dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 49 z 65
Pokaż wyniki od 961 do 980 z 1290
  1. #961

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosiazwroc Zobacz post
    Mam pytanie do osób, które w galilea 2 m robili, robią rekuperację.
    1. Jak rozwiązaliście kwestię przewodów wentylacyjnych tzn. gdzie je daliście pod sufitem czy w podłodze poddasza?
    2. Gdzie będzie umiejscowiony Wasz rekuperator?
    3. Jaki model rekuperatora polecacie?
    4. Do osób z Dolnego Śląska, czy możecie polecić firmę, która zajmuje się montażem systemu rekuperacji?
    5. Ile Was ta instalacja i rekuperator kosztowały (w sensie pieniędzy a nie nerwów ).
    Pozdrawiam
    Hej,

    U mnie będzie tak (realizacja 1 etapu w kwietniu):

    1. Po podłodze poddasza do pionów pobiegną 2szt kanałów nawiewnych salonu i 1szt. wywiewu z kuchni. Kanały sztywne 5x25cm, zmieszczą się pod podłogówką poddasza.

    2. W garażu na ścianie szczytowej domu. Stamtąd będzie wyjście do GWC.

    3. U mnie będzie Mistral 400 DUO EC AB z podwójnym wymiennikiem krzyżowym, automatycznym bypassem, układem przeciwzamrożeniowym. Czy go polecam? Szczerze mówiąc, będzie taki jakie montuje wykonawca. Ma doświadczenie, montuje takie od lat, nie ma z nimi problemów. Ma tego typu u siebie w siedzibie firmy/kotłowni pokazowej.

    4. Skaven z Kiełczowa pod Wrocławiem. Firma z polecenia chociaż ich strona internetowa nie powala. Robili pierwszy dom pasywny w Polsce, dom na wodzie we Wrocławiu, hotele w Niemczech.

    Pozdrawiam, powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez Wojtek1978 ; 12-04-2016 o 19:55

  2. #962
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gosiazwroc

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    30

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za podpowiedź.
    Zakładałam koszt rekuperacji na poziomie 20 000 zł więc chyba udało mi się trafić .
    Jeżeli mogę jakoś pomóc to pracuję w firmie, która sprzedaje produkty firmy Wiśniowski we Wrocławiu.
    Pozdrawiam
    Gosia

  3. #963

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosiazwroc Zobacz post
    Jeżeli mogę jakoś pomóc to pracuję w firmie, która sprzedaje produkty firmy Wiśniowski we Wrocławiu.
    Pozdrawiam
    Gosia
    OK, jeśli więc mogę prosić o poradę jak postępować z pierwszym uruchomieniem bramy garażowej powiedzmy po kilku miesiącach od montażu? Tzn. jaką część prowadnić przeczyścić, co przesmarować i na co ewentulanie zwrócić uwagę jesli chodzi o jej pracę? Czy sprężyny wymagają jakiejś dodatkowej regulacji? Pytam gdyż monter o tym wszystkim mówił ale wiadomo, ciężko jest wszystko zapamiętać w danym momencie. Mam bramę Wiśniowskiego UniTherm.
    Ostatnio edytowane przez Wojtek1978 ; 21-03-2016 o 10:50

  4. #964
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gosiazwroc

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cześć
    Na twoim miejscu wezwałabym serwis do bramy od firmy, która Ci ją montowała. Jest to usługa pewnie odpłatna, ale będziesz miał pewności, że brama jest sprawna. Producent z tego co pamiętam zaleca przegląd bramy raz do roku.
    Niestety nie jestem montażystą, więc nie udzielę Ci fachowej porady jak samemu zrobić ten przegląd, sprawdź na karcie gwarancyjne czy nie masz nr telefonu do montażysty. Ewentualnie możesz zadzwonić do firmy z prośbą o podanie nr telefonu.
    Pozdrawiam

  5. #965
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    PabloPikass0

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Dzierżoniów
    Kod pocztowy
    58-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam,
    Mam pytanie, czy ktoś z forumowiczów instalował, bądź zamierza instalować pompę ciepła? I jeśli tak to o jakiej mocy? W wycenach, które dostaje zazwyczaj pojawiają się pompy o mocy 8kW i zastanawiam się, czy na dom o takich rozmiarach nie będzie to za słaba pompa (pompa z gruntowym wymiennikiem ciepła do co i cwu). Ma ktoś może w tej kwestii jakieś doświadczenia?

    Pozdrawiam,
    Ostatnio edytowane przez PabloPikass0 ; 24-03-2016 o 12:05

  6. #966

    Domyślnie

    Witam,
    Wraz z żoną zdecydowaliśmy się po kilku miesiącach poszukiwań na projekt domu bazujący na Galilei małej. W następnym tygodniu odbieramy pozwolenie na budowę, fundamenty w maju, a do końca roku planujemy SSO. A więc do rzeczy:
    PARTER
    -wydłużenie domku o ~0,5m,
    -poszerzenie domku (a właściwie garażu) o0,3m, niestety na więcej nie pozwoliła szerokość działki,
    -wejście do kuchni z korytarza,
    -standardowe okno w salonie 180x150,
    -obniżenie garażu i kotłowni o dwa pustaki.

    -cały czas zastanawiamy się nad kominkiem- czy w ogóle go robić a jeśli tak to w jakim miejscu.

    PODDASZE
    -Pojedyncze okna dachowe zamiast podwójnych,
    -Okno zamiast drzwi balkonowych w łazience,
    -Drzwi balkonowe wraz z oknami w pokojach,
    -Powiększenie balkonu,
    -Obniżenie stropu nad garażem o 2 pustaki.

    Myślimy o ogrzewaniu na pellet, podłogówka na dole, na górze na pewno w łazience (reszta pomieszczeń do przemyślenia). Planujemy również rekuperację i odkurzacz centralny. Do przemyślenia również temat solarów.

    Bylibyśmy wdzięczni za wszystkie uwagi/sugestie forumowiczów którzy mają już pobudowane swoje Galileiki i widzą jak to wygląda w rzeczywistości a nie tylko na popierze
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Parter.jpg
Wyświetleń:	258
Rozmiar:	101,8 KB
ID:	351875
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Poddasze.jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	351876
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Elewacja 1.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	80,7 KB
ID:	351877
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Elewacja 2.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	70,1 KB
ID:	351878

    Pozdrawiamy serdecznie!
    Ostatnio edytowane przez TymekR90 ; 03-04-2016 o 20:17

  7. #967

    Domyślnie

    Przemyśl powiększenie dolnej łazienki kosztem garderoby. Aby wygodnie zmieścić w garderobie jakąś szafę wystarczy max 70 cm od ściany do drzwi.
    Dużo osób przy tym projekcie rezygnuje z pralni. My dla przykładu pralkę przenieśliśmy (jeszcze tylko na papierze) do dolnej łazienki (powiększonej) i ustawiamy ją pod wnęką spocznika schodów.
    Z górnej garderoby też rezygnujemy- ścianka działowa pomiędzy słupami SD a od strony pokojów zrobimy zabudowę przesuwną. Tym sposobem będzie zdecydowanie więcej miejsca w szafach niż ciasnej garderobie.
    Takie są nasze zmiany, reszta to rzecz gustu. Moje rzuty znajdziesz gdzieś na forum, jeśli chcesz do podaj na PW adres @ to podeślę jeszcze raz.
    Z kominkiem też mieliśmy małą zagadkę, ale ostatecznie został tam gdzie wg oryginalnego projektu.
    Mnie też przy adaptacji projektu męczyła ilość kominków wentylacyjnych na dachu. Ostatecznie udało zredukować się je do dwóch sztuk, reszta będzie przez rozbudowane kominy. No, chyba że planujesz reku

  8. #968

    Domyślnie

    Którędy macie puszczoną rurę kanalizacyjną od umywalek do pionu w łazience na poddaszu?

  9. #969

    Domyślnie

    U mnie hydraulik przewidział dodatkowy pion przy kominie.

  10. #970

    Domyślnie

    Qba30 u mnie przy ścianach do bidetu/kibelka i w pion jak w projekcie

  11. #971

    Domyślnie

    Wojtek,
    jaka średnica rury 75? Czy w salonie słychać szum spływającej wody?

  12. #972

    Domyślnie

    Qba,
    Jeszcze nie mam rozprowadzonej instalacji, ale od razu o to pytałem i według hydraulika nie będzie nic słychać. Tą rurę i tak schowamy w zabudowie wnęki przy kominie. Tak, od parteru pójdzie rura fi 75.

  13. #973
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Artol

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-333
    Posty
    139

    Domyślnie

    U mnie odsuwamy się jakiś metr od umywalek wgłąb łazienki, robimy przekucie w terrivie i pod stropem w gabinecie idzie spadkiem do pionu. W Gabinecie będzie podwieszany sufit. Tak samo z odpływem liniowym prysznica, który będzie mniej więcej w miejscu pierwotnej pralni.

  14. #974

    Domyślnie

    Przeliczał ktoś z Was zapotrzebowanie na energię pod kątem pieca przy ogrzewaniu gazowym, jeśli zastosowana jest rekuperacja ?

    pzdr
    Ostatnio edytowane przez Arek_A ; 18-04-2016 o 23:57

  15. #975

    Domyślnie

    Witam,

    Czy mógłby ktoś podać ile Was wyniosło ocieplenie dachu z regipsami skosów, a także ile ocieplenie elewacji z tynkowaniem - materiał + robocizna, przy jakiej grubość izolacji? Chodzi mi oczywiście o przybliżone kwoty.

    Dziękuję i pozdrawiam,
    Wojtek

  16. #976

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek1978 Zobacz post
    Witam,

    Czy mógłby ktoś podać ile Was wyniosło ocieplenie dachu z regipsami skosów, a także ile ocieplenie elewacji z tynkowaniem - materiał + robocizna, przy jakiej grubość izolacji? Chodzi mi oczywiście o przybliżone kwoty.

    Dziękuję i pozdrawiam,
    Wojtek
    Ocieplenie z zabudową GK w tym robocizna 29 tysięcy brutto, elewacja licz min. 120 zł za metr kwadrat. Jak wynegocjujesz odliczenie powierzchni okien to będziesz miał kwotę28-29 tysioęcy brutto. Trzeba liczyć w zaokrągleniu 30 tysięcy przy 15 cm styro. Przy okazji po kilku rozmowach z wykonawcami - nie polecają styro grafitowego. Same kłopoty i koszty.

  17. #977

  18. #978

    Domyślnie

    No to budowa CZAS START
    Powiedzie proszę ile czasu zajęło ściągnięcie humusu i kopanie fundamentów pod domek?
    Co prawda wykonawca ma zrobić całość wraz ze sprzętem itp, ale mam możliwość wyłączenia mu czegoś z zakresu. Zastanawiam się czy nie zlecić tego we własnym zakresie i nie zaoszczędzić kilka złotych. Koparkę mam za 85 zł/h, wykonawca wycenił roboty na 1 660,00 zł

  19. #979
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Artol

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-333
    Posty
    139

    Domyślnie

    Ściągnięcie humusu kilka godzin.
    Kopanie pod ławy i położenie zbrojenia ław 1 dzień, więc samo wykopanie pod ławy też kilka godzin.

  20. #980

    Domyślnie

    Ciekaw jestem co chciałbyś mu wyłączyć z zakresu?

Strona 49 z 65

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony