dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 110
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2188
  1. #1

    Domyślnie projekt C110 DOM ZA ROGIEM

    Witam,

    Jak w temacie. Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek doświadczenia z ww projektem, proszę o kontakt.

    Prawie zdecydowaliśmy się na zakup tego projektu, mamy parę pomysłów na zmiany, ale wszelkie porady i opinie, w szczególności wynikające z własnego doświadczenia budowy takiego domu będą mile widziane.

    Pozdrawiam
    Udało się od 1.07.2007 w nowym domu
    Nasz Dom: http://picasaweb.google.pl/gendek1

  2. #2

    Domyślnie

    Witam

    Z tego co wiem to jest to nowy projekt, stąd ciężko będzie o zadowolonych mieszkańców
    A swoja drogą projekt bardzo fajny

    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie Re: Czy ktoś wybudował/buduje Murator C110 - Dom za rogiem?

    Cytat Napisał Krupiarz
    Witam,

    Prawie zdecydowaliśmy się na zakup tego projektu, mamy parę pomysłów na zmiany, ale wszelkie porady i opinie, w szczególności wynikające z własnego doświadczenia budowy takiego domu będą mile widziane.

    Pozdrawiam
    Witam.
    To mamy wspólny pomysł na projekt.
    Interesuje mnie jakie zmiany planujesz.
    Jeśli zdecyduję się na ten projekto to na pewno:
    - rezygnuję z lukarny - bo to miniaturowe okienko da niewiele światła a i zysk z kawałka pionowej ściany jest problematyczny
    - wyjście na taraz od strony jadalni - wynika to z układu działki
    - poszerzam garaż o 1,5 do 2 m tak, żeby mogły zmieścić się dwa samochody i dzięki temu mam również większe pomieszczenie gospodarcze i pokój nad garażem.
    Piszę mam... ale to na razie tylko na papierze...

    Natomiast mam pewne wątpliwości:
    Wg opisu część łazienki na górze można przeznaczyć na pralnię - ale wygląda na to, że będzie tam bardzo wąsko bo wypadnie to akurat pod skosem dachu. Może tam być po prostu za wąsko i za nisko. A pomieszczenienie gospodarcze jest za małe. Właściwie to tylko korytarz do garażu.
    Poza tym czy kotłownia umieszczona w garażu to dobry pomysł? Na pewno zależy to od zastosowanego pieca. Być może nie trzeba tak często do niego dochodzić... nie wiem jak wygląda to w praktyce.
    Na pewno dzięki takiemu rozwiązaniu nie słychać pieca z zamkniętym paleniskiem.

    Pozdrawiam
    na razie zamęt w głowie... totalny zamęt...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał stastny
    Z tego co wiem to jest to nowy projekt, stąd ciężko będzie o zadowolonych mieszkańców
    A swoja drogą projekt bardzo fajny
    Tak, to nowość za katalogu wiosna 2005.
    Dlatego doświadczenia z budowy... to chyba jeszcze za wcześnie - nie mówiąc o mieszkańcach takiego domu.
    Ale może inni budujący na razie na papierze się wypowiedzą.
    na razie zamęt w głowie... totalny zamęt...

  5. #5

    Domyślnie

    od biry napisał
    rezygnuję z lukarny - bo to miniaturowe okienko da niewiele światła a i zysk z kawałka pionowej ściany jest problematyczny
    Nie będę budował tego domku, ale jak już się zacząłem wypowiadac w tym temacie, to.... wydaje mi ię, że ta lukarna nd wejściem jest dość urocza i komponuje się z resztą domu... Oprócz rozwiązań praktycznych /jedno okno mniej/ ważne jest także wygląd zewnętrzny. myślę, że ten domek, jest i tak bardzo prosty i powinien być tani w realizacj.. a ta lukarna napewno doda mu charakteru
    Kotłownia w garażu... w tym przypadku jest wydaje mi się ok

    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał stastny
    Nie będę budował tego domku, ale jak już się zacząłem wypowiadac w tym temacie, to.... wydaje mi ię, że ta lukarna nd wejściem jest dość urocza i komponuje się z resztą domu... Oprócz rozwiązań praktycznych /jedno okno mniej/ ważne jest także wygląd zewnętrzny. myślę, że ten domek, jest i tak bardzo prosty i powinien być tani w realizacj.. a ta lukarna napewno doda mu charakteru
    Kotłownia w garażu... w tym przypadku jest wydaje mi się ok

    Pozdrawiam
    Fakt, dodaje uroku. Zastąpienie jej oknem połaciowym da więcej światła i uprości konstrukcję, ale może okazać się, że za bardzo "łysy" będzie ten domek i fikuśny balkon i balustradka przed wejściem to może za mało.
    na razie zamęt w głowie... totalny zamęt...

  7. #7

    Domyślnie Re: Czy ktoś wybudował/buduje Murator C110 - Dom za rogiem?

    Podciągam.

    Coś mizerne zainteresowanie.
    Może jakaś krytyka? Słabe strony tego projektu?
    Czy takie schody to wygodne?
    na razie zamęt w głowie... totalny zamęt...

  8. #8

    Domyślnie

    Dolacz jakis link do projektu, bo moze nikomu nie chce sie szukac po necie i stad ten brak zainteresowania. Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciku
    Dolacz jakis link do projektu, bo moze nikomu nie chce sie szukac po necie i stad ten brak zainteresowania. Pozdrawiam
    A o to i link:
    http://www.projekty.murator.pl/proje...on=showProject
    na razie zamęt w głowie... totalny zamęt...

  10. #10

    Domyślnie

    też zaciekawił mnie mocno ten projekt i robię przymiarki do jego kupna.
    Moje projekty zmian to:
    1. podniesienie dachu garażu o jedą warstwę (więcej przestrzeni pow 1,9m)
    2. zastanawiam się czy zamurowanie drzwi do garażu poprawi możliwość korzystania z tego pomieszczenia jako np. spiżarki (bardziej ustawne) ale z drugiej strony do garażu czy do kotłowni trzeba będzie latać przez dworek
    3. robię przymiarkę do budowy tego domu w systemie ytong ściany zewnętrzne i silika wewnętrzne (ile może kosztować taka zmiana w projekcie bo zaprojektowany jest na ścianę jednowarstwową z pustaka ceramicznego 44 cm) ale ta zmiana jest jeszcze otwarta
    i jeszcze czy garaż o szerokości 4,1 m (wymiar z jedną ścianą zewnętrzną) jest wystarczająco szeroki na jeden samochód
    Co z tą ubikacją na dole czy obok sedesu tam coś jeszcze jest bo ten numerek to zasłania a powierzchni wyznaczonej przez ściany jest jeszcze sporo

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał jancio75
    też zaciekawił mnie mocno ten projekt i robię przymiarki do jego kupna.
    Moje projekty zmian to:
    1. podniesienie dachu garażu o jedą warstwę (więcej przestrzeni pow 1,9m)
    2. zastanawiam się czy zamurowanie drzwi do garażu poprawi możliwość korzystania z tego pomieszczenia jako np. spiżarki (bardziej ustawne) ale z drugiej strony do garażu czy do kotłowni trzeba będzie latać przez dworek
    3. robię przymiarkę do budowy tego domu w systemie ytong ściany zewnętrzne i silika wewnętrzne (ile może kosztować taka zmiana w projekcie bo zaprojektowany jest na ścianę jednowarstwową z pustaka ceramicznego 44 cm) ale ta zmiana jest jeszcze otwarta
    i jeszcze czy garaż o szerokości 4,1 m (wymiar z jedną ścianą zewnętrzną) jest wystarczająco szeroki na jeden samochód
    Co z tą ubikacją na dole czy obok sedesu tam coś jeszcze jest bo ten numerek to zasłania a powierzchni wyznaczonej przez ściany jest jeszcze sporo
    No tak.
    1. Może być to ciekawy pomysł. Tylko nie wiem na ile wpłynie to na bryłę bydynku - czy nie spowoduje zbytniego wyeeksponowania garażu - może to wyglądać dość ciężko. Akurat moja działka ma dość nietypowy układ i właśnie boczna ściana garażu będzię widoczna z drogi dojazdowej.
    2. Użyteczność pomieszczenia gospodarczego jest problematyczna. To raczej korytarz pomiędzy domem a garażem. Ale jeśli zrezygnujesz z drzwi... kotłownia jest przecież w garażu i czasami trzeba tam wejśc.
    3. Jeśli jeden samochód to zupełnie spokojnie wystarczy. W znajomym szeregowcu garaż 4.40 jest wg oficjalnej wersji garażem na dwa samochody... co może być prawdą jeśli są to dwa 126p. Ja zamierzam poszerzyć garaż o około 1,5 do 2 m.

    W łazience (brzmi dumniej niż "ubikacja na dole") na dole to coś pod numerkiem to wg mnie kabina prysznicowa.
    Moje wątpliwości dotyczą schodów. Są "zawinęte" wokół łazienki i chodzenie po 3 biegach (nie wiem jak to fachowo nazwać) nie jest chyba szczególnie wygodne. Przeróbka na klasyczne schody z podestem raczej nie wchodzi w grę bo byłoby za krótko...

    Wg wstępnej przymiarki zmiany w projekcie obejmujące:
    - drzwi zamiast dwóch okien w jadalni
    - poszerzenie garażu
    - likwidację lukarny
    - zmianę technologi na MAX + styropian
    architekt wycenił na 1500 pod warunkiem zakupu projektu w jego biurze oraz wykonania adaptacji (albo lokalizacji... pogubiłem się... )

    Co do zmiany technologii to też jeszcze nie jestem pewien.

    Pozdrawiam
    na razie zamęt w głowie... totalny zamęt...

  12. #12

    Domyślnie

    problemem może być również usytułowanie kominów (wentylacja łazienki na górze oraz kuchnia no i pomieszczenie gospodarcze przy garażu gdzie ma być kocioł grzewczy) bo z tego co wynika to kominy są na ścianie salonu tam gdzie kominek a drugi komin to widać w pokoju nr 17. Mocno zastanawiam się nad wentylacją mechaniczną z rekuperatorem ale to troche kosztuje
    Zastanawiam się jeszcze nad zmianą okien w pomieszczeniach 15 i 16 (likwidacja okien dachowych a dołożenie okien przy drzwiach balkonowych - oczywiście drzwi i okna w osi symetrii ściany czyli drzwi tak jak w pokoju 16 i obok zaraz okno) czy w orginale nie będzie tam za ciemno?
    A lukarnę bym zostawił bo wtedy po poszerzeniu garażu może to przypominać stodółkę

  13. #13

    Domyślnie

    a co powiecie o słupie na środku pokoju 16

  14. #14

    Domyślnie

    Witam wszystkich Forumowiczów
    Niedawno zlożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę Domu za rogiem . Oczywiście wprowadziliśmy trochę zmian:

    1. Poszerzyliśmy dom o 30 cm i zmieniliśmy technologię wykonania ścian na 24cm + styropian, co dało nam dodatkowe pół metra. Dzięki temu znalazło się miejsce na obszerną szafę w wiatrołapie.
    2. Zlikwidowaliśmy filar w hallu i zastąpiliśmy go podciągiem.
    3. Powiększyliśmy garaż i kotlownię z racji tego że dom ogrzewany będzie za pomocą kotła na paliwo stałe.
    4. W salonie zamiast okna dwuskrzydłowe drzwi.
    5. Wygospodarowaliśmy w kuchni jakieś 2,7m2 na spiżarnie (tam gdzie znajduje się frontowe okno na rogu budynku).
    6. Zmieniliśmy wymiary i kształt ścianki pomiędzy kuchnią a salonem. No i będzie z luksferów.
    7. W pokoju na poddaszu gdzie jest tylko jedno okno połaciowe - dołożyliśmy jeszcze jedno.
    8. W pomieszczeniu nad garażem będzie pralnio - suszarnia i garderoba.

    To tyle na tym etapie. Resztę wyjdzie pewnie w trakcie budowy.
    Pozdrawiam.

  15. #15

    Domyślnie poszukuję ludzi którzy budują Dom za rogiem c110

    Witajcie !!
    Podoba mi się projekt domku za rogiem c110 z muratora.
    Może są osoby na forum które odpowiedzą mi na zasadnicze pytanko ??
    Ile potrtzeba pieniedzy do zbudowania tego domku w stanie surowym zamkniętym??
    Z góry dziękuję za odpowiedzi
    Pozdrawiam

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anstak

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Czy ktos moze mi odpowiedziec, czy byloby mozliwie taka zmiana na dole polegajaca na tym ze wejscie do garazu byloby z holu a zamiast klitkowatej lazienki daloby sie zrbonic wieksza z oknem. wszystko za cene likwidacji pomieszkczenia gospodsrczego nr 8. Oczywiscie jest tez problem ze schodami.

    Dopiero przymierzamy sie do wyboru projektu a ten wydaje sie byc calkiem sensowny. jestem troche zielona jesli chodzi o kwestie co da sie zmienic w projekcie a co nie, nie umiem tego ocenic, stad bede wdzieczna za podpowiedz


    Czy ktos juz jest w trakcie budowy tego projektu?? Ja jestem z okolic Poznania, zaczynamy wiosną 2006.

    Ania

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał anstak
    Czy ktos moze mi odpowiedziec, czy byloby mozliwie taka zmiana na dole polegajaca na tym ze wejscie do garazu byloby z holu a zamiast klitkowatej lazienki daloby sie zrbonic wieksza z oknem. wszystko za cene likwidacji pomieszkczenia gospodsrczego nr 8. Oczywiscie jest tez problem ze schodami.

    Ania
    Witam
    Teoretycznie taka możliwoś istnieje... łazienka ląduje w pomieszczeniu nr 8, a tam gdzie łazienka aktualnie jest, robimy hall i pod schodami wejście do łazienki. Kluczowa jest w tej sprawie kwestia zmieszczenia drzwi do garażu pod schodami, jednak patrząc na ilosc schodów, wydaje się to całkiem możliwe.... w najgoszym wypadku trza by było obniżyc podłogę w garażu... wariant pesymistyczny to wyniesienie domu ponad teren o jeden dwa stopnie....
    Pozdrawiam

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fprefect

    Witam
    Teoretycznie taka możliwoś istnieje... łazienka ląduje w pomieszczeniu nr 8, a tam gdzie łazienka aktualnie jest, robimy hall i pod schodami wejście do łazienki.
    Pozdrawiam
    Pod schodami wejście do garażu oczywiście a nie do łazienki, łazienka zostaje wtedy dostępna z sieni, tak jak pom 8.... no da się z tym życ... innej możliwości chyba nie ma

  19. #19

    Domyślnie

    Aha
    można by jeszcze odwrócic bieg schodów wtedy wejście do łazienki wyszło by z hallu... no!

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anstak

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    fprefect: dziekuje coraz bardziej mi sie ten projekt podoba.... mysle, ze do planowanych zmian dodalabym jeszcze jedno okno w malym pokoiku i bedzie ok.

    Ania

Strona 1 z 110

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony