dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 58 z 65
Pokaż wyniki od 1.141 do 1.160 z 1290
  1. #1141
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olinek1

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    24

    Domyślnie

    Witam po dłuższej przerwie.
    U nas trwają prace nad więźbą.
    W związku z wysunięciem balkonów o dodatkowe 10 cm wydłużyłam również dach o 15 cm z każdej strony.
    Zastanawiam się, czy nie będzie za bardzo wysunięty do przodu teraz bez ocieplenia jest po 100cm z każdej strony
    Dachówka zamówiona, teraz wybieramy okna. zastanawiam się nad kolorem...
    Gosiu, ja też robię kuchnię z wejściem z boku. Masz już jakiś pomysł na jej umeblowanie ?

  2. #1142

    Domyślnie

    Przez cały weekend zastanawiałem się jak będzie wyglądał kominek umieszczony w ścianie nośnej pomiędzy salonem a pokojem zgodnie z pomysłem forumowicza"nasz" i ....chyba tak się da W załączniku wizualizacja podobnego rozwiązania wraz z naniesionym przeze mnie kominem.Dzięki za inspirację "nasz", chyba też tak zrobimy. Ps podobnie rozwiązanie można znalesc w projekcie "Diona Mała Bis" z tym że tam na scianie nośnej jest uskok w miejscu gdzie postawiony jest komin.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	227711_bedf6823-7780-4c8c-a91b-f2f65decf87e_max_900_1200_-salon-styl-nowoczesny.jpg
Wyświetleń:	479
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	384714Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kom2.jpg
Wyświetleń:	291
Rozmiar:	81,7 KB
ID:	384715Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kom1.jpg
Wyświetleń:	275
Rozmiar:	70,8 KB
ID:	384716

  3. #1143
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nasz

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    WROCŁAW
    Kod pocztowy
    55-040
    Posty
    232

    Domyślnie

    Muszę się przyznać, że to nie mój pomysł. Co do realizacji da się go wykonać i w realu wygląda super, widziałam w Galilei na żywo. Ja nie chcę mieć firanek ale marzą mi się ciężkie zasłony wypływające spod sufitu , w oryginalnym ustawieniu kominka ciężko byłoby to zrealizować. Takie ustawienie kominka pozwoliło mi również, na przesunięcie okna tarasowego bliżej ściany kominowej i teraz nie będzie mi narożnik wchodził na okno.

  4. #1144

    Domyślnie

    U mnie kominek będzie "przyklejony plecami" do komina.
    Ostatecznie bardzo żałuję że nie zdecydowałem się na budowę komina na zewnątrz budynku...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A1_1.jpg
Wyświetleń:	738
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	384776
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek.jpg
Wyświetleń:	394
Rozmiar:	50,6 KB
ID:	384777

  5. #1145
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar AG_home
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    170

    Domyślnie

    cześć,

    Właśnie ruszyliśmy z pracami ziemnymi. Nasunęły mi się dwa pytania:
    1). Gdzie lepiej jest zrobić doprowadzenie wody i wodomierz? W projekcie jest w garażu przy prawej ścianie, ale mnie bardziej przekonuje, żeby umieścić wodomierz w kotłowni.
    2) Czy robiliście odpływ w podłodze w garażu, np na środku zachowując spadki? Czy taki odpływ można z prawnego punktu widzenia podłączyć do kanalizacji bytowej?

    Pozdrawiam

  6. #1146

    Domyślnie

    Cytat Napisał AG_home Zobacz post
    cześć,

    Właśnie ruszyliśmy z pracami ziemnymi. Nasunęły mi się dwa pytania:
    1). Gdzie lepiej jest zrobić doprowadzenie wody i wodomierz? W projekcie jest w garażu przy prawej ścianie, ale mnie bardziej przekonuje, żeby umieścić wodomierz w kotłowni.
    2) Czy robiliście odpływ w podłodze w garażu, np na środku zachowując spadki? Czy taki odpływ można z prawnego punktu widzenia podłączyć do kanalizacji bytowej?

    Pozdrawiam
    Cześć.
    Sprawa wodomierza powinna być określona w warunkach technicznych otrzymanych z miejscowego zakładu gospodarki komunalnej. Jeżeli chodzi o odpływ kanalizacyjny w garażu to ja nie robiłem i nie polecam, Zmorą takiego rozwiązania będzie smród kanalizacyjny, bo będzie ci wysychała woda w syfonie kratki ściekowej. W garażu zrobiłem nieznaczny spadek w kierunku bramy garażowej. Ile będzie wody? Ta z opadów deszczu szybko wysycha przy sprawnej wentylacji, a woda pośniegowa będzie się pojawiała parę razy do roku, czyli rzadziej n iż konieczność uzupełnania wody w kratce. Możesz jeszcze zrobić odpływ liniowy i odprowadzić go na zewnątrz, ale po co sobie komplikować życie?

  7. #1147
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar AG_home
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    170

    Domyślnie

    cześć,

    Dzięki. W warunkach nie jest podane umiejscowienie wodomierza - zrobię w kotłowni.
    Odnośnie odpływu w garażu to chyba pójdę w Twoje ślady i zrobimy spadek w stronę bramy.

  8. #1148
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tweety_191
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-770
    Posty
    14

    Domyślnie

    kochani jaki styropian polecacie? Grafitowy czy biały? Mamy z mężem nie małą zagwostkę.

  9. #1149

    Domyślnie

    Moim zdaniem odpływ w garażu jest potrzebny. Ja mam podłączony do kanalizacji bytowej, też miałem obawy o suchy syfon i smród ale instalator wstawił mi syfon który wyposażony jest w pływak który zamyka wlot jak woda wyschnie.

    U mnie wodomierz wylądował na krótszej, zewnętrznej ścianie kotłowni chociaż żałuję że na etapie fundamentów nie doprowadziłem instalacji w okolice okna.
    Przy grzaniu gazem i niewielkim piecu wszystko zmieszczę pomiędzy kominem a właśnie tą ścianą z oknem także wszystkie graty do CO i CWU byłyby w jednym miejscu.

    A co do styropianu- mam kilki sprawdzonych przez sąsiadów wykonawców i większość z nich mówi, że przy grubości 20 cm inwestycja nie jest opłacalna, przy 15 jeszcze by się zastanowili. Przy 20 cm, średnio chcą 8 zł dopłaty do m2 co podniesie inwestycje o ok 2 500. Czy warto? Moim zdaniem lepiej zostawić tą kasę na dwie sztuki drzwi wewnętrznych
    Ostatnio edytowane przez Qba30 ; 06-04-2017 o 20:42

  10. #1150

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qba30 Zobacz post
    Moim zdaniem odpływ w garażu jest potrzebny. Ja mam podłączony do kanalizacji bytowej, też miałem obawy o suchy syfon i smród ale instalator wstawił mi syfon który wyposażony jest w pływak który zamyka wlot jak woda wyschnie.

    U mnie wodomierz wylądował na krótszej, zewnętrznej ścianie kotłowni chociaż żałuję że na etapie fundamentów nie doprowadziłem instalacji w okolice okna.
    Przy grzaniu gazem i niewielkim piecu wszystko zmieszczę pomiędzy kominem a właśnie tą ścianą z oknem także wszystkie graty do CO i CWU byłyby w jednym miejscu.

    A co do styropianu- mam kilki sprawdzonych przez sąsiadów wykonawców i większość z nich mówi, że przy grubości 20 cm inwestycja nie jest opłacalna, przy 15 jeszcze by się zastanowili. Przy 20 cm, średnio chcą 8 zł dopłaty do m2 co podniesie inwestycje o ok 2 500. Czy warto? Moim zdaniem lepiej zostawić tą kasę na dwie sztuki drzwi wewnętrznych
    Ja mam podłogę równą jak stół, a Ty masz spadki w stronę kratki. Jak kto lubi. 15 czy 20 cm styropianu? Ludzie, nawet nie ma sensu się zastanawiać. Różnice są znikome. Szary czy biały? No cóż, jak się rzetelnie rozkmini temat, to za głowę się złapiecie ile można popełnić błędów przy wykonywaniu elewacji. I na ogół one są popełniane. Bez świadomości inwestora lub nawet ekipy. Szary styropian dostarcza dodatkowych trudności w wykonaniu ocieplenia, o kasie nie wspomnę. Nie ma recepty. Dobry fachowiec to rzecz rzadko spotykana, ale się zdarza. Dużo cierpliwości i wytrwałości życzę.
    I tym postem kończę swoją obecność na forum. Powodzenia w budowie!

  11. #1151
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar AG_home
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    170

    Domyślnie

    Pytanie z innej beczki - czy ktoś z Was ma zrobiony strop monolityczny? Powiedzcie proszę jaką macie grubość tej płyty oraz czy konstruktor uwzględnił Wam dodatkowe podciągi. U nas niestety zostały zaprojektowane dwa podciągi idące w poprzek salonu - bardzo mi się to nie podoba i będę chciał to przeprojektować. Pzdr.

  12. #1152

    Domyślnie

    Ja mam strop o grubości 22 cm, nad ścianami nośnymi zbrojenie górą i dołem prętami 16, pozostałe 12 mm.
    Dzięki tym zabiegom udało się unikać podciągów. Konsultowałem ten strop ze znajomym konstruktorem który powiedział, że jedynie można zamiast prętów 16 dać 12. Ale jak się wyraził takie zawyżenie średnicy jest zabiegiem celowy, żeby zbrojarze nie mylili prętów.

  13. #1153
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar AG_home
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    170

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qba30 Zobacz post
    Ja mam strop o grubości 22 cm, nad ścianami nośnymi zbrojenie górą i dołem prętami 16, pozostałe 12 mm.
    Dzięki tym zabiegom udało się unikać podciągów. Konsultowałem ten strop ze znajomym konstruktorem który powiedział, że jedynie można zamiast prętów 16 dać 12. Ale jak się wyraził takie zawyżenie średnicy jest zabiegiem celowy, żeby zbrojarze nie mylili prętów.
    Dzięki Qba. Jak widać można bez wystających podciągów wysłałem równiez info na priv. Pozdrawiam

  14. #1154
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mierzwa.jg
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Dzielnica
    Czarne
    Posty
    18

    Domyślnie

    Koledzy i Koleżanki,
    chcielibyśmy dodatkowo wykorzystać przestrzeń nad jętkami na taki mini strych z którego będzie wyłaz na dach dla kominiarza. Czy ma ktoś z Was możliwość wrzucenia zdjęcia zrobionego w kierunku kalenicy z pomieszczenia nad garażem lub ogólnie z piętra? Bylibyśmy bardzo wdzięczni.

    U nas tymczasem powstaję wieźba i równolegle kończą się budować ściany szczytowe. Gdyby ktoś z Dolnego Śląska potrzebował zobaczyć to możemy pokazać co i jak na żywo...

  15. #1155

    Domyślnie

    Mierzwa,
    Tak to wygląda u mnie. Po podłodze jest ok. 40m2, wysokość 1,10-1,20m.
    Pozdro.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0471 (Medium).jpg
Wyświetleń:	271
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	386523Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0473 (Medium).jpg
Wyświetleń:	210
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	386524

  16. #1156

    Domyślnie

    Strych wcale taki mini nie jest
    Co do dostępu dla kominiarza- wydaje mi się, że lepiej zainwestować troszkę więcej w schodki jak wyłaz.
    Mając schodki kominiarz nie będzie się kręcił i bałaganił domu.

  17. #1157
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mierzwa.jg
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Dzielnica
    Czarne
    Posty
    18

    Domyślnie

    Wojtek, dziękuję za fotki, a zdradź mi proszę jeszcze, z którego pomieszczenia zrobiłeś wejście na strych?
    Pozdrawiam i życzę forumowiczom Wesołych Świąt

  18. #1158

    Domyślnie

    Mierzwa,
    w korytarzu na wysokości drzwi do garderoby i pokoju. Wstawiliśmy wymiany w jętkach. Kilka stron wcześniej zamieszczałem zdjęcie ale na tych też powinno być widać.
    Dzięki i również Wesołych Świąt!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3082 (Medium).jpg
Wyświetleń:	206
Rozmiar:	75,8 KB
ID:	386656Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3777 (Medium).jpg
Wyświetleń:	279
Rozmiar:	74,9 KB
ID:	386657
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3082 (Medium).jpg
Wyświetleń:	168
Rozmiar:	75,7 KB
ID:	386652   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3777 (Medium).jpg
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	74,6 KB
ID:	386653  
    Ostatnio edytowane przez Wojtek1978 ; 14-04-2017 o 12:03

  19. #1159
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar AG_home
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    170

    Domyślnie

    Witajcie,

    Czy ktoś z Was ma taką sytuację, że poziom garażu jest trochę niżej niż pozostała część mieszkalna?
    My zdecydowaliśmy się na obniżenie garażu o 30 cm (dwa schodki) z uwagi na spadek terenu w kierunku garażu. Inaczej musielibyśmy zrobić dosyć stromy podjazd, bo z kolei obniżenie terenu po przeciwnej stronie garażu nie wchodzi w grę. Poziom stropu bez zmian (w garażu będzie wyżej). Byłbym wdzięczny jakby ktoś mógł zamieścić fotki. Z góry dziękuję. Spokojnych Świąt !

  20. #1160
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gosiazwroc

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cześć
    Nareszcie mamy zrobioną elewację . Dołączam również zdjęcia kominka przesuniętego na środek pokoju.
    Pozdrawiam
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170419_161427.jpg
Wyświetleń:	456
Rozmiar:	56,0 KB
ID:	387026Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170419_161457_002.jpg
Wyświetleń:	413
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	387027Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170419_161512_002.jpg
Wyświetleń:	322
Rozmiar:	54,6 KB
ID:	387028Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170419_170859.jpg
Wyświetleń:	413
Rozmiar:	48,4 KB
ID:	387029Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170419_170916.jpg
Wyświetleń:	357
Rozmiar:	44,6 KB
ID:	387030

Strona 58 z 65

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony