dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy ten dom jest funcjonalny dla 3-osobowej rodziny?

Głosujących
4. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak

    4 100,00%
  • nie

    0 0%
Strona 1 z 47
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 921
  1. #1

    Domyślnie projekt C117 CODZIENNY

    Witam poszukuje osób, które budują dom z Muratora C117 codzienny?

  2. #2

    Domyślnie Re: C 117 CODZIENNY ?

    [ http://www.projekty.murator.pl/proje...32&IdKolekcji=
    bardzo ladny
    p.s. tak skromna uwaga ponieważ jestem zwolnniczką parterówek ze strychem ale: zwróć uwagę na łazienkę na dole, ja zmnieniłabym ją , bo wydaje mi się , że traci sie miejsce przez hol.
    pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie Re: C 117 CODZIENNY ?

    czy ktoś buduje codzienny c117?
    poza skrzatem to drugi domek z pozoru idealny jak dla mnie..

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    motyl71

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2

    Domyślnie C117 codzienny

    Czy ktoś buduje c117 codzienny z muratora.Prosze o wszystkie za i przeciw jego budowy.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam!
    Zajrzyj tutaj:
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63402
    Bardzo ładny domek. Można wejść na stronkę architekta i poprosić o szczegółowe dane.Bardzo miła współpraca i szybka odp.
    Pozdrawiam
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Dla mnie ogromną zaletą jest jego wielkość-odpowiednia dla 3, ew 2 osób oraz prosta bryła.
    Ostatnio edytowane przez celtorek ; 06-07-2018 o 10:20

  7. #7

    Domyślnie

    Abstrachujac od samego projektu.Garaz wolnostojacy moze Was stuknac w przyszlosci po kieszeni wzgledem podatku.

  8. #8

    Domyślnie

    Macie racje.Moja uwaga byla tylko tak na marginesie,bo nie wszyscy o tym pamietaja.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta_zaz
    Cytat Napisał raffran
    Macie racje.Moja uwaga byla tylko tak na marginesie,bo nie wszyscy o tym pamietaja.
    Twoja uwaga raffran jest bardzo sluszna, bo z tego co widze wiele osob bardzo pochopnie podejmuje pewne decyzje "na lata" i takie uwagi jak Twoja sa baaaaaaaaaaaardzo na miejscu i baaaaaaaaaaardzo pomocne.

    Dzieki raz jeszcze i prosze "kontroluj" nasze pomysly na domek

    Pozdrawiam,
    Marta
    Dziekuje,dziekuje poprostu sam w swoim czasie nie myslalem o tym i pewien dobry czlowiek mi to dopiero uswiadomil.

  10. #10

    Domyślnie c117

    Jeszcze papiery. Zeszło 3 tygodnie ze zjazdem, który fizycznie isnieje od 30-40 lat
    Ostatnio edytowane przez celtorek ; 06-07-2018 o 10:21

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar roni
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie c117 codzienny- ktoś buduje?

    Hej, właśnie zakupiliśmy projekt c117. Niestety nie możemy dotrzeć do żadnych informacji od inwestorów już zdecydowanych i budujących codziennego. Prosimy o umieszczenie zdjęć z budowy, wnętrz, itp oraz wszelkich ważnych informacji odnośnie codziennego. Z góry serdecznie dziękujemy. Pozdrawiamy.

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Remiko
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    6
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie Przekroje codzienny

    Witam czy ktoś z was ma może już projekt codziennego i może podesłać przekroje, mój e-mail: [email protected]

    Nie wiem jakiej wysokości są pokoje na piętrze i o ile się powiększą jak podniosę ściankę kolankową. Z góry dzięki za pomoc.


    pozdrawiam
    Remik

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    janusek

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    9

    Domyślnie

    witaj marta_zaz również zaraziłem się tym projektem a w szczególności prostota a jednocześnie funkcjonlanością.
    Czy rozmawiałaś już z architektem odnośnie zmian i napisz ile to kosztuje chociaż u Ciebie tylko drobna kosmetyka
    pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    Marta mam fundament. Jeśli masz jakieś pytania (w zakresie wykonanych prac i CEN) to służe odp.
    Ostatnio edytowane przez celtorek ; 06-07-2018 o 10:22

  15. #15

    Domyślnie

    1.Mazowieckie -Radom (tani region).
    2.Nie wiem
    3.Fundament lany w gruncie-wykop głębokość 1,20 m szer 0,50 lub 0,60 m. Trzeba jeszcze wymurować na wys 3 bloczki.
    4.Chyba silka, ale to jest jeszcze w sferze rozważań. Bierzemy też pod uwagę pustaki z Kozienic szer 30 cm, ponieważ mam takie na podwórku, więc taniej i bez fatygi.
    5.Adaptacja i zmiany 900 zł
    -mapa do celów projektowych 350 zł
    -zdjęcie humusu częściowe (jeszcze trzeba usunąć ok 10 cm) razem z kopaniem pod wodę 400 zł ( ale pan koparkowy był tragiczny - potwierdziła się zasada - nie umawiać się z na zapłatę za godziny. Pod wodę mamy wykopane pół - musieliśmy zrezygnować w trakcie pracy z usługi)
    -tyczenie budynku 300 zł
    -kier bud 800 zł za całość, jeszcze nic nie zapł
    -pręty 12 -24 szt po 29,60 zł =710,40 zł- razem z transportem. Kupiliśmy drut polski 3 zł na szt droższy, podobno lepszy niż ukraiński (cokolwiek to oznacza w praktyce). Cena stali bud-tendencja spadkowa.
    -drut wiązałkowy, od sąsiada 10 kg po 2 zł =20 zł
    -drut 6 ok 200 zł (dokładnie nie wiem, ok połowę potrzebnego drutu mieliśmy w komórce od zawsze, a za ok 40kg zapł ok 100 zł i dlatego podaję przybliżoną wart całości ok 200 zł)
    -beton B-20 zamówiliśmy 30 m, tj 5 beczek po 6 m, jedna bez pompy-6 m po 125 zł, a pozostałe 4 z pompą 24 m po 140 zł. Razem ~4110 zł
    -rurki odpł do włożenia w fundament 60 zł za 3 szt

    Do kosztu całego fundamentu należy doliczyć bloczki 3 warstwy, cement, hydraulik, wylewka i izolacja...i na pewno coś jeszcze
    Ostatnio edytowane przez celtorek ; 06-07-2018 o 10:25

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar roni
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Hej,
    My zaczynamy budowe c117 wiosną 2007, najpierw chcemy wykopać studnie, szambo- niestety nie ma kanalizacji , utwardzić drogę, a w czerwcu , mamy nadzieje, stan surowy otwarty. W grudniu zaczniemy rozgladać się za ekipą budowlana. Budujemy w Górkach Wielkich- niedaleko Brennej i Ustronia. Jesli ktoś z Was może polecić fachowców- budowlańców, prosimy o pomoc. Pozdrawiamy wszystkich i życzymy powodzenia.

  17. #17

    Domyślnie

    Doemk bardzo fajny, też go chciałam ,ale w końcu ze względu na strony świata i konieczność pokoju na parterze wybrałam Sosenkę z Horyzontu. Wyrzucenie garażu poza bryłę nie zaszkodzi domkowi absolutnie, tym bardziej ,że bardzo łatwo doprojektować jest garaż "doklejony" lub osobny - jest wiele możliwości. Dobrze jest jednak mieć połączenie garażu z domem. Przemyślcie tylko, czy naprawdę potrzebujecie tyle powierzchni i czy macie na nią środki finansowe. Łatwiej jest za kilka lat dobudować niż zburzyć lub utrzymywać niepotrzebną powierzchnię. Natomiast ostrzegam przed podnoszeniem ścianki kolankowej - na ogół wychodzi to fatalnie pod względem wizualnym - przecież architekt nie projektował "na złość" - żeby mieć mniej wygodne poddasze, tylko myślał nad całym projektem (szczególnie taki dobry architekt). Jeśli potrzebujesz większego domu, to przejrzyj jeszcze raz projekty, a nie powiększaj mechanicznie. Ja jeżdżąc po osiedlach bezbłędnie poznaję domki "podniesione" - tracą proporcje. Też przez chwilę prawie dałam się nabrać murarzowi, ale Tewas mnie opamiętał!

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar roni
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Hej Marta,
    Budujecie także w górach. Czy architekt mówił Wam coś o konieczności wzmacniania więźby ze względu na warunki śniegowe? Nam powiedział, że trzeba wykonac pomiary ze względu na strefę śniegową i ewentualne zmiany konstrukcyjne. Co o tym myślicie?
    Pozdrawiamy,
    Dominika I Tomasz

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar roni
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Dziękujemy za szybką odpowiedź

  20. #20

    Domyślnie Mikołaj 2007.

    Witaj Marta. Widzę, że w tym roku był u Was św Mikołaj -z projektem i to dzień wcześniej.
    A tak na poważnie cieszę się, że macie projekt.
    Moje zmiany w projekcie - już pisałam, kilka postów wyżej.

    Jeśli będziesz miała jakieś przemyślenia, pomysły itp w sprawie projektu pisz szybciutko.

    Mamy na działce domek bez ścianki kolankowej - dla mnie porażka konstrukcyjna. Domek ma tylko sztuczną (czy wewnętrzna) ściankę kolankową ok 50 cm i chociaż jest dość duży kąt nachylenia dachu to jest zdecydowanie za mało. Funkcjonalność średnia. Na wakacje to może być, ale na co dzień...nie wiem.
    Życzymy następnych "udanych" prezentów mikołajkowych.
    Ostatnio edytowane przez celtorek ; 06-07-2018 o 10:26

Strona 1 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony