dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 94
  1. #1

    Domyślnie projekt M142a POMYSŁOWY - wariant 1

    Witam!

    Czy ktoś buduje lub planuje budowę M142a Pomysłowy - wariant I?
    http://projekty.muratordom.pl/projek...i,2427,0,0.htm

    Przymierzałem sie wprawdzie do budowy domów wg projektów:
    http://www.archeton.pl/projekt-domu-...90_opisogolnyl
    http://z500.pl/projekt/Z10,Parterowy.../warianty.html (wersja z poddaszem)
    lecz zakres zmian do adaptacji projektów był ogromny.
    W końcu trafiłem na M142a i dziwna sprawa nic w nim nie chcę zmieniać...
    No chyba że ktoś świerzym okiem spojrzy na ten projekt!

    Pozdrawiam!

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar karniej18
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Olecko
    Kod pocztowy
    19-400
    Posty
    20

    Domyślnie

    Witam , mam gotowy kosztorys m142 , kupiony z muratora , kosztował 300 zł , mogę sprzedać za połowę ceny .
    Zapraszam .

  3. #3

    Domyślnie

    Wiadomość poszła na PRIV

    Pozdrawiam!

  4. #4

    Domyślnie

    Witam
    B- Tomek ja tak samo jak TY miałem już prawie wybrany projekt Z10 z poddaszem i garażem (2x) z boku, tak samo miałem też pełno zmian na etapie adaptacji (min. zmniejszenie szerokości) . Moja Pani Architekt pokazała mi projekt M142a i od razu mi się spodobał. Zero zmian, szerokoć budynku pasuje do mojej działki itd...
    Dzisiaj właśnie wysłaliśmy do muratora kupon z ostatniego miesięcznika i zamówiliśmy ten projekt.

    Wydaje mi się że ze względu na to że projekt M142a jest nowym projektem to przykładowe koszty budowy prezentowane przez murator sa dużo zawyżone.


    Pozdrawiam i czekam na kolejnych budujących M142a

  5. #5

    Domyślnie

    Witam!

    Shael, będziesz budował ściśle wg. projektu? Bo mnie łapki zaczęły świerzbić do "udoskonalania". Kiedy startujesz z budową? Bo my to chyba nie ruszymy wcześniej niż za miesiąc i to z papierologią, bo na razie wyciągamy kasę z naszych "banków ziemskich" i załatwiamy kredyt...

    Skutek świerzbienia łapek:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	murator-m142a-WK4.jpg
Wyświetleń:	467
Rozmiar:	55,6 KB
ID:	174258  

  6. #6

    Domyślnie

    P.S.

    Sporo fajnych pomysłów co do udoskonalania "Pomysłowego" jest na forum niemal bliźniaczego "Przemyślanego" np. to jedno wielkie okno zamiast dwóch małych!

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...52#post5092152

    Pozdrawiam!

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Witam
    Tak jak pisałem czekam na projekt (Pani z Muratora dzisiaj dzwoniła, że środa albo czwartek już będzie)
    Z budową ruszamy dopiero w połowie maja (przynajmniej tak nam rokowała Pani architekt adaptująca projekt do działki)
    Czy coś zmieniamy, hmm powiem szczerze że podoba nam się w oryginale, jakoś póki co nie mamy przewrotnych pomysłów co do zmian.
    Jedynie co myśleliśmy to zamknąć przejście do kuchni aby zwiększyć spiżarkę kosztem tego korytarza i ewentualnie powiększenie drugiej łazienki kosztem salonu - ale to na razie gdybanie.
    Czekam na projekt abym mógł bardziej szczegółowo spojrzeć na wymiary pomieszczeń...
    Co do zastąpienie dwóch okien jednym dużym to zmiana warta zastanowienia (podoba mi się)

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez shael ; 04-03-2013 o 20:44

  9. #9

    Domyślnie

    aa jeszcze jedno!
    Będziemy bardziej otwierać kuchnie tzn. likwidować te kawałki ścian po obu stronach aby można było wykonać kuchnie coś w stylu tego co na zdjęciu (bardzo nam się podoba)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fajna_kuchnia.jpg
Wyświetleń:	416
Rozmiar:	69,8 KB
ID:	174377
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fajna_kuchnia2.jpg
Wyświetleń:	296
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	174378

  10. #10

    Domyślnie

    Fajne!

    My jednak dążymy do kuchni otwartej na żądanie, stąd będą przesuwane, chowane w ścianę drzwi. Raczej nie wyobrażam sobie świąt z 13 osobową ekipą (do tej pory jakoś udało się to zorganizować na 53m^2 w blokach) i mieć za plecami gości otwartą kuchnię z całym jej bałaganem w czasie trwania kolacji wigilijnej.... Wtedy zasuniemy drzwi, postawimy tam dodatkowy stół roboczy, a obsługa rodziny będzie się odbywała przejściem "technicznym" obok śpiżarni! A na co dzień drzwi chowają się w ścianki i mamy przestrzeń otwartą, tylko nie będzie wyspy lub barku...
    A to są kuchnie moich marzeń szczególnie ta biało fioletowa:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	965_t_c5estello-flux.jpg
Wyświetleń:	298
Rozmiar:	48,5 KB
ID:	174471   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	965_t_cestello-flux.jpg
Wyświetleń:	250
Rozmiar:	43,6 KB
ID:	174472   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	965_t_cestello-flux1.jpg
Wyświetleń:	241
Rozmiar:	76,6 KB
ID:	174473   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	965_t_cestello-flux2.jpg
Wyświetleń:	280
Rozmiar:	69,2 KB
ID:	174474   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a15d3bafc968a3542803783b76a2b67b.jpg
Wyświetleń:	204
Rozmiar:	69,4 KB
ID:	174475  

    Ostatnio edytowane przez B-tomek ; 05-03-2013 o 11:33

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pajand

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    60-681
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam,

    przymierzam sie do budowy domu wg projektu Pomysłowy. Możecie powiedzieć ile mniej wiecej wyszły wam wyliczenia co do kosztów całego domu albo najlepiej co do ceny dachu.

    Dzieki za informacje.

    Pozdrawiam
    AP

  12. #12

    Domyślnie

    Mi też nikt nie podawał kosztów budowy, nie kupowałem kosztorysu do projektu więc odsyłam do informacji na stronie muratora w części proponowane materiały reszta to jakieś tam swoje obliczenia itp. - mi to wystarczyło
    Jedynie co mogę powiedzieć to ławy fundamentowe w tym projekcie są trochę przesadzone miejscami 80cm szer.
    Ostatnio edytowane przez shael ; 17-03-2013 o 19:24

  13. #13

    Domyślnie

    Co do dachu to będę robił tak jak mój kolega. Pełne deskowanie (płyta) papa i gonty bitumiczne. Więźba zgodnie z projektem. Jak się urządzimy i zobaczymy ile kasy nam zostanie to za parę lat pomyślimy o dachówce... Najlepsza rada jaka dostałem od przyjaciół którym zabrakło ~100 000 PLN do zakończenia budowy to "TYLKO NIE PRZEINWESTUJCIE!!!"

    Pozdrawiam!

  14. #14

    Domyślnie

    shael dziękuję za odpowiedź na PRIV!

    Przeszukałem fora, popytałem i chyba wyjdzie na jedne pieniadze czy zrobię pełną adaptację teraz czy bedę to robił etapami (za kazdym razem mapki, uzgodnienia). Poza tym wszystkie instalacje będę robił sam, nie mam natomiast uprawnień projektowych. Tak więc decyzja zapadła, kupujemy projekt i do adaptacji.
    Pani architekt podsunęła jeszcze fajne rozwiązania. Zwiększenie sypialni 9 o cześć korytarza 10 (ściana i drzwi zlicowane ze scianą małej łazienki) mamy wtedy fajną garderobę przy wejściu do sypialni 9. Oraz takie drzwi :http://www.piudesign.pl/galeria.html . Od początku chcieliśmy mieć wysokie ~2,50m drzwi, widzieliśmy takie u znajomych (zdjęcie na dole), ale te z wpuszczoną w ścianę framugą sa lepsze!

    Pozdrawiam!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDC11143.jpg
Wyświetleń:	287
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	179828  
    Ostatnio edytowane przez B-tomek ; 28-03-2013 o 18:57

  15. #15

    Domyślnie

    Pomysł powiększenia sypialni fajny. Może rozważymy to w naszym domku... zobaczymy
    My mieliśmy w planach powiększenie tej małej łazienki ale z uwagi na to, że nie są to ściany nośne poczekamy z tym do stanu surowego zamkniętego, wtedy lepiej wizualnie ocenić wielkość pomieszczeń i dokonać ewentualnych drobnych zmian w postaci przesunięć ścianek wew. które nie są ścianami konstrukcyjnymi.

    Rozmawialiście coś z Architektem lub kier. bud. odnośnie ław fundamentowych?
    Moim zdaniem ławy są miejscami przesadzone z szerokością, z tego co sobie liczyłem na same ławy pójdzie beton B20 za ok 8tysi trochę dużo .
    Będziemy gadać z kierem aby to zmniejszyć na etapie budowy.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał shael Zobacz post
    Pomysł powiększenia sypialni fajny. Może rozważymy to w naszym domku... zobaczymy
    My mieliśmy w planach powiększenie tej małej łazienki ale z uwagi na to, że nie są to ściany nośne poczekamy z tym do stanu surowego zamkniętego, wtedy lepiej wizualnie ocenić wielkość pomieszczeń i dokonać ewentualnych drobnych zmian w postaci przesunięć ścianek wew. które nie są ścianami konstrukcyjnymi.

    Rozmawialiście coś z Architektem lub kier. bud. odnośnie ław fundamentowych?
    Moim zdaniem ławy są miejscami przesadzone z szerokością, z tego co sobie liczyłem na same ławy pójdzie beton B20 za ok 8tysi trochę dużo .
    Będziemy gadać z kierem aby to zmniejszyć na etapie budowy.
    Projektu jeszcze nie mamy, niestety obawiam się że przy zamianie materiału ścian na megamaxa (kozłowice) i ewentualnym składowisku CCS pod miejcowością gdzie będziemy budować, to przewymiarowany fundament zostanie...

  17. #17

    Domyślnie

    Właśnie odebrałem paczkę z Muratora.

    Jest i Projekt i Murator 05/2013! i inne dodatki. Miło!
    No to rozpoczynam zabawę w 3D, akceptacja Żonki i pod koniec tygodnia oddajemy wszystko do pani Architekt.

  18. #18

    Domyślnie

    No to mamy pierwszy zgrzrzrzrzyt.

    "... informuje że odmawia określenia warunków przyłączenia i zawarcia umowy ... brak ekonomicznych warunków przyłaczenia ... szacowanego na kwotę 21 900 zł."

    20 patoli za ~123 m gaz rury ??????

    No to będzie jeden komin mniej i PC.
    Ostatnio edytowane przez B-tomek ; 15-04-2013 o 16:58 Powód: 10 000

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marcin_wrc

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    wroclaw
    Kod pocztowy
    50-013
    Posty
    1

    Domyślnie kosztorys

    witam forumowiczów przymierzam sie do tego domku, gratuluje wyboru bo sam wiem jak długo szukałem ale pasuje mi jak ulał bez praktcznie zadnych zmian , prosze o wiarygodną informacje ile moze mnie kosztowac stan surowy otwarty licząc od gołego pola czy w 150.000 mozna sie zmiescic? pozdrawiam !

  20. #20

    Domyślnie

    We Wrocławiu żyje się trochę drożej niż w Łodzi (usługi i materiały), a my jesteśmy przygotowani na 200 000 do SSO.. .Wiele też zależy jakie masz media przy tym gołym polu. Nam wydawało się do wczoraj że będziemy ogrzewać nasz dom gazem. Wydawało się...
    Tak czy inaczej jutro składamy projekt do adaptacji.
    Pozdrowienia!

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony