dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 115
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojciech Drajewicz

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    18

    Domyślnie

    Dla uzupełnienia wątku wrzucam rzuty kondygnacji i wizualizacje
    Nazwa:  Parter.jpg
Wyświetleń: 1164
Rozmiar:  94,0 KB
    Nazwa:  Poddasze.jpg
Wyświetleń: 1158
Rozmiar:  89,3 KB

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojciech Drajewicz

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    18

    Domyślnie

    Nazwa:  1n.jpg
Wyświetleń: 1155
Rozmiar:  88,0 KB
    Nazwa:  2n.jpg
Wyświetleń: 1153
Rozmiar:  80,5 KB
    Nazwa:  3n.jpg
Wyświetleń: 1151
Rozmiar:  62,6 KB
    Dla uzupełnienia wątku wrzucam rzuty kondygnacji i wizualizacje
    Nazwa:  Parter.jpg
Wyświetleń: 1164
Rozmiar:  94,0 KB
    Nazwa:  Poddasze.jpg
Wyświetleń: 1158
Rozmiar:  89,3 KB

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    A jakie są wymiary zewnętrzne budynku? Rzuty mają tak kiepską jakość że nic nie można odczytać.
    Mam u siebie dosyć podobny układ na parterze( nie korzystając z PHPP, a tylko ze swojej głowy)

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Widzę że jeden z postów zmienił zawartość i pojawił się następny z wizualizacjami. Są jednak inne niż konkursowa wizualizacja. Czym to jest spowodowane?

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojciech Drajewicz

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    18

    Domyślnie

    Nie da się, niestety, wrzucić rzutów w formacie jpg o lepszej jakości. Mam dużo lepsze pdfy, ale ich nie daje się zaimportować. Wymiary zewnętrzne budynku, to 11,11 x 8,96

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojciech Drajewicz

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    18

    Domyślnie

    Zwróciłem uwagę Redakcji, że na stronie internetowej z uporem przedstawia wizualizację domu w wariancie pasywnym, zamiast w wariancie energooszczędnym - czekam na skutek...

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Jakoś bryła wariantu pasywnego bardziej do mnie przemawia niż tego energooszczędnego. Jeżeli przeciętny inwestor zdecyduje się na ten projekt to z pewnością zrezygnuje z okien dachowych połączonych z oknami w ścianie kolankowej ( po zapoznaniu sie z ceną takiego bajeru).

  8. #28
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.682

    Domyślnie

    Wszystkie nagrodzone i wyróżnione projekty będą kolejno prezentowane i omówione na łamach "Muratora". I tam autorzy będą mieli okazję wypowiedzieć się na temat szczegółów swoich koncepcji.


  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojciech Drajewicz

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    18

    Domyślnie

    ponieważ załączone rzuty były kiepskiej jakości, pozwalam sobie "wrzucić" jeszcze aksonometrieKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	244
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	167823Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze.jpg
Wyświetleń:	210
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	167824Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	strych.jpg
Wyświetleń:	191
Rozmiar:	86,1 KB
ID:	167825Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	teren.jpg
Wyświetleń:	182
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	167826

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Mam pytanie do Pana Wojciecha.Czy projektanci budynków pasywnych wprowadzają rekuperację szarych ścieków,czy to jest nadal temat nietykany?

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojciech Drajewicz

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Mam pytanie do Pana Wojciecha.Czy projektanci budynków pasywnych wprowadzają rekuperację szarych ścieków,czy to jest nadal temat nietykany?
    Dotychczas nie projektowalem takiej instalacji i mało na ten temat wiem. Proszę jednak uwzględnić, ze domów pasywnych jest w Polsce bardzo niewiele i trudno mówić, żeby jakakolwiek firma projektowa miała w tym względzie bogate dokonania. Podobnie jest z firmami wykonawczymi. Z mojego doświadczenia wynika, ze budownictwem pasywnym interesują sie ludzie średnio zamożni, a nawet wcale niezamożni, którym zależy na oszczędzaniu kosztów eksploatacji. Tych jednak rzadko stać na budownictwo energooszczędne, a cóż dopiero mówić o budownictwie pasywnym. Tym bardziej nie stać ich na takie wyrafinowane instalacje jak odzysk ciepła z szarych ścieków. Ludzi bogatych zaś budownictwo pasywne rzadko interesuje. Oni raczej kładą nacisk na wygodę, komfort, "piękną" formę.

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    smutne, ale prawdziwe w 100%.

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojciech Drajewicz Zobacz post
    Dotychczas nie projektowalem takiej instalacji i mało na ten temat wiem. Proszę jednak uwzględnić, ze domów pasywnych jest w Polsce bardzo niewiele i trudno mówić, żeby jakakolwiek firma projektowa miała w tym względzie bogate dokonania. Podobnie jest z firmami wykonawczymi. Z mojego doświadczenia wynika, ze budownictwem pasywnym interesują sie ludzie średnio zamożni, a nawet wcale niezamożni, którym zależy na oszczędzaniu kosztów eksploatacji. Tych jednak rzadko stać na budownictwo energooszczędne, a cóż dopiero mówić o budownictwie pasywnym. Tym bardziej nie stać ich na takie wyrafinowane instalacje jak odzysk ciepła z szarych ścieków. Ludzi bogatych zaś budownictwo pasywne rzadko interesuje. Oni raczej kładą nacisk na wygodę, komfort, "piękną" formę.
    Myślę, że nie ma znaczenia czy odzysk z szarej wody jest zastosowany w budynku pasywnym, czy energooszczędnym, czy jakim innym. Jest to urządzenie bardzo proste do odzysku ciepła, które bezpowrotnie tracimy w kanalizacji. Faktycznie u nas to temat nowy i jeszcze w ogóle nie rozpracowany. Ale Pan jako architekt, czy projektant dostał by pełną analizę oszczędności poprzez zastosowanie takiego urządzenia zechciał by w projektować je w swoje projekty? A może spytam inaczej, jakie warunki postawił by Pan takim urządzeniom.
    pozdrawiam.
    Witold

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar menthol architects
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-833
    Posty
    10

    Domyślnie

    Witamy! W odpowiedzi na zaproszenie do udziału w dyskusji meldujemy się na forum. Wprawdzie redakcja cały czas pracuje nad prezentacją prac i trudno jest dyskutować nie znając rzutów i elewacji konkursowych projektów, ale chętnie odpowiemy na Państwa pytania związane z naszym projektem domu 'Sky Garden'. Pozdrawiamy wszystkich forumowiczów. Rafał Pieszko

  15. #35

    Domyślnie

    fajne "wizualki" - ale gdzie rzuty?!

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar menthol architects
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-833
    Posty
    10

    Domyślnie

    W przypadku domu jednorodzinnego rozwiązaniem może być zastosowanie wymiennika na spuście odpływowym z prysznica. Rozwiązanie polega na tym, że zimna woda zanim dotrze do natrysku, przechodzi przez rurki owinięte wokół rurki odpływowej i przejmuje ciepło z zużytej wody. Przykładem takiego produktu jest np syfon Zypho http://www.zypho.eu/polish.html. Urządzenie nie potrzebuje dodatkowej pompy obiegowej, wszystko napędzane jest ciśnieniem wody. Pozostałe rozwiązania nie sprawdzają się w domkach jednorodzinnych ze względów ekonomicznych natomiast w budynkach wielorodzinnych, biurowych, produkcyjnych jak najbardziej (np podobny system spirali, wkładek itp przy odpływie kanalizacyjnym).
    Nazwa:  06363323852004856.jpg
Wyświetleń: 1136
Rozmiar:  11,4 KB
    Wcześniejsze eksperymenty z glikolem i pompą obiegową nie przyjęły się poza rozwiązaniami specyficznymi (np fabryki, zakłady)
    Ostatnio edytowane przez menthol architects ; 06-02-2013 o 12:35

  17. #37

    Domyślnie

    @menthol architechts: Państwo chyba nie czytali tego wątku: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?203309
    i nie widzieli tego rysunku:
    (C)Jasiek71

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojciech Drajewicz

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    18

    Domyślnie

    Zapoznam sie z tym bliżej, choć z innych postów osób, ktore w tym siedzą głębiej rozumiem, ze w przypadku domów jednorodzinnych ekonomiczny sens tego przedsięwzięcia jest wątpliwy. Żeby przekonać do tego inwestorów, trzeba im udowodnić, ze to sie po prostu opłaca, czyli ze wydatek środków na to zwróci sie w rozsądnym okresie

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał menthol architects Zobacz post
    chętnie odpowiemy na Państwa pytania związane z naszym projektem domu 'Sky Garden'.
    Jako jedyny nie jest domkiem z dwuspadowym daszkiem. Na rysunku mało widać, bo większa część bryły budynku schowana jest za ogrodzeniem.

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojciech Drajewicz Zobacz post
    Zapoznam sie z tym bliżej, choć z innych postów osób, ktore w tym siedzą głębiej rozumiem, ze w przypadku domów jednorodzinnych ekonomiczny sens tego przedsięwzięcia jest wątpliwy. Żeby przekonać do tego inwestorów, trzeba im udowodnić, ze to sie po prostu opłaca, czyli ze wydatek środków na to zwróci sie w rozsądnym okresie
    A czy tak wykonane urządzenie i takie dane wstępne przekonują kogo kolwiek a szczególnie projektanta i potencjalnego inwestora?

    Najpierw wykonałem próbę na wymienniku, który skonstruowałem na samym początku a wyniki przedstawiały się tak:
    przepływ na poziomie 3,5l/min
    zimna woda z przyłącza 7,88 stopnia ogrzana do zbiornika 20,59 stopnia
    zimna do kanalizacji 23,36 stopnia ciepła z prysznica 39,31 stopnia.
    A więc w tej wersji i tym przepływie zimną wodę ogrzałem całkiem za darmo o 12,65 stopnia. Przyznacie, że to nie jest za dużo.
    A więc wywaliłem wszystkie bebechy i wykonałem go na nowo. A wynik przedstawia się tak:
    przepływ: 6,5l/min
    zimna woda z przyłącza 7,68 stopnia ogrzana do zbiornika 34,10 stopnia
    zimna do kanalizacji 21,82 stopnia ciepła z prysznica 45,39 stopnia.
    Za frii było 26,42 stopnie przy tym przepływie.
    A więc już całkiem obiecująco. Ciepło odzyskane to 75%! takiego wyniku się nie spodziewałem. A widzę możliwość jeszcze o jakieś 5% poprawienia tego wyniku.
    Oczywiście to wszystko przy przepływie 6l/min. Jak na kąpiel pod prysznicem to jest nawet ciut za wiele, najbardziej optymalnie to 5l/min. Można by się zastanawiać jak będzie wyglądała sprawność przy 10l/min, na pewno nie co spadnie ale kąpiel przy takim zużyciu to już duża rozrzutność.
    A tak wygląda dokumentacja:

    Czy jest to przekonujące?

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony