warto walczyć o dobrą cenę desek, betonu, stali, styropianu, pustaków, więźby i dachówki. To są rzeczy, które robią duże koszty, a reszta to naprawdę drobiazgi, które nieznacznie wpływają na koszty budowy.
    Jeśli chodzi o projekt Hatan, to jest ciekawy, ale też zastanowiłabym się nad wiatrołapem i duża przestrzeń w salonie napewno wygląda okazale, ale dla tych "biedniejszych" jest kosztowna do ogrzania, poza tym patrząc w perspektywie czasu "na starość" warto wygospodarować sobie małe pomieszczonko (gabinet). Zauważyłam również, że dzrwi do garderoby zachodzą na okno. Wyjście na taras z "jadalni" będzie najprawdopodobniej zastawione stołem, dlatego ja przesunęłam wyjście do kuchni, żeby móc swobodnie móc korzystać z bocznego tarasu. Tak naprawdę każdy z nas ma swoją wizję domu, ale rzeczywiście czasem ważne są podpowiedzi jak np. obustronna szafa przesówna (bardzo dobry pomysł). Pozdrawiam zatem i życzę pomysłów bez końca

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    p.kotlowska

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Sierakowice
    Kod pocztowy
    83-340
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam!
    Plnujemy wybudować Galileę 2M. To chyba jedyny projekt, w którym nie trzeba będzie robić wielu zmian - wystarczą drobne poprawki
    Byłabym wdzięczna, gdyby ktoś podesłał mi zdjęcia swojej budowy. KLUBOWICZKO - ciekawią mnie efekty Twojej budowy, bo widzę, że Twój dom rośnie jak na drożdżach a i pomysły mnie zaciekawiły.
    Z góry dziękuję
    [email protected]

  9. #29

    Domyślnie

    Witam,
    przepraszam, że nie odpisuje na Wasze wiadomości, ale intensywnie wykorzystuje ostatnie dni urlopu. Myślę jeszcze o zmianach w domu. Nie mogę pogodzić się z brakiem okna w łazience - muszę coś wykombinować. Mam też zupełnie nieroztrzygniętą górę domu, a budowniczy za tydzień wkraczają i będą szybko realizować ciag dalszy. Myślę o przerobieniu gaderoby (będzie się w niej kurzyć - jak się bedzie odkurzało to wszystko będzie osiadać na ubraniach - błędne koło. Raczej skłaniam się na dwie szafy na całej długości ściany w jednym i drugim pokoju - a jeśli zostanie garderoba - to obowiązkowo musi być okno dachowe, głównie ze względu na światło i wietrzenie. Niedługo powinnam tu znów zaglądnąć, ale jak narazie zachowam się egoistycznie i zajmie się swoimi sprawmi -architekt zawalił nam wszystko i teraz po kolei odkręcamy sprawy.
    Pozdrawiam i życzę Państwu trafnego wyboru architekta, bo tak jak wspominałam od niego wiele zależy.

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar AM&KM
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witamy Galilejczyków

    nasz Galilea 2m- lustro rośnie w oczach. Co prawda teraz troszkę wolniej, bo przygotowują się do lania stropu, schodów i balkonów. Zaczęliśmy równo miesiąc temu. Możliwe, ze za tydzień strop będzie już wylany z pierwszych spostrzeżeń, to okna są wielkie, na co wcześniej nie zwróciliśmy uwagi. Z jednej strony fajne, dużo światla itp, a z drugiej duży koszt i dużo mycia Właśnie jesteśmy na wstępnym etapie zbierania ofert na stolarkę okienną. Drzwi też są wielkie, jeżeli ktoś ma jeszcze czas to można pomyśleć nad zmniejszeniem. W garażu dołozyliśmy dwa okienka na bocznej ścianie i usunęliśmy jedno na tylnej. Kominek budzi kontrowersje u "zwiedzajacych" ale my zostawiliśmy go jak w projekcie, zrobimy ładny narozny w stylu nowoczesnym i będzie ok.
    z ekipy budowlanej póki co jesteśmy zadowoleni, nie ma się do czego przyczepić, także oby tak dalej. w załączeniu kilka zdjęc z poszczególnych etapów

    pozdrowienia i powodzenia w budowlanych zmaganiach.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130730_193321.jpg
Wyświetleń:	447
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	209452Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130802_201752.jpg
Wyświetleń:	539
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	209453Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130812_183044.jpg
Wyświetleń:	511
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	209454Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130815_151751.jpg
Wyświetleń:	506
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	209455Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130828_180609.jpg
Wyświetleń:	573
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	209456

  11. #31

    Domyślnie

    Witam,
    tak na bieżąco chciałam zwrócić uwagę wszystkim przyszłym budującym, żeby sobie dobrze przemyśleli system wentylacji w domu, ponieważ w projekcie jest aż 8 kominków wentylacyjnych, co powoduje duże koszty w dachu. Robiliśmy teraz wycenę i same dachówki tzw. kominkowe czyli takie z kominkiem, które niekoniecznie muszą być, ale na pewno ładniej wyglądają bo są w kolorze dachówki i nie rzucają się w oczy - kosztują 4000zł. Taka ilość kominków na pewno ma znaczenie, bo mam wrażenie, że wpłynie na sporą ucieczkę ciepła zimą. Mam wrażenie, że ten system wentylacji nie jest zbyt dobrze rozwiązany. Jeszcze nie widziałam, żeby dom miał tyle kominów i kominków Pozdrawiam

  12. #32

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez evito ; 28-07-2014 o 15:50

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrku20

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-115
    Posty
    64

    Domyślnie

    Evito - kuchnia w Projekcie Galilea (zwykłej i 2m) ma 10,07 m. Przy założeniu, ze będzie to kuchnia otwarta, myśle ze jest wystarczająca. 8m i kuchnia zamknięta - pewnie tez sie pomiescisz, chociaż może być ciasno ze stołem.

    Pozdrawiam

  14. #34

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez evito ; 28-07-2014 o 15:51

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cincincin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    42

    Domyślnie Ja zaczynam na wiosnę.

    Cytat Napisał evito Zobacz post
    A Mnie interesuje projekt Galilea mała. Pow. użytk.domu to 133,26. I tam kuchnia ma 8,26m2.
    Czy ktoś tutaj buduje dom - Galilea Mała ?
    ja zaczynam budowę na wiosnę.
    garaż poszerzam o 90cm.
    ścianka kolankowa jeden bloczek w górę.
    kuchnia mała, ale zakładając, że tuż obok jest stół w salonie, to będzie wystarczająca.
    Cinek

  16. #36
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mk03

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    kielce
    Kod pocztowy
    25-532
    Posty
    1

    Domyślnie interesujacy projekt Galilea Mała

    Jestem zainteresowany tym projektem, mam pytanie czy ktoś już robił w miarę rzetelny kosztorys stanu surowego zamkniętego? Jak to może być kwota, bo te kosztorysy które czytałem dość diametralnie się od siebie różnią.
    MacieK

  17. #37
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    salencja

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1

    Domyślnie

    Drodzy forumowicze,

    planujemy budowę domu Galilea, jeszcze nie rozwiązaliśmy kwestii - mała czy 2m. Czy jest możliwość zobaczenia na żywo tego domku? prosimy o kontakt na forum lub maila [email protected] .

    Pozdrawiamy

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar AM&KM
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    zapraszamy w okolice Szczecina U nas więźba dachowa już jest na ukończeniu, wiec zarys budynku i pomieszczeń widać My budujemy Galilea 2m w odbiciu lustrzanym, garaz poszerzony o 1m i podniesiona scianka kolankowa.

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MPF

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-215
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał mk03 Zobacz post
    Jestem zainteresowany tym projektem, mam pytanie czy ktoś już robił w miarę rzetelny kosztorys stanu surowego zamkniętego? Jak to może być kwota, bo te kosztorysy które czytałem dość diametralnie się od siebie różnią.
    MacieK
    Witam,

    My budujemy GAlilea 2m w Szczecinie koszt surowy otwarty wyniosl nas 260 tys. Zrobilismy kilka wycen I wiekszosc firm podala ceny od 250-280 tys.kosztorys jest zrobiony na wrzesien 2013.

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Alkam

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Szczecin okolice
    Posty
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał MPF Zobacz post
    Witam,

    My budujemy GAlilea 2m w Szczecinie koszt surowy otwarty wyniosl nas 260 tys. Zrobilismy kilka wycen I wiekszosc firm podala ceny od 250-280 tys.kosztorys jest zrobiony na wrzesien 2013.
    Do MPF: zaczęliście już budowę? My budujemy ok 25 km od Szczecina, stan surowy otwarty szacowany jest na 170-180 tys.pln. Na ten moment zostało pokrycie dachu i wszystko na to wskazuje, że zmieścimy się w tym szacowanym kosztorysie.
    Jeśli nie wybraliście jeszcze wykonawcy to dajcie znać na priv, możemy pogadać i polecić kogo trzeba . Strasznie duża różnica między Waszym kosztorysem a naszym... dodam, że nie budujemy z najtańszych materiałów... A z wykonawcy jesteśmy mega zadowoleni!! (mam nadzieję, ze tak będzie do końca)


    pozdrawiamy

Strona 2 z 65

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony